Jak zamaskować pęknięty ekran w telefonie? Domowe sposoby na zbitą szybkę

Pęknięty ekran w telefonie to zmora wielu właścicieli. Niefortunny upadek urządzenia nawet z niewielkiej wysokości może zakończyć się pojawieniem nieestetycznej pajęczynki. Co zrobić, jeśli nie możemy sobie pozwolić na profesjonalną wymianę wyświetlacza? We wpisie przedstawię kilka domowych sposobów, które pomogą Ci poradzić sobie ze zbitą szybką.

Rozbity ekran telefonu to nie lada problem. Trudno go ukryć, a naprawa zwykle sporo kosztuje. Nawet jeśli zdecydujemy się na refabrykację ekranu, musimy liczyć się z wydatkiem kilkuset złotych. Dlatego większość osób zamiast korzystać z usług autoryzowanych serwisów decyduje się na zakup nowego urządzenia.

Co jednak zrobić, jeśli w danym momencie nie możemy sobie pozwolić na nabycie nowego smartfona? Okazuje się, że istnieje kilka sprawdzonych patentów, które potrafią zamaskować pęknięty ekran w telefonie dotykowym.

3 domowe sposoby na zbitą szybkę

domowe sposoby na zbitą szybkę

Sposoby, które poniżej prezentuję są całkowicie bezpieczne. Pomogą Ci zahamować rozszerzanie uszkodzeń, a tym samym przedłużyć życie telefonu. Jeśli więc zastanawiasz się jak zamaskować pęknięty ekran, to zapraszam do czytania.

Ustaw tapetę, która zamaskuje pajęczynkę

To prosty sposób, który pomoże zamaskować mniej rozległe zniszczenia. Zamiast jednokolorowej tapety, która tylko uwydatni pęknięcia, ustaw taką, która ukryje zniszczenia. Jeśli nie brakuje Ci poczucia humoru, możesz ustawić tapetę z pięścią, kamieniem, lub stopą. W tym przypadku pajęczynka stanie się częścią efektownej kompozycji.

Naklej folię ochronną, albo szkło hartowane

Folia i szkło zwykle służą do ochrony ekranu przed pęknięciem. Okazuje się, że mogą być też świetnym zabezpieczeniem po wystąpieniu tej usterki. Nałożenie warstwy ochronnej na uszkodzony wyświetlacz zahamuje rozszerzanie się zniszczeń. Dlatego odpowiedź na pytanie czy można przykleić szkło hartowane na pęknięty ekran brzmi: oczywiście tak.

Powierzchnia ekranu stanie się na nowo gładka. Użytkowanie smartfona będzie prawie tak samo wygodne jak przed upadkiem. Twoje palce unikną zranień od wystających fragmentów szkła.

W przypadku uszkodzeń ekranu warto też pomyśleć o zakupie etui. Kolejne wyślizgnięcie się telefonu z ręki może okazać się zabójcze, jeżeli wcześniej nie zabezpieczysz go odpowiednio. Pokrowiec z klapką zamortyzuje wszelkie uderzenia, a jednocześnie nada urządzeniu elegancki wygląd.

Wypoleruj ekran pastą do zębów

Zastanawiasz się czy pasta do zębów pomoże na pęknięty ekran? O ile zniszczenie nie jest zbyt rozległe, pasta (unikaj past żelowych!) pomoże Ci ukryć pojedyncze rysy. Nałóż odrobinę produktu na patyczek z watą, a następnie wetrzyj w uszkodzenia. Na koniec wypoleruj szybkę szmatką. Ryski powinny być zdecydowanie mniej widoczne niż przed zabiegiem. Niestety efekt nie będzie zbyt długotrwały więc musisz się liczyć z tym, że co jakiś czas będziesz musieć powtarzać całą procedurę.

Sposoby na zbitą szybkę, których nie warto próbować

Jak naprawić pęknięty ekran?

W internecie znajdziesz o wiele więcej sposobów na zbitą szybkę. Niektóre mogą prowadzić do pogłębiania zniszczeń ekranu, a pozostałe okażą się mało skuteczne. Omówię teraz kilka z nich.

  • Każdy, kto kiedyś zastanawiał się jak naprawić pęknięty ekran, rozważył w końcu opcję wymiany całego wyświetlacza. To niewątpliwie kuszące rozwiązanie, bo pozwala całkowicie pozbyć się nieestetycznej pajęczynki. Ostatecznie koszt takiej usługi zniechęca właścicieli niedrogich smartfonów i szukają oni tańszych metod.
  • Sklepy internetowe oferują jednak zestawy do naprawy ekranu w domu. W specjalnie przygotowanej paczce dostaniesz niezbędne wkrętaki, przyssawki, otwieraki i pęsety, które pomogą Ci zdemonotować szybkę, a następnie nakleić nową. Koszt takiej naprawy będzie niewątpliwie niższy niż w serwisie. Cały proces wiąże się jednak z ryzykiem, że całkowicie uszkodzisz smartfon. Lepiej nie próbuj tej metody, jeśli nie jesteś utalentowanym pasjonatem elektroniki.
  • W wielu artykułach znajdziesz informacje o możliwości zamaskowania pękniętego ekranu za pomocą mikstury na bazie wody i sody, bądź proszku do pieczenia. Takie zabiegi będą mało skuteczne, a nawet ryzykowne. Jak się domyślasz nie pomoże też nakładanie na zbitą szybkę wosku samochodowego, czy oleju kokosowego. Polerowanie ekranu może pomóc przy małej ilości rys, ale przy bardziej zdegenerowanym ekranie będzie zwyczajną stratą czasu.

Podsumowanie

Co zatem zrobić? Jak naprawić pękniętą szybkę w telefonie, jeśli z różnych względów nie możesz sobie pozwolić na wizytę w profesjonalnym serwisie? Aby jak najdłużej zachować sprawność uszkodzonego ekranu, przede wszystkim naklej szkło hartowane. Pomoże ono zahamować pękanie. Łatwiej będzie Ci uniknąć zniszczenia warstwy dotykowej i samego wyświetlacza.

Jeśli zależy Ci na względach estetycznych, domową naprawę możesz uzupełnić o wybranie tapety, która zamaskuje pajęczynkę. Polerowanie to w zasadzie opcja dla bardziej zdeterminowanych, gdyż wiąże się ze znacznie mniejszą skutecznością.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *