Kredyt w Orange, Plus, Play na kartę i innych sieciach: jak wziąć i ile to kosztuje?

Brak środków na koncie wcale nie musi oznaczać kłopotów. Większość operatorów komórkowych umożliwia wzięcie szybkiego kredytu. Dodatkowe kilka złotych pozwoli Ci na wysłanie potrzebnych maili, albo na skontaktowanie się z bliskimi w awaryjnej sytuacji. Brzmi zbyt pięknie, żeby mogło być prawdziwe? W artykule wyjaśniam, na czym polega kredyt w ofercie na kartę i na ile można go wziąć. Znajdziesz tutaj szczegółowe informacje o kodach, które aktywują usługę w Orange, Plus i Play. Poruszymy także temat kosztów i ewentualnej odmowy udzielenia pożyczki.

Na czym polega kredyt w ofercie na kartę?

Zero na koncie może wywołać w nas niepokój, zwłaszcza gdy nie mamy możliwości doładowania konta. Na szczęście kredyt w ofercie na kartę jest standardem u większości dużych operatorów komórkowych. Taką usługę oferuje Orange, Plus i Play. Wyjątkiem jest T-Mobile, który nie proponuje swoim klientom dodatkowych pieniędzy.

Czy każda osoba korzystająca z oferty prepaid, może liczyć na wsparcie w kryzysowej sytuacji? Operatorzy stawiają różne warunki, a wysokość kredytu może zależeć od długości stażu, albo od wielkości doładowań w ostatnim roku. Maksymalna kwota, na jaką możemy liczyć w Orange i Play to 5 zł, w Plusie otrzymamy natomiast tylko 2 zł. Uzyskane pieniądze możemy zwykle wykorzystać na dowolne usługi telekomunikacyjne: połączenia, SMSy, MMSy, czy Internet (wyłączone mogą być np. połączenia na numery specjalne). Jeśli zastanawiasz jak włączyć taką usługę na swoim telefonie, to poniżej przedstawiam szczegóły ofert.

Jak wziąć kredyt w Orange?

Z kredytu w Orange na kartę mogą skorzystać klienci, którzy mają saldo konta niższe niż 1 zł. Aby zakwalifikować się do oferty, abonent musi mieć także możliwość odbierania połączeń. Wysokość kredytu w Orange zależy od stażu.

dodatkowe złotówki od operatora

Sieć docenia najbardziej lojalnych klientów. Osoby korzystające z oferty pomarańczowego operatora:

  • do 24 miesięcy (ale więcej niż 31 dni) – otrzymają 2 zł kredytu,
  • od 25 do 36 miesięcy – otrzymają 2 lub 3 zł,
  • powyżej 36 miesięcy – otrzymają 2, 3 lub 5 zł.

„Kredyt na usługi” i „Kredyt na odnowienie usługi” to oferty skierowane do abonentów planów taryfowych Orange YES, Orange One, Orange POP, Nowe Orange Go, Orange SMART i Orange Free na kartę, a także dla abonentów ofert Zetafon, Minutofon i Gotowy do Rozmowy.

Aby otrzymać dodatkowe złotówki, należy wysłać SMSa, albo skorzystać z krótkiego kodu. Usługa jest całkowicie darmowa, nieoprocentowana i nie ma ukrytych kosztów. Po udzieleniu pożyczki Twoje saldo będzie ujemne. Pieniądze zwracasz bez odsetek przy kolejnym doładowaniu. Jedyne co musisz wiedzieć to, że darmowy kredyt w Orange na kartę obowiązuje tylko 24 godziny od momentu wpłynięcia środków na konto.

Sprawdźmy teraz jaki numer pozwala na uzyskanie dodatkowych złotówek.

Kod na kredyt w Orange ma postać: *110*01#. Po jego wysłaniu dostaniesz dalsze instrukcje.
Kod SMS na kredyt w Orange to z kolei: KREDYT lub KASA. Wiadomość należy wysłać pod bezpłatny numer 808. W odpowiedzi otrzymasz informację o przysługującym doładowaniu. Zlecenie potwierdzisz SMSem zwrotnym z wybraną kwotą.

Orange umożliwia także automatyczną aktywację kredytu. Po wyczerpaniu środków, dodatkowe pieniądze zostaną od razu przekazane na Twoje konto. Aby było to możliwe, musisz wysłać kod SMS o treści AUTO X pod numer 808, podając w miejsce X preferowaną kwotę kredytu. Jeśli nie chcesz ustalać tej kwoty, możesz pominąć tą liczbę. Wartość pozostałego kredytu sprawdzisz, wysyłając SMSa o treści ILE na numer 808. Usługę wyłącza wiadomość tekstowa o treści STOP.

Jeśli brakuje Ci środków na koncie, a spełniasz warunki do uzyskania pożyczki, Orange prześle Ci propozycję aktywacji tej usługi w SMSie z numeru 8051. Oferta jest ważna tylko przez 15 minut od momentu otrzymania informacji. Należy odesłać bezpłatną wiadomość o treści TAK na numer 8051. Aby zrezygnować z usługi, można wysłać SMS o treści STOP. Ponowne przywrócenie funkcjonalności będzie możliwe po wysłaniu wiadomości START.

Czy tak samo łatwo można wziąć kredyt w nju mobile? Chociaż jest to marka należąca do Orange, klienci tego operatora nie mają możliwości skorzystania z usługi.

Jak wziąć kredyt w Plusie?

Jak wziąć kredyt w Plusie?

Kredyt w Plusie otrzymają klienci, którzy korzystają z oferty na kartę minimum 3 miesiące i przynajmniej raz doładowali konto kwotą 5 zł. Klient ubiegający się o środki musi mieć także aktywne połączenia wychodzące. Zgodnie z regulaminem oferta jest skierowana do abonentów Na Kartę, Simplus, Sami Swoi i 36i6. Jeśli spełniasz wymienione warunki, Plus pozwoli Ci wydać dodatkowe 2 zł na dowolne usługi. Jak zatem wziąć taki kredyt?

Krótki kod na kredyt w Plusie to: *136*03#. Przekazanie środków nastąpi najpóźniej w ciągu doby.

Nie ma ograniczenia ważności usługi do 24 godzin, tak jak u innych operatorów. Kredyt w Plusie jest aktywny do momentu najbliższego doładowania i jest widoczny jako ujemny stan konta. Ilość środków sprawdzisz kodem *100#. Pamiętaj, że kredyt u zielonego operatora nie jest darmowy. W momencie zasilenia od stanu konta zostanie odjęta kwota kredytu i dodatkowe 20 gr. Po zwrocie długu, możesz ponownie skorzystać z usługi.

Jeśli zastanawiasz się czy możesz wziąć kredyt w Plushu, to odpowiedź brzmi: tak. Klientów korzystających z oferty na kartę obowiązują te same warunki i kody, co w Plusie. Z usługi nie skorzystają abonenci MIXów.

Jak wziąć kredyt w Play?

Jak wziąć kredyt w Play?

Kredyt w Play mogą otrzymać klienci oferty na kartę, którzy regularnie zasilają konto i mają aktualnie na nim mniej niż złotówkę. Oferta jest skierowana do użytkowników Play Fresh, Play na Kartę, Play na Kartę Lubię to!, Formuła Mini Max na Kartę, Formuła Play na Kartę, Play na Kartę Surf, Play na Kartę Rok Ważności Konta i Play na Kartę odNOWA.

Jeśli suma Twoich zasileń przekroczyła 30 zł w ciągu ostatniego roku, to możesz liczyć na dodatkowe złotówki od operatora.

Wysokość kredytu zależy od kwoty doładowań i prezentuje się następująco:

  • powyżej 30 zł doładowań – klientowi przysługuje 2 zł kredytu,
  • powyżej 50 zł – przysługuje 3 zł kredytu,
  • powyżej 100 zł – przysługuje 5 zł kredytu.

Kredyt w Play można aktywować, wysyłając bezpłatnego SMSa lub kod. Usługa jest darmowa, ale środki będą dostępne na Twoim koncie tylko przez 24 godziny. Musisz mieć także ważne połączenia wychodzące.

Kod na kredyt w Play zależy od kwoty i ma postać: *111*80X*1#. W miejscu X należy wpisać 2, 3, lub 5, w zależności od środków, o jakie się ubiegasz. Przykładowo jeśli doładowywałeś już w tym roku konto kwotą 100 zł i chcesz uzyskać 5 zł kredytu na połączenia i SMSy, to należy wpisać kod *111*805*1#.
Kod SMS na kredyt w Play należy przesłać pod numer 801. W treści wpisujesz hasło KREDYT.X. Tak jak w przypadku krótkiego kodu, w miejscu X umieszczasz kwotę, czyli 2, 3, lub 5.

Możesz także wejść na stronę serwisu Play24 i aktywować usługę kredytu w odpowiedniej zakładce.

Kredyt powinien zostać przyznany w ciągu 24 godzin. Jego spłata następuje automatycznie w momencie doładowania konta. W Play od klienta nie są pobierane dodatkowe opłaty. Istnieje możliwość ponownego skorzystania z usługi w przyszłości.

Co zrobić, gdy operator nie przyzna nam kredytu?

Może się zdarzyć, że nie spełniasz wymagań operatora komórkowego i kredyt nie może być Ci przyznany. Bywa też tak, że już został wykorzystany w całości, albo minął czas na jego konsumpcję. Co zrobić w takiej sytuacji, jeśli w dalszym ciągu nie udało nam się doładować konta? Bez spłaty zaległości żaden operator nie zgodzi się na ponowne przyznanie kredytu. Okazuje się, że jest jeszcze kilka sposobów na wyjście z tego trudnego położenia.

rozmowa na koszt odbiorcy

Operatorzy zwykle umożliwiają wysłanie prośby o kontakt, lub doładowanie. Twój potencjalny rozmówca dostanie informację o tym, że nie masz pieniędzy na koncie i czekasz na telefon od niego. Taka usługa jest zwykle bezpłatna, działa w oparciu o krótkie kody i nie wymaga aktywacji. Ten sposób zadziała nawet wtedy gdy Twoje konto straciło ważność, dlatego zawsze warto o nim pamiętać.

Kilka złotych, jako cenne wsparcie

Złe zarządzanie środkami w telefonie może doprowadzić do sytuacji, że na naszym koncie pojawi się niechciane zero. Co zrobić w takiej sytuacji? Większość dużych operatorów komórkowych umożliwia wzięcie kilkuzłotowego kredytu. Mając dodatkowe środki, możemy szybko skorzystać z internetu i doładować konto, albo zadzwonić do bliskich i poprosić o wsparcie.

We wpisie przedstawiłem Ci informacje niezbędne do wzięcia kredytu w Orange, Plus i Play na kartę. Na wszelki wypadek zapisz sobie podane kody i numery SMS w telefonie. Być może nieraz „uratują” Cię z opresji 😉

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *