Jak odzyskać Messengera w telefonie, przywrócić i odzyskać wiadomości?

Messenger od Facebooka to dziś jeden z kilku najpopularniejszych komunikatorów internetowych. Używasz go na smartfonie lub komputerze. Co ciekawe – skorzystasz z niego nawet na niektórych TV! Służy do przesyłania wiadomości tekstowych, filmów czy zdjęć. Pozwala na komunikację z wybraną osobą, a także stworzoną przez Ciebie lub kogoś innego grupą. Jak odzyskać Messengera w telefonie oraz przywrócić i odzyskać wiadomości, gdy to konieczne? Co zrobić, gdy nie możesz już użyć tego komunikatora? Zapraszam do mojego poradnika.

Przedstawię Ci dziś rozwiązania, dzięki którym odzyskasz aplikację w telefonie, ponownie zalogujesz się do Messengera, a także odzyskasz wiadomości i kontakty. Wiem, że ich utrata może być kłopotliwa, gdyż wiele osób używa tego komunikatora jako głównego, czasem nawet jedynego sposobu kontaktu z innymi. Dlatego dziś poradzimy sobie z wszelkimi niedogodnościami.

jak odzyskać konto messenger

Jak odzyskać Messengera w telefonie?

Jeśli z jakiegoś powodu apka zniknęła z Twojego smartfona, to do ponownego jej uruchomienia będzie konieczna instalacja. Zrobisz to łatwo zarówno na Androidzie, jak i iPhone. Instrukcja przyda się także, gdy zmieniasz telefon, a na nowym nie ma Messengera. Co prawda wiele smartfonów ma tę apkę ustawioną przy pierwszym starcie systemu, ale nie dotyczy to wszystkich.

Odinstalowanie aplikacji, gdy wcale tego nie chcesz, jest możliwe. Może to stać się przypadkiem, gdy usuwasz inną apkę. Wyrzucenie dowolnego programu z pamięci telefonu jest dość łatwe i nietrudno o pomyłkę.

Zacznijmy zatem. Zainstalujmy Messengera na Androidzie. Aby to zrobić:

 • Uruchom sklep Google Play
 • Wyszukaj na pasku wyszukiwania u góry ekranu hasło Messenger
 • Wybierz opcję Zainstaluj

Na iOS, czyli systemie iPhone zrobisz to tak:

 • Uruchom App Store
 • Wyszukaj Messenger naciskając lupkę
 • Wybierz instalację
Może być konieczne potwierdzenie instalacji za pomocą odcisku palca lub kodu bezpieczeństwa, a także hasła Apple ID.

Masz już od nowa zainstalowaną aplikację Messenger. Możemy ja skonfigurować na Twoje, zarejestrowane wcześniej, dane. Dzięki temu odzyskasz swoje kontakty i rozmowy.

Jak przywrócić starego Messengera?

Jeśli wcześniej na Twoim smartfonie (obecnym lub poprzednim) był działający Messenger, to możesz chcieć przywrócić wiadomości. Odzyskując ten komunikator przywrócisz też możliwość kontaktu z innymi użytkownikami, którzy są na liście Twoich znajomych. Jeśli nie pamiętasz swojego hasła, to wybierz opcję Nie pamiętam hasła. Następnie:

 • Zaloguj się do aplikacji swojej poczty. Możesz to zrobić na telefonie lub komputerze
 • Odczytaj kod weryfikacyjny (składa się z 6 cyfr)
 • Wpisz ten (jednorazowy) kod do aplikacji Messengera
 • Zakładając, że tylko Ty masz dostęp do swojej poczty elektronicznej, Messenger zaloguje się na smartfonie i pobierze wszystkie dane

Przed wykonaniem tych czynności upewnij się, że masz dostęp do swojej poczty elektronicznej. Jeśli do Twojego konta był przypisany także numer telefonu, to do weryfikacji z łatwością użyjesz metody polegającej na otrzymaniu SMS na ten numer, zamiast hasła na e-mail. Zadziała to także dla kont Messengera bez Facebooka, o których za chwile dowiesz się więcej.

jak przywrócić starego messengera

Jak odzyskać konto na Messengerze bez Facebooka?

Istnieje rozwiązanie od Facebooka, które pozwala na rejestrację konta Messenger bez wcześniej założonego konta na Facebooku. Używamy do tego numeru telefonu. Po rejestracji dostajesz możliwość komunikacji zarówno z osobami mającymi konto FB, jak i takimi, które użyły tylko numeru telefonu i Messengera. To bardzo wygodne rozwiązanie, jeśli Twoi znajomi wykorzystują FB, a Ty nie masz (i nie planujesz mieć) tam konta.

Przy zakładaniu konta bez Facebooka otrzymasz na swój numer telefonu kod weryfikacyjny. Przyjdzie w SMS. Dotyczy to także reinstalowanej apki, np. przy zmianie smartfona. Dzięki temu istnieje zabezpieczenie, które nie pozwoli innej osobie podać się za Ciebie i uruchomić konta na Twój numer telefonu na niepowołanym urządzeniu.

Po instalacji Messengera, podaj swój numer telefonu. Otrzymasz kod weryfikacyjny. Przyjdzie do Ciebie przez SMS, tak jak podczas rejestracji. Co dalej? Oto kolejne kroki:

 • Na wpisanie kodu masz teraz około pół minuty
 • Jeśli kod nie przyszedł, to wybierz opcję Wyślij ponownie
 • Po wpisaniu kodu, Messenger zaloguje się i pobierze wszystkie dane

Jak odzyskać wiadomości z Messengera w telefonie?

Wiadomości, ich zawartość multimedialna oraz kontakty w Messengerze zapisywane są na serwerach Facebooka na bieżąco. To, co widzisz w smartfonie jest kopią danych z FB, dlatego też w przypadku odzyskania dostępu do Messengera otrzymujesz też wszystkie wiadomości.

Zasada działania Messengera polegająca na wyświetlaniu zawartości zewnętrznego serwera podobna jest do tego, jak pracuje poczta e-mail w IMAP. IMAP to taki rodzaj połączenia z pocztą elektroniczną, w której pobranie z serwera wiadomości nie kasuje go ze źródła. Dopiero skasowanie na urządzeniu (komputerze czy telefonie) przekazuje polecenie skasowania także na zdalnym serwerze.

Po zalogowaniu się do Messengera zostaną pobrane wszystkie dane przypisane do Twojego konta. Konto to jest teraz aktywne i będzie synchronizować się z Twoim smartfonem. Cokolwiek wcześniej było w rozmowach (i nie zostało przez Ciebie skasowane), jest dla Ciebie ponownie dostępne. Dotyczy to także zdjęć. Pamiętaj jednak, że starsze zdjęcia mogą być archiwizowane i do ich prawidłowego wyświetlenia konieczne będzie ich kliknięcie i ponowne pobranie.

Może też zdarzyć się, że najstarsze multimedia z rozmów były przechowywane już tylko w pamięci telefonu, a zniknęły z rozmów zapisanych na serwerze FB. W takim wypadku niestety trzeba będzie pogodzić się z ich utratą. Dlaczego jednak nie poprosić o ich ponowne przysłanie wybranego rozmówcę? To doskonała okazja, by ponownie nawiązać kontakt z kimś, z kim dawno się nie rozmawiało ?

Zniknął mi Messenger – wylogowanie z innych urządzeń

Po wykonaniu procedury odzyskiwania hasła (np. za pomocą kodu zabezpieczającego na e-mail) aplikacja zapyta Cię, czy wykonać wylogowanie ze wszystkich innych urządzeń. Co takie działanie oznacza w praktyce? Oto szczegóły:

 • Messenger sprawdzi, na jakich urządzeniach połączone jest Twoje konto
 • Na liście tej nie będzie uwzględniony smartfon, na którym właśnie dokonujesz zalogowania
 • Jeśli potwierdzisz, to konto Messengera zostanie odłączone (wylogowane) od wszystkich tych urządzeń
 • Do ponownego skorzystania z Messengera lub Facebooka na dowolnym z nich potrzebne będzie ponowne logowanie

jak przywrócić messengera

Co daje to rozwiązanie? Przede wszystkim bezpieczeństwo. Jeśli podejrzewasz, że ktoś niepowołany mógł mieć dostęp do Twojego konta, lub jednego z tych urządzeń, to w ten sposób zabezpieczysz się przed np. utratą danych. Masz teraz pewność, że nikt inny nie skorzysta z Twoich kontaktów czy rozmów.

Zmiana hasła jako dodatkowy środek bezpieczeństwa po przywróceniu Messengera

Po odzyskaniu Messengera w telefonie, Facebook poprosi Cię o podanie i ustawienie nowego hasła. Dzieje się tak dlatego, że bezpieczeństwo jest podstawą działania tego serwisu. W ten sposób zarówno właściciel komunikatora, jak i Ty, będziecie mieć pewność, że hasło zna wyłącznie osoba do tego uprawniona.

Przy zmianie hasła ponownie zostanie zastosowana weryfikacja kodem zabezpieczającym – pod warunkiem, ze wcześniej była ustawiona weryfikacja dwuetapowa. Możesz wybrać, czy:

 • Kod będzie wysłany na e-mail
 • Kod zostanie przesłany SMS na Twój numer telefonu

Dzięki temu łatwo i szybko zmienisz hasło. Pamiętaj, żeby wybrać bezpieczne miejsce jego przechowywania, jeśli nie jesteś w stanie go zapamiętać. Najlepiej jednak ustanowić takie, które w razie konieczności łatwo sobie przypomnisz, a jednocześnie nie będzie ono zbyt łatwe do odgadnięcia przez inne osoby. Messenger ułatwia sprawę – masz możliwość potwierdzenia, że chcesz zapamiętania hasła w zainstalowanej aplikacji. Dzięki temu, dopóki jej nie skasujesz, nie będzie konieczne każdorazowe logowanie.

Jak odzyskać stare konto na Messengerze?

Jeśli nie pamiętasz swojego hasła do Messengera, a chcesz przygotować się na ewentualne odzyskanie konta bez konieczności weryfikacji dodatkowej, to mam dla Ciebie jeszcze jedną podpowiedź. Być może korzystasz z Facebooka na swoim komputerze, jednocześnie z tego samego konta na Messengerze w smartfonie. Dawno nie było konieczne logowanie w przeglądarce, ponieważ hasło wpisuje Twój komputer? W takim razie możesz sprawdzić jak ono brzmi. Wystarczy, że:

 • Uruchomisz przeglądarkę na komputerze
 • Wejdziesz w jej Ustawienia
 • Odnajdziesz Hasła, wpisując to słowo w wyszukiwaniu ustawień
 • Teraz znajdź na liście link do Facebooka
 • Hasła są zakryte. By je odkryć potrzebne może być podanie kodu zabezpieczającego Windows, czy innego hasła, np. ustalonego dla przeglądarki
 • Po odczytaniu hasła do Facebooka, możesz go także użyć w Messengerze na smartfonie

jak odzyskać wiadomości z messengera

Jak odzyskać Messengera w telefonie po skasowaniu konta?

Czy jest to możliwe? Tak, Facebook, który zintegrowany jest z Messengerem, pozwala na odzyskanie nawet skasowanego konta. Wystarczy, że do zalogowania użyjesz swoich danych, w tym hasła. Pamiętaj, żeby przechowywać je w bezpiecznym miejscu.

Nie przejmuj się też ewentualnym, przypadkowym albo celowym usunięciem aplikacji Messenger. Wszystkie Twoje dane przechowywane są bezpiecznie na serwerach. Po ponownej instalacji i zalogowaniu się odzyskasz je, wraz z rozmowami i kontaktami.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Aplikacje
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *