Czy to najtańszy abonament bez telefonu bez limitu? Najlepsze oferty jakie znalazłem w 2018/2019

Dzisiaj podzielę się z Tobą owocem swoich poszukiwań najlepszej oferty na abonament bez telefonu. Osobiście uważam, że jest to okazja na spore oszczędności, nie rezygnując z jakości, a pisząc ten artykuł na początku 2019 roku, można już dostać naprawdę tani abonament bez telefonu, który dodatkowo jest bez limitu rozmów i SMS-ów na telefony komórkowe. Obok tego otrzymujemy pokaźny pakiet internetu. Zgodnie z moimi obliczeniami, wybierając dobrą ofertę, można oszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie. Jest to najtańszy abonament bez telefonu bez limitu, jaki udało mi się znaleźć.

Jestem przekonany, że znalezisko jest na tyle dobre, że po lekturze mojego wpisu, zdecydujesz się na przeniesienie numeru. Na początek jednak kilka słów o zaletach oferty bez telefonu oraz o kryteriach oceny.

Dlaczego zawsze wybieram abonament bez telefonu?

W mojej opinii abonament z telefonem jest sumarycznie droższy. Osobiście, od kilkunastu lat nigdy nie skorzystałem z oferty w pakiecie z telefonem. Przede wszystkim nie lubię być ograniczony do modeli z oferty konkretnego operatora, który obok tego ma “wkalkulowany” koszt sprzętu w wysokość miesięcznej opłaty. Może kiedyś było to rozwiązanie wygodne, niemniej jednak w 2019 roku, gdy zamawianie w internecie jest prostsze i bezpieczniejsze niż kiedykolwiek, nie widzę żadnych przeszkód, aby zamówić telefon oddzielnie na portalu aukcyjnym, nie ograniczać się w wyborze, a obok tego “ustrzelić” go w atrakcyjnej cenie.

Pamiętajmy też, że często wariant „z telefonem” obliguje do podpisania umowy na 12 – 24 miesiące. Cenię sobie elastyczność, a wiele współczesnych abonamentów bez smartfona, umożliwia zerwanie umowy, zachowując ledwie jednomiesięczny okres wypowiedzenia. To duża zaleta. Przejdźmy zatem do kryteriów, które pomogły mi wyłonić zwycięzcę tego “rankingu”.

Najlepsza oferta w 2018/2019, czyli jaka? Kryteria oceny

abonament bez telefonu - kryteria wyboru najlepszej oferty

W najlepszej i nowoczesnej ofercie upatruję następujących elementów. Jestem przekonany, że mają one znaczenie dla każdego Konsumenta:

 • Niska miesięczna opłata
 • Elastyczna umowa
 • Dobry zasięg
 • Brak limitów (na rozmowy i SMS-y na telefony komórkowe)
 • Rozsądny pakiet internetu, który pozwala na swobodne przeglądanie sieci

Bazując na tych kryteriach, najtańsza znaleziona przeze mnie oferta ma następujące parametry:

 • Cena– 19,90 zł miesięcznie
 • Świetny zasięg dzięki współpracy z siecią Plus (pokrywający się)
 • Elastyczna, bezterminowa umowa z zaledwie 30-dniowym okresem wypowiedzenia
 • Rozmowy komórkowe – bez limitu do wszystkich sieci (nie dotyczy połączeń na telefony stacjonarne)
 • SMS-y do sieci komórkowych – bez limitu
 • 10 GB internetu LTE

Kto proponuje taką ofertę?

Poznaj Premium Mobile

Premium Mobile jest (jeszcze) stosunkowo mało znanym operatorem działającym na rynku od 2016 roku. Fakt, że nie słyszymy o nim w kosztownych kampaniach reklamowych, a logotyp nie krzyczy do nas z każdego billboardu w mieście, jest jednym z czynników, które mają wpływ na tak atrakcyjną cenę abonamentu.

Mimo tego, na stronie przedsiębiorstwa znajdziemy następującą informację:“Najwięcej przeniesionych numerów w 2018 wśród wszystkich operatorów”. To świetny wynik, który stanowi potwierdzenie tego, że oferty są korzystnie odbierane przez klientów i spełniają oczekiwania. Dodatkowo Premium Mobile jest Laureatem XXVIII edycji konkursu „Teraz Polska” w kategorii “usługa”. Na pewno każdy z nas kojarzy charakterystyczne godło, będące jednocześnie potwierdzeniem wysokiej jakości i wiarygodności.

oferta abonamentu
Poniżej przedstawiam parametry popularnych pakietów abonamentowych od Premium Mobile (dane aktualne na dzień publikacji artykułu):

 

[wpsm_comparison_table id=”1″ class=”center-table-align”]

Moim zdaniem większości osób w zupełności powinien wystarczyć najtańszy pakiet. Wyjątkiem jest sytuacja, w której wykonujemy dużo połączeń na numery stacjonarne, lub mamy wygórowane potrzeby co do ilości internetowego pakietu. W tej sytuacji warto rozważyć opcję o niecałe 5 zł miesięcznie droższą, czyli Freedom2.

Zakładając, że podobne oferty mogą kosztować ok. 50 zł miesięcznie, w skali roku oszczędności mogą wynieść nawet ponad 300 zł. Wszystko to za sprawą jednej przemyślanej decyzji. Takie formy oszczędności cieszą chyba najbardziej 😉

Czy w niskiej cenie jest haczyk?

niska cena abonamentu

Zdziwiony niską ceną abonamentu, nasunęły mi się pytania i obawy dotyczące zmiany cen w czasie umowy. Dzwoniąc do konsultanta Premium Mobile, dostałem informację, że taki scenariusz nagłej zmiany cen na wyższe w sytuacji, gdy umowa jest już podpisana, nie jest możliwy.

Wyjątkiem byłaby oczywista sytuacja, gdyby chcieć z własnej woli zmienić taryfę – czyli na przykład mając Freedom1 za 19,90 zł uznajemy, że potrzebujemy jednak większej ilości internetu, w wyniku czego rozszerzamy do pakietu Freedom2 za 24,70 zł. Sam jednak w sobie zabieg zmiany taryfy na dzień pisania tego artykułu byłby bezpłatny. To dobra wiadomość dla niezdecydowanych pomiędzy pakietami. Można wybrać “mniejszy” a w miarę wzrostu potrzeb po prostu go zmienić.

Dodatkowym aspektem dodającym pewności jest fakt, że nawet gdyby miały pojawić się jakieś nieprzewidziane komplikacje, okres wypowiedzenia jest naprawdę krótki i nikt nie wymaga od nas, aby wiązać się z operatorem na długie lata.

Warto wiedzieć, że na dzień pisania tego artykułu, do abonamentu w Premium Mobile doliczana jest jednorazowa opłata aktywacyjna w wysokości 29 zł. Nie powinno to jednak nikogo dziwić, gdyż nie jest to niczym niestandardowym.

Jak przenieść numer do Premium Mobile (lub zamówić nowy)? Krok po kroku:

Sama procedura jest naprawdę prosta i odbywa się bez wychodzenia z domu:

 1. Zamawiamy rozmowę z Konsultantem na oficjalnej stronie Premium Mobile (przycisk „zamów abonament”, lub „Zamów kontakt”)
 2. Czekamy na telefon od specjalisty Premium Mobile – zazwyczaj dzieje się to bardzo szybko, ale w sytuacji, gdyby wystąpiły problemy, rekomenduję ponownie wypełnić formularz z numerem telefonu na stronie
 3. Przekazujemy Konsultantowi informacje dotyczące naszych potrzeb i określamy, czy przenosimy istniejący numer, czy decydujemy się na nowy (obie opcje są możliwe). W przypadku przeniesienia numeru uzyskamy pomoc.
 4. Czekamy na kuriera, który będzie miał umowę oraz naszą nową kartę SIM

Jak widzisz, jest to tylko kilka prostych kroków, które pozwolą się cieszyć atrakcyjnym abonamentem w niskiej cenie. Zaczyna się jednak od rozmowy, którą zamówisz na stronie, korzystając z poniższego przycisku:

Zamów kontakt od Premium Mobile
oficjalna strona

Czy są alternatywy? Czyli inne niedrogie oferty abonamentu bez telefonu

Na koniec publikacji zaprezentuję zbliżoną alternatywę dla dociekliwych. Chodzi tutaj o ofertę abonamentu bez telefonu od Virgin Mobile, a więc operatora, który na naszym rynku działa już ponad 6 lat, a znany jest globalnie (m.in. w Australii, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach).

W tym miejscu, przechodząc do zakładki “Abonament indywidualny” znajdziemy ofertę “PLAN1_24M”, czyli inaczej abonamentu bez telefonu na 24 miesiące, gdzie po uwzględnieniu rabatu za e-fakturę (-5 zł miesięcznie) oraz rabatu za zgody marketingowe (-5 zł miesięcznie), rachunek wynosi 19 zł co miesiąc.

W tej cenie otrzymujemy:

 • Minuty bez limitu do wszystkich sieci komórkowych
 • SMS-y bez limitu do wszystkich sieci komórkowych
 • 9 GB internetu

Osoby ceniące sobie elastyczność ucieszy fakt, że powyższy abonament można też wybrać w opcji „Ile chcesz” zamiast „24 miesiące”. W takiej sytuacji na start otrzymujemy jednak 3 GB internetu zamiast 9 GB. Na pochwałę zasługuje zjawisko, w którym ilość danych do wykorzystania w Virgin mobile rośnie i w siódmym miesiącu w wariancie “Ile chcesz” wynosi już 5 GB.

Mam nadzieję, że pomogła Tobie moja subiektywna odpowiedź na pytanie, jaki abonament bez telefonu wybrać, aby było tanio, a jednocześnie nie musieć rezygnować z udogodnień, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni w porównywalnych pakietach premium na miarę 2018 i 2019 roku (udogodnienia typu „bez limitu”).

Pamiętaj jednak, że wcale nie jest powiedziane, że oferty będą cały czas dostępne – te najlepsze mają to do siebie, że szybko się kończą, dlatego lepiej nie zwlekać i już dzisiaj zamówić Premium Mobile, lub abonament od Virgin.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Rankingi
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *