Najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej: ranking dobrych anten i opinie w 2020

Wiele osób zastanawia się, jaka jest najlepsza antena pokojowa. Faktem jest, że to właśnie ona odpowiada za komfort oraz swobodę oglądania naziemnej telewizji cyfrowej. Model słabej jakości nie zagwarantuje oczekiwanej łączności, co może przełożyć się na liczne przerwy w emisji. Nikt nie lubi takich niespodzianek podczas oglądania ulubionych filmów, czy też programów. Właśnie dlatego należy rozsądnie podjąć decyzję o zakupie.

Antena TV pokojowa musi być przede wszystkim właściwie dopasowana do indywidualnych potrzeb. Nie można więc jednoznacznie powiedzieć, który produkt sprawdzi się najlepiej. Dobrze jest zapoznać się z dostępnymi wariantami, tak aby podjąć świadomą decyzję. Opinie użytkowników mogą uchronić przed popełnieniem błędu i stratą gotówki.

Dobra antena pokojowa zapewnia niezakłócony zasięg niezależnie od warunków otoczenia. Kluczowym czynnikiem jest odległość od nadajnika. Wiadomym jest, że im jest ona większa, tym większe wymagania wobec anteny. Modele pokojowe są rekomendowane przede wszystkim tam, gdzie siła sygnału jest wysoka.

Antena pokojowa ze wzmacniaczem może okazać się strzałem w dziesiątkę wszędzie tam, gdzie standardowe modele okazały się niewystarczające. Należy jednak zaznaczyć, że jej funkcjonalność również jest ograniczona. Właśnie dlatego zakup w ciemno nie jest najlepszym pomysłem. Osoby niedoświadczone powinny skorzystać ze szczegółowego poradnika lub z pomocy fachowca.

Ranking anten pokojowych 2020: najlepsze propozycje

AntenaGdzie kupić?
1.THOMSON ANT1706 ZOBACZ
2.ONE FOR ALL SV9480 ZOBACZ
3.Meliconi AT-55 ZOBACZ
4.DPM Solid HD11 ZOBACZ
5.One For All SV 9420 ZOBACZ
6.DPM JUPITER 95 ZOBACZ
7.PHILIPS ANTENA PAPER THIN (SDV523112) ZOBACZ
8.Vivanco TVA 3021 ZOBACZ
Ranking może okazać się pomocny dla tych, którzy nie wiedzą, jaki model wybrać. W stworzonym zestawieniu umieszczono wyłącznie produkty o doskonałych parametrach użytkowych, które pochodzą od znanych i cenionych producentów. Warto poznać ich najważniejsze zalety.

W rankingu umieszczono najlepsze anteny pokojowe, które uchodzą za wygodne oraz niekłopotliwe w codziennym użytkowaniu. Atutem jest także fakt, że nie kosztują one majątku. Osoby, które nie posiadają zbyt dużej ilości środków finansowych również znajdą coś dla siebie.

1.THOMSON ANT1706

antena Thomson ANT1706

Antena wewnętrzna TV THOMSON ANT1706 to zdaniem wielu osób jeden z najlepszych modeli dostępnych na rynku. Sprawdza się on zarówno podczas odbioru telewizji analogowej, jak i cyfrowej. Warto wspomnieć o obsłudze fal radiowych DVB-T/DVB-T2. Zastosowano tutaj wysokiej klasy kabel koncentryczny, który jest solidny, a zarazem niepodatny na zniszczenia. Znacząco przedłuża to żywotność całego zestawu. Omawiana antena pokojowa do telewizora jest przystosowana do standardu 4K Ultra-HD.

Prezentowany model umożliwia odtwarzanie materiałów w wysokiej rozdzielczości. Nowoczesna, a jednocześnie funkcjonalna antena pokojowa spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników.  Nie bez znaczenia jest również minimalistyczny design.

2. ONE FOR ALL SV9480

One For All SV 9480

W rankingu anten do odbioru telewizji cyfrowej naziemnej nie mogło zabraknąć modelu ONE FOR ALL SV9480. Jest on niedrogi, a jednocześnie prosty i szybki w konfiguracji. Podłączenie niezbędnych komponentów trwa zaledwie krótką chwilę. Wystarczy jedynie postępować zgodnie z instrukcją dołączoną przez producenta. Użytkownicy chwalą przede wszystkim nieprzeciętne parametry odbioru. Nie trzeba obawiać się zakłóceń, które mogłyby negatywnie wpłynąć na obraz lub dźwięk.

Prezentowana antena pokojowa do TV naziemnej została w pełni przystosowana do jakości HD. Kolejną zaletą jest szeroki zakres regulacji. Przystosowanie produktu do osobistych potrzeb nie będzie żadnym wyzwaniem.

3. Meliconi AT-55

Meliconi AT-55

Meliconi AT-55 to dla licznych użytkowników najlepsza antena pokojowa DVB-T. Jest to model estetycznie wykończony, a więc bez większych trudności można wpasować go do danego wnętrza. Nie bez znaczenia jest także trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Trzeba dodać, że omawiana antena jest niedroga, a zarazem  łatwo dostępna. Proces podłączenia trwa maksymalnie kilkanaście minut.

Warto wspomnieć, że dla wielu jest to najmocniejsza antena pokojowa dostępna w sprzedaży. Ponadto posiada ona wbudowane filtry, które bezpośrednio odpowiadają za jakość sygnału. Model ten wystarczy jedynie wyciągnąć z pudełka, a następnie podłączyć do prądu.

4. DPM Solid HD11

DPM HD11

DPM Solid HD11 to antena pokojowa cyfrowa, która zapewnia odbiór Full HD 1080. Na specjalną uwagę zasługuje bardzo niska cena, która zadowoli osoby nielubiące przepłacać. Model ten został w całości wykonany z certyfikowanych tworzyw. Jest niepodatny na uszkodzenia, a więc jest to wybór na lata. Należy wspomnieć także o składanych teleskopach, dzięki której można uzyskać jeszcze mocniejszy sygnał.

Opisywana antena pokojowa zapewnia także nieskomplikowany montaż, a więc nie trzeba obawiać się, że będzie to zbyt trudne zadanie. Do zestawu dołączona jest dokładna instrukcja.

5. One For All SV 9420

One For All SV 9420

Jaką wybrać antenę DVB-T? Sprawdź opisywany model One For All SV 9420. Gwarantuje ona nieskazitelny obraz, a dodatkowo posiada wbudowany wzmacniacz. To właśnie dlatego nie trzeba obawiać się zakłóceń, czy też szumów, które mogłyby powstać podczas oglądania telewizji. Kolejnym plusem jest również szeroki zakres zastosowań. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby posłuchać radia.

Nie bez znaczenie jest również wyjątkowo duży zasięg. Może on wynosić nawet 25 km, a wszystko zależy od dokładnej lokalizacji. Bez trudu można także znaleźć źródło sygnału – opisywana antena posiada szeroki zakres regulacji, co stanowi wielką zaletę.

6. DPM JUPITER 95

DPM JUPITER 95

Interesuje Cię najlepsza antena pokojowa 2020? Opisywany model to połączenie znakomitych parametrów użytkowych, a także korzystnej ceny. Zapewnia on ustabilizowany, a zarazem mocny przekaz sygnału. Dzięki temu można uniknąć zakłóceń pojawiających się w najmniej dogodnym momencie. Optymalny zasięg sprawia, że jest to sprzęt uniwersalny, który z łatwością można przystosować do własnych wymagań.

Estetyczne wykonanie to cecha, która przyciąga wiele osób. Wiadomym jest, że antena pokojowa to element wystroju wnętrza. Właśnie dlatego warto jest postawić na produkt o kompaktowych wymiarach. Dodatkowym atutem jest precyzyjne wykończenie.

7. PHILIPS ANTENA PAPER THIN

Philips Paper Thin

Jeśli zwracasz uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale również wygląd wizualny urządzeń, to sprawdź model PHILIPS ANTENA PAPER THIN. Opisywana antena pokojowa zajmuje optymalną ilość przestrzeni, a dodatkowo utrzymana jest w nowoczesnym stylu. Jej wpasowanie w otoczenie nie jest żadnym problemem. Należy dodać, że posiada ona wbudowany wzmacniacz sygnału.

Antena renomowanej marki wybierana jest przede wszystkim przed osoby, które nie chcą ryzykować. Prezentowany model skutecznie redukuje szumy, co przekłada się na nienaganny obraz oraz dźwięk. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy oczekują jakości HD.

8. Vivanco TVA 3021

Vivanco TVA 3021

Vivanco TVA 3021 to godna polecenia antena pokojowa o maksymalnym zasięgu nawet 25 km. Szeroki zakres regulacji umożliwia sprawne połączenie z nadajnikiem oraz przystosowanie parametrów do indywidualnych wymagań. W zestawia znajduje się przewód o długości 1,5 m. Ponadczasowe wzornictwo także stanowi sporą zaletę. Taki design pasuje do niemal każdej aranżacji wnętrz. Antena zasilana jest sieciowo.

Opinie użytkowników na temat anteny wewnętrznej Vivanco TVA 3021 są w zdecydowanej większości pozytywne. Należy wiedzieć, że model ten posiada filtry LTE/GSM, które odpowiadają za redukcję zakłóceń. Odbiera on zarówno sygnały telewizyjne, jak i radiowe, co zwiększa zakres zastosowań.

Jaką antenę DVB-T wybrać?

Nie każdy wie, jaka jest najlepsza antena pokojowa do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Pierwszym krokiem jest uświadomienie sobie, że nie istnieje model, który w każdym przypadku sprawdzi się tak samo dobrze. Podczas poszukiwań odpowiedniej anteny DVB-T należy przeanalizować kilka różnych czynników. Wszystko po to, aby mieć pewność, że będzie to dobra inwestycja.

 Najpowszechniejszym problemem jest brak łączności. Sygnał przekazywany jest ze zbyt małą siłą, przez co korzystanie z TV jest znacznie utrudnione. Dobre anteny pokojowe nierzadko posiadają wbudowany wzmacniacz, co zwiększa szansę na wyeliminowanie zaistniałych przeszkód. 

Poniżej opisano kilka parametrów, które należy sprawdzić przed zakupem. Nie należy zapominać, że im lepszy research, tym wyższe prawdopodobieństwo właściwego wyboru.

  • Częstotliwość – antena pokojowa przetwarza fale elektromagnetyczne. Oznacza to, że działa ona na konkretnych pasmach odbioru. Najlepsze modele obejmują nie tylko zakres UHF, ale również VHS. W przypadku fal radiowych wyróżnia się takie zakresy częstotliwości, jak FM, DAB, DAB+. Warto jednak wspomnieć, że nie każdy chce słuchać radia poprzez odbiornik telewizyjny. Jest to kwestia osobistych wymagań.
  • Wzmacniacz – spora liczba użytkowników zastanawia się, jak wzmocnić sygnał anteny pokojowej. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest wybór modelu z już wbudowanym wzmacniaczem. Nierzadko jest to jedyna dostępna opcja, jeśli odległość od nadajnika jest znaczna.
  • Symetryzator – jest to alternatywa dla tradycyjnego wzmacniacza. Posiada on postać niewielkiej płytki, która znajduje się w puszcze antenowej. Jej głównym celem jest przystosowywanie impedancji kabla do anteny.
  • Zysk energetyczny – im jest on wyższy, tym lepszy odbiór. Omawiany parametr ma ogromny wpływ na efektywność pracy anteny. W dużej mierze to właśnie on decyduje o tym, czy łączność będzie niezakłócona, a wszelkie nieprawidłowości zniwelowane. Trzeba także dodać, że nawet najsilniejszy wzmacniacz nie będzie skuteczny, jeśli zysk energetyczny jest zbyt mały.
  • Przewód antenowy – powinien być on mocny oraz niepodatny na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Ważne jest to, aby kabel był kompleksowo zabezpieczony przed potencjalnymi uszkodzeniami, które mogłyby powstać podczas codziennej eksploatacji.
  • Filtry LTE/GSM – odpowiadają przede wszystkim za oczyszczanie sygnałów. Dzięki nim możliwe jest uzyskanie wysokiej stabilności. Wspomagają one również redukcję zakłóceń wywołanych działaniem innych urządzeń znajdujących się w pobliżu. Wspomniane filtry wyłapują, a następnie eliminują szumy.

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest antena pokojowa?

Antena domowa DVB-T służy do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Bez niej przekaz sygnału byłby niemożliwy, a tym samym nie moglibyśmy oglądać TV. Podłączamy ją do telewizora z tunerem. Trzeba jednak mieć świadomość, że część starszych odbiorników (wyprodukowanych przed 2010 rokiem) jest niekompatybilna. W takim przypadku konieczne jest dokupienie wspomnianego elementu, który umożliwi uzyskanie łączności.

Czy mając antenę pokojową, można oglądać telewizję za darmo?

Antena pokojowa umożliwia uzyskanie dostępu do kilkudziesięciu darmowych kanałów. Ich wybór jest całkiem spory, co ułatwia znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie. Dla wielu osób plusem jest brak konieczności podpisywania umowy z konkretnym operatorem. Nie można jednak zapomnieć o abonamencie radiowo-telewizyjnym.

Ile kosztuje antena wewnętrzna?

Ceny anten pokojowych są zróżnicowane. Na koszt zakupu wpływa przede wszystkim jakość produktu, a także jego parametry. Ogromną rolę odgrywa także renoma marki. Podczas zakupu należy jednak wziąć pod uwagę, że nie jest to inwestycja na kilka miesięcy. Wybór najtańszej anteny wewnętrznej nie jest zbyt dobrym pomysłem. Zwykle dopiero po czasie okazuje się, że jej działanie pozostawia wiele do życzenia. Średni koszt zakupu anteny pokojowej to 100-200 zł.

Czy warto kupić używaną antenę pokojową?

Zakup anteny pokojowej z drugiej ręki nie jest zbyt dobrym pomysłem. Nigdy nie mamy pewności, czy produkt jest w dobrym stanie technicznym. Może okazać się tak, że po kilku tygodniach odmówi on posłuszeństwa. Niestety nie posiadamy żadnej gwarancji, a więc nie możemy reklamować zakupu. W takim przypadku konieczny jest zakup kolejnego egzemplarza.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Rankingi
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *