iPhone na abonament w 2023 – gdzie kupić, ile kosztuje i jakie modele są dostępne?

iPhone to marzenie wielu osób korzystających na co dzień ze smartfona. Świetny design. Płynny i szybki system, ciekawy interfejs, znakomite aparaty i zdjęcia oraz filmy. Doskonały ekran, bezpieczeństwo i skuteczne szyfrowanie – to tylko niektóre z zalet smartfona od Apple. Nie należy się więc dziwić, że wiele osób chciałoby mieć telefon tej marki w ręku, na co dzień, na własność. Jednak cena potrafi przysporzyć bólu głowy. Ze względu na koszt zakupu, nowy iPhone wydaje się więc być poza zasięgiem większości z nas.

 • Jest jednak opcja, która sprawia, że zakup staje się bardziej realny – zakup wraz z abonamentem.
 • Gdzie kupić iPhone na abonament w 2023?
 • Ile kosztuje i jakie modele są dostępne?

Tego dowiesz się z mojego dzisiejszego wpisu.

Niedawno pisałem o tym, jak kupić iPhone do 1000 zł. Jeśli przeczytasz tamten wpis, to dowiesz się, w jaki sposób nabyć iPhone w niewielkim budżecie. Wiążą się z tym jednak pewne ograniczenia – smartfon będzie używany lub nowy, ale w wersji okrojonej, bez części najnowszych technologii. Dziś jednak chce przyjrzeć się opcjom droższym, lecz zapewniającym zainstalowanie na pokładzie wszystkiego, co dziś oferuje Apple. Zatem do dzieła. Dowiedzmy się jak najkorzystniej kupić iPhone’a, łącząc go z ciekawą ofertą abonamentową.

iphone 13 abonament

iPhone z abonamentem – dlaczego tak bardzo pożądamy smartfona Apple?

Co takiego ma w sobie iPhone, że cieszy się już od półtorej dekady tak wielką popularnością? Co czyni go wyjątkowym? Zebrałem dla Ciebie kilka najważniejszych czynników, o których przekonała się znakomita większość użytkowników telefonu Apple’a. Poniżej, bardzo skrótowo, opisuję je dla Ciebie.

Płynność działania systemu iOS

Choć na rynku jest wiele szybkich smartfonów, które posiadają potężne procesory, szybką pamięć RAM i równie sprawną pamięć na dane, to iPhone nadal wyróżnia się na tle konkurencji. System iOS zainstalowany w tym smartfonie jest przede wszystkim:

 • Płynny: nie zawiesza się, aplikacje uruchamiają się i działają bez zacięć
 • Stabilny: smartfon może działać całymi tygodniami bez restartu. Nie pojawiają się błędy działania aplikacji, programy nie wyłączają się bez ingerencji użytkownika
 • System wypełnia polecenia użytkownika zawsze, gdy są wydawane i jest w pełni responsywny
Responsywność to odpowiadanie na polecenia. W przypadku smartfona wydawane są one przez dotykanie ekranu lub przycisków fizycznych.

Skąd biorą się te zalety dotyczące działania systemu iPhone? Przede wszystkim z idealnego dostosowania go do obsługiwanego sprzętu. iOS w przypadku każdego modelu modyfikowany jest tak, by jak najlepiej wykorzystywał możliwości procesora, pamięci RAM i pamięci na dane. Nie bez znaczenia jest też zgranie wymienionych podzespołów – dobrane są w ten sposób, by się nazwajem wspierać i „poganiać”, a nie ograniczać. Nie ma tu zatem wąskiego gardła.

Wąskie gardło to w terminologii branży technologicznej taka część urządzenia, która przez swoje zbyt niskie parametry spowalnia działanie całego systemu. Przykładowo: zbyt mała pamięć RAM nie pozwoli na płynne działanie smartfona nawet w przypadku zastosowania najszybszego na rynku procesora.

Przejrzysty i wyraźny ekran Retina

iPhone od wielu już lat wyposażany jest w najlepsze na rynku ekrany. Słyną one z przejrzystości, jasności, wysokiego kontrastu i tego, że można z nich wygodnie korzystać nawet w pełnym słońcu. I to wszystko pomimo często wcale nie najwyższej na rynku rozdzielczości! Podobnie, jak w przypadku innych podzespołów – procesora czy pamięci RAM – Apple z części, które w innym smartfonie nie wzbudziłyby aplauzu wydobywa to, co najlepsze.

Dodatkowo od wielu już lat iPhone wyposażany jest w ekran AMOLED typu Retina. Jest to niezwykle wyraźny, jasny i wysoko kontrastowy wyświetlacz, który nie ma równych sobie na rynku. Mówi się, że kto raz skorzysta z iPhone’a, to w każdym innym ekranie konkurencyjnych produktów widzi tylko wady.

iphone 12 pro w abonamencie

Aparat fotograficzny i obróbka zdjęć

Apple jest liderem rynku pod względem stosowania najlepszych aparatów i rozwiązań systemowych wspomagających uzyskiwane efekty. Wybrane przez producenta matryce światłoczułe oraz optyka dają najlepsze efekty same w sobie. Zastosowanie dodatkowo rozwiązań polegających na:

 • Automatycznej poprawie jakości zdjęć wykonanych jednym aparatem
 • Wykonywaniu zdjęć kilkoma aparatami jednocześnie, z różną ekspozycją, a potem łączenie ich w jedno, dla najlepszego efektu

powodują, że zdjęcia z iPhone’a mogą konkurować nawet z tymi, które wykonywane są aparatami kompaktowymi.

Do zastosowań prywatnych, zdjęcia z iPhone’a będą równie dobre, co te wykonane dobrym aparatem fotograficznym. Zastosowanie profesjonalne raczej odpada, ale nie wynika to z niedociągnięć Apple, a raczej fizycznych ograniczeń – wielkości matrycy i optyki – których w smartfonie nie da się przeskoczyć.

Najnowsze technologie – zawsze w iPhone

Prócz wyżej wymienionych, najważniejszych czynników, trzeba wyraźnie zaznaczyć także istotność stosowania wszystkich nowych technologii w iPhone. Są to między innymi:

 • Świetne rozwiązania dźwiękowe, które sprawiają, że głośniki smartfona Apple są głośne i dają wyraźny dźwięk
 • Komunikacja zapewniana jest dla najnowszych wersji Bluetooth, WiFi (także wersji 6) czy NFC oraz 5G
 • Akumulatory słyną z trwałości i odporności na częste ładowanie i rozładowywanie

iPhone z abonamentem – jakie są korzyści?

Na pewno warto rozważyć zakup iPhone’a z abonamentem z powodu niższego kosztu samego smartfona: będzie on rozłożony na raty, można też uzyskać nieco niższą cenę dzięki wyborowi wyższego abonamentu. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że dobierając odpowiednią ofertę, możesz uzyskać także drugą korzyść: bardzo dobry wybór oferty na rozmowy, SMS i transmisję internetową.

Jeśli zatem potrzebujesz uzyskać nowy numer, przenosisz się do innej sieci czy zmieniasz ofertę z przedpłaconej (prepaid) na taką z miesięczną opłatą – upieczesz dwie pieczenie na jednym ogniu. Jestem przeciwnikiem zaciągania zobowiązań, które nie są potrzebne, tylko po to, by kupić nowoczesny gadżet. Jeśli więc i tak podejmujesz decyzję o umowie terminowej z operatorem – jesteśmy w domu ? Starannie wybierając najlepsze rozwiązanie dostaniesz iPhone’a i dobrą ofertę komórkową.

Gdzie najtaniej kupić iPhone’a?

Przyjrzałem się ofertom naszych operatorów, a także wybranych sieci handlowych. Przygotowałem dla Ciebie dzięki temu najciekawsze rozwiązania, które są dostępne od ręki. Brałem pod uwagę zarówno cenę samego smartfona, jak i koszt opłat miesięcznych za usługi, a także korzyści płynące z konkretnego wyboru.

Skupiłem się jednocześnie na najnowszych modelach telefonu Apple – by zapewnić Ci zakup najlepszych opcji. Po to w końcu tu jesteśmy – chcemy to, co jest bezkonkurencyjne, w konkurencyjnych cenach!

iPhone w abonamencie Orange

iphone z abonamentem

Z oferty Orange wybrałem dla Ciebie model iPhone 14 256GB 5G w abonamencie za 65 zł miesięcznie. Co otrzymujemy w tej ofercie? Oto szczegóły:

 • Rozmowy do wszystkich sieci stacjonarnych i komórkowych bez limitu (w kraju i w UE)
 • SMS i MMS bez limitu – w kraju i w UE
 • 140 GB Internetu w telefonie przez pierwsze 12 miesięcy, a przez kolejne – 70 GB
 • Umowa jest na czas określony: 24 miesięcy
 • Orange TV Go z Pakietem Podstawowym – telewizja, którą możesz oglądać w smartfonie, komputerze czy na tablecie
Oferta obejmuje rabaty za efakturę i zgody marketingowe (po 5 zł) oraz umowę na 24 miesiące (10 zł).

A ile będzie kosztował iPhone? Zapłacisz za niego według poniższego zestawienia, zależnie od swojego wyboru:

 • 6 rat po 836 zł miesięcznie
 • 12 rat po 418 zł miesięcznie
 • 24 raty po 209 zł za miesiąc
 • 36 rat: pierwsza 139,45 zł, kolejne po 139,33 zł

Dodatkowo, przy odbiorze konieczna będzie zapłata 799 zł – jednorazowo. W sumie Twój nowy iPhone będzie kosztował 5815 zł. Jest to cena zbliżona do tej, którą trzeba zapłacić przy zakupie urządzenia bez spłaty ratalnej.

iPhone 13 i abonament w T-Mobile

Wybierając produkt Apple w wersji 256 GB w T-Mobile najlepiej zdecydować się na plan o nazwie Oferta M Nielimitowana. W jej skład wchodzą:

 • Rozmowy, SMS i MMS w Polsce i UE, na wszystkie numery, bez limitu
 • Transfer internetowy z prędkością do 30 Mb/s bez limitu

Umowa będzie obowiązywać przez 24 miesiące. Opłata abonamentowa to 65 zł miesięcznie, po uwzględnieniu rabatów za e-fakturę i zgody marketingowe.

W T-Mobile, w Ofercie M otrzymujemy prawdziwe „bez limitu”. Nie musisz się już przejmować ewentualnym wyczerpaniem pakietu. Jeśli chcesz skorzystać z oferty, która nie nakłada ograniczenia maksymalnej prędkości, to wybierz Ofertę L, droższą o 20 zł miesięcznie.

Kupując przez Internet możesz zdecydować się na umowę na 6 miesięcy, zapłacisz jednak nieco więcej (o 100 zł) za iPhone’a. A więc – przejdźmy do kosztów samego urządzenia. Oto one:

 • Kupując iPhone 13 i opisany abonament w T-Mobile zapłacisz za smartfona 4899 zł
 • Kwotę tę możesz rozłożyć na 24 raty i wybrać ich wysokość: od 100 do 200 zł miesięcznie
 • Wskazując ratę w wysokości 100 zł, zapłacisz na start 2499 zł, wybierając ją w kwocie 200 zł na start wyłożyć musisz tylko 99 zł

iphone na abonament

iPhone 12 64GB w abonamencie Play czy w Media Expert?

Smartfon ten w Play w ofercie bez umowy kosztuje 3799 zł. Zastanówmy się zatem jak obniżyć jego cenę i rozłożyć jej spłatę na raty, wybierając abonament. Proponuję Ci Ofertę S+, której podstawowe warunki to:

 • Nielimitowane rozmowy, SMS i MMS do wszystkich sieci komórkowych
 • 15 GB na transfer internetowy
 • Opłata abonamentowa wynosi 50 zł (z uwzględnieniem rabatów), a umowa obowiązuje przez 24 miesiące

Niestety, żadna z opcji abonamentowych nie obniża całkowitej ceny iPhone’a, ale:

 • Wybierając abonament możesz spłacić wartość iPhone’a w ratach
 • Samodzielnie wybierasz liczbę rat: od 1 do aż 36
 • Decydując się na liczbę rat równą miesiącom umowy abonamentowej (24) na start zapłacisz 2839 zł, a potem po 40 zł dodatkowo do abonamentu

Alternatywą jest zakup iPhone 12 64 GB w Media Expert: tu skorzystać możesz przykładowo z 20 rat 0 procent i co miesiąc wpłacać kwotę 184,93 zł. Razem za smartfona zapłacisz więc 3698,60 zł. Nie skorzystasz jednocześnie z ciekawej oferty abonamentowej, ale być może potrzebujesz tylko telefonu?

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *