Jak zastrzec, ukryć numer telefonu na Android, lub iPhone szybko i skutecznie?

Wiele osób nie ma pojęcia, jak zastrzec swój numer telefonu. Bardzo często podczas wykonywania połączeń chcemy być anonimowi. Jest to zupełnie normalne – nierzadko próbujemy uniknąć połączeń zwrotnych, czy też bezprawnego przekazana naszego numeru kontaktowego do baz marketingowych.

Ukrycie numeru telefonu nie jest żadnym wyzwaniem, a więc każdy sobie z tym poradzi. Możemy zrobić to zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS. Nie ma więc większego znaczenia, jakim sprzętem się posługujemy.

Niezależnie od tego, jaki telefon posiadasz powinieneś zapoznać się z poniższymi wskazówkami. Dzięki nim nie będziesz już więcej tracić czasu na bezskutecznie poszukiwania potrzebnej funkcji.  Warto zaznaczyć, że proces zastrzegania numeru został opisany jasno i zrozumiale. Nie trzeba posiadać specjalistycznej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. 

Jak ukryć numer w urządzeniu z systemem Android?

Nie masz pojęcia, jak ukryć numer w Huawei, Samsungu, czy też innym smartfonie z systemem Android? Będziesz zdziwiony, jak prosta jest to czynność. Warto zaznaczyć, że nawet, jeśli znajdujemy się na liście kontaktów danej osoby, to nasz numer telefonu nie zostanie wyświetlony. Zazwyczaj przy numerze telefonu wyświetla się napis „Numer nieznany”, „Numer prywatny” lub „Numer zastrzeżony” (wszystko zależy od wersji systemu).

Sekcji związanej z ukryciem numeru w urządzeniach Android należy szukać w ustawieniach telefonu. Trzeba mieć świadomość, że menu może posiadać nieco inny układ, a wszystko zależy od tego, jakiego smartfona posiadamy, a także czy korzystamy z najnowszej wersji systemu.

anonimowe połączenia

Chcąc zastrzec numer w telefonie z systemem Android należy:

 1. Wejść w sekcję „Telefon” (znajduje się tam m.in. spis ostatnich połączeń).
 2. Wybrać z menu „Ustawienia”, a następnie odszukać pole „Ustawienia dodatkowe”.
 3. Przejść do sekcji „ID rozmówcy” (w niektórych przypadkach jest ona nazwana „Identyfikacja rozmówcy).
 4. Wybrać polecenie „Ukryj numer”. Warto również wspomnieć, że znajduje się tam także opcja „Pokazuj numer”. Oznacza to, że tak samo postępujemy w przypadku, gdy chcemy przywrócić widoczność naszego numeru.

Jak widać ukrywanie numeru telefonu nie jest niczym skomplikowanym. Problemem wielu osób jest to, że nie wiedzą, gdzie szukać potrzebnej funkcji. Wystarczy raz przeprowadzić taką operację, aby zyskać wiedzę na przyszłość. Dobrze jest spróbować ukryć ID „na próbę”, aby sprawdzić, czy wszystko działa poprawnie.

jak ukryć numer android

 Nie ma konieczności ukrywania numeru w ustawieniach smartfona. Czasami chcemy, aby nie wyświetlał się on konkretnej osobie. W takim przypadku przed wykonaniem połączenia należy wpisać #31#numer telefonu. Minusem jest fakt, że musimy ręcznie wpisywać numer rozmówcy, co bywa problematyczne, jeśli nie znamy go na pamięć. 

Oczywiście wyżej opisany schemat może nieco się od siebie różnić – zwykle jest to spowodowane wersją posiadanego Androida. Zaletą jest jednak to, że w każdym przypadku proces ten przebiega niemal identycznie, a niewielkie różnice występują głównie w nazwach poszczególnych sekcji.

Jak zastrzec numer w telefonie z systemem iOS?

Jeśli posiadasz iPhone’a i nie masz pojęcia, jak skutecznie ukryć numer telefonu, to niżej umieszczone wskazówki z pewnością Ci pomogą. System iOS znacząco różni się od Androida – dla początkujących użytkowników obsługa urządzenia może być nieco trudniejsza. W dużej mierze jest to kwestia przyzwyczajenia.

ukrywanie id rozmówcy

Posiadacze iPhone’a mogą szybko i bezproblemowo uniemożliwić rozmówcy identyfikację numeru. W ciągu kilkudziesięciu sekund znajdziemy odpowiednią sekcję. Nie trzeba posiadać żadnej szczególnej wiedzy, co stanowi sporą zaletę. Nie zapominajmy jednak o tym, że numer będzie wyświetlał się ponowienie dopiero wtedy, gdy wskażemy to w ustawieniach.

Podobnie, jak w poprzednim przypadku proces zastrzegania numeru może nieznacznie różnić się ze względu na posiadaną wersję systemu.  Schemat jest jednak zbliżony, co zmniejsza ryzyko popełnienia błędu. Wystarczy postępować zgodnie z poniższą instrukcją. 

Chcąc zastrzec numer na telefonie z systemem iOS należy:

 1. Wejść w ustawienia telefonu, a następnie odszukać sekcję „Telefon”.
 2. Przejść do sekcji „Połączenia” oraz „Pokazuj mój numer” / „Pokaż moje ID wywołującego”.
 3. Odznaczyć lub zaznaczyć odpowiednie pole. Tak samo postępujemy, gdy chcemy, aby nasze ID ponownie wyświetlało się rozmówcy.

Nawet, jeśli rozmówca posiada nas na swojej liście kontaktów, to zastrzeżony numer nie zostanie mu wyświetlony. Pamiętajmy jednak o tym, że wiele osób nie odbiera połączeń od nieznanych numerów. Ponadto istnieje funkcja ich odrzucania – nie mamy pewności, czy dana osoba nie ma jej aktywowanej.

blokowanie nieznanych numerów

Jak ochronić się przed niechcianymi połączeniami?

Z funkcji ukrywania numeru korzysta wiele osób. Odrzucanie niezidentyfikowanych połączeń bywa męczące – być może dobrą opcją jest ich zablokowanie. Jest to dobra możliwość dla tych, którzy chcą zadbać o swoje bezpieczeństwo.

W przypadku urządzeń z systemem Android należy:

 1. Wejść w sekcję „Telefon” oraz „Ustawienia”.
 2. W polu „Ustawienia połączeń” rozwinąć sekcję „Blokuj numery”.
 3. Zaznaczyć okienko przy funkcji „Blokuj nieznanych dzwoniących”. Oczywiście w dowolnym momencie możemy odblokować połączenia z zastrzeżonych numerów.

sprawdzone metody

Jeśli posiadamy urządzenie z systemem iOS, to również możemy zablokować osoby dzwoniące z ukrytych numerów. Dzięki temu nie będą one nas niepokoić – połączenie zostanie zapisane w rejestrze, jednak zostanie ono automatycznie odrzucone przez system. Jest to wygodne rozwiązanie, szczególnie jeśli często dzwonią do nas telemarketerzy.

Posiadacze urządzeń z systemem iOS muszą:

 1. Wejść w sekcję „Telefon”, a następnie „Ustawienia”.
 2. Przejść do pola „Wyciszanie połączeń i blokowane kontakty”.
 3. Zaznaczyć pole „Wyciszaj od nieznanych” (funkcja ta będzie aktywna przez 24 godziny). W dowolnym momencie możemy odblokować połączenia od ukrytych numerów.

 

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *