Abonament dla dwojga: ranking – gdzie najlepiej być w duecie?

Interesują Cię 2 telefony w jednym abonamencie? Oferty dla dwojga cieszą się ogromnym zainteresowaniem – dzięki nim można sporo zaoszczędzić. Pamiętajmy, że bardzo często może z nich skorzystać niemal każdy, a więc nie jest to opcja jedynie dla par. Oczywiście każdy przypadek jest inny, a więc wymaga indywidualnego podejścia. Bywa tak, że umowa może być podpisana wyłącznie przez członków rodziny lub osoby zamieszkujące jedno gospodarstwo domowe.

 W niektórych przypadkach drugą osobą w pakiecie może być dowolnie wybrany znajomy. Istotne jest jedynie to, aby obie strony akceptowały wspólną fakturę. Musimy pamiętać, że jest to zobowiązanie na określony czas, a więc decyzji nie podejmujmy zbyt pochopnie. 

Na rynku znajdziemy wiele ofert rodzinnych, lecz wiele z nich zostało stworzonych z myślą o możliwie największej liczbie osób. Bywa to problemem, ponieważ nie zawsze multi-abonament jest tym, co spełnia nasze oczekiwania. Wiele zależy również od tego, jakich warunków oczekujemy. Już na starcie określmy, czy zależy nam na m.in. darmowych połączeniach i wiadomościach, dużych pakietach internetu, tanim roamingu.

Ranking abonamentów dla dwojga – jakiego operatora wybrać?

ranking abonamentów dla dwojgaZastanawiasz się, jaki abonament duet warto wybrać? Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ każdy użytkownik posiada nieco inne wymagania. Poniższy ranking został stworzony w oparciu o moje subiektywne odczucia i napotkane opinie.

Poszukując najlepszej oferty dual należy przeanalizować takie czynniki, jak m.in.:

 • Warunki zawarcia umowy – musimy zweryfikować, kto może zawrzeć wspólną umowę. Czy wymagane są więzi rodzinne lub wspólne miejsce zamieszkania? Czy oferta jest skierowana nawet do znajomych, którzy postanowili posiadać wspólne zobowiązanie? Są to bardzo ważne kwestie, ponieważ niektórzy operatorzy narzucają na swoich klientów pewne ograniczenia. Bywa również tak, że na oficjalnej stronie nie możemy znaleźć niezbędnych nam informacji. W takiej sytuacji wystarczy jedynie kontakt z konsultantem, aby rozwiać wszelkie wątpliwości.
 • Wysokość opłat – wiadomym jest, że cena ma znaczenie. Nie zawsze jednak taniej znaczy lepiej! Czasami warto jest zapłacić kilkanaście złotych więcej, aby zapewnić sobie korzystniejsze warunki. Uważajmy również na ukryte koszty – nie obędzie się bez dokładnego przeanalizowania regulaminu.
 • Minimalny okres trwania umowy – nie zawsze możemy sobie pozwolić na to, aby zawrzeć kilkuletnią umowę. Z punktu widzenia klienta jest to kompletnie nieopłacalne. Trzeba wziąć pod uwagę, że za pewien czas na rynku może pojawić się lepsza oferta, z której będziemy chcieli skorzystać. Nie zapomnijmy także o tym, aby sprawdzić, jakie kary grożą nam za przedwczesne zerwanie umowy. Zwykle są one dość dotkliwe.
 • Warunki abonamentu – w dzisiejszych czasach normą stały się „darmowe” rozmowy oraz SMSy/MMSy, a więc zdecydowana większość osób poszukuje takiego abonamentu. Bywa jednak tak, że skupiamy się głównie na pakietach internetowych – w takiej sytuacji im więcej GB, tym lepiej. Inne kwestie są ważne dla osób podróżujących po świecie. Jeśli posiadamy niestandardowe potrzeby, to warto jest umówić się na rozmowę z konsultantem. Być może zaproponuje nam spersonalizowaną ofertę, która zagwarantuje więcej korzyści.
 • Bonusy dla stałych klientów – nie są one obowiązkowe, jednak operator powinien dbać o lojalnych klientów. To właśnie one zachęcają do tego, aby zostać w danej sieci na dłużej!
Stworzone przeze mnie zestawienie z pewnością pomoże tym, którzy nie mają pojęcia, jakie oferty dla dwojga są godne zainteresowania. Wiadomym jest, że nie istnieje rozwiązanie idealne, które przypadnie do gustu każdemu, dlatego polecam poczytać o szczegółach.

Zestawienie operatorów – sprawdź oferty:

OperatorUwagiGdzie kupić?
1.Nju Mobileelastyczne warunki umowy ZOBACZ
2.Plushumowa na czas określony lub nieokreślony ZOBACZ
3.Plusoferta dla wymagających ZOBACZ
4.Playtrzy oferty do wyboru ZOBACZ
5.T-mobileoferta szyta na miarę ZOBACZ

1. Nju Mobile – elastyczne warunki umowy

Oferta Nju Mobile dla dwojga zasługuje w mojej ocenie na pierwsze miejsce. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zapewnia ona wysoki poziom elastyczności. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą uniknąć długotrwałych zobowiązań. Nie musisz podpisywać umowy na kilka lat, co przekłada się na pełną swobodę. Plusem jest również spora liczba GB, którą otrzymujemy w ramach pakietu internetowego wchodzącego w skład abonamentu.elastyczne warunki umowy

24 zł miesięcznie na osobę (39 zł numer główny + 9 zł numer dodatkowy) 19 zł miesięcznie na osobę (29 zł numer główny + 9 zł numer dodatkowy)  14 zł miesięcznie na osobę (19 zł numer główny + 9 zł numer dodatkowy)

Wysokość opłaty miesięcznej (za parę)

48 zł

38 zł

28 zł

Rozmowy komórkowe i stacjonarne bez limitu w kraju i w roamingu w UE

tak

tak

tak

SMS-y/MMS-y bez limitu w kraju i w roamingu w UE

tak

tak

dodatkowo 9 zł

Internet
do podziału

20 GB (w tym 4,56 GB w UE)

10 GB (w tym 3,39 GB w UE)

1 GB (w tym 1 GB w UE)

Umowa na czas nieokreślony

tak

tak

tak

Bonusowe GB w ramach oferty „im dłużej, tym lepiej”

do 60 GB

do 30 GB

do 3GB

Bonusowe GB dla stałych klientów z pewnością spełnią oczekiwania tych, którzy często korzystają z internetu. Już po 6 miesiącach liczba GB podwaja się – oczywiście nie ponosimy za to żadnych dodatkowych kosztów.  Po roku otrzymujemy 2,5, a po dwóch latach 3 razy więcej internetu (w odniesieniu do oferty podstawowej). To najlepszy dowód na to, że lojalność się opłaca! 

Zalety oferty dla dwojga Nju Mobile:

 • umowa na czas nieokreślony,
 • brak zbędnych formalności,
 • elastyczne warunki współpracy,
 • możliwość rozwiązania umowy w dowolnym momencie,
 • trzy pakiety do wyboru,
 • dogodne warunki rozliczenia roamingu w UE,
 • bonusy dla stałych klientów.

2. Plush – umowa na czas określony lub nieokreślony

Abonament dla dwojga od Plush można bez trudu dopasować do indywidualnych preferencji. Do wyboru mamy zarówno ofertę na czas określony (24 miesiące), jak i nieokreślony. Warto jednak zaznaczyć, że w pierwszym przypadku zyskujemy o wiele więcej, a więc musimy zastanowić się, która opcja będzie dla nas lepsza.

W tabeli przedstawionej poniżej uwzględniono następujące rabaty: 10 zł za e-fakturę oraz 5 zł za Duety w Plush ABO.

oferta plush

20 zł miesięcznie na osobę (umowa na czas nieokreślony)

20 zł miesięcznie na osobę (umowa na 24 miesiące)

Nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci

tak

tak

SMSy, MMSy do wszystkich sieci

tak

tak

Pakiet internetowy

10 GB

15 GB

Roaming internetu w UE

3,17 GB/mies.

3,17 GB/mies.

Dodatkowo w pakiecie

Nie zużywają transferu: Facebook, Messenger, Instagram, Whatsapp

Dodatkowe 10 GB/mies. na: YouTube, Tik Tok oraz HBO (1 mies. za 0 zł), Tidal (90 dni za 0 zł)

Nie zużywają transferu: Facebook, Messenger, Instagram, Whatsapp

Dodatkowe 10 GB/mies. na: YouTube, Tik Tok oraz HBO (1 mies. za 0 zł), Tidal (90 dni za 0 zł)

Bonusy

do 20 GB

brak

W przypadku umowy na czas nieokreślony obowiązuje promocja związana z darmowymi GB. Po 3 miesiącach możemy korzystać z pakietu 12 GB, po 6 z 14 GB, po roku z 16 GB, a po dwóch latach z 20 GB. Z pewnością jest to zachęcające dla tych, którzy wykorzystują sporą ilość danych komórkowych.

Warto dodać, że Ci którzy wybrali abonament bez zobowiązań czasowych mogą również zmienić warunki umowy bez wychodzenia z domu. Wystarczy jedynie bezpłatny SMS o właściwej treści. Zmiana zostanie uwzględniona od kolejnego okresu rozliczeniowego.

 Osoby przenoszące numer do Plush, które zdecydowały się na umowę 24-miesięczną przez trzy miesiące nie ponoszą żadnych kosztów! 

Zalety oferty dla dwojga Plush:

 • umowa na czas nieokreślony lub określony (24 miesiące),
 • wakacje od abonamentu dla osób z umową na czas nieokreślony,
 • zniżki za e-fakturę oraz Duety w Plush ABO,
 • dodatkowe GB na korzystanie z portali YouTube oraz Tidal,
 • nieograniczony dostęp do wybranych portali społecznościowych i komunikatorów,
 • bonusy dla nowych oraz lojalnych klientów.

3. Plus – oferta dla wymagających

W moim zestawieniu nie mogło zabraknąć oferty abonamentowej dla dwojga od Plusa. Warto zaznaczyć, że nie znajdziemy tutaj oferty bardzo taniej, co dla niektórych może stanowić wadę. Minimalna opłata miesięczna w przeliczeniu na jedną osobę wynosi 37,50 zł. Ponadto, konieczne jest podpisanie umowy na okres 24 miesięcy.

Należy także podkreślić, że poniższe ceny zawierają już wliczone rabaty, czyli 10 zł za e-fakturę oraz 25 zł za smartDOM (promocja dla osób, które korzystają z min. dwóch usług Plusa lub Cyfrowego Polsatu). W innym przypadku zapłacimy aż kilkadziesiąt złotych więcej!

plus dla dwojga

37,50 zł miesięcznie na osobę

62,50 zł miesięcznie na osobę

Wysokość abonamentu (za parę)

75 zł

125 zł

Nielimitowane rozmowy, SMSy, MMSy do wszystkich w Polsce oraz w roamingu w UE

tak

tak

Pakiet internetu

12 GB / mies. dla każdego numeru

(po zużyciu pakietu prędkość  1 Mb/s)

72 GB / mies dla każdego numeru

(po zużyciu pakietu prędkość  1 Mb/s)

Dodatkowo w pakiecie

brak

Tidal (przez 24 miesiące w cenie abonamentu)

W przypadku abonamentu za 75 zł istnieje możliwość dokupienia usługi Tidal i zwiększenia pakietu internetowego do 24 GB miesięcznie na całą umowę. Warto jednak wspomnieć, że w opisywanej sytuacji po 24 miesiącach wysokość miesięcznej opłaty wzrośnie o 20 zł. Musimy więc zastanowić się, czy jest to dla nas opłacalne.

Zalety oferty dla dwojga od Plus:

 • dostępność do sieci 5G w ramach podpisanej umowy,
 • zniżki za e-fakturę oraz smartDOM,
 • promocja dla osób przenoszących numer,
 • możliwość dobrania urządzenia,
 • niewielka ilość formalności.

4. Play – trzy oferty do wyboru

Play dla dwojga proponuje aż trzy różne oferty, co ułatwia znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie. Warto zauważyć, że koszt na pierwszy i drugi numer nie jest równy. Ewentualny podział kosztów można jednak przeprowadzić we własnym zakresie.
oferty do wyboruPoniższe kwoty posiadają wliczone rabaty – 5 zł za e-fakturę i terminowe płatności oraz 5 zł za zgody marketingowe i na profilowanie.

Duet M: 55 zł za pierwszy numer i 35 zł za drugi numer

Duet L: 75 zł za pierwszy numer i 35 zł za drugi numer

Duet Homebox: 85 zł pierwszy numer i 35 zł za drugi numer

Wysokość abonamentu (za parę)

90 zł

110 zł

120 zł

Nielimitowane rozmowy, SMSy, MMSy do wszystkich w Polsce oraz w roamingu w UE

tak

tak

tak

Pakiet internetu

20 GB dla każdego numeru

70 GB dla każdego numeru

bez limitu (70 GB z pełną prędkością dla każdego numeru)

Dodatkowo w pakiecie

Play Now (telewizja przez internet),

Tidal (przez 3 miesiące bez kosztów),

Amazon Prime Video (przez 6 miesięcy bez kosztów)

Play Now (telewizja przez internet),

Tidal (przez 6 miesiący bez kosztów),

Amazon Prime Video (przez 6 miesięcy bez kosztów)

Play Now (telewizja przez internet),

Tidal (przez 6 miesiący bez kosztów),

Amazon Prime Video (przez 6 miesięcy bez kosztów)

W Play jesteśmy niejako zmuszeni podpisać umowę na 24 miesiące, ponieważ oferta bez limitu nie jest dostępna. Ponadto, do pierwszego rachunku zostanie doliczona opłata aktywacyjna w wysokości kilkudziesięciu złotych. Podobnie, jak w Plusie możemy dobrać telefon, jeśli akurat potrzebne nam nowe urządzenie.

Zalety oferty dla dwojga od Play:

 • zniżki za e-fakturę oraz zgodę marketingową,
 • szeroki wybór pakietów
 • sprawne załatwienie formalności,
 • dodatkowe funkcjonalności do przetestowania za darmo,
 • dostęp do sieci 5G przez cały okres trwania abonamentu,
 • możliwość doboru urządzenia.

5. T-mobile – oferta szyta na miarę

T-mobile posiada w swojej ofercie jedynie pakiet rodzinny dla minimum 3 osób. Jeśli interesuje nas oferta dla dwojga, to należy zgłosić się do konsultanta. Na specjalna życzenie klienta specjalista przygotuje spersonalizowaną ofertę dla dwóch numerów.

Ciężko jednak powiedzieć, jakie warunki umowy zostaną nam zaproponowane. Wymagają one samodzielnej analizy – warto jest zapytać o kwestie, które zostały poruszone w opisach pozostałych operatorów.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Rankingi
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *