Najtańszy abonament w Play bez telefonu, lub z telefonem – co otrzymamy i za ile?

Dziś w nawet najtańszej ofercie abonamentowej otrzymać możesz bardzo wiele: nielimitowane rozmowy, SMS czy spory pakiet transferu internetowego. Operatorzy prześcigają się w atrakcyjności najbardziej przystępnych cenowo pakietów, dzięki czemu mamy spory wybór budżetowych abonamentów.

 • Jak na tle konkurencji wygląda najtańszy abonament w Play?
 • Czym różnią się opcje z telefonem i bez telefonu?
 • Co otrzymasz i za ile?

Tego dowiesz się z mojego nowego wpisu.

Specjalnie dla Ciebie zapoznałem się dokładnie ze wszystkimi cechami taniej oferty Play. Dzięki temu będziesz mieć możliwość podjęcia decyzji o ewentualnym zakupie i podpisaniu umowy z operatorem. Ja byłem zaskoczony tym jak wiele dostajemy za tak niewiele. Ciekaw jestem, czy Twoje odczucia będą podobne ?

Play i najtańszy abonament – kiedy mogę go wybrać?

Oferta Play dla osób, które nie chcą zbyt dużo płacić dostępna jest:

 • Gdy nie korzystasz z usług tego lub innego operatora i chcesz kupić nowy numer
 • Gdy chcesz przedłużyć obecnie obowiązującą umowę z Play
 • Gdy chcesz przenieść numer od innego operatora
 • Gdy chcesz dokupić numer do istniejącej w Twojej umowie puli numerów (lub jednego numeru)
 • Gdy chcesz przejść z oferty na kartę do oferty abonamentowej
 • Gdy przechodzić z oferty MIX na abonamentową

Można zatem przyjąć, że najtańszy abonament w Play, zarówno z telefonem jak i bez telefonu, jest dostępny dla Ciebie w każdej, możliwej do zaistnienia sytuacji.

play najtańszy abonament

Najniższy abonament w Play – ile to kosztuje?

Już od dłuższego czasu Play nie zmienia swojej oferty i kwota najtańszego abonamentu jest stała. Wynosi ona 35 zł. W sumie tej ujęte są rabaty:

 • 5 zł za korzystanie z faktury w formie elektronicznej oraz terminowe płatności
 • 5 zł za zgody na komunikacje marketingową i profilowanie oferty pod wymagania klienta
Prawie każdy operator usług komórkowych udziela rabatów za e-fakturę, zgodę marketingową i terminowe płatności, a także profilowanie oferty. W tym ostatnim kryje się zapisywanie i przetwarzanie danych o abonencie, pozwalających na dostosowanie kolejnych ofert, np. duży pakiet internetowy dla osoby aktywnej w sieci. O ile z początku może to wydawać się kłopotliwe, o tyle po czasie doceniamy zalety faktur bez papieru i dobrze dostosowanych ofert operatora.

Jaki jest najtańszy abonament w Play? Szczegóły oferty

Co dostaniesz za 35 zł miesięcznie opłaty abonamentowej w Play? Za tę kwotę otrzymasz przede wszystkim:

 • Nielimitowane połączenia głosowe na wszystkie numery komórkowe i stacjonarne w kraju. Nie musisz przejmować się liczbą i długością rozmów – robisz to tak długo, jak tylko chcesz
 • Nielimitowane SMS i MMS na wszystkie numery komórkowe – niezależnie od tego, czy wysyłasz jednego SMS dziennie, czy lubisz kontaktować się ze znajomymi w ten sposób – nigdy nie zapłacisz ani grosza powyżej opłaty abonamentowej
 • Pakiet 3 GB na transfer internetowy. Wystarczy on do codziennego, wygodnego korzystania z zasobów sieci. Jeśli jednak będziesz pobierać wiele filmów, to warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem

Oferta Play nie odbiega zatem w żaden sposób od konkurencyjnych – zawiera nielimitowane połączenia, SMS i MMS, a także całkiem przyzwoity pakiet danych.

Abonament w Play bez telefonu czy z telefonem?

Do każdej oferty abonamentowej możesz także dobrać smartfona. Oferta nie jest w żaden sposób ograniczona wysokością abonamentu: możesz zatem wybrać telefon z całej gamy oferowanych przez Play urządzeń. W takim wypadku poniesiesz dodatkowe koszty:

 • Pierwszą wpłatę za telefon w wysokości części jego ceny
 • Pozostałą kwotę spłacisz w ustalonych, miesięcznych ratach

Możesz także dostosować wielkość pierwsze wpłaty i liczbę rat (od 1 do 36). Od konfiguracji wybranej przez Ciebie zależeć będzie to, ile będziesz płacić co miesiąc. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, którego szczegóły zależą wyłącznie od Ciebie.

Czy wysokość abonamentu lub cena telefonu zależą wzajemnie od siebie? To zależy. Wygląda to bowiem tak, że:

 • Abonament, w zależności od tego, który pakiet wybierzesz nie zależy od ceny smartfona. Dlatego najtańszy abonament za 35 zł będzie tyle kosztował niezależnie od tego, czy dokupisz smartfona za 1000 zł, 5000 zł lub nie zdecydujesz się na jego zakup
 • Koszt smartfona będzie niższy, im wyższy abonament wybierzesz. Dlatego w pakiecie za 35 zł mamy najwyższe ceny smartfonów, gdyż operator nie „odbije” sobie zniżki jego ceny na wysokości miesięcznych opłat

play abonament bez telefonu

Najtańszy abonament w Play i dostępne usługi dodatkowe

Operator oferuje nam wiele dostępnych usług dodatkowych, które wzbogacają ofertę. Skorzystasz z nich nawet w najniższym abonamencie. Oto najciekawsze z nich, które mogę Ci polecić:

 • Muzyka na czekanie za 2 zł miesięcznie i pierwszy miesiąc gratis: dzwoniący do Ciebie usłyszy Twoją ulubioną muzykę podczas oczekiwania na odebranie połączenia
 • Pakiet HBO z HBO Max za 25 zł miesięcznie i pierwszy miesiąc gratis: skorzystasz z bogatej oferty filmowej w korzystnej cenie
 • Pakiety Viaplay za 55 zł lub Polsat Sport Premium za 29 zł za miesiąc. Masz także możliwość wyboru Netflixa za 29 zł za miesiąc
 • Bezpieczny Internet za 5,99 zł za miesiąc: bardzo popularna usługa, która zapewnia Ci praktycznie 100% pewności, że nie skorzystasz nieświadomie z niebezpiecznej strony internetowej
 • Pakiet Legimi za 34,90 zł miesięcznie, czyli dostęp do wielkiej biblioteki ebooków i audiobooków od Legimi
 • Play zapewnia też bezpłatne, miesięczne okresy próbne serwisu Amazon Prime – zarówno dla oferty rocznej, jak i płatnej co miesiąc

Opłata aktywacyjna i dostawa w najtańszym abonamencie w Play

Play ustalił opłatę aktywacyjną na 50 zł. Nie musisz jej jednak ponosić podczas zamawiania oferty. Zostanie ona doliczona do pierwszego rachunku i opłacisz ją wraz z abonamentem. Rozwiązanie to stosowane jest przez wielu, jednak nie wszystkich operatorów. Niektórzy bowiem żądają wniesienia opłaty już przy zamówieniu.

Dostawa karty SIM i ewentualnie wybranego smartfona będzie bezpłatna. Najpopularniejszym i polecanym sposobem dostawy jest skorzystanie z paczkomatu Inpost. Możesz także wybrać inny, dogodny dla Ciebie punkt odbioru, jeśli paczkomat znajduje się w niebyt dogodnej dla Ciebie lokalizacji.

Jak zamówić najtańszy abonament w Play?

Według mnie najwygodniejszą i najszybszą formą złożenia zamówienia jest jego wykonanie na stronie internetowej operatora. W ten sposób od ręki skorzystasz z oferty Play i możesz otrzymać smartfona i kartę SIM już następnego dnia – jeśli zamówienie złożysz rano.

Jest to bardzo wygodne i nie wiąże się z dodatkowymi kosztami – choćby dojazdu do salonu Play. Możesz też zapisać na komputerze szczegóły transakcji, by móc do nich wrócić w dowolnym momencie.

Kiedy pojawi się u Ciebie kurier wystarczy, że będziesz mieć przy sobie dowód osobisty. W ten sposób kurier zidentyfikuje Cię i będziesz mieć możliwość podpisania umowy. Dokumenty z Twoim podpisem trafią bezpośrednio do operatora i aktywuje on usługi dla Ciebie.

jaki najtańszy abonament w play

Opinie o najtańszym abonamencie w Play

Jakie są najczęstsze opinie o budżetowej ofercie Play? Przede wszystkim podkreślane są zalety takie, jak rozmowy, SMS i MMS bez limitu, a także szeroki wybór nowoczesnych smartfonów. Abonenci zwracają też uwagę na to, że za kwotę miesięczną prócz usług komórkowych otrzymuje się także dostęp do dobrze działającej obsługi klienta – zarówno przez telefon, jak i na komputerze, a także przez aplikację mobilną. Te ostanie pozwalają na samodzielne zarządzanie usługami i kontrolę kwestii finansowych – płatności faktur.

Jednocześnie warto zwrócić uwagę, że są na rynku oferty konkurencyjne cenowo, które mogą się wydawać nieco korzystniejsze od Play. Zatem zanim podejmiesz decyzję o związaniu się z tym operatorem umową terminową na 24 miesiące, warto zapoznać się z alternatywami.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *