Jak odzyskać skasowane, usunięte SMSy z telefonu? Przywracanie wiadomości z Android i iOS krok po kroku

Zdecydowana większość posiadaczy smartfona systematycznie kasuje wiadomości. Czasami jednak potrzebujemy akurat tych SMSów, których nie posiadamy już w pamięci telefonu. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje skutecznego sposobu na rozwiązanie tego problemu. Należy zaznaczyć, że nie zawsze uzyskamy oczekiwane rezultaty, ale warto jest spróbować.

Musisz wiedzieć, że bez specjalistycznego oprogramowania jest to niemożliwe. Na szczęście w przypadku smartfonów z Android lub iOS proces przywracania utraconych danych nie jest zbyt skomplikowany.

Czy można odzyskać usunięte wiadomości z telefonu?

Można spotkać się z opinią, że odzyskanie skasowanych SMSów jest niemożliwe. Nic bardziej mylnego! To, że pozbędziemy się wiadomości ze skrzynki telefonu nie oznacza tego, że straciliśmy je na zawsze. Jak już wcześniej wspomniano, potrzebny będzie nam program do odzyskania SMS, gdyż w smartfonie nie znajdziemy takiej funkcji. Na szczęście jego pobranie oraz instalacja przebiega sprawnie i bezproblemowo.

czy można

Nie każdy wie, jak odzyskać skasowane SMS. Służy do tego backup lub zewnętrzne oprogramowanie. Warto jednak wziąć pod uwagę, że nie zawsze możliwe jest odzyskanie wiadomości. Nierzadko okazuje się, że możliwe było jedynie przywrócenie ich części.

Wiele osób oczekuje, że aplikacja do odzyskiwania SMS przywróci całą rozmowę. Czasami tak bywa, jednak nigdy nie można przewidzieć efektu końcowego. Może okazać się tak, że do pamięci urządzenia powróciły jedynie losowe wiadomości, czy też ich fragmenty. Jeśli masz świadomość, że usunąłeś ważne dla Ciebie dane, to tymczasowo nie korzystaj z telefonu. Im szybciej zostanie podjęta próba odzyskania wiadomości, tym lepiej.

 Nie można wykluczyć sytuacji, gdy uda się odzyskać wiadomości, jednak nie będą one mogły zostać ponownie zapisane w pamięci smartfona. Jeśli od daty usunięcia danych upłynęła duża ilość czasu, to prawdopodobnie nie uda nam się ich przywrócić. 

Jak odzyskać usunięte SMSy z telefonu Android?

Odzyskiwanie SMSów w przypadku systemu Android przebiega zwykle szybko oraz niekłopotliwie. Ciekawym jest, że niektórym użytkownikom udało się odzyskać dane nawet sprzed kilku lat. Gwarancji jednak nie ma.

Zacznij od znalezienia oraz zainstalowania aplikacji. Sporym plusem jest fakt, że wybór programów jest całkiem szeroki.

Pod uwagę warto wziąć m.in.:

 • SMS Recovery,
 • FonePaw Android Data Recovery,
 • RecoverIt,
 • EaseUS MobiSaver for Android.

przywracanie sms android

Uwzględnij, że zwykle należy wykupić płatną licencję do tego, aby korzystać ze wszystkich funkcjonalności oprogramowania. Nie zawsze jest to opłacalne pod względem ekonomicznym, a więc należy przemyśleć, czy odzyskiwane dane są rzeczywiście potrzebne. Oczywiście w pierwszej kolejności wypróbujmy darmowe aplikacje.

 Jeśli poszukujesz sposobu na to, jak odzyskać SMSy z telefonu, to sprawdź poniższy poradnik. Pamiętaj jednak o tym, że do realizacji omawianego procesu niezbędny jest także dostęp do komputera, na którym musi być zainstalowane odpowiednie oprogramowanie. 
 1. Pierwszym krokiem jest rootowanie smartfona, czyli usunięcie pewnych blokad systemowych, które mogłyby uniemożliwić wprowadzenie koniecznych modyfikacji. Proces ten sprawia, że użytkownik staje się administratorem urządzenia, a tym samym zakres jego możliwości jest większy. Pomocna może okazać się aplikacja Kongo Root, jednak jej pobranie wymaga zaakceptowania instalacji oprogramowania z nieznanych źródeł.
 2. Kolejnym etapem jest zainstalowanie wybranej aplikacji na smartfonie oraz komputerze (w zależności od wymagań wybranego programu). Dokładny tok postępowania uzależniony jest od specyfikacji danego oprogramowania. Zwykle jednak na ekranie wyświetla się szczegółowa instrukcja krok po kroku.
 3. W przypadku oprogramowania na komputerze musimy podłączyć smartfon za pomocą kabla USB. Ważne jest, aby włączyć opcję debugowania USB w posiadanym smartfonie. Można znaleźć ją w opcjach programistycznych.
 4. Akceptujemy połączenie pomiędzy oprogramowaniem, a smartfonem. Po zakończonym procesie odzyskiwania wyświetlą nam się dane, które udało się przywrócić. Często nie można ich zapisać, a jedynie odczytać.

Jak odzyskać usunięte SMSy z telefonu iOS?

Zastanawia Cię, jak przywrócić usunięte SMSy z iPhone? W przypadku korzystania z aplikacji zewnętrznych kroki są bardzo podobne do opisanych powyżej, czyli takich jak w przypadku telefonów Samsung, Xiaomi i innych. Nie ma więc większego znaczenia, czy posiadamy urządzenie z systemem Android, czy iOS.

 Posiadacze smartfonów marki Apple mogą skorzystać z opcji przywrócenia wiadomości poprzez usługę iTunes. Jest to zdecydowanie najłatwiejszy sposób, a więc warto go przetestować przed instalacją aplikacji zewnętrznej. 

odzyskiwanie sms iphone

Usługa iTunes służy do wykonywania kopii zapasowych rozmaitych danych. Uwzględnia ona nie tylko wiadomości tekstowe, czy też kontakty. Czasami wystarczy poświęcić zaledwie kilka minut, aby przywrócić to, co utraciliśmy. Sporym atutem jest brak dodatkowych opłat.

 1. Korzystanie z usługi iTunes nie ma większego sensu, jeśli nie wykonujemy systematycznie kopii zapasowych danych. Bez tego nie uda nam się odzyskać wiadomości tekstowych omawianą metodą. Nawet, jeśli teraz jest to niemożliwe, to warto jest zacząć regularnie tworzyć backup – nigdy nie wiadomo, czy nie przyda nam się w przyszłości. Mówią, że świat dzieli się na tych, którzy nie robią kopii zapasowych i tych, którzy zaczną je robić 🙂
 2. Telefon z systemem iOS musi zostać podłączony do komputera za pomocą przewodu. Po uzyskaniu dostępu do smartfona klikamy w ikonkę „Podsumowanie”. Na ekranie powinna nam pojawić się sekcja dotycząca kopii zapasowych. Można znaleźć tam wiele rozmaitych funkcji oraz informacji m.in. datę ostatniej archiwizacji wykonanej na tym komputerze.
 3. Klikamy w przycisk „Odtwórz kopię zapasową”. Nie każdy wie, że opcja to powoduje nadpisanie danych – wiadomości zostaną przywrócone do stanu wcześniejszego. Najczęściej zyskujemy dostęp do starych SMSów, a jednocześnie możemy stracić te najświeższe. Warto wziąć pod uwagę, że istnieje takie ryzyko.

Jeśli udało Ci się przywrócić swoje wiadomości także innymi sposobami, lub programami i chcesz coś polecić – podziel się proszę w komentarzu po to, aby ułatwić zadanie przyszłym „adeptom” sztuki odzyskiwania danych ze smartfona 😉

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *