BookBeat a opinie, cena, możliwości i bezpłatny prezent dla Ciebie – sprawdź, czy warto

Serwisy z audiobookami zdobywają ogromną popularność. Wiąże się to między innymi z tym, że pozwalają na bardzo dużą wygodę słuchania ulubionej lektury w praktycznie dowolnym miejscu. Skorzystasz z nich za pomocą smartfona czy tabletu, z niektórych także na komputerze. Mnie zaciekawił szczególnie jeden z nich: Bookbeat.pl. Co zwróciło moja uwagę? Jak wygląda Bookbeat i opinie o nim? Ile kosztuje i czy warto z niego skorzystać? Tego dowiesz się z mojego wpisu.

Osobiście uważam, że najlepiej jest wyrobić sobie opinię samemu, zwłaszcza, że mam dla Ciebie specjalny link na bezpłatny okres próbny na miesiąc. Możesz przetestować usługę za darmo, wyrobić sobie zdanie i w razie braku satysfakcji, anulować subskrypcję przed upływem okresu 4 tygodni, nie angażując przy tym ani złotówki.

O sprawdzenie BookBeat „na własnej skórze” łatwiej nie będzie, a promocja zapewne szybko wygaśnie. Warto się pospieszyć i potwierdzić dostępność bezpłatnego triala w momencie, w którym czytasz moją treść:

Sprawdź dostępność bezpłatnego okresu próbnego w BookBeat
Miesiąc w 100% za darmo – wykorzystaj, zanim będzie za późno

Mi osobiście rejestracja zajęła około minutę, więc przy odrobinie szczęścia już za kilka chwil możesz mieć „w uszach” nową książkę – i takie rozwiązanie najbardziej Ci polecam 😉

Jeżeli chcesz poczytać więcej, to przygotowałem dokładny opis możliwości tego serwisu z audiobookami, zestawienie pakietów cenowych i sprawdziłem, co sądzą o nim użytkownicy.

bookbeat abonament

Co to jest BookBeat?

BookBeat to serwis pozornie taki, jak inne: zawiera w sobie ofertę audiobooków, których możesz słuchać na urządzeniu z Androidem lub iOS. No tak – to przecież oferują także inni. Czy jest zatem coś, co wyróżnia BookBeat? Czy jest to korzystny cennik? Bogata oferta? Długi okres próbny? A może pozytywne opinie o serwisie? Za chwilę poznasz szczegóły ?

Dowiesz się z nich, że BookBeat to wszystkie wymienione przeze mnie korzyści i przewagi nad innymi – w jednym serwisie. Rzeczywiście – BookBeat wyróżnia się praktycznie pod każdym względem. W dodatku ma bardzo wygodną, przejrzystą i szybką aplikację na smartfona, co sam sprawdziłem. Działa ona bez żadnych zacięć i na wyciagnięcie ręki dostajesz wszystkie swoje ulubione audiobooki.

BookBeat.pl – polski serwis dorównujący najlepszym

Niedawno miałem okazję do zapoznania się z ofertą kilku serwisów z audiobookami na abonament i ich aplikacjami. Wśród nich były zarówno polskie, jak i zagraniczne. Te drugie oferują książki do słuchania przeważnie w języku angielskim. Zdarza się jednak, że możesz tam także znaleźć audiobooki w innych językach. Mam więc porównanie BookBeat z najlepszymi na rynku naszym oraz międzynarodowym. Jak wypada na ich tle ten serwis?

Radzi sobie doskonale pod względem:

 • Zawartości biblioteki i bogactwa zasobów
 • Grupowania książek pod względem gatunku czy autora
 • Cen usług i dostępnych okresów próbnych
 • Systemu ocen pozycji oraz zostawiania opinii
 • Funkcjonalności i wygody oraz łatwości obsługi aplikacji

W każdym z podanych wyżej obszarów BookBeat wypada przynajmniej nie gorzej od konkurencji. Szczególnie natomiast wyróżnia się pod względem zasobów książkowych oraz korzystnej ceny.

Czy warto z niego skorzystać z BookBeat?

Ja już przekonałem się, że to naprawdę dobry wybór. Jednak by przekonać do niego Ciebie, powinienem przedstawić argumenty. Jest o czym opowiadać. Zatem zapraszam Cię do zapoznania się z cennikiem, możliwościami i opiniami o BookBeat. Kusząca jest także oferta dotycząca długiego okresu próbnego, który nie kosztuje ani złotówki!

Choć okresy próbne znamy z wielu serwisów, to czas naprawdę niewielu można liczyć w tygodniach. W dodatku jest to czas na ogół ograniczony jakościowo: poprzez restrykcje na dostęp do niektórych treści i zasobów. W tym przypadku dostaniesz możliwość całkowicie nieograniczonego korzystania z BookBeat.pl.

bookbeat czy warto

Cennik BookBeat – czy jest korzystny?

By odpowiedzieć na to pytanie należy przyjrzeć się szczegółom. Jakie opcje abonamentowe mamy do wyboru? Oto one:

 • Abonament Basic, który otrzymasz za 19,90 złotych miesięcznie. Daje on możliwość słuchania dowolnych audiobooków z oferty BookBeat do 20 godzin w ciągu miesiąca
 • Abonament Premium, który kosztuje 29,90 złotych miesięcznie. Pozwala on na słuchanie wszystkich zasobów BookBeat przez imponujące 100 godzin w miesiącu
 • Abonament Unlimited, kosztujacy 39,90 złotych miesięcznie. W tym wypadku nie ogranicza Cię czas – możesz słuchać doskonałych książek przez cały miesiąc, na okrągło i bez przerwy

Warto zauważyć, że najwyższy abonament jest kwotowo porównywalny z opłatami wymaganymi przez konkurencyjne serwisy. Jednak bardzo ciekawym rozwiązaniem jest możliwość skorzystania z Basic, lub Premium. Być może teraz liczba 20 czy nawet 100 godzin wydaje Ci się niewielka. Zastanów się jednak ile czasu w miesiącu możesz poświęcić na lekturę ulubionych książek? Być może liczby te po przemyśleniu okażą się wystarczające? Nawet 20 godzin to sporo, ponieważ oznacza:

 • Słuchanie po 1 godzinę dziennie we wszystkie dni robocze, np. podczas dojazdów do pracy
 • Słuchanie po 5 godzin w każdy weekend w miesiącu

Prawda, że to całkiem dużo? W takim przypadku kwota abonamentu w wysokości 19,90 złotych nie wydaje się szczególnie wysoka.

Warto wziąć pod uwagę, że cena jednej książki w księgarni to dziś kwota od około 15 do nawet 80-90 złotych (w przypadku nowości). Najwyższy abonament w BookBeat to tylko 39,90. Suma ta wydaje się niewielka w porównaniu do kosztu zakupu zaledwie jednej książki.

Konto rodzinne w BookBeat

To bardzo ciekawe rozwiązanie, które daje kolejne korzyści dla Ciebie jako abonenta BookBeat. Jak to działa? Oto szczegóły:

 • Możesz dodać do 5 profili w swoim pakiecie rodzinnym
 • Każde konto kosztuje 9,99 złotych miesięcznie
 • W zamian otrzymujesz możliwość słuchania książek przez wszystkie profile jednocześnie
 • Każde z kont otrzymuje taki sam pakiet, jak konto główne. Dzięki temu Ty i Twoi najbliżsi możecie słuchać książek sumarycznie nawet 5 razy dłużej, niż wynika z podstawowego pakietu

Aby wszystkie profile mogły słuchać audiobooków z BookBeat w tym samym czasie, powinny znajdować się pod tym samym adresem. Oznacza to w praktyce korzystanie z jednego routera WiFi, czyli tej samej sieci domowej.

Książki na BookBeat, czyli co otrzymasz w abonamencie?

No właśnie, w końcu to jest najważniejsze ? Co dostaniesz w ramach wnoszonej co miesiąc opłaty? Czy warto z tego skorzystać?

BookBeat to przede wszystkim:

 • Biblioteka ponad 500 tysięcy tytułów, w tym zarówno audiobooków, jak i ebooków
 • Świetnie podzielony na kategorie katalog, w którym znajdziesz opisy tytułów, ocenę w formacie liczbowym oraz recenzje innych użytkowników
 • Profesjonalni lektorzy współpracujący z BookBeat. Dzięki temu każdy audiobook czytany jest przez najlepszych na rynku. Zapewnia to najwyższą jakość wrażeń podczas odsłuchu
 • Możliwość słuchania on-line oraz off-line. Zapewnia to dostęp do pobranych wcześniej w aplikacji audiobooków w dowolnym miejscu – także tam, gdzie nie ma zasięgu Internetu, lub gdy chcesz oszczędzać baterię smartfona

Subskrypcja BookBeat jest tak skonstruowana, że nie wiąże Cię w żaden sposób umową terminową. Możesz z niej zrezygnować w dowolnym momencie i już więcej nie płacić. Jednak czy to takie proste, gdy dostaje się dostęp do najlepszych na rynku tytułów? ?

Na mnie największe wrażenie zrobiło to, że znalazłem w bibliotece BookBeat wszystkie książki, o jakich pomyślałem. Wybrałem około dziesięciu tytułów, które ostatnio przeczytałem, lub które chciałbym przeczytać. Wszystkie się tam znajdowały. W dodatku podczas przeglądania czytelnego i przyjaznego katalogu BookBeat odkryłem kilka tytułów, które mnie zaciekawiły. Znajdują się już na liście książek do odsłuchania (lub przeczytania). Katalog BookBeat jest nie tylko duży – jest także doskonale zaprojektowany.

aplikacja BookBeat

BookBeat – okres próbny, czyli bezpłatny prezent dla Ciebie ode mnie

Okres próbny w przypadku takiego serwisu to doskonałe rozwiązanie. Przecież w ciągu tygodnia można wysłuchać naprawdę wielu książek i dowiedzieć się, czy jest to rozwiązanie dla Ciebie. W ciągu dwóch tygodni można już chyba nawet poznać serwis od podszewki.

A co powiesz na cały miesiąc bez opłat, by dowiedzieć się wszystkiego o treściach dostępnych na BookBeat? Dobrze poznać aplikację, bibliotekę audiobooków (i ebooków) i wybrać ulubionych lektorów? Już teraz możesz skorzystać z tej możliwości. Kliknij w ten link, który przygotowałem specjalnie dla Ciebie. Po rejestracji, czyli założeniu konta możesz korzystać z BookBeat całkowicie za darmo, przez 1 miesiąc.

Trial w BookBeat – czy są jakieś haczyki?

Możesz obawiać się, że korzystając z otrzymanego ode mnie linku możesz mieć zobowiązanie do opłacania abonamentu przez jakiś okres lub spotkasz się z koniecznością zapłacenia za aktywację. Czy tak będzie? Nie! Oto zasady okresu próbnego:

 • Trial trwa miesiąc
 • Cały okres próbny jest bezpłatny
 • Otrzymujesz w nim aż 20 godzin słuchania książek
 • Brak jest jakiejkolwiek opłaty aktywacyjnej, czy za liczbę godzin użytkowania BookBeat
 • Jeśli zrezygnujesz z serwisu do końca okresu próbnego, to nie zapłacisz ani złotówki
 • Nie jest wymagana nawet zgoda na komunikację marketingową – nie będziesz otrzymywać ofert od BookBeat na emaila, jeśli sobie tego nie życzysz

Miałem już do czynienia z wieloma ofertami próbnymi lub promocyjnymi, które mogłem przedstawić swoim czytelnikom. W każdym wypadku najpierw dokładnie sprawdzałem ich warunki, by zwięźle, ale też w szczegółach opisać je i z czystym sumieniem zaoferować. Tak jest i tym razem.

bookbeat ceny

Opinie o BookBeat

Najczęściej spotykanymi opiniami o serwisach z audiobookami są te dotyczące:

 • Zawartości (liczby i jakości tytułów)
 • Lektorów, z którymi serwis współpracuje
 • Działania aplikacji serwisu
 • Cen abonamentu

Jak pod tym względem wypada BookBeat? Pozwól, że przytoczę najciekawsze opinie, które znalazłem. Wśród pozytywnych na największą uwagę zasługują:

Nigdy nie przebrnę przez to, co oni mają na liście książek. Mam abonament na sto godzin, a nigdy tego nie zjem, nie mam kiedy. Lista „do odsłuchania” rośnie mi dużo szybciej, niż tych już odsłuchanych.
Apka fajna. Mój dość stary smartfon nawet nie zauważył instalacji, bo jest lekka i szybko działa. Czasem jej długo nie używam, ale jak potem uruchamiam w samochodzie, to pamięta, gdzie skończyłem słuchać – i to po paru tygodniach!
Najpierw kupiłam ten nielimitowany, ale potem okazało się, że wystarczy mi tylko 20 godzin na miesiąc. I tak tego nie wykorzystuję, słucham najwyżej z 15. Dlatego uważam, że tani abonament za niecałe 20 złotych dla mniej aktywnych to dobre rozwiązanie i przysporzy im dużo chętnych.

Czy znalazłem negatywne opinie? Było o to bardzo trudno, ale udało się. Ktoś nie miał chyba po drodze z głosem lektora:

Słuchałem sobie swojej ulubionej sagi o Wiedźminie. No ok, profeska, ale mi głos tego lektora jakoś nie pasuje. Mogli by wziąć kogoś innego.

Zatem jak widać może zdarzyć się, że głos lektora Twojej ulubionej powieści nie do końca przypadnie Ci do gustu. Poza tym jednak praktycznie nie ma się czego przyczepić, jeśli chodzi o BookBeat ? Zresztą, wykorzystaj darmowy okres próbny i sprawdź platformę za darmo:

Sprawdź, czy BookBeat Ci pasuje
Dedykowany link na długi okres próbny
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Aplikacje
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *