Ciekawe strony internetowe: przydatne, fajne i interesujące witryny – TOP10

Zawartość Internetu jest ogromna. Jego pojemność rośnie wykładniczo i praktycznie nie jest możliwe, by być na bieżąco ze wszystkim, co dostępne jest w globalnej sieci. Nawet spędzając cały wolny czas przed komputerem nie bylibyśmy w stanie przeczytać i obejrzeć wszystkich treści. Dlatego warto zainteresować się tym, jakie są ciekawe strony internetowe. Przygotowałem dla Ciebie listę przydatnych, fajnych i interesujących witryn. Poznaj TOP10 portali internetowych.

Lista jest oczywiście subiektywna – wybrałem to, co według mnie będzie ciekawe dla każdego. Jednak nie ograniczyłem się wyłącznie do swoich zainteresowań. Tworząc topkę, konsultowałem się ze znajomymi, którzy na co dzień korzystają z Internetu. To ludzie, którzy maja różne zainteresowania, przez co poszerzyli spektrum poszukiwań. Dzięki ich podpowiedziom stworzyłem poniższą listę. Zapraszam do zapoznania się. Znajdziesz tu zarówno portale informacyjne, strony na nudę czy śmieszne strony, zapewniające rozrywkę. Przede wszystkim jednak są to po prostu ciekawe strony internetowe.

Mój ranking najlepszych stron

W moim zestawieniu nie zobaczysz tak popularnych stron jak Youtube.com, Google.pl czy Facebook.com. Dlaczego? Zdecydowałem się na taki krok, ponieważ praktycznie każdy internauta zna te adresy i z nich korzysta. I choć agregują one treści z całego Internetu (szczególnie Facebook przyczynia się do centralizacji sieci), to można nadal znaleźć bardzo wiele ciekawych i przydatnych stron poza tymi adresami.przydatne strony internetowe

Dlatego też przedstawię te mniej oczywiste, choć wiele z nich będzie Ci zapewne już dobrze znanych. A być może coś Cię zaskoczy?

Przydatne strony internetowe

Nazwa stronyCo ją wyróżnia?Adres witryny
WykopAgregacja informacji
ZOBACZ
JoemonsterHumor w każdym wydaniu
ZOBACZ
WikipediaEncyklopedia zawsze aktualna ZOBACZ
FilmwebNajwiększa baza filmowa ZOBACZ
CeneoPorównanie cen produktów ZOBACZ
Salon24Duży portal blogerski ZOBACZ
JakolorujeMnóstwo kolorowanek dla dzieci ZOBACZ
Zintegrowana platforma edukacyjnaNajwiększa baza wiedzy dla uczniów ZOBACZ
OnetWygodny portal informacyjny ZOBACZ
Meteo IMGWNajdokładniejsza prognoza pogody ZOBACZ

Choć podana przeze mnie lista jest w pewnej ustalonej kolejności, to niewykluczone, że Tobie najbardziej spodoba się adres, który nie jest jednym z pierwszych. Dlatego zapraszam Cię do szczegółowego zapoznania się z całą listą oraz zaproponowanymi przeze mnie opisami. Jestem przekonany, że znajdziesz tam coś dla siebie. A na pewno odnajdziesz przydatne strony internetowe, które zapewnią Ci najświeższe informacje czy rozrywkę.

Moje zestawienie jest pewnego rodzaju rankingiem stron internetowych, jednak bez konkretnej oceny która z nich jest najlepsza. Tę decyzję pozostawiam Tobie. Skupiłem się na portalach polskojęzycznych. Znajdziesz tu zarówno najpopularniejsze strony internetowe w Polsce, jak i te mniej znane. Są to jednak w każdym wypadku nowoczesne witryny, przystosowane do wymagań współczesnych użytkowników sieci.

Wykop

Wykop.pl można nazwać po prostu polskim portalem internetowym. Strona, choć obsługiwana pod kątem technicznym oraz moderacji przez jedną organizację jest tak naprawdę tworzona przez użytkowników. Co na niej znajdziemy? Są to przede wszystkim:

 • Informacje z kraju i ze świata z wszystkich najpopularniejszych serwisów polskich i światowych
 • Rozrywka oraz ciekawostki ze świata nauki
 • Humor w postaci filmów i zdjęć
 • Informacje podawane przez samych użytkowników

Wykop posiada setki tysięcy zarejestrowanych osób. Polecam rejestrację konta w serwisie, ponieważ pozwala to na dostosowanie treści do własnych potrzeb, a także tworzenie ich. W głównej części serwisu znajdziemy artykuły z największych portali w formie tzw. znalezisk. Są one oceniane przez czytelników i wskazywane jako ciekawe lub niewarte zainteresowania. Swoja opinię można wyrazić w komentarzu oraz przez ocenę znaleziska:

 • Wykopanie
 • Zakopanie

Najczęściej wykopywane artykuły są umieszczane na liście głównej, a nawet oznaczane tzw. płomieniem, który podbija ich odsłony.

Istnieje też Mikroblog, w którym można zamieszczać swoje wypowiedzi, odpowiednio je tagować i dzielić się nimi z innymi. Nawiązują się przyjaźnie, powstają spory, opinie są poddawane krytyce bądź powielane.

Tagowanie to oznaczanie swoich wpisów znakiem # oraz dopiskiem, np. polityka czy nauka. Jest możliwe zarówno dla znalezisk, jak i wpisów na blogu. Pozwala użytkownikom na sprawne filtrowanie i odnajdywanie treści. Dzięki temu tworzone są także społeczności operujące pod konkretnym tagiem.

Moderacja Wykop.pl dba o to, by nie były na portalu zamieszczane treści nieodpowiednie czy niezgodne z prawem. Dzięki temu portal można uznać za bezpieczny i działający stabilnie. Rzadkością są sytuacje, w których ten popularny serwis internetowy staje się niedostępny lub ma problemy z działaniem.śmieszne strony internetowe

Joemonster

Portal z całą pewnością można zaliczyć do tzw. śmiesznych stron. Opiera się on głównie na zapewnieniu rozrywki w formie tekstu, zdjęć i filmów. Podobnie jak Wykop, posiada on swoja społeczność, która na bieżąco komentuje zamieszczane na Joemonster treści. Moderacja dba o bezpieczeństwo i wysoką jakość zawartości strony.

Choć strona istnieje już od prawie dwóch dekad, to praktycznie nie zmieniła się przez ten czas, na pierwszy rzut oka. Może nie jest najładniejszą strona w Internecie, jednak posiada nowoczesne rozwiązania, dlatego nie odstaje bardzo od wypełnionych multimedialnymi rozwiązaniami najlepszych stron na świecie. Tu największy nacisk kładziony jest na zawartość – zapewnienie rozrywki i zaciekawienie odbiorcy. Użytkownicy sami mają możliwość dodawania nowych treści. Istnieje także wymiana prywatnych wiadomości w formie przypominającej pocztę elektroniczną.

Według mnie najbardziej przyciągającymi seriami artykułów są:

 • Najdziksze newsy tygodnia
 • Zatrzymane w kadrze
 • Faktopedia (czerpiąca z zewnętrznego portalu o tej nazwie)

Jednak na pewno każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie – choćby w galerii ze zdjęciami i filmami. Pamiętaj – Joemonster to nie tylko humor, ale i dużo ciekawostek z kraju i ze świata, także ze świata nauki!

Wygodnym sposobem na skorzystanie z Joemonstera jest dedykowana aplikacja dostępna na smartfony.

Wikipedia

Na Wikipedię na ogół nie wchodzimy bezpośrednio przez stronę główną, a poprzez wyszukiwarkę internetową. Oczywiście króluje tu Google. Najlepsze wyniki wyszukiwania haseł, szczególnie tych prostych kierują na ogół do odnośników na Wikipedii.

Portal tworzony jest przez miliony użytkowników na całym świecie. Jest to encyklopedia, zawierająca fakty, lecz dopuszczalne jest także wpisywanie opinii, nawet tych kontrowersyjnych. Zawsze jednak są one odpowiednio opisywane i oznaczane jako opinia, a nie informacja.

Wikipedia to na pewno mądra strona internetowa, gdyż zawiera najwięcej faktów w całym Internecie. Znajdziemy tu informacje ze wszystkich dziedzin, w tym historii, sztuki, geografii, nauki czy polityki. Ciekawostką jest to, że na bieżąco aktualizowane są wpisy o bieżących wydarzeniach – są także jednocześnie moderowane w ten sposób, by znalazły się tu wyłącznie wiadomości potwierdzone.

Co prawda na tematy, na które opinie są mocno podzielone można w Wikipedii znaleźć opinie, które są kontrowersyjne. Jednak w przypadku poszukiwania informacji o faktach naukowych czy historycznych lub geograficznych jest to doskonałe źródło wiedzy, zastępujące praktycznie nawet najlepsze encyklopedie wydawane w tradycyjny sposób. A czy Ty masz już za sobą uzupełnianie jakiegoś hasła w Wikipedii? Jeśli tak, to chętnie dowiem się o tym dzięki Twojemu komentarzowi.

Filmweb

Filmweb, czyli polska odpowiedź na IMDB jest ogromną bazą informacji o filmach, serialach, a także kulisach przemysłu filmowego. Początkowo serwis występował jako prosta baza opisów produkcji kinowych. Z czasem rozrósł się do bardzo dużych rozmiarów.

Znajdziemy tu przede wszystkim:

 • Opisy filmów i seriali
 • Zwiastuny produkcji nowych i archiwalnych
 • Recenzje użytkowników, a także ekspertów
 • Forum dla wszystkich zarejestrowanych
 • Możliwość oceny tytułów w określonej skali
 • Wiadomości o aktorach, producentach i produkcji filmowej
 • Rankingi według daty produkcji, kraju i gatunku
Praktycznie każde wyszukiwanie tytułu filmu bądź serialu w popularnej wyszukiwarce prowadzi do Filmwebu. Szybko zapoznamy się tu z opisem czy zwiastunem filmu. Dzięki temu portal należy do pomocnych stron – szybko podejmiemy decyzję o tym, czy dana produkcja warta jest naszego czasu. Bardziej dociekliwi mogą zapoznać się z opinią ekspertów – recenzentów. Mamy także dostęp do forum, gdzie można przedyskutować z innymi użytkownikami kwestie dotyczące tytułu lub aktora.

Według mnie najbardziej przydatnym rozwiązaniem jest możliwość oceniania tytułów w skali od 1 do 10. Dzięki temu powstały rankingi filmów i seriali. Korzystając z nich można dowiedzieć się które produkcje mogą nas najbardziej zaciekawić. Czy i Ty masz za sobą liczne oceny pozostawione na Filwebie? A może aktywnie komentujesz, a nawet dodajesz własne recenzje?

Także Filmweb umożliwia użytkownikom komunikację prywatną, dzięki czemu mogą oni zawierać znajomości i wymieniać się opiniami poza ogólnodostępnym forum.

Ceneo

Portal powstał w celu umożliwienia osobom wykonującym zakupy przez Internet porównania cen w różnych serwisach i sklepach. Dzięki temu mamy możliwość wybrania produktu w najkorzystniejszej cenie, a także zdecydowania o skorzystaniu z zaufanego sklepu. Co na Ceneo jest najwygodniejsze?

Według mnie są to:

 • Możliwość porównania cen
 • Oceny sklepów internetowych, by wybrać zakupy w sprawdzonym i bezpiecznym
 • Dostępność zdjęć i szczegółowej charakterystyki produktów bez przechodzenia na inne portale
 • Możliwość przeczytania opinii innych użytkowników, a także zamieszczenia swojej
[/list] To ciekawe miejsce w Internecie, które umożliwiło kupującym dostęp do informacji wcześniej praktycznie niedostępnych w jednym miejscu. Wyeliminowało konieczność przeglądania wielu stron zakupowych, dzięki czemu możesz oszczędzić dużo czasu i jednocześnie wybrać to, co najtańsze i dostępne w sklepie ze sprawdzoną opinią. Poznasz z łatwością nie tylko ogólną ocenę sklepu, ale także liczbę pojedynczych ocen. Dowiesz się na co uważać i zwrócić uwagę. Ale przede wszystkim kupisz wybrany produkt za najniższą możliwą cenę.

Salon24

Ten portal blogerski jest jednym z najpopularniejszych serwisów tego typu w Polsce. Znajdziemy tu:

 • Wiadomości z wielu dziedzin, w tym polityki, sportu czy nauki
 • Opinie stałych blogerów oraz użytkowników zewnętrznych
 • Komentarze użytkowników
Choć Salon24 powstał jako portal opinii, to z czasem oraz potrzebami użytkowników zaczął także zamieszczać aktualności z wielu dziedzin. Nadal jednak nie są one najważniejsze. Najwięcej miejsca przeznaczonego jest na komentarze polityczne, naukowe i z innych dziedzin. Dzięki nim mamy możliwość poznania opinii ekspertów, osób zaangażowanych w różne sprawy, a także przeciętnych Internautów – przechodząc do sekcji komentarzy.strony internetowe blogi

Co ciekawe, Salon24 dzięki formie współtworzenia przez użytkowników zapewnia pluralizm wypowiedzi. Występujące tu opinie nie są moderowane pod względem światopoglądowym. Wielu blogerów ma swoich stałych czytelników, którzy dzięki funkcji obserwacji mogą łatwo odnaleźć treści swoich ulubionych autorów.

Jakoloruje

To bardzo ciekawa strona internetowa dla dzieci. Jednak żeby z niej w pełni skorzystać, to należy posiadać drukarkę – nie musi ona drukować w kolorze. Dlaczego? Znajdziemy tu kolorowanki dla dzieci w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach.

Wśród głównych kategorii znajdują się:

 • Zwierzęta
 • Bohaterowie z bajek
 • Kolorowanki dla przedszkolaków
 • Majsterkowanie
 • Kolorowanki związane z Biblią
 • Pory roku
Drukowanie jest bardzo proste. Nie jest konieczne przygotowywanie przez nas wybranej kolorowanki. Wystarczy nacisnąć dostępny w rogu ekranu duży przycisk z symbolem drukarki, potwierdzić i gotowe. Jeśli masz pociechę w odpowiednim do samodzielnej obsługi komputera wieku, to na pewno sama sobie z tym poradzi. Doradzam jednak nadzór rodzica, bo choć strona jest całkowicie bezpieczna jeśli chodzi o treści, to chyba nikt nie chce, by przycisk drukowania został naciśniety zbyt wiele razy ?

Zintegrowana Platforma Edukacyjna

Choć edukacja nie wydaje się większości z młodych ludzi pasjonująca, to ten portal może okazać się naprawdę ciekawą stroną dla młodzieży. Została przygotowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zawiera w sobie materiały dla każdej grupy wiekowej:

 • Przedszkolaków
 • Dzieci na wczesnych etapach szkolnych
 • Uczniów szkół w wyższych klasach
 • Słuchaczy szkół ponadpodstawowych

Informacje podzielone są min wg typu i występują w formie:

 • Filmów i animacji
 • Dźwięku
 • Zdjęć i ilustracji poglądowych
 • Dokumentów i ćwiczeń
 • E-książek
 • Testów
 • Prezentacji

Znajdziemy tu materiały z praktycznie wszystkich dziedzin, czyli min: biologii, matematyki, chemii, fizyki, literatury, geografii, języków (w tym polskiego), muzyki czy plastyki.

Według mnie portal ten może być ciekawy nie tylko dla dzieci i młodzieży, lecz także dla zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy dorosłych.

Onet

Jest to jeden z największych portali informacyjnych w Polsce. Znajdziemy tu zarówno aktualności, jak i opinie oraz felietony. Posiada stałą obsadę dziennikarską oraz współpracuje z innymi mediami i agencjami informacyjnymi. Od wielu lat zamieszcza także treści multimedialne, w tym reportaże z całego świata. Prowadzi także cykliczne audycje, które wygodnie obejrzymy w przeglądarce internetowej komputera czy telefonu.

Zdecydowałem się na zamieszczenie Onetu w tym rankingu ze względu na dużą wygodę poruszania się po serwisie oraz jego czytelność i przejrzystość. Co ciekawe – jest jednym z najczęściej linkowanych z Wykopu serwisów.

Meteo IMGW

Portal Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej to bardzo przydatna strona dla osób, które chcą mieć na bieżąco najnowsze informacje odnośnie pogody. Dostępny jest poprzez przeglądarkę internetową na komputerze lub wygodną, dedykowaną aplikację. Najciekawszy jest według mnie dział o nazwie Serwis Map Meteorologicznych. Zapoznamy się tu ze szczegółowymi informacjami i prognozami z zakresu:

 • Temperatury
 • Wilgotności powietrza
 • Opadów
 • Ciśnienia
 • Wiatru

Szukający informacji bardzo szczegółowych znajdą pod adresem https://awiacja.imgw.pl/mapy-radarowe/ informacje o opadach i wyładowaniach. Choć znajdują się w serwisie IMGW przeznaczonym dla lotnictwa, to mogą być przydatne dla każdego – szczególnie osób, które chcą uniknąć przemieszczania się podczas silnych opadów lub burzy.ranking najlepszych stron

Ciekawe strony internetowe

Bardzo chętnie dowiem się jakie są Twoje ulubione, ciekawe strony internetowe. Pod jaki adres zaglądasz najczęściej? Podziel się tym proszę w komentarzu. Czekam na Twoją opinię!

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Internet
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *