Czy to najtańszy internet mobilny na kartę bez umowy czasowej? Zobacz moje rozwiązanie „do laptopa” bez zobowiązań

Cześć, z tej strony Paweł z SatelitarneCyfrowe.pl. Dzisiaj chciałbym skupić się na zagadnieniu, które sam przerabiałem, będąc jeszcze studentem. Chodzi tutaj o dobór internetu do wynajmowanego mieszkania lub po prostu internetu, który nie “wymusza” długiej umowy czasowej, w sytuacji, w której nie jest ona pożądana. Dodatkowo, proponowany tani internet jest na kartę, a więc można go zabrać ze sobą wszędzie.

Zbyt wiele osób, w dalszym ciągu popełnia błąd długoterminowego zobowiązania się z operatorem, gdy tak naprawdę, w 2018 roku mamy dużo szerszy wachlarz możliwości jeżeli chodzi o internet. Rozwiązania internetu mobilnego są coraz bardziej dostępne, ich ceny spadają, a limity gigabajtów do wykorzystania są znacznie większe niż były jeszcze kilka lat temu. Dlaczego zatem tego nie wyokrzystać?

 

Jak działa internet mobilny bez umowy czasowej?

Na każdy internet rzecz jasna będziemy musieli podpisać jakiegoś rodzaju umowę, chodzi jednak o to, aby nie była to umowa długoterminowa, która obciąży nas na lata. Wybierajmy zatem umowy z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie, bez dodatkowych kosztów i kar, jedynie z zachowaniem krótkiego, akceptowalnego okresu wypowiedzenia (przeważnie jest to miesiąc). Daje nam to dużą swobodę. Przykładowo, wynajmując mieszkanie nie musimy martwić się o to, co stanie się z internetem po przeprowadzce – po prostu zabieramy go ze sobą. Może też nastąpić sytuacja w której pojawi się lepsza oferta na internet, z której będziemy chcieli skorzystać „od zaraz”. Nie mając umowy czasowej i długoterminowego zobowiązania, możemy wykorzystać okazję dokładnie wtedy, kiedy się nadarzy.

Czy internet na kartę bez zobowiązań jest droższy?

Gdy kilka lat temu szukałem oferty dla siebie, tzw. “internet bez umowy” był dużo droższy. Każdy wykorzystany gigabajt kosztował nawet kilkadziesiąt złotych. Do dzisiaj wielu operatorów nie dostosowało swoich stawek do oczekiwań klientów, a ich internet mobilny pozostaje drogi, lub wymusza wiązanie się umową. Są jednak okazje, które śmiało można uznać za tanie.

Czy internet mobilny bez limitu istnieje?

Osobiście, przeglądając dla Ciebie oferty nie natrafiłem na „prawdziwy”, mobilny internet bez limitu. Oczywiście są oferty, które pozwalają korzystać „cały czas”, ale z jednym, znacznym haczykiem – po wykorzystaniu ilości transferu określonej w umowie zostajemy z tzw. “lejkiem”, czyli ograniczeniem prędkości do żółwiego tempa, które nie pozwala zrobić praktycznie nic, wczytać żadnej strony i przysporzyć sporej frustracji. Jest to pewna niedogodność w porównaniu do internetu stacjonarnego. Całe szczęście da się ten problem rozwiązać poprzez zakup odpowiedniego, dużego pakietu gigabajtów do wykorzystania.

Jak korzystać z internetu mobilnego?

Każdy nowoczesny smartfon umożliwia także opcję wysyłania sygnału wifi, podobnie jak router (opcja “Hotspot osobisty” w iPhone, lub “Router Wi-Fi” na urządzeniach z Androidem). Taki sygnał można bez problemu odebrać na laptopie. Taka prosta i szybka konfiguracja pozwala nam się cieszyć internetem przenośnym tam, gdzie jest zasięg i mamy na to ochotę.

Warunkiem odbioru takiego internetu jest oczywiście odpowiedni abonament, pakiet. Te dostępne na rynku, oferujące internet mobilny jako gratis do minut i smsów, rzadko spełniają oczekiwania.

W 2018 roku jest oferta, którą uważam za tanią i satysfakcjonującą, jest to internet od nju mobile. Co powiesz na 40 GB miesięcznie, a po 6 miesiącach aż 80 GB do wykorzystania? Na potrzeby “normalnego” użytkowania wystarczy w zupełności. Co więcej, umowa jest bez wielomiesięcznych zobowiązań, możesz zerwać ją w dowolnym momencie, zachowując 1-miesięczny okres wypowiedzenia.

Ile taki internet mobilny kosztuje? Taką ofertę znajdziemy teraz w nju mobile za 29 zł / mies. – poniżej link do omawianej okazji:

Internet mobilny od nju mobile

zamawiasz – otrzymujesz kartę sim – korzystasz

 

Jaki internet dla studenta?

Decyzję o wyborze internetu bez umowy czasowej każdy powinien podjąć indywidualnie, w zależności od swoich preferencji. Omówione powyżej rozwiązania są moim zdaniem świetnymi propozycjami dla studentów. Osobiście, pracując w branży internetowej, korzystam zarówno z internetu domowego o szybkiej prędkości, ale będąc poza mieszkaniem, wspieram się internetem mobilnym. Ty też dobierz optymalne rozwiązanie do swoich potrzeb, a jeżeli okaże się nieodpowiednie, pamiętaj, że nie wiąże Cię długoterminowa umowa.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Internet
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *