Jak znaleźć numer telefonu po nazwisku lub adresie? TOP sposoby

Jeszcze nie tak dawno regularnie wydawane były książki telefoniczne. W nich znaleźć można było numery telefonów abonentów prywatnych. Osobne książki drukowane były dla instytucji – w tym firm oraz urzędów. Były to opasłe tomy, dzięki którym można było poznać wszystkie praktycznie kontakty telefoniczne. Jednak dziś już nie są drukowane. A zatem jak znaleźć numer telefonu po nazwisku lub adresie? Zapraszam Cię do poznania TOP sposobów.

Ostatnia książka telefoniczna została wydana już ponad dekadę wstecz. Druk został porzucony ze względu na zmiany w prawie – rozbudowę przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Duży wpływ miało także coraz mniejsze zainteresowanie tego typu usługą.

Numer telefonu po adresie

W pierwszej dekadzie XXI wieku najwięksi operatorzy tacy, jak Telekomunikacja Polska czy Netia prowadzili odrębne infolinie (działające jednak w ramach infolinii ogólnej) dla biur numerów. Można w nich było poznać numer telefonu konkretnych osób i firm znając nazwisko, nazwę instytucji oraz adres. Usługi te z czasem stały się mniej popularne. Wpłynęły na to rozwój sieci komórkowej oraz Internetu.

Dodatkowo, wiele osób nie posiada dziś telefonu stacjonarnego lub używa go jako dodatkowego – zapasowego. I o ile zmiana numeru dla linii kablowej była czymś rzadko spotykanym, to abonenci komórkowi dużo częściej zmieniają numery.

Częstotliwość zmian numeru telefonu zmniejszyła się znacząco po prawnym wprowadzeniu możliwości zachowania numeru przy zmianie operatora. Zmiana firmy dostarczającej usługi GSM może być korzystna – choćby ze względu na możliwość objęcia warunkami promocji dla nowych klientów. Jednak numer telefonu jest czymś, do czego się przywiązujemy. Dzieje się tak także ze względu na brak konieczności informowania znajomych czy kontrahentów o zmianie numeru.
Jak ustalić numer telefonu w Google?

Jak ustalić numer telefonu firmy?

W przypadku firm oraz instytucji publicznych i niepublicznych jest to bardzo proste. Wystarczy skorzystać z wyszukiwarki internetowej, na przykład Google:

 • W polu wyszukiwania wpisujesz nazwę firmy czy urzędu albo organizacji
 • Po naciśnięciu Enter pojawia się spis wyników
 • Przeglądając najtrafniejsze (znajdujące się u góry) wyniki wybierasz link do strony firmy czy jej profilu na Facebook albo innym serwisie
Przedsiębiorstwa oraz organizacje dbają o to, by kontakt do nich umieszczony był w widocznym miejscu witryny internetowej. Dlatego w ten sposób łatwo go znajdziesz. Dla większości może być on nawet wyświetlony w wizytówce Google – nie będzie konieczne wchodzenie na konkretną, kolejną stronę www. Inaczej jednak ma się sprawa z numerami prywatnymi. Jak znaleźć numer telefonu po nazwisku?

Skorzystanie z wyszukiwarki to także najlepszy sposób na to, jak ustalić do kogo należy numer telefonu komórkowego. Wystarczy wpisać go w polu wyszukiwania. Jeśli należy do firmy bądź instytucji, to jej nazwa znajdzie się już w pierwszych wyświetlonych wynikach.

Jak znaleźć numer telefonu osoby prywatnej?

Jednym z popularnych sposobów jest posłużenie się mediami społecznościowymi. Jeśli posiadasz konto na Facebook (kto dziś go nie ma? ?), to odszukaj wybraną osobę. Nie jest bardzo prawdopodobne, że znajdziesz jej numer od razu, jednak możesz skontaktować się poprzez portal w formie tekstowej lub wideorozmowy i poprosić o podanie numeru. Oczywiście nie gwarantuję sukcesu – każdy w końcu ma prawo do prywatności. Co jednak, jeśli nie korzystasz z Facebooka albo nie znajdziesz na nim poszukiwanej przez Ciebie osoby?

Jak znaleźć numer telefonu po nazwisku za darmo?

Operatorzy nadal prowadzą biura numerów. Za ich pomocą szybko i łatwo znajdziesz numer telefonu po nazwisku. Warto jednak znać dane takie, jak dokładny adres. Dlaczego? Ponieważ nazwisko i imię dotyczyć może wielu osób, a operatorzy nie podadzą Ci całej listy numerów.

W biurach numerów T-Mobile, Plusa, czy Orange znajdują się dane wyłącznie tych osób prywatnych, które wyraziły chęć znalezienia się w nich oraz firm, które nie wyraziły sprzeciwu. Innymi słowy dane abonentów prywatnych są szczególnie chronione i podawane są wyłącznie wtedy, gdy taką chęć wyrażono w stosownym oświadczeniu.
Jak znaleźć numer telefonu osoby prywatnej?

Biuro Informacji o Numerach Telefonicznych T-Mobile

Jak skontaktować się z Biurem i jak znaleźć czyjś numer telefonu? To bardzo proste, zrobisz to na jeden z dwóch sposobów:

 • Dzwoniąc pod numer *42913, gdy jesteś abonentem T-Mobile
 • Dzwoniąc na 602 913 000, jako abonent innej sieci

Połączysz się z konsultantem, który udzieli Ci informacji o numerze telefonu użytkownika z oferty abonamentowej lub na kartę. Możliwe jest także otrzymanie wiadomości SMS z danymi – jeśli nie masz możliwości zapisania numeru samodzielnie.

Ciekawostką jest możliwość połączenia Cię przez konsultanta z poszukiwanym numerem. Dzięki nowoczesnej technologii komunikacyjnej od razu dostaniesz przekierowanie na docelowy numer. Za rozmowę zapłacisz dokładnie tyle, ile kosztuje ona przy samodzielnym zainicjowaniu połączenia.

A co jeśli jesteś abonentem T-Mobile i chcesz, by Twój numer znajdował się w spisie? Jeśli tak, to możesz zdecydować o tym na poniższe sposoby:

 • Dla telefonu komórkowego wysyłając SMS na bezpłatny numer *42913 o treści TAK
 • Dla numeru stacjonarnego przesyłając faksem odpowiedni wniosek na numer 22 413 6914, lub
 • Wysyłając wniosek listownie do operatora

Książka telefoniczna abonentów od Plusa

Jeśli chcesz ustalić numer telefonu osoby prywatnej w sieci Plus, to skorzystaj z numeru 777. Jak to zrobić? To bardzo proste:

 • Przygotuj aplikację SMS i utwórz nową wiadomość na numer 777
 • Wpisz odpowiednią składnię wiadomości  T Abonent Miasto Ulica 

T to instrukcja dla automatycznego systemu nakazująca wyszukiwanie numeru telefonu. Pod Abonent należy wpisać nazwisko i imię (w tej kolejności) lub nazwę firmy.

W zapytaniu nie należy wpisywać polskich znaków. Zatem ą powinno być zastąpione przez a, ę przez e i tak dalej.

Miasto i ulica to dane opcjonalne – nie musisz ich wpisywać, ale ułatwiają one sprecyzowane wyszukiwanie. Jeśli poszukujesz numeru telefonu osoby o często spotykanym nazwisku i imieniu – może to być wręcz konieczne.

Co ciekawe – możesz też skorzystać z formularza dostępnego na stronie https://www.plus.pl/ksiazka-tel-abonentow. To chyba najszybsze rozwiązanie. Jeśli jednak nie jest dla Ciebie zbyt wygodne, to zadzwoń na numer 601100913. To telefoniczne biuro numerów operatora. Zostaną Ci udzielone wszelkie dostępne informacje. Pamiętaj, że także w Plusie otrzymasz wyłącznie informacje o numerze telefonu osoby, która wyraźnie zażyczyła sobie umieszczenia w spisie.TOP sposoby na znalezienie numeru telefonu

Biuro numerów Orange

Jak znaleźć numer telefonu stacjonarnego osoby prywatnej lub komórki w sieci Orange? Tu możesz skorzystać z dwóch infolinii:

 • Pod numerem *123/ 501 200 123 znajdziesz Biuro numerów Orange. Za 1,50 zł za całe połączenie otrzymasz informację o numerze telefonu osoby korzystającej z usług mobilnych operatora
 • Pod numerem 118913 (taka sama opłata) całodobowo dostaniesz informacje o numerze telefonu zarówno klientów Orange jak i innych operatorów

Drugi numer to Ogólnokrajowe Biuro Numerów. Dzięki rozwiązaniom prawnym Orange prowadzi zatem spis ogólnopolski. To najwygodniejsze rozwiązanie, gdy nie wiesz u jakiego operatora jest dana osoba.

Orange prowadzi także Międzynarodowe biuro numerów. Pod numerem 118912, dostępnym przez całą dobę uzyskasz informacje o wybranych numerach zagranicznych, głównie instytucji i urzędów.

TOP sposoby na znalezienie numeru telefonu

Według mnie najlepszym sposobem jest posłużenie się wyszukiwarką internetową lub mediami społecznościowymi. Może to być jednak kłopotliwe, gdy znajdujemy się poza zasięgiem Internetu. Dla wielu z nas samo wyszukiwanie informacji na komórce jest niezbyt wygodne.

Dlatego też uważam, że największe szanse powodzenia na znalezienie numeru telefonu mamy w Ogólnopolskim Biurze Numerów prowadzonym przez Orange. Wygodnie jest także skorzystać z infolinii takich operatorów jak T-Mobile czy Plus.

A jak ty szukasz numeru telefonu osoby po nazwisku? Który sposób wybierasz najczęściej? Czy pamiętasz jeszcze ciężkie i grube książki telefoniczne? Bardzo chętnie poznam Twoją opinię. Zapraszam do komentowania ?

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *