O nas

Cześć,

Awatar Paweł Bocianowski

z tej strony Paweł, jest mi niezmiernie miło mi, że chcesz dowiedzieć się więcej o serwisie Satelitarne Cyfrowe. Pozwól, że poprowadzę Cię krok po kroku i opowiem Ci, jak projekt zmieniał się na przestrzeni lat. Czyli od strony, którą rozwijałem po godzinach, do pełnoprawnego portalu, który mam obecnie przyjemność tworzyć wraz z zespołem pasjonatów technologii, gdzie wspólnie jesteśmy na misji tworzenia dla Ciebie przydatnych treści.

Historia 

Pod koniec 2017 roku zarejestrowałem domenę, aby mieć adres w internecie, pod którym będę mógł podzielić się swoją wiedzą. Musisz wiedzieć, że technologią interesuję się od najmłodszych lat i te zagadnienia od zawsze były dla mnie drugą naturą. 

Jako nastolatek, wolny czas spędzałem rozkręcając telefony, podkręcając wydajność komputerów, czy odkrywając nowe funkcje telewizorów, pomimo że wtedy telewizor typu „smart”, oznaczał w praktyce możliwość wyświetlania telegazety 😉 Czas mijał, a wśród swoich znajomych byłem zawsze osobą „od technologii”, która zawsze podpowie. 

Z czasem uznałem, że to, co ja nazywam u siebie drugą naturą, wcale nie jest takie oczywiste i to zarówno dla młodej części odbiorców, ale także dla starszej części społeczeństwa. Ludzie Ci często są całkowicie zagubieni w świecie technologii, a zdani są na porady od doradców w elektromarketach, czy od serwisantów w pobliskim centrum handlowym. Słowem – muszą poświęcić dużo czasu i nierzadko pieniędzy, żeby zyskać odpowiedzi na pytania. Można powiedzieć, że wiele osób jest niejako wykluczonych technologicznie, a w dobie załatwiania wszystkiego przez internet, bankowości mobilnej i innych udogodnień, nie jest to łatwe położenie. 

Wtedy wpadłem na pomysł. Co gdybym zaczął dzielić się poradami technologicznymi i połączył przyjemne z pożytecznym? Mógłbym rozwijać swoją pasję, a osoby z dowolnego miejsca w Polsce, bez względu na wiek, czy dochód, mogą bezpłatnie i bez wychodzenia z domu rozwiązywać swoje problemy i lepiej panować nad technologią, która ich otacza.

Warunek konieczny? Prosty i przystępny język przekazywania wiedzy. Nie jest sztuką napisać wypracowanie i zasypać użytkownika ogromną ilością technicznych informacji z których nic nie wyniesie. Prawdziwa wartość jest wtedy, gdy osoba wyjdzie ze strony uzbrojona w praktyczną wiedzę, którą będzie umieć zastosować. 

Przeanalizowałem, że najwięcej pytań i porad udzielam dot. usług telewizji oraz internetu. Mam w tym duże doświadczenie, nie tylko teoretyczne, ale i praktyczne, gdzie przez lata wynajmowałem mieszkania w wielu miejscach w Polsce, przez co trafiałem na lepszych i gorszych operatorów. Często oferta była narzucona z góry przez właściciela, w konekwencji czego, płaciłem (często niemało) za coś, z czego nie byłem zadowolony. 

Szybko przekonałem się o tym, że wybór dobrej oferty, to nie jest „wszystko jedno”, a pomimo na pozór podobnej usługi, komfort codziennego korzystania i możliwości mogą się różnić. Nie wspominając już o cenach, gdzie sam jestem osobą, która bardzo nie lubi przepłacać. 

Narodziny serwisu

W 2017 roku powstała nazwa – SatelitarneCyfrowe.pl, gdzie opisałem ranking telewizji satelitarnych i cyfrowych, który do dzisiaj jest aktualizowany.

Napisałem także kilka innych artykułów, chociaż nie spodziewałem się wiele. Miało to być moje miejsce, w którym po godzinach jestem w stanie opisać swoje obserwacje, czy rozwiązać problem na który sam natrafiłem. 

Po czasie, okazało się, że treści są na tyle wartościowe i potrzebne w sieci, że docierają do tysięcy użytkowników każdego miesiąca. Dzięki mocy internetu, zamiast pomóc kilkunastu znajomym, nagle byłem w stanie edukować tysiące osób, a w skali roku, dosłownie wypełniać wirtualne stadiony ilością osób, którym są w stanie pomóc takie treści. Można powiedzieć, że na własnej skórze doświadczyłem magii internetu 😉

To zjawisko dało mi ogromne pokłady motywacji, zacząłem pisać więcej, lepiej, a mój czas wolny „po pracy”, czy w weekendy był wypełniony planowaniem i analizowaniem, które treści mogą być przydatne i jakie informacje pomogą sprawnie rozwiązywać problemy. 

Obecne położenie i rozwój SatelitarneCyfrowe.pl

rozwój SatelitarneCyfrowe.pl

Obecnie, na Satelitarne Cyfrowe dostępnych jest kilkaset artykułów naładowanych wiedzą, a miesięcznie odwiedza nas kilkadziesiąt tysięcy użytkowników z każdego zakątka Polski, a także z różnych krajów na Świecie, gdzie Polonia szuka rozwiązań (strona w swojej historii była wyświetlona z aż 187 krajów!).

W 2023 roku, serwis Satelitarne Cyfrowe to już nie tylko jednoosobowe przedsięwzięcie, to już zespół pasjonatów i specjalistów, który jest na wspólnej misji.

Nad rozwojem serwisu i dostarczaniem Ci najwyższej jakości wiedzy pracują:

Wspólnie, dbając o merytorykę, opierając się na odpowiednim researchu i korzystając z doświadczenia, chcemy docierać do jeszcze większej grupy odbiorców i dzielić się wiedzą na szerszą niż dotychczas skalę. Jeżeli również masz zacięcie do tematów technologicznych i potrafisz pisać bardzo dobre treści, odwiedź zakładkę Praca i sprawdź aktualne ogłoszenia.

Opisujemy artykuły w kilku kategoriach: 

Publikujemy regularnie, dzięki czemu każdego tygodnia znajdziesz u nas coś nowego. Szkolimy się także w zagadnieniach marketingu internetowego, UX oraz platformy WordPress po to, aby witryna była funkcjonalna i przyjazna. 

Wartości

Kierując się następującymi wartościami, działamy na rzecz poprawy stanu wiedzy o nowych technologiach w polskim internecie:

rzetelne źródła i rozległy research

Rzetelne źródła i rozległy research

Nierzadko więcej czasu zajmuje nam szukanie źródeł, kompletowane i weryfikowanie faktów oraz obalanie mitów, aniżeli samo przelewanie wiedzy na cyfrowy papier. Robimy mocne rozeznanie w każdym temacie jakiego się podejmujemy. 

dostępność technologii dla wszystkich

Dostępność technologii dla wszystkich

Jest to dla nas warunek konieczny. Poprzez przyjazny język i przedstawianie technologicznych zawiłości prosto i konkretnie, działamy przeciw zjawisku tzw. wykluczenia cyfrowego. To, co jest oczywiste dla dzisiejszego dwudziestolatka, jest często przytłaczające i niedostępne dla seniorów. Przełamujemy barierę, systematyzujemy i upraszczamy wiedzę

praktyczność

Praktyczność

Dużym składnikiem naszej misji jest nie tylko pisać o cyfrowych możliwościach od strony teoretycznej, ale przede wszystkim czerpać z nich praktyce. Zastosowana przez Ciebie wiedza ma przynosić rezultaty, rozwiązywać pojawiające się problemy i w konsekewncji – ułatwiać Twoją codzienność.

obiektywne recenzje

Obiektywne recenzje

Chętnie opisujemy produkty, czy usługi w formie rankingów. Jednak, tak samo, jak nie ma róży bez kolców, tak nie ma produktów pozbawionych wad. Poza swoimi obserwacjami i testami, posiłkujemy się opiniami użytkowników z popularnych platform handlowych – zarówno tych polskich, jak i zagranicznych, aby zidentyfikować, jakie funkcje, czy atrybuty przemawiają za zakupem, a które mogą być przeszkodą.

Więcej szczegółów: