Jak dzwonić na koszt odbiorcy w Orange, Plusie i innych sieciach i ile to kosztuje?

Dzwonienie na koszt odbiorcy to już niezbyt popularna dziś, ale wygodna usługa. Pozwala na wykonanie połączenia na wybrany numer, bez ponoszenia wydatków z tym związanych. Co prawda w dobie bezpłatnych rozmów w ramach abonamentu, rozwiązanie wydaje się niezbyt poszukiwane przez nas, czyli użytkowników sieci. Jednak w specyficznych sytuacjach może się bardzo przydać. Jak dzwonić na koszt odbiorcy w Orange, Plusie i innych sieciach? Ile to kosztuje? Tego za chwilę się razem dowiemy.

Nie ważne jak rzadko wykorzystuje się usługę – jeśli jej utrzymanie nie jest dla operatora dużym wysiłkiem, a Tobie może się czasem przydać – jestem za jej działaniem. Dlatego też bardzo się cieszę, że nasi operatorzy nadal oferują telefon na koszt odbiorcy w swoim zestawie opcji do wykorzystania. Nigdy nie wiadomo, kiedy to się może przydać!

połączenie na koszt odbiorcy

Jak dzwonić na koszt odbiorcy – kiedy może się to przydać?

Kiedy możesz wykorzystać wiedzę o tym, jak się dzwoni do kogoś na jego koszt? Czy takie sytuacje są niezwykle rzadkie, czy możesz je wykorzystywać częściej? Przyjrzyjmy się kilku przykładom, które na pewno przedstawiają szersze spojrzenie na rozmowy na koszt odbiorcy:

 • Kiedy nie masz środków na koncie, korzystając z telefonu na kartę
 • Kiedy numer Twojego rozmówcy nie jest dla Ciebie bezpłatny, tj. nie mieści się w puli bezpłatnych połączeń lub nie masz w ofercie telefonów bez limitu
 • Masz zablokowane połączenia wychodzące z jakiegoś powodu (koniec aktywności usług na kartę lub blokada operatora albo założona na telefonie)
Niektórzy operatorzy przez pewien czas, po wprowadzeniu usługi połączenia na koszt odbiorcy, blokowali możliwość skorzystania z niej przy zablokowanych połączeniach wychodzących. Dotyczyło to praktycznie wszystkich przypadków. Jednak szybko usługa została odblokowana, gdyż w takich właśnie sytuacjach tkwi sens i powód jej używania.

Zatem jeśli chcesz się dowiedzieć jak zadzwonić bez środków na koncie, przy zablokowanych połączeniach wychodzących, lub na numer, który nie jest dla Ciebie bezpłatny – jesteś we właściwym miejscu. Razem za chwilę odpowiemy na to pytanie.

Telefon na koszt odbiorcy – czy to bezpieczne?

Jak wygląda połączenie, które ktoś odbiera, a ma za nie zapłacić? Oto jego cechy charakterystyczne:

 • Osoba ponosząca koszt połączenia zobaczy je jako wykonane z numeru osoby proszącej o pokrycie kosztu
 • Każdorazowo osoba ta zostanie zapytana o zgodę na poniesienie kosztu. Może się zgodzić lub nie – wybierając numer na klawiaturze telefonu lub głosowo
 • Każdorazowo też zostanie podany koszt połączenia, by nie było w tym zakresie wątpliwości

Dlatego też rozmówca, odbierając zapytanie, będzie mieć wszelkie niezbędne do podjęcia decyzji informacje. Usługa jest zatem bezpieczna i bardzo prosta w zrozumieniu zasad działania. 

jak dzwonić na koszt odbiorcy orange

Jak się dzwoni do kogoś na jego koszt w Orange?

Orange oferuje usługę Rozmowa na koszt odbiorcy. Dzięki temu zamówienie rozmowy na koszt odbiorcy w Orange jest bardzo proste. Oczywiście przez nawiązaniem połączenia odbiorca musi wyrazić zgodę na poniesienie kosztów rozmowy.  Czy należy aktywować usługę? Nie jest to konieczne. A połączenie wykonać można na jeden z poniższych sposobów:

 • Bezpośrednie połączenie na koszt odbiorcy: wybierając *550 a potem numer odbiorcy (bez żadnych odstępów) w aplikacji Telefon i potwierdzenie połączenia. Uzyskasz rozmowę po tym, gdy docelowy rozmówca wyrazi zgodę na ponoszenie opłaty
 • Wysłanie bezpłatnego SMS na numer 550, w treści wpisując numer odbiorcy w formacie dziewięciocyfrowym: operator automatycznie połączy się z tym numerem. Po wyrażeniu zgody z jego użytkownikiem uzyskasz połączenie z numeru 550 – po odebraniu porozmawiasz z odbiorcą (płacącym za połączenie)
 • Dzwoniąc pod numer *550: po komunikacie wprowadź numer rozmówcy i zakończ krzyżykiem: zostanie wykonana próba uzyskania zgody rozmówcy
 • Kodem z klawiatury: wpisz *111*, potem bez odstępu numer odbiorcy i krzyżyk. Po wybraniu połączenia w aplikacji Telefon uzyskasz potwierdzenie. Możesz czekać na połączenie z rozmówcą z numeru 550, jeśli osoba ta wyrazi zgodę

Połączenie dla osoby za nie płacącej kosztuje 0,35 zł za minutę. Ważne, że przy dzwonieniu na koszt odbiorcy osoba, która ponosi koszt połączenia, nie może skorzystać z dobrodziejstw swojej taryfy. Nawet, jeśli dzwoniąc do Ciebie osoba ta miałaby połączenie za darmo, to w przypadku zastosowania opisywanego rozwiązania – poniesie koszt rozmowy zgodnie z cennikiem usługi Rozmowa na koszt odbiorcy.

Koszt można zmniejszyć do obowiązującego w taryfie (np. bezpłatnego), aktywując usługę Moja lista. Dzięki temu numery dzwoniące na Twój koszt, będące na niej, będą dla Ciebie bezpłatne, jeśli taka cena jest w Twojej taryfie (np. nielimitowane, bezpłatne połączenia).

Usługa Pay4Me oraz zadzwoń do mnie w Plus

Plus oferuje nam dziś kombinację dwóch usług, pozwalających na rozmowy na koszt odbiorcy. Pierwsza z nich, czyli Pay4Me, działa następująco:

 • W aplikacji Telefon wybierasz numer *133*, dalej wpisując numer telefonu i krzyżyk. Naciskasz Zadzwoń
 • Osoba docelowa otrzyma od automatycznego systemu informację o tym, kto dzwoni, wysokości opłaty za minutę połączenia oraz możliwości zgody bądź odrzucenia
 • W przypadku zgody automat oddzwoni do Ciebie i rozpocznie się rozmowa

Minuta takiego połączenia kosztuje 0,78 zł. Koszt rozmowy ponosi odbiorca. Nie obowiązują pakiety bezpłatnych minut. Naliczanie jest sekundowe.

W serwisie iPlus można zablokować usługę – wtedy nikt nie zadzwoni do Ciebie na Twój koszt – nie będzie w ogóle możliwości wysłania zapytania, które opisałem w przewodniku powyżej.

Co ciekawe, Plus nakłada limit miesięczny takich połączeń na koszt odbiorcy, który wynosi 50.

Alternatywą dla Pay4Me jest usługa Zadzwoń do mnie w Plus. Umożliwia poproszenie rozmówcy o zadzwonienie nawet, kiedy nie masz środków na koncie. Oto, jak to zrobić:

 • W aplikacji Telefon wybierz kod *139*48, dalej wpisz 9-cyfrowy numer telefonu odbiorcy i zakończ krzyżykiem
 • Naciśnij Połączenie
 • Osoba docelowa otrzyma SMS o treści zawierającej prośbę o połączenie się z podanym przez Ciebie numerem

jak dzwonić na czyjś koszt

Czy W T-Mobile można dzwonić na czyjś koszt?

Usługa dostępna jest także u tego operatora. Oto jak z niej skorzystać:

 • W aplikacji Telefon wpisz kod *119*, następnie bez odstępu numer telefonu w formacie 9-cyfrowym i krzyżyk
 • Naciśnij Połączenie

Rozmówca docelowy, który ma ponieść koszt połączenia, otrzyma automatyczna prośbę o wyrażenie na to zgody. Cena za rozmowę zależy od cennika – jest wyszczególniona dla każdej taryfy z osobna.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Aleksander Dumała Opublikowane przez:

Absolwent Szkoły Głównej Handlowej, zawodowy pilot z lękiem wysokości, pasjonat górskich wycieczek pieszych i rowerowych, jazdy na rolkach, snowboardu, pociągów i fotografii. Przez dwie dekady pracownik największych polskich firm telekomunikacyjnych, gdzie rozwijał swoje technologiczne pasje, związane z telefonami, komputerami, programowaniem czy zarządzaniem i wykorzystywaniem big data. Ma kilkunastoletnie doświadczenie managerskie. Wykorzystuje zamiłowanie do literatury do upowszechniania wiedzy o technologiach.

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *