Jak skopiować kontakty z telefonu na komputer? Top sposoby przenoszenia dla Android i iOS

Zmiana telefonu może być problematyczna. Ręczne wprowadzanie kontaktów jest nie tylko czasochłonne, ale również męczące. Z pewnością warto jest posiadać książkę kontaktową na dysku komputera. W dowolnym momencie możemy skorzystać z potrzebnych nam informacji.

Wiele osób nie ma pojęcia, jak skopiować kontakty z telefonu na komputer. Nie jest to skomplikowane zadanie, które wymaga wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. Istnieje wiele łatwych, a przede wszystkim szybkich metod, z których warto jest skorzystać.

Poniżej opisano, jak zgrać kontakty z telefonu na komputer bez wiedzy informatycznej. Nie ma tutaj znaczenia również, jakiej marki urządzenie posiadamy.  Niektóre sposoby są uniwersalne, a więc można wykorzystać je zarówno w przypadku iPhone, Samsunga, czy też innego smartfona. 

Kopiowanie kontaktów z telefonu na komputer: metody dla systemu Android

Urządzenia z systemem Android cieszą się wielkim zainteresowaniem. Są one proste oraz intuicyjne w obsłudze. Dodatkowym plusem jest fakt, że kopię zapasową kontaktów stworzymy w maksymalnie kilka minut.

kopiowanie kontaktów na Androidzie

 Nie wiesz, jak skopiować kontakty z karty SIM na komputer? Skorzystaj z metod opisanych poniżej. Każdy może znaleźć sposób odpowiedni dla siebie.   

1. Konto Google

W dzisiejszych czasach niemal każdy posiadacz smartfona posiada konto Google. Jest ono niezbędne do m.in. instalowania aplikacji. Jak przenieść kontakty z telefonu na komputer przy użyciu konta Google? W pierwszej kolejności należy upewnić się, że jesteśmy zalogowani (Ustawienia – Osobiste – Konta – Google).

 • Wchodzimy w ustawienia telefonu, a następnie wybieramy zakładkę „Kopia i kasowanie danych”. Musimy upewnić się, że opcja „Utwórz kopię zapasową” jest włączona.
 • Urządzenie poprosi nas o wskazanie adresu mailowego. Możemy wybrać adres z listy lub dodać nowe konto Google.
 • Minusem może być fakt, że w ten sposób utworzymy nie tylko kopię zapasową kontaktów, ale również innych elementów m.in. danych z kalendarza.

2. Płatne i darmowe aplikacje

Jak przerzucić kontakty z telefonu na komputer? Warto zainstalować aplikację, która została do tego stworzona. Wybór jest ogromny – do dyspozycji mamy zarówno płatne, jak i darmowe narzędzia. Wiadomym jest, że aplikacje płatne działają zwykle sprawniej, a także są pozbawione uporczywych reklam. Darmowe programy sprawdzą się jednak równie dobrze.

 • Aplikacja instalowana jest na komputerze. Proces ten przebiega tak samo, jak w przypadku wszystkich innych programów.
 • Po uruchomieniu programu możemy zwykle wybrać, jakie dane chcemy skopiować. Nie musimy zaznaczać wszystkich pozycji – wystarczy wskazać kontakty.
 • Jak przenieść kontakty z telefonu na komputer przez kabel USB? Najczęściej w aplikacji znajduje się przycisk „Backup”, który musimy nacisnąć. Oczywiście urządzenia muszą być ze sobą kompatybilne.

3. Kabel USB

Jak zgrać kontakty z androida na komputer bez instalowania aplikacji? Czy to w ogóle możliwe? Oczywiście, że tak! Kopiowanie danych przez kabel USB zajmuje jednak nieco więcej czasu. Niewątpliwą zaletą jest jednak fakt, że jest to metoda niemal dla każdego.

jak stosować kabel USB

 • Wchodzimy w kontakty, które znajdują się w naszym telefonie. Rozwijamy zakładkę menu. Powinniśmy tutaj znaleźć funkcję importowania/eksportowania kontaktów.
 • Kontakty możemy eksportować zarówno do pamięci telefonu, jak i na kartę SD.
 • W wskazanej lokalizacji zostanie utworzony plik. Jak zgrać kontakty z Androida na komputer? Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera. Odnaleźć właściwy plik i skopiować go na dysk.

Jak zgrać kontakty z telefonu na komputer? Przegląd sposobów dla systemu iOS

Z pewnością niejedna osoba zastanawia się, jak zgrać kontakty z iPhone na komputer. System iOS znacząco różni się od Androida, co może stanowić utrudnienie. Poniżej umieszczono kilka sprawdzonych sposobów, które z pewnością okażą się pomocne.
kopiowanie kontaktów na iOS

1. Gmail

Konto Google możemy wykorzystać również w przypadku, gdy posiadamy iPhone. Oczywiście ważne jest to, aby przed kopiowaniem kontaktów dokonać synchronizacji.

 • Wchodzimy w ustawienia i rozwijamy zakładkę „Mail, Contacs, Calendars”. Następnie dodajemy nowe konto lub wybieramy je z listy.
 • Należy upewnić się, czy synchronizacja kontaktów jest włączona.
 • Kontakty zostaną wyeksportowane na konto Google. Logujemy się na nie za pomocą komputera, a następnie zapisujemy je na dysku.

2. Usługa iCloud

Usługa iCloud to nic innego, jak wirtualna chmura, gdzie można przechowywać swoje prywatne dane. Oczywiście na początku należy sprawdzić, czy jest ona uruchomiona na urządzeniu. W tym celu wchodzimy w ustawienia, a następnie wybieramy nazwę użytkownika. Znajdziemy tam zakładkę iCloud.

metody dla posiadaczy iphone

 • Po rozwinięciu zakładki iCloud możemy zdecydować, jakie dane będą gromadzone w wirtualnej przestrzeni dyskowej. Możemy zaznaczyć wyłącznie kontakty, a wszystko zależy od osobistych preferencji.
 • Uruchamiamy iCloud poprzez przeglądarkę komputera. Telefon wskaże nam kod, który musimy wprowadzić, aby połączyć ze sobą urządzenia.
 • Po wskazaniu kontaktów klikamy „Export vCard”, a następnie wskazujemy, gdzie zostanie zapisany plik.

3. Program iTunes

Jak zgrać kontakty z iOS na komputer? Tutaj sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana. Możemy zastosować do tego program iTunes. Ważne jest jednak to, aby karta SIM była zsynchronizowana z kontaktami Outlook Express.

Przed przystąpieniem do kopiowania uruchamiamy Outlook Express, a następnie klikamy w zakładkę z kontaktami. Tworzymy nowy katalog, gdzie przeniesiemy kontakty. Następnie musimy skopiować go na dysk komputera.
 • Uruchamiamy iTunes i podłączamy telefon za pomocą kabla USB. Kolejno wchodzimy w Informacje – Kontakty – Synchronizuj Kontakty z: Kontakty Windows. Dzięki temu trafią one na dysk naszego komputera.
 • W kontaktach Windows tworzymy nowy katalog. Przenosimy do niego wcześniej pobrane kontakty.
 • Ważne jest, aby po skończonym procesie wyłączyć w iTunes synchronizację kontaktów.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *