Jak odsłuchać pocztę głosową w Plusie, Orange, Play i u innych operatorów?

Poczta głosowa to funkcjonalność sieci komórkowych, która pojawiła się jednocześnie z uruchomieniem cyfrowej telefonii w Polsce. Początkowo była usługą dość kosztowną. Odsłuchiwanie wiadomości kosztowało za minutę połączenia tyle, ile standardowa rozmowa z innym telefonem komórkowym. Później pojawiły się niższe opłaty, a także bezpłatne odsłuchiwanie w najlepszych taryfach. Dziś jest to usługa całkowicie bez kosztowa dla użytkowników. Jak odsłuchać pocztę głosową? Zapraszam do zapoznania się ze sposobami odbierania wiadomości w Plusie, Orange, Play i u innych operatorów.

Popularność poczty głosowej nie maleje. Choć dziś używamy wielu komunikatorów internetowych, dzięki którym możemy przesyłać wiadomości tekstowe, zdjęcia, filmy czy notatki głosowe, to większość najważniejszych kontaktów nadal odbywamy poprzez połączenia głosowe. Jeśli nasz rozmówca ma ustawione przekierowanie na pocztę głosową (podczas zajętości, niedostępności czy wszystkich rozmów) – to z nią się połączymy. Możemy wtedy zostawić wiadomość, o której rozmówca dowie się dzięki automatycznemu komunikatowi – na przykład sms. Jak odebrać pocztę głosową? Poniżej przedstawię sposoby na to jak odsłuchać wiadomości.

Jak odsłuchać pocztę głosową w Plusie?Poczta glosowa jak odsłuchac

Usługa nazywa się  Ja + Nowa Poczta Głosowa . To praktycznie bardzo złożony, lecz łatwy w obsłudze menedżer wiadomości głosowych. Także bezpieczny – możemy zabezpieczyć pocztę hasłem.

Kiedy włączy się poczta głosowa?

Dzwoniąca do nas osoba usłyszy zgłoszenie się usługi w przypadku:

 • gdy jesteśmy poza zasięgiem sieci
 • nie odbieramy połączenia przez określony czas
 • prowadzimy inna rozmowę
Ważne, że gdy korzystamy z usługi połączeń oczekujących, to podczas prowadzenia rozmowy dzwoniący do nas usłyszy komunikat informujący o zajętości. Może wtedy poczekać na połączenie, nie połączy się z pocztą głosową.

Możliwości poczty głosowej Plusa

Bezpłatna poczta głosowa zapewnia miejsce na 20 wiadomości. Przechowa je przez 10 dni. Nagrać można aż do 6 minut wiadomości jednorazowo, a długość indywidualnego powitania może wynosić aż 5 minut. Warto pamiętać, że połączenie z własnego numeru telefonu ze skrzynką poczty głosowej kosztuje 0,31 zł za każda minutę.

Odsłuchiwanie wiadomości

Poczta głosowa Plusa sama do nas zadzwoni. Możemy wtedy dowiedzieć się o której godzinie było połączenie i kto dzwonił (jeśli numer nie jest ukryty) oraz odsłuchać nagraną wiadomość. Chcąc samodzielnie połączyć się ze skrzynką należy:

 • zadzwonić na numer 2222 lub +48601222222

Głos lektora powita nas i zacznie się odtwarzanie nagranych wiadomości. Możemy też zadzwonić na swoją skrzynkę z telefonu stacjonarnego:

 • należy wybrać numer 601222222
 • tonowo wybrać 1
 • wprowadzić swój numer telefonu
 • tonowo wybrać # i wpisać hasło dostępu (ustawione wcześniej)
Warto wiedzieć, że nie połączymy się ze swoją pocztą głosową telefonując z innego numeru działającego w sieci Plus.

Poczta głosowa Premium w Plus

Za 3,69 zł miesięcznie możemy poszerzyć możliwości poczty głosowej Plus:

 • skorzystać z pojemności do 100 wiadomości
 • przechowywać wiadomości do 14 dni

Jak odsłuchać pocztę głosową w Orange?

Usługa  Poczta Głosowa w Orange  dostępna jest z następującymi parametrami:

 • do 40 wiadomości przychodzących
 • 120 sekund długości pojedynczej wiadomości
 • przechowywanie do 3 tygodni
 • możliwość zachowania wiadomości na 13 dni
 • powitanie do 40 sekund

Widzimy zatem, że czas, jaki osoba przekierowana na pocztę głosową ma do dyspozycji jest wyraźnie krótszy, niż w przypadku Plusa. Jednak niezaprzeczalną zaletą usługi Orange jest to, że każde połączenie z naszego numeru do poczty głosowej jest całkowicie bezpłatne.

Jak odsłuchać wiadomości w Orange?Jak odsluchac poczte glosowa Orange

To bardzo proste. Wystarczy:

 • połączyć się ze swojego telefonu z numerem *501

Jeśli chcemy odsłuchać pocztę głosową z innego numeru lub z zagranicy – należy wybrać numer +48501501501, a następnie podać numer telefonu i kod PIN (ustalony przy pierwszym kontakcie z pocztą głosową). Połączenie takie będzie kosztowało tyle, ile opłata ustalona w cenniku.

Orange oferuje możliwość oddzwonienia do osoby, która zostawiła wiadomość. Możemy to wykonać bezpośrednio ze skrzynki, nie rozłączając się. Koszt połączenia na numer, który do nas zadzwonił będzie wtedy zgodny z naszym cennikiem.

Poczta głosowa w Play – jak odebrać wiadomości?

Ten operator oferuje usługę o nazwie  Poczta Głosowa Standard . Jej działanie jest bliźniacze z tym, które zostało ustalone dla pozostałych operatorów. Aby połączyć się z naszą skrzynką:

 • wybierzmy numer *200

Podczas pierwszego połączenia z pocztą głosową głos lektora pomoże nam wybrać parametry tej usługi i ustawić m.in. własne, indywidualne powiadomienie czy hasło dostępu.

Parametry Poczty Głosowej Standard w Play

Usługa tego operatora pozwala na przechowywanie widomości do 14 dni oraz na połączenie ze skrzynką z innego numeru. Aby to zrobić należy:

 • wybrać numer 790 200 200
 • wprowadzić swój numer telefonu
 • wybrać 1#
 • wprowadzić hasło dostępu
 • wybrać #

Poczta Głosowa Pro w Play

Ta ciekawa usługa oferuje:

 • otrzymywanie wiadomości w formie załącznika na wybrany adres e-mail lub numer telefonu (w formie MMS)
 • przechowywanie aż do 100 wiadomości
 • zachowanie nagrań do 90 dni

Usługa w tej wersji kosztuje jedynie 2 zł miesięcznie.

Jeśli korzystamy ze standardowej skrzynki lub wersji Pro – wszystkie połączenia ze swojego numeru na dostępowy Poczty *200 wykonamy bezpłatnie.

Jak odsłuchać pocztę głosową u innych operatorów?

Korzystanie z usługi jest bardzo podobne także u pozostałych usługodawców. Spójrzmy jak to wygląda:

Poczta głosowa w T-Mobile

Numer dostępowy to 602 950 lub +48 602 950 000. Usługa i połączenia są bezpłatne. Można także skorzystać z  Poczty Extra , która pozwala na przechowywanie do 50 wiadomości, obsługę usługi bezpośrednio ze smartfonu czy dostarczanie nagrań w formie audio na nasz telefon.

Odbieranie wiadomości głosowych w Nju Mobile

Poczta głosowa, dostępna w jednej wersji (bez rozszerzonego pakietu) powita nas pod numerem *501. Oferuje powiadomienia SMS o tym, że ktoś pozostawił nam wiadomość.

Kod dostępu do poczty głosowejKod dostepu do poczty glosowej

Pamiętajmy, by zawsze ustawić swoje indywidualne hasło. Dzięki temu zabezpieczymy zawartość naszej skrzynki odbiorczej przed dostępem osób niepowołanych. Jest to szczególnie ważne zważywszy na fakt, że praktycznie wszyscy operatorzy oferują możliwość odsłuchania poczty głosowej z innego numeru telefonu.

Cieszyć może fakt, że obecnie odsłuchanie poczty z dowolnego, innego numeru telefonu jest chronione. Operator do uruchomienia tej funkcjonalności wymaga wpierw ustawienia kodu dostępu. Już podczas pierwszego połączenia z numerem dostępowym poczty głosowej zostaniemy o to poproszeni. Warto wybrać taki kod, którego nie zapomnimy, a jednocześnie nie będzie zbyt łatwy – dlatego unikajmy takich haseł, jak na przykład 1111.

Łatwiejsze połączenie z poczta głosową

Niezależnie od tego z jakiego operatora korzystamy – warto ustawić sobie numer poczty głosowej z wykorzystaniem funkcji prostego wybierania. Prawie wszystkie smartfony mają możliwość przypisania numerów do jednego z dziewięciu przycisków wyświetlanych na klawiaturze w aplikacji Telefon (od 1 do 9). Standardowo po przyciśnięciu dłużej klawisza z 1-ką telefon połączy nas z numerem poczty głosowej.

Jeśli jednak wykonujemy tę czynność po raz pierwszy – smartfon może nas poprosić o jednorazowe wpisanie numeru dostępu do poczty – na przykład *501 dla Orange. Następnym razem już o to nie poprosi, tylko od razu połączy nas z poczta głosową. Prawda, że to proste?

Rodzaje przekierowań na pocztę głosową

Niezależnie od sieci, z której korzystamy mamy możliwość ustawienia wybranych, indywidualnych przekierowań na pocztę głosową. Możemy skorzystać z następujących warunków:

 • przekierowanie wszystkich połączeń
 • przekierowanie przy zajętości (gdy z kimś rozmawiamy)
 • przekierowanie, gdy nie odbieramy
 • przekierowanie, gdy jesteśmy poza zasięgiem sieci
Warto wiedzieć, że sieć Plus pozwala na ustawienie czasu nieodbierania połączenia w przedziale od 5 do 30 sekund.

Jak wyłączyć pocztę głosową?

jak wyłączyć pocztę głosową?Każdy operator oferuje możliwość wyłączenia usługi. Jak to zrobić u każdego z nich?

 • Plus – wysyłamy SMS o treści „DEAKT PS” pod numer 2601
 • Orange – wysyłamy SMS o treści „REZ” na numer 501
 • Play – w aplikacji Telefon wpisujemy kod *111*56*2# i wciskamy słuchawkę połączenia
 • T-Mobile – usługa zostanie automatycznie wyłączona po 30 dniach niekorzystania z niej
 • Nju Mobile – w aplikacji Telefon wpisujemy kod *127*12*00# i zatwierdzamy przyciskiem połączenia
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *