Wysyłanie sms z komputera przez telefon: jak pisać na PC i przekazywać wiadomości do smartfona?

Wysyłanie wiadomości SMS z komputera jest wyjątkowo przydatną funkcją, jeżeli spędzamy dużo czasu przy ekranie naszego PC-ta i szukamy sposobu na rozszerzenie jego funkcjonalności. Odpowiednia konfiguracja pozwoli nam ograniczyć ilość momentów, w których sięgamy po smartfona niemalże do zera.

  • Jakie narzędzia będą nam do tego potrzebne?
  • W jaki sposób nasz smartfon może się porozumiewać z komputerem?
  • Czy możliwe jest przejęcie przez komputer wszystkich funkcji telefonu?

Sprawdźmy to!

Wysyłanie SMS z komputera – najprostszy sposób konfiguracji dla systemu Windows i Android

powiadomienia z telefonu

Pierwsze narzędzie, które omówimy będzie od nas wymagało jedynie instalacji dostępnego w sklepie Microsoft oraz w Google Play oprogramowania. Aplikacja nazywa się Twój Telefon. Możemy za jej pomocą tak skonfigurować smartfona z komputerem, żeby informacja o każdej wiadomości SMS trafiała na sparowanego z danym telefonem PC-ta.

Program wykorzystuje łączność bluetooth do nawiązania połączenia. Przed rozpoczęciem konfiguracji upewnij się, że moduł został włączony zarówno na komputerze, jak i w smartfonie.

Wspomniany program znajdziemy w sklepie Microsoft, wpisując w wyszukiwarkę Twój Telefon. Po jego pobraniu i instalacji na komputerze możemy przejść do ustawień samego smartfona. Przechodząc do sklepu Play, szukamy pozycji Pomocnik aplikacji Twój telefon – Łącze do Windows. Kiedy zainstalujemy oprogramowanie na swoim smartfonie, po ściągnięciu górnej belki ekranu znajdziemy przycisk Połącz z Windows. Aktywujemy go i przechodzimy do programu na naszym komputerze.

Aplikacja po uruchomieniu poprosi nas o kilka zgód i przeprowadzi krótki proces konfiguracji. W celu umożliwienia sobie wysyłania SMSów z komputera przechodzimy do zakładki wiadomości, a następnie synchronizujemy urządzenia. Po zakończeniu procesu powinniśmy zobaczyć na ekranie PC zawartość naszej skrzynki odbiorczej. Od tego momentu klikając w przycisk nowa wiadomość możemy wysyłać SMSy z komputera i adresować je na dowolny numer z książki telefonicznej naszego smartfona.

W celu pełnej konfiguracji programu przechodzimy do jego ustawień i zaznaczamy treści, jakie chcielibyśmy udostępniać pomiędzy naszym komputerem a smartfonem. Mamy tutaj do wyboru wiele możliwości, które omówimy szerzej w dalszej części wpisu.

Jest to najprostszy i, w moim odczuciu, najbardziej przyjazny w obsłudze sposób na wysyłanie SMS z komputera pomiędzy systemem Windows a Android. Intuicyjność połączenia, jego stabilność i dodatkowe możliwości programu sprawiają, że jest on pozycją wartą rozważenia niezależnie od tego, jak dużej synchronizacji pomiędzy naszym smartfonem i komputerem dokładnie nam potrzeba.

Pisanie SMS przez komputer z poziomu przeglądarki – jak to zrobić?

apple chmura

Istnieje jeszcze jeden sprawdzony sposób na wysyłanie SMS z komputera – tym razem będzie on wykorzystywał okno naszej przeglądarki. I choć nie jest on tak stabilny jak wspomniana wcześniej metoda oraz wymaga od nas nieustannie włączonej karty przeglądarkowej, może być pomocny dla osób sporadycznie korzystających z rozwiązania.

W celu konfiguracji, postępujemy według poniższej instrukcji:

  1. Żeby przywołać przeglądarkowe okno SMS, musimy korzystać z aplikacji Google Wiadomości jako podstawowego narzędzia wysyłania SMSów w naszym smartfonie. Jeśli jej aktualnie nie posiadamy – możemy się w nią wyposażyć w sklepie Google Play.
  2. Przechodzimy do strony https://messages.google.com,
  3. Uruchamiamy w smartfonie wspomnianą aplikację i korzystając z opcji wiadomości w przeglądarce, dostępnej po rozwinięciu menu w prawym górnym rogu ekranu, skanujemy wyświetlony na ekranie komputera kod QR.

Od tego momentu bez żadnych przeszkód możemy obsługiwać wiadomości SMS i MMS z poziomu przeglądarki. Po wybraniu opcji zapamiętaj ten komputer wyeliminujemy konieczność skanowania kodu QR przy każdorazowym korzystaniu z aplikacji.

Alternatywa dla wysyłania i odbierania SMSów na komputerze – Pushbullet

Kolejną aplikacją, której możemy użyć do zarządzania wiadomościami tekstowymi ze smartfona na komputerze jest Pushbullet. Bardzo ciekawą funkcją w jego przypadku jest możliwość dynamicznego przesyłania dowolnych plików pomiędzy naszymi urządzeniami.

Korzystając z podanego linku możemy pobrać program na dysk naszego smartfona. Dodatkowo, będziemy potrzebowali agenta PC, który umożliwi naszym urządzeniom komunikację. Z Pushbullet możemy korzystać zarówno jako standardowej aplikacji, jak i wtyczki do najczęściej używanej przez nas przeglądarki internetowej.

Po krótkiej konfiguracji i synchronizacji programu możemy w pełni obsługiwać nasze wiadomości SMS z poziomu komputera, a także zapoznawać się na bieżąco z wybranymi przez nas powiadomieniami, pojawiającymi się w smartfonie.

Jak wysłać SMS z komputera w systemie iOS?

wysyłanie SMS z komputera w iOS

Doskonała integracja poszczególnych urządzeń to cecha, z której słynie producent z Cupertino. Nie inaczej sytuacja przedstawia się, jeżeli chodzi o możliwość wysyłania wiadomości SMS przy użyciu komputera. Dzięki iMessage bez problemu zsynchronizujemy wiadomości tekstowe pomiędzy naszym iPhonem, iPadem oraz MacBookiem. Usługa jest preinstalowana na obsługujących ją urządzeniach – nie musimy pobierać dodatkowych aplikacji.

Po zalogowaniu się do programu przy użyciu swojego Apple ID uzyskamy dostęp do zgromadzonych w naszej chmurze rozmów tekstowych. Zyskamy również możliwość wysyłania SMSów i otrzymywania powiadomień o każdej wiadomości na ekranie komputera. Różnica pomiędzy omawianym systemem, a aplikacją działającą w systemie Windows polega na sposobie komunikacji komputera ze smartfonem – tutaj wykorzystywana jest łączność WiFi oraz dane, zgromadzone na dysku iCloud.

Może to wpłynąć na znaczne usprawnienie działania aplikacji. W przypadku iMessage wiadomości wysyłamy bezpośrednio z komputera – nie zaś poprzez łączność bluetooth z telefonem. Program umożliwia nam także wykonywanie rozmów audio, wideokonferencji, dzielenie ekranu komputera i tworzenie grup konwersacyjnych.

Wysyłanie smsów to nie wszystko – czyli dodatkowe możliwości

Wspomniana na początku wpisu aplikacja Twój Telefon to coś więcej niż tylko program do wysyłania SMSów z komputera. Jest ona narzędziem, dzięki któremu będziemy mogli w pełni zsynchronizować nasz smartfon oraz dowolne urządzenie z zainstalowanym systemem Windows 10. Po dokonaniu odpowiedniej konfiguracji będziemy mogli nie tylko wysyłać i odbierać wiadomości SMS przez komputer, ale także pobierać zdjęcia, dzwonić i odbierać połączenia, a nawet korzystać zdalnie z aplikacji smartfona za pomocą samego tylko komputera!

Jak wykonać taką synchronizację? Nic prostszego.

Po przejściu do aplikacji na komputerze klikamy kolejno przycisk połącz lub synchronizuj, dostępny z osobna w każdej wyświetlonej zakładce. Procedurę przeprowadzamy osobno dla połączeń, programów, zdjęć i powiadomień. Po wyborze interesujących nas elementów, potwierdzamy proces na ekranie smartfona, udzielając tym samym programowi niezbędnych uprawnień.

Od tego momentu przechodząc do poszczególnych podkategorii możemy korzystać z określonych funkcji smartfona bez konieczności sięgania po urządzenie. Dopóki komputer pozostaje z nim w kontakcie, zobaczymy na jego ekranie powiadomienie o każdym SMSie, połączeniu przychodzącym czy wydarzeniu w poszczególnych aplikacjach mobilnych. Przechodząc do menu aplikacje -> otwórz ekran telefonu zyskamy dostęp do całego interfejsu naszego smartfona, który będziemy mogli obsługiwać przy pomocy klawiatury i myszki.

Zalety stosowania tego typu połączenia z pewnością docenią amatorzy gier mobilnych oraz programów w których przyda nam się precyzja komputerowego wskaźnika. Dodatkowo, dzięki synchronizacji będziemy mogli w pełni korzystać z zewnętrznych urządzeń podłączonych do komputera w aplikacjach mobilnych.

Synchronizacja bez granic

wysyłanie SMS

To już wszystkie sposoby synchronizacji wiadomości SMS pomiędzy smartfonem a komputerem. Mam nadzieję, że dzięki temu poradnikowi będziesz w stanie szybko i skutecznie przeprowadzić konfigurację. Przy użytkowaniu wymienionych programów warto pamiętać, że każdy z nich daje nam kontrolę nad rodzajem powiadomień, wyświetlanych na ekranie komputera.

Dokładna selekcja najważniejszych informacji pozwoli nam na zapewnienie sobie znacznie lepszych wrażeń korzystania z programu niż sytuacja, w której informowałby nas on o każdym najmniejszym wydarzeniu wewnątrz naszego smartfona. Dodatkowo warto pamiętać o konieczności udzielenia urządzeniom odpowiednich zgód – szczególnie dotyczy to programów działających w środowisku Android i Windows.

Najnowsze wpisy

Paweł z Satelitarne Cyfrowe Opublikowane przez:

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, a jednocześnie wielki fan nowych technologii i poszukiwacz dobrych ofert. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *