Netflix za darmo w 2020: jak i co oglądać bezpłatnie i legalnie?

Platformy streamingowe stanowią obecnie najwygodniejszy sposób oglądania filmów i seriali. Dzięki nim nie tylko zawsze będziemy mieli dostęp do najbardziej interesujących nas tytułów, ale także obejrzymy je z dowolnego urządzenia bez konieczności poszukiwania ostatnio obejrzanego odcinka. Dodatkowo inteligentne algorytmy portali bazując na naszej aktywności w nich pomogą nam w wyborze produkcji, które mogą nas zainteresować. Problemem dla wielu z nas często bywa wysoka cena usługi.

  • Czy w 2020 roku jest możliwe oglądanie Netflixa za darmo?
  • Jak założyć darmowe konto, które pozwoli nam testować usługę przez 30 dni?
  • Czy istnieją inne, legalne sposoby na korzystanie z serwisu bez żadnych opłat lub obniżenie ceny abonamentu?

Ten wpis udzieli odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania!

Jak oglądać Netflix w Polsce za darmo? Sposoby, których lepiej unikać

Darmowy Netflix
Jak zapewne wiemy, Netflix ze swojej natury nie jest darmową usługą. Jako serwis udostępniający materiały wysokiej jakości i wciąż usprawniający swój sposób działania, wymaga on opłat stosownych do przekazywanych treści.  Cena usługi mimo iż nie należy do najniższych, wciąż rośnie – dzieje się to w wyniku nieuczciwości wielu użytkowników platformy, próbujących zdobyć dostęp do Netflixa za darmo.  W trosce o jakość przekazywanych przez platformę treści i mechanizm działania serwisu stanowczo odradzam stosowanie zabiegów, mających nam zapewnić dożywotnio darmowy dostęp do wysokiej jakości seriali.

Działania takie – nawet jeśli w niektórych przypadkach się udają – narażają serwis na poważne straty w postaci rosnącego obciążenia serwerów, związanego z aktywnością niepłacących za usługę subskrybentów. W efekcie osoby, które je stosują narażają się w skrajnych wypadkach na odpowiedzialność karną za umyślne działania na szkodę usługodawcy.

Dostępne na licznych aukcjach internetowych, sprzedawane za bardzo niską cenę pakiety, mające wyposażyć nas w wielomiesięczną subskrypcję premium, prawie zawsze zdobywane są w nielegalny sposób. Z tego też powodu korzystając z nich musimy liczyć się z bardzo szybką dezaktywacją konta i bezpowrotną utratą zainwestowanych pieniędzy.

Czy konto za darmo jest jeszcze możliwe?

W sieci możemy znaleźć wzmianki o tym, że Netflix zrezygnował z udostępniania nowym użytkownikom bezpłatnego okresu testowego. Wszystko wskazuje jednak na to, że promocja znów jest aktywna. Wystarczy dokonać rejestracji lub zalogować się w serwisie Netflix i możemy liczyć na przydzielenie losowo wygenerowanej zniżki.

Odpowiednio może to być 50% upustu lub zmniejszenie opłaty za pierwszy miesiąc do 10 groszy, na darmowej subskrypcji kończąc. Kolejne wersje upustów możemy generować, odświeżając stronę rejestracji. Serwis będzie wymagał od nas jedynie standardowego potwierdzenia tożsamości w formie przekazania w formularzu danych naszej karty debetowej.

Po pomyślnym przeprowadzeniu procedury możemy cieszyć się bezpłatnym miesiącem korzystania z Netflixa. Nie jest to jednak jedyny sposób.

stranger things za free

Usługa Netflix Watch Free

Mało rozpowszechnioną nowością Netflixa jest rozszerzenie standardowej usługi o serwis Netflix – Watch Free. Podstrona platformy umożliwia nam oglądanie wybranych pozycji nawet bez potrzeby zakładania konta! Co ciekawe – użytkownicy otrzymują dostęp do flagowych pozycji producenta, takich jak choćby:

  • Stranger Things
  • Szkoła dla elity
  • Dwóch papieży
  • Nasza planeta
  • Gracie i Frankie
Usługa może stanowić świetne uzupełnienie dla tych, którzy zakończyli już swój 30 dniowy okres oglądania Netflixa za darmo. Będzie też znakomitym rozwiązaniem dla osób, które dopiero zastanawiają się nad rozpoczęciem subskrypcji. Serwis zapowiedział, że tytuły, dostępne w ramach Watch Free będą regularnie zmieniane tak, żeby również osoby, które nie korzystają z płatnej wersji platformy mogły zapoznać się z większą ilością dostępnych na niej pozycji.

Korzystne promocje u operatorów telewizji

Jeśli szukasz innych sposobów na darmową subskrypcję, z pewnością dobrym pomysłem będzie zapoznanie się z ofertą wiodących dostawców usług telewizyjnych i internetu. Bardzo często elementem ich pakietów jest określony okres bezpłatnego dostępu do Netflixa – w niektórych przypadkach może on wynosić nawet do 90 dni!

Tańszy Netflix – czy to możliwe?

Najbardziej popularnym sposobem obniżania ceny abonamentu Netflixa stało się współdzielenie konta z innymi osobami. Takie rozwiązanie – pomimo niewątpliwych zalet natury ekonomicznej – nie jest jednak doskonałe. Przy współdzieleniu konta z większą ilością użytkowników prawdopodobieństwo, że uda nam się obejrzeć interesujące nas pozycje w dogodnej dla nas porze jest niewielkie. Serwis blokuje ilość możliwych urządzeń podłączonych do konta w celu uniknięcia nadużyć. Poza tym współdzielenie profilu pozbawi nas możliwości korzystania z takich funkcji serwisu jak dopasowane do naszego gustu rekomendacje, czy możliwość oglądania seriali od ostatnio odtwarzanego odcinka.

Jeśli jednak jesteśmy zainteresowany obniżeniem kosztów w ten sposób – nic nie stoi nam na przeszkodzie. Warto jednak w tym celu zwrócić się z propozycją współdzielenia konta do zaufanych, znajomych osób. Często zdarzają się sytuacje, w których osoby, oferujące w internecie wspólne korzystanie z serwisu nadużywają niektórych jego funkcji na naszą niekorzyść.

Netflix na urządzenia mobilne

Bardzo możliwe jednak, że już niebawem doczekamy się możliwości zakupu znacznie tańszego abonamentu bez konieczności współdzielenia konta. Oferta szczególnie przypadnie do gustu zwolennikom oglądania seriali i filmów w podróży. W Indiach trwają testy serwisu, przeznaczonego wyłącznie na urządzenia mobilne. Miesięczny dostęp do portalu w tej wersji kosztuje obecnie w przeliczeniu na polską walutę 12 zł. Trzeba przyznać, że taka cena usługi prezentuje się znacznie bardziej atrakcyjnie od standardowego abonamentu, który we wspomnianym kraju wynosi 500 rupii, co w przeliczeniu daje nam około 27 zł.

Wiele możliwości na ekonomiczne oglądanie

Przywrócenie możliwości bezpłatnej 30-dniowej subskrypcji Netflixa zdecydowanie jest jednym z najbardziej wartych uwagi aspektów nieodpłatnego korzystania z serwisu. Z jego pomocą będziemy mogli sprawdzić, czy usługa nas satysfakcjonuje i upewnić się, czy jesteśmy gotowi płacić pełną cenę pakietu. Jeśli jednak nie chcemy iść w tym kierunku – znakomitym rozwiązaniem będzie skorzystanie z Netflix Watch Free. Dzięki temu będziemy mogli być na bieżąco z najciekawszymi produkcjami bez potrzeby opłacania abonamentu.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *