Jak odzyskać kontakty z karty SIM? Przywracanie, gdy zniknęły, lub karta jest uszkodzona

Co zrobić, gdy z karty SIM zniknęły wszystkie kontakty? Czy da się odzyskać numery telefonów z uszkodzonego nośnika? W związku z tym, że ciągle niewielu użytkowników decyduje się na wykonanie kopii zapasowej danych, to popularne pytania na forach internetowych. W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci sprawdzone metody, które pomogą Ci przywrócić skasowane kontakty bez względu na to, czy wcześniej został zrobiony backup.

Jak odzyskać kontakty z karty SIM z poziomu smartfona?

jak odzyskać kontakty z karty simObecnie kontakty są zapisane na karcie SIM, w pamięci urządzenia lub w chmurze. Przy dodawaniu nowego numeru masz zazwyczaj możliwość wyboru miejsca przechowywania. Choć domyślnie nie jest nim karta SIM, wiele osób wybiera ten nośnik ze względu na wygodę. W przypadku zmiany telefonu wystarczy po prostu przełożyć kartę. Zawartość książki telefonicznej importuje się automatycznie.

 Co jednak zrobić, jeśli kontakty z karty SIM nie pobrały się poprawnie? Po pierwsze należy spróbować zaimportować je ręcznie, wykorzystując możliwości swojego systemu operacyjnego. Po drugie, należy zastanowić się, czy kontakty rzeczywiście były przechowywane tylko na karcie. Być może masz ich kopię na starym urządzeniu, albo w chmurze. Synchronizacja z usługą Google odbywa się automatycznie i jest dla większości użytkowników niezauważalna. 

Jak odzyskać kontakty z karty SIM w Iphone’ie?

Choć smartfony firmy Apple nie przechowują numerów telefonów na karcie SIM, użytkownicy mają możliwość ich importu. Wystarczy wejść w Ustawienia systemu iOS i wybrać kategorię Kontakty. Następnie należy uruchomić opcję Importowania kontaktów z SIM. W tym momencie możesz zostać poproszony o wybranie miejsca zapisu.

Proces pobierania kontaktów może chwilę potrwać. Po jego zakończeniu wejdź do swojej książki telefonicznej i sprawdź, czy lista numerów została uzupełniona. Jeśli dotychczas Twoim głównym urządzeniem był przykładowo smartfon z Androidem, kontakty mogą nie importować się prawidłowo.

Jak odzyskać kontakty z karty SIM na Androidzie?

Jeśli na co dzień korzystasz ze smartfona z Androidem, Twoje kontakty z dużym prawdopodobieństwem trafiają też na konto Google. Zanim jednak pokażę Ci, jak pobrać książkę telefoniczną z chmury, spróbujemy je zaimportować bezpośrednio z karty SIM. Jeśli nośnik jest sprawny, cały proces powinien odbyć się automatycznie.

Po umieszczeniu karty SIM w urządzeniu, wejdź do aplikacji Kontakty. Z jej menu wybierz pozycję Ustawienia. Odszukaj opcję powiązaną z importowaniem, może się ona nazywać Importuj lub Kopiuj kontakty. Jeśli nie chcesz dodawać starych numerów do urządzenia, możesz skorzystać też z funkcji Pokaż kontakty z karty SIM.

Jak odzyskać usunięte kontakty za pomocą konta Google?

odzyskiwanie kontaktów na AndroidzieUżytkownicy telefonów z Androidem, którzy mają problem z odzyskaniem kontaktów z karty SIM, powinni sprawdzić swoje konta Google. Dane z książki telefonicznej podlegają automatycznej synchronizacji z chmurą. Aby uzyskać dostęp do kopii zapasowej, należy zalogować się na smartfonie do konta Google.

Po zalogowaniu odszukaj w ustawieniach systemowych zakładkę Google. Następnie przejdź do Ustawienia aplikacji Google > Synchronizacja Kontaktów Google i sprawdź Stan synchronizacji (nazwy poszczególnych opcji zależą od wersji systemu). Aby mieć stuprocentową pewność, że książka telefoniczna została uzupełniona o wpisy z chmury, wejdź do aplikacji Kontakty (wydanej przez Google) i na liście przeciągnij palcem w dół (gest odświeżania strony).

Kontakty zapisane w Google można również przejrzeć poprzez stronę internetową https://contacts.google.com. Usunięte pozycje są przechowywane przez 30 dni w koszu. Można je przez ten czas przywrócić. Pamiętaj, że aby kosz był widoczny w menu aplikacji Kontakty od Google, urządzenie musi być podłączone do sieci i mieć włączoną synchronizację.
Istnieje możliwość cofnięcia wszystkich zmian z (maksymalnie) ostatniego miesiąca. W tym celu z menu aplikacji Kontakty od Google wybierz Ustawienia, następnie w sekcji Zarządzanie kontaktami kliknij Cofnij zmiany. Przywrócenie danych będzie możliwe po wybraniu daty.

Jak odzyskać usunięte kontakty z karty SIM?

Co zrobić, jeśli przez przypadek usunęliśmy ważny kontakt z karty SIM? Jak odzyskać skasowany numer telefonu?  O ile nie dopuścimy do nadpisania danych, informacje z książki telefonicznej można z powodzeniem odzyskać.  W Google Play i App Store można znaleźć sporo aplikacji, które służą do przywracania utraconych kontaktów.

Z przywracaniem usuniętych kontaktów nie należy zwlekać. Jaką aplikację zatem wybrać? Nie każde oprogramowanie musi zadziałać u Ciebie. W skrajnym przypadku musisz przetestować kilka apek. Jeśli korzystasz z urządzenia z systemem Android, polecam na początek zainstalować:

  • Deleted Contacts,
  • Restore Contacts : Recover Deleted Contacts,
  • Recover Deleted All Contacts – Contact Recovery
  • i Recover All Deleted Contact & Sync.
Warto sprawdzić również apkę Dr.Fone, która ma swój odpowiednik na system iOS. Wszystkie wymienione aplikacje są darmowe.

Jak przywrócić kontakty po wymianie karty SIM? Czy można zaimportować kontakty z nieaktywnego nośnika?

jak przywrócić usunięte kontaktyW związku z tym, że nowsze modele smartfonów korzystają zazwyczaj z nośników w rozmiarze nano, w ostatnich latach wiele osób poprosiło operatora o wymianę karty. Decydując się na taki krok,  musisz pamiętać, że o skopiowanie kontaktów klient dba samodzielnie. Twoje numery telefonów nie znajdą się automatycznie na duplikacie.  Absolutnie nie pozbywaj się starej karty.

Na szczęście kontakty można pobrać także z nieaktywnej karty SIM. Proces importu nie wymaga połączenia z siecią. Zazwyczaj do jego przeprowadzenia wystarczają aplikacje systemowe. Sposób postępowania zależy od systemu operacyjnego Twojego urządzenia.

Jak odzyskać kontakty z zablokowanej karty SIM?

 Aby zaimportować kontakty z karty SIM, musisz posiadać kod PIN, lub PUK do jej odblokowania. Trudno oczekiwać, że będziesz tak po prostu pamiętać 8-cyfrowy numer PUK. Aby go sprawdzić, sięgnij po kopertę, lub ramkę, z której wyjmowałeś nośnik. Jeśli masz problem z odnalezieniem tych dokumentów, możesz zwrócić się o pomoc do operatora. 
  • Jak odblokować kartę SIM w Orange? Jeśli masz dostęp do aplikacji Mój Orange, kod PUK można odczytać z jej ustawień. Wejdź do zakładki Ustawienia, otwórz sekcję Zabezpieczenia, a następnie wybierz Uzyskaj PUK. Do weryfikacji będziesz potrzebować kodu abonenckiego. Możesz skontaktować się również z telefonicznym konsultantem, lub odwiedzić najbliższy salon.
  • Co zrobić, jeśli nie pamiętamy zarówno kodu PIN, jak i PUK w Play? Operator zaleca kontakt z Biurem Obsługi Klienta pod numerem *500, lub wizytę w salonie. Użytkownicy serwisu Play24 mogą odczytać PUK w informacjach dotyczących taryfy.

Choć odzyskanie kontaktów z zablokowanej karty SIM nie jest możliwe, operatorzy chętnie udzielają pomocy w jej odszyfrowaniu. Po wprowadzeniu kodu PUK proces importu staje się prosty.

Czy można odzyskać kontakty z zepsutej karty SIM?

jak odzyskać usunięte kontaktyOdzyskanie kontaktów z uszkodzonej karty SIM generalnie nie jest możliwe.  Jeśli telefon nie wykrywa nośnika, możesz przeczyścić jego slot sprężonym powietrzem bądź alkoholem o stężeniu 40%.  Można też spróbować odczytać dane za pomocą drugiego urządzenia. Jeśli pomimo podjęcia wielu prób, karta nie jest wykrywana, prawdopodobnie musisz pogodzić się ze stratą.

A co zrobić, jeśli karta jest sprawna, ale wszystkie powyższe metody zawiodły? To być może odpowiedni moment na to, by skontaktować się z profesjonalnym serwisem, który ma doświadczenie w odzyskiwaniu danych. Jeśli posiadasz cenną bazę kontaktów, za jej przywrócenie warto będzie nawet zapłacić.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *