Wysyłanie sms z komputera przez telefon: jak pisać na PC i przekazywać wiadomości do smartfona?

Wysyłanie wiadomości SMS z komputera jest wyjątkowo przydatną funkcją, jeżeli spędzamy dużo czasu przy ekranie naszego PC-ta i szukamy sposobu na rozszerzenie jego funkcjonalności. Odpowiednia konfiguracja pozwoli nam ograniczyć ilość momentów, w których sięgamy po smartfona niemalże do zera.

  • Jakie narzędzia będą nam do tego potrzebne?
  • W jaki sposób nasz smartfon może się porozumiewać z komputerem?
  • Czy możliwe jest przejęcie przez komputer wszystkich funkcji telefonu?

Sprawdźmy to!

Wysyłanie SMS z komputera – najprostszy sposób konfiguracji dla systemu Windows i Android

powiadomienia z telefonu

Pierwsze narzędzie, które omówimy będzie od nas wymagało jedynie instalacji dostępnego w sklepie Microsoft oraz w Google Play oprogramowania. Aplikacja nazywa się Twój Telefon. Możemy za jej pomocą tak skonfigurować smartfona z komputerem, żeby informacja o każdej wiadomości SMS trafiała na sparowanego z danym telefonem PC-ta.

Program wykorzystuje łączność bluetooth do nawiązania połączenia. Przed rozpoczęciem konfiguracji upewnij się, że moduł został włączony zarówno na komputerze, jak i w smartfonie.

Wspomniany program znajdziemy w sklepie Microsoft, wpisując w wyszukiwarkę Twój Telefon. Po jego pobraniu i instalacji na komputerze możemy przejść do ustawień samego smartfona. Przechodząc do sklepu Play, szukamy pozycji Pomocnik aplikacji Twój telefon – Łącze do Windows. Kiedy zainstalujemy oprogramowanie na swoim smartfonie, po ściągnięciu górnej belki ekranu znajdziemy przycisk Połącz z Windows. Aktywujemy go i przechodzimy do programu na naszym komputerze.

Aplikacja po uruchomieniu poprosi nas o kilka zgód i przeprowadzi krótki proces konfiguracji. W celu umożliwienia sobie wysyłania SMSów z komputera przechodzimy do zakładki wiadomości, a następnie synchronizujemy urządzenia. Po zakończeniu procesu powinniśmy zobaczyć na ekranie PC zawartość naszej skrzynki odbiorczej. Od tego momentu klikając w przycisk nowa wiadomość możemy wysyłać SMSy z komputera i adresować je na dowolny numer z książki telefonicznej naszego smartfona.

W celu pełnej konfiguracji programu przechodzimy do jego ustawień i zaznaczamy treści, jakie chcielibyśmy udostępniać pomiędzy naszym komputerem a smartfonem. Mamy tutaj do wyboru wiele możliwości, które omówimy szerzej w dalszej części wpisu.

Jest to najprostszy i, w moim odczuciu, najbardziej przyjazny w obsłudze sposób na wysyłanie SMS z komputera pomiędzy systemem Windows a Android. Intuicyjność połączenia, jego stabilność i dodatkowe możliwości programu sprawiają, że jest on pozycją wartą rozważenia niezależnie od tego, jak dużej synchronizacji pomiędzy naszym smartfonem i komputerem dokładnie nam potrzeba.

Pisanie SMS przez komputer z poziomu przeglądarki – jak to zrobić?

apple chmura

Istnieje jeszcze jeden sprawdzony sposób na wysyłanie SMS z komputera – tym razem będzie on wykorzystywał okno naszej przeglądarki. I choć nie jest on tak stabilny jak wspomniana wcześniej metoda oraz wymaga od nas nieustannie włączonej karty przeglądarkowej, może być pomocny dla osób sporadycznie korzystających z rozwiązania.

W celu konfiguracji, postępujemy według poniższej instrukcji:

  1. Żeby przywołać przeglądarkowe okno SMS, musimy korzystać z aplikacji Google Wiadomości jako podstawowego narzędzia wysyłania SMSów w naszym smartfonie. Jeśli jej aktualnie nie posiadamy – możemy się w nią wyposażyć w sklepie Google Play.
  2. Przechodzimy do strony https://messages.google.com,
  3. Uruchamiamy w smartfonie wspomnianą aplikację i korzystając z opcji wiadomości w przeglądarce, dostępnej po rozwinięciu menu w prawym górnym rogu ekranu, skanujemy wyświetlony na ekranie komputera kod QR.

Od tego momentu bez żadnych przeszkód możemy obsługiwać wiadomości SMS i MMS z poziomu przeglądarki. Po wybraniu opcji zapamiętaj ten komputer wyeliminujemy konieczność skanowania kodu QR przy każdorazowym korzystaniu z aplikacji.

Alternatywa dla wysyłania i odbierania SMSów na komputerze – Pushbullet

Kolejną aplikacją, której możemy użyć do zarządzania wiadomościami tekstowymi ze smartfona na komputerze jest Pushbullet. Bardzo ciekawą funkcją w jego przypadku jest możliwość dynamicznego przesyłania dowolnych plików pomiędzy naszymi urządzeniami.

Korzystając z podanego linku możemy pobrać program na dysk naszego smartfona. Dodatkowo, będziemy potrzebowali agenta PC, który umożliwi naszym urządzeniom komunikację. Z Pushbullet możemy korzystać zarówno jako standardowej aplikacji, jak i wtyczki do najczęściej używanej przez nas przeglądarki internetowej.

Po krótkiej konfiguracji i synchronizacji programu możemy w pełni obsługiwać nasze wiadomości SMS z poziomu komputera, a także zapoznawać się na bieżąco z wybranymi przez nas powiadomieniami, pojawiającymi się w smartfonie.

Jak wysłać SMS z komputera w systemie iOS?

wysyłanie SMS z komputera w iOS

Doskonała integracja poszczególnych urządzeń to cecha, z której słynie producent z Cupertino. Nie inaczej sytuacja przedstawia się, jeżeli chodzi o możliwość wysyłania wiadomości SMS przy użyciu komputera. Dzięki iMessage bez problemu zsynchronizujemy wiadomości tekstowe pomiędzy naszym iPhonem, iPadem oraz MacBookiem. Usługa jest preinstalowana na obsługujących ją urządzeniach – nie musimy pobierać dodatkowych aplikacji.

Po zalogowaniu się do programu przy użyciu swojego Apple ID uzyskamy dostęp do zgromadzonych w naszej chmurze rozmów tekstowych. Zyskamy również możliwość wysyłania SMSów i otrzymywania powiadomień o każdej wiadomości na ekranie komputera. Różnica pomiędzy omawianym systemem, a aplikacją działającą w systemie Windows polega na sposobie komunikacji komputera ze smartfonem – tutaj wykorzystywana jest łączność WiFi oraz dane, zgromadzone na dysku iCloud.

Może to wpłynąć na znaczne usprawnienie działania aplikacji. W przypadku iMessage wiadomości wysyłamy bezpośrednio z komputera – nie zaś poprzez łączność bluetooth z telefonem. Program umożliwia nam także wykonywanie rozmów audio, wideokonferencji, dzielenie ekranu komputera i tworzenie grup konwersacyjnych.

Wysyłanie smsów to nie wszystko – czyli dodatkowe możliwości

Wspomniana na początku wpisu aplikacja Twój Telefon to coś więcej niż tylko program do wysyłania SMSów z komputera. Jest ona narzędziem, dzięki któremu będziemy mogli w pełni zsynchronizować nasz smartfon oraz dowolne urządzenie z zainstalowanym systemem Windows 10. Po dokonaniu odpowiedniej konfiguracji będziemy mogli nie tylko wysyłać i odbierać wiadomości SMS przez komputer, ale także pobierać zdjęcia, dzwonić i odbierać połączenia, a nawet korzystać zdalnie z aplikacji smartfona za pomocą samego tylko komputera!

Jak wykonać taką synchronizację? Nic prostszego.

Po przejściu do aplikacji na komputerze klikamy kolejno przycisk połącz lub synchronizuj, dostępny z osobna w każdej wyświetlonej zakładce. Procedurę przeprowadzamy osobno dla połączeń, programów, zdjęć i powiadomień. Po wyborze interesujących nas elementów, potwierdzamy proces na ekranie smartfona, udzielając tym samym programowi niezbędnych uprawnień.

Od tego momentu przechodząc do poszczególnych podkategorii możemy korzystać z określonych funkcji smartfona bez konieczności sięgania po urządzenie. Dopóki komputer pozostaje z nim w kontakcie, zobaczymy na jego ekranie powiadomienie o każdym SMSie, połączeniu przychodzącym czy wydarzeniu w poszczególnych aplikacjach mobilnych. Przechodząc do menu aplikacje -> otwórz ekran telefonu zyskamy dostęp do całego interfejsu naszego smartfona, który będziemy mogli obsługiwać przy pomocy klawiatury i myszki.

Zalety stosowania tego typu połączenia z pewnością docenią amatorzy gier mobilnych oraz programów w których przyda nam się precyzja komputerowego wskaźnika. Dodatkowo, dzięki synchronizacji będziemy mogli w pełni korzystać z zewnętrznych urządzeń podłączonych do komputera w aplikacjach mobilnych.

Synchronizacja bez granic

wysyłanie SMS

To już wszystkie sposoby synchronizacji wiadomości SMS pomiędzy smartfonem a komputerem. Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi będziesz w stanie szybko i skutecznie przeprowadzić konfigurację. Przy użytkowaniu wymienionych programów warto pamiętać, że każdy z nich daje nam kontrolę nad rodzajem powiadomień, wyświetlanych na ekranie komputera.

Dokładna selekcja najważniejszych informacji pozwoli nam na zapewnienie sobie znacznie lepszych wrażeń korzystania z programu niż sytuacja, w której informowałby nas on o każdym najmniejszym wydarzeniu wewnątrz naszego smartfona. Dodatkowo warto pamiętać o konieczności udzielenia urządzeniom odpowiednich zgód – szczególnie dotyczy to programów działających w środowisku Android i Windows.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *