Orange Love: opinie w 2020, ceny, pakiety i opłaty – czy warto? Recenzja

Jeśli trafiłeś na ten post, to najprawdopodobniej poszukujesz najlepszego pakietu internetowego, telewizyjnego oraz telefonicznego dla siebie. Czy warto korzystać z ofert trzy, a nawet cztery w jednym? Oczywiście, że tak! To najlepsza propozycja dla tych, którzy chcą zaoszczędzić czas, a także zminimalizować ilość formalności. Oczywiście nie bez znaczenia jest również cena. Prawdą jest, że takie pakiety pozwalają sporo zaoszczędzić.

Postanowiłem zebrać w jednym miejscu wszystkie najważniejsze informacje o jednym z najpopularniejszych chyba pakietów usług łączonych od Orange, tak aby osoby zainteresowane ofertą mogły świadomie podjąć decyzję.  Ten wpis jest właśnie dla Ciebie, jeśli zastanawiasz się, czy warto postawić na pakiet Love. Pamiętaj, że posiada on nie tylko zalety, ale również wady. 

Co to jest Orange Love?

Na starcie warto jest przedstawić, czym dokładnie jest omawiany pakiet. Orange Love to połączenie kilku różnych usług – telewizji, internetu, abonamentu komórkowego, telefonu domowego.

połączenie usług

Oferta Orange Love została stworzona z myślą o tych, którzy lubią oszczędzać. Głównym celem było zminimalizowanie kosztów. Użytkownik za „multi-pakiet” powinien zapłacić o wiele mniej, niż w przypadku podpisania trzech lub czterech różnych umów. Dla marki również jest to korzystne. Klienci nie korzystają z usług wielu operatorów. Czy to naprawdę się opłaca? Czytaj dalej!

Co ciekawe, na forach internetowych można znaleźć skrajne opinie na temat Orange Love. Uważam, że byłoby inaczej, gdyby warunki umowy zostały dokładnie przeczytane. Nie można jednak wykluczyć pecha – wiadomym jest, że niejeden z nas w przeszłości trafił na obsługę, która nie przedstawiła kluczowych informacji w sposób zrozumiały. Nie możemy jednak liczyć wyłącznie na przedstawicieli – dotyczy to absolutnie każdej marki.  Fakt, że czytasz ten wpis oznacza, że jesteś osobą świadomą w swoich wyborach i nie wybierasz usług „w ciemno” – bardzo słusznie 🙂 

Przejdźmy do przedstawienia pakietów

Pakiet Orange Love występuje w kilku różnych wariantach, co z punktu użytkowników jest bardzo korzystne. Oczywiście im więcej usług, tym lepsza cena. Z drugiej strony nie ma sensu płacić za coś z czego nie będziemy korzystać.

ile można zaoszczędzić

Aktualnie dostępne są cztery pakiety:

 1. Orange Love – Mini,
 2. Standard,
 3. Extra,
 4. a także Premium.
Trzeba przyznać, że różnorodność ofert jest sporym plusem. Nie trzeba posiadać dużego budżetu. Kwoty na pierwszy rzut oka mogą wydawać się wysokie, jednak w pierwszej kolejności podliczmy nasze dotychczasowe rachunki – możemy się zaskoczyć!

Wyobraźmy sobie sytuację, gdy korzystamy z usług czterech różnych operatorów. Po podliczeniu może okazać się, że płacimy około 200 zł (za TV, telefon stacjonarny i komórkowy, internet), a wcale nie korzystamy z ofert premium.

Niestety wiele osób „z przyzwyczajenia” korzysta przez lata z tych samych ofert. Rynek dynamicznie się zmienia, a więc sposobów na redukcję kosztów jest wiele. Nie warto przepłacać tylko z obawy o formalności związane z zmianą operatora, czy też umowy. Te elementy bowiem z roku na rok przebiegają coraz sprawniej.

Oferty Orange Love dla mniej wymagających:

  Pakiet Mini Pakiet Standard
Cena regularna: 79,99 zł/mies. z rabatami 109,99 zł/mies.
Cena promocyjna: aktualnie brak promocji 99,99 zł/mies. z rabatami
Czas trwania umowy: 24 miesiące 24 miesiące
Internet: Orange Światłowód do 300 Mb/s Orange Światłowód do 300 Mb/s
Abonament komórkowy: 7 GB internetu,

rozmowy, SMSy, MMSy do wszystkich sieci za darmo

7 GB internetu,

rozmowy, SMSy, MMSy do wszystkich sieci za darmo

Telefon domowy: brak bez limitu, rozmowy w kraju i UE
Telewizja: brak 109 kanałów (w tym 63 HD) m.in. Comedy Central, Disney Channel, FOX, TVP Seriale, TTV, TVN Turbo
Dodatkowe okazje: brak drugi smartfon za 1 zł

Oferta Orange Love – wyższe warianty:

  Extra Premium
Cena regularna: 149 zł/mies. 219,99 zł/mies.
Cena promocyjna: 139,99 zł/mies. z rabatami 209,99 zł/mies. z rabatami
Czas trwania umowy: 24 miesiące 24 miesiące
Internet: Orange Światłowód do 300 Mb/s Orange Światłowód do 300 Mb/s
Abonament komórkowy: bez limitu GB

rozmowy, SMSy, MMSy do wszystkich sieci za darmo

bez limity GB

rozmowy, SMSy, MMSy do wszystkich sieci za darmo

Telefon domowy: bez limitu, rozmowy w kraju i UE bez limitu, rozmowy w kraju i UE
Telewizja: 174 kanałów (w tym 111 HD i 3 w 4K) m.in. TVN HD, Disney Junior, 13 Ulica, Discovery, TVP Rozrywka, 4Fun Dance 189 kanałów (w tym 126 HD i 3 w 4K) m.in. Canal, Canal+ Family, Canal+ Sport, Canal+ Seriale, HBO, HBO 2, HBO GO
Dodatkowe okazje: drugi smartfon za 1 zł drugi smartfon za 1 zł

Z pewnością niejeden kinomaniak będzie usatysfakcjonowany z pakietu Orange Love Premium – tylko tutaj znajdziemy popularne kanały filmowe (m.in. Canal+, HBO). Warto wziąć to pod uwagę podczas podejmowania decyzji.

czy warto podpisać umowę

 O co chodzi z rabatami obniżającymi cenę o 10 zł/mies.?  Już tłumaczę. Mniej będą płacić ci, którzy:
 • zdecydują się na fakturę elektroniczną (- 5 zł/mies.),
 • wyrażą zgodę marketingową (-5 zł/mies.).

Rocznie można zaoszczędzić 120 zł, a więc jest to już jakiś pieniądz. Faktury papierowe są obecnie coraz rzadziej spotykane – raczej decydują się na nie starsze osoby, które mają problem z odebraniem dokumentów elektronicznych. Zgoda marketingowe skutkuje tym, że mogą być nam przedstawiane rozmaite oferty i promocje. Same jednak informacje o tego typu rozwiązaniach nie zobowiązują nas w żaden sposób do ich kupna. Przed marketingiem otaczającym nas z każdej strony nie da się w tych czasach ukryć, a tutaj przynajmniej jesteśmy w stanie na tym skorzystać. Dla mnie na plus 🙂

A co z dodatkowymi opłatami?

Mogłoby się wydawać, że wystarczy podpisać umowę, a następnie zapłacić określoną kwotę za abonament. W tym przypadku tak nie jest. Nie należy pomijać dodatkowych opłat – plusem jest fakt, że są one naliczane jedynie na początku.

Opłata aktywacyjna wynosi 49,99 zł . Ma ona charakter jednorazowy. Wspomnianą kwotę należy zapłacić w momencie podpisywania umowy. Nie ma tutaj znaczenia rodzaj pakietu.

Uważajmy również na ceny promocyjne. Opinie klientów wskazują na to, że tracimy zniżki w momencie, gdy zalegamy z płatnościami. Należy więc dużą wagę przyłożyć do terminowości.

Pamiętajmy, że „standardowo” podpisujemy umowę na 24 miesiące. Jeśli po tym czasie nadal będziemy chcieli korzystać z oferty Orange Love, to musimy pamiętać o przedłużeniu umowy. W przypadku, gdy o tym zapomnimy, może ona zostać przedłużona automatycznie.

Cennik Orange Love w przypadku umowy bezterminowej

Warto wspomnieć, że do dyspozycji klientów jest też umowa bezterminowa, co daje pewną swobodę – przede wszystkim nie musimy decydować się na dwuletnie korzystanie z oferty. Osobiście uważam, że nie jest to ekonomiczne rozwiązanie, jednak każdy posiada inne potrzeby. Czasami mamy świadomość, że możemy nagle rozwiązać umowę np. ze względu na przeprowadzkę za granicę, niektórzy z nas wynajmują mieszkanie. W takiej sytuacji 24-miesięczne zobowiązanie nie jest najlepsze.

porównanie kosztów

Umowę bezterminową możemy podpisać jedynie podczas korzystania z oferty:

 • Orange Love Mini – 89,99 zł/mies. z rabatami
 • Orange Love Standard – 119,99 zł mies. z rabatami

Warunki oferty nie zmieniają się, a więc różnica jest jedynie w cenie.

Potrzebujesz smartfona? Za pierwszy będziesz musiał zapłacić

Według opinii, wiele osób uważa, że otrzymuje się smartfon za darmo w ramach umowy. Tutaj należy rozwiać jednak wątpliwości, gdyż tak nie jest. Wyżej umieszczony cennik Orange Love dotyczy oferty bez urządzenia. Jeśli jednak potrzebujemy nowego telefonu komórkowego, to warto rozważyć jest zakup. Obecnie dostępna jest promocja, dzięki której drugi smartfon otrzymamy za 1 zł.

Dwa smartfony w cenie jednego? Brzmi kusząco, szczególnie jeśli planowaliśmy zakup urządzenia dla siebie i bliskiej osoby. Należy zaznaczyć, że opisywana promocja dotyczy wyłącznie pakietu Standard, Extra oraz Premium.

W chwili pisania tego artykułu, dostępne zestawy telefonów to:

 • Xiaomi Redmi Note 7 + Xiaomi Redmi 7A w prezencie
 • Samsung Galaxy A50 + Samsung Galaxy A10 w prezencie
 • OPPO A5 2020 + OPPO A1k w prezencie

Smartfona za 1 zł nie otrzymamy, jeśli podpiszemy umowę bezterminową. Są to telefony nowoczesne i w pełni wystarczające w 2020 roku, niemniej jednak niektórzy uwielbiają mieć szerszy wybór, lub mają na oku ten jeden, wymarzony model z najwyższej półki. To zrozumiałe, niemniej jednak liczmy się z tym, że najprawdopodobniej żaden operator nie zaproponuje nam sprzętu o wartości kilku tysięcy złotych zupełnie za darmo.

internet w telefonie bez limitu

Dekoder – darmowy czy nie?

Z pewnością wiele osób spotkało się z sytuacją, gdy dopiero po podpisaniu umowy okazało się, że za dekoder trzeba dodatkowo zapłacić. Jest to dodatkowy koszt, jednak bez tego urządzenia nie będziemy mogli swobodnie korzystać z oferty telewizyjnej.

W przypadku Orange Love dekodery są bezpłatne – urządzenie otrzymamy w ramach pakietu, co jest korzystne. Oferta Mini jest bez telewizji, a więc otrzymujemy wyłącznie modem Wi-Fi.

W ramach umowy Orange Love otrzymujemy za darmo:

 • Smart Wi-Fi Modem FunBox 3.0 – urządzenie zapewnia błyskawiczny transfer danych przez Smart Wi-Fi.
 • Dekoder 4K Premium (w ofercie Standard, Extra, Premium) – obsługuje on kanały w jakości 4K. Za niewielką opłatą możemy skorzystać z funkcji multinagrywarki. Poprzez sieć Wi-Fi możemy połączyć się z modemem. Urządzenie jest kompatybilne z np. Netflixem, czy też VOD.
 Znalezione w sieci opinie na temat telewizji Orange są w większości pozytywne. Nie bez powodu jest to jeden z najchętniej wybieranych operatorów.  Nawet w pakiecie standardowym można znaleźć wiele ciekawych programów. Znalezienie filmu lub dokumentu na nudny wieczór nie będzie problemem.

pakiety telewizyjne orange

Internet w telefonie bez limitu – jak to wygląda w praktyce?

Osoby, które non stop przesiadują w sieci z pewnością zdecydują się na internet w telefonie bez limitu. Mogłoby się wydawać, że taka oferta nie niesie ze sobą żadnych ograniczeń. Warto jednak zagłębić się w szczegóły. Okazuje się, że po wykorzystaniu określonej ilości GB prędkość internetu spada.

 • Orange Love Extra – 15 GB z pełną prędkością, w tym 6,88 GB w UE, później ograniczenie prędkości do 1 Mb/s
 • Orange Love Premium – 30 GB z pełną prędkością, w tym 6,88 GB w UE, później ograniczenie prędkości do 1 Mb/s

Trzeba zaznaczyć, że prędkość „do 1 Mb/s” nie oznacza tego, że dane będą przesyłać się dokładnie z taką prędkością. Zazwyczaj internet działa nieco wolniej. Czy jest to odczuwalne? Ciężko powiedzieć. Jeśli oglądamy na komórce filmy w jakości HD, to z pewnością zobaczymy różnicę. Jeśli sprawdzamy pocztę lub media społecznościowe, to jakość użytkowania sieci nie zmniejszy się.

warunki umowy

Orange Love dla firm

Nie każdy wie, że Orange Love to również specjalna oferta dla firm. Wiadomym jest, że w tym przypadku nie potrzebujemy telewizji.

W ramach pakietu otrzymujemy:

 • dwie karty SIM za 28,78 zł + VAT/mies.
 • internet do biura
 • szeroki wybór smartfonów

Poniżej umieściłem cennik przykładowych usług w Orange Love dla firm.

Usługa Cena
jednorazowa opłata aktywacyjna 300 zł
opłata miesięczna (z uwzględnionym rabatem 10 zł) 54,99 zł
połączenia krajowe do wszystkich sieci 0 zł
SMSy i MMSy krajowe do wszystkich sieci 0 zł
minuta wideorozmowy 0,20 zł


Połączenia zagraniczne nie są darmowe – naliczana jest opłata zgodna z roamingiem. Nie jest to więc najlepsza okazja dla tych, którzy często wykonują telefony międzynarodowe. W takim przypadku należy zapoznać się z promocją :„Roaming w UE bez dopłat dla Firm.”  Faktem jest również to, że opłata aktywacyjna jest wysoka. Dla niewielkich firm może być to obciążeniem. 

Przedsiębiorstwa mają do dyspozycji również szereg usług dodatkowych np.:

 • drugi numer w pakiecie – 15 zł/mies. z rabatami
 • dodatkowy numer w pakiecie – 40 zł/mies. z rabatami
 • dodatkowy internet krajowy 10 GB – 0 zł przez dwa pierwsze pełne okresy rozliczeniowe; 9,99 zł od trzeciego pełnego okresu rozliczeniowego
 • Cyber Tarcza – 0 zł przez pierwszy pełny okres rozliczeniowy; 6,49zł od drugiego pełnego okresu rozliczeniowego
 • Orange Smart Care – 0 zł przez pierwsze 31 dni działania usługi; 8,12zł od 32 dnia działania usługi

Telewizja, internet i telefon w Orange – moja opinia w 2020

W mojej opinii Orange to solidny, znany od lat operator, któremu ufają miliony klientów w Polsce, a także na całym świecie. Love to z całą pewnością korzystna i konkurencyjna oferta na której można sporo zaoszczędzić. Czemu więc z takiej możliwości nie skorzystać?

Poniżej przedstawiłem przykładowe dane, które lepiej zobrazują to, co piszę:

Kilka różnych ofert Orange Love Extra
Telewizja i internet do 300 mb/s 99,99 zł/mies.
Abonament telefoniczny: 59,99 zł/mies.
Telefon stacjonarny: 39,99 zł/mies.
Łącznie: 199,97 zł/mies. 139,99 zł/mies.
Miesięczne oszczędności: 59,98 zł
Roczne oszczędności: 719, 76

Pamiętajmy, że wiele zależy od tego z jakich ofert korzystamy obecnie, a także jaki pakiet Orange Love nas interesuje. Warto uzupełnić powyższą tabelę o swoje rzeczywiste koszty – z pewnością pomoże ona podjąć ostateczną decyzję.

Jeżeli wiesz, że oszczędzisz przechodząc na Orange Love, chcesz mieć wszystkie usługi w jednym, sprawdzonym przez miliony Polaków miejscu przy małej ilości formalności, to nie ma na co czekać 🙂 Poniżej umieszczam moje krótkie porównanie zalet i wad oferty Orange Love.

Zalety:

 • mała ilość formalności
 • łatwe przeniesienie numeru do sieci Orange
 • różnorodność ofert
 • korzystne ceny
 • jasne warunki umowy
 • brak dodatkowych opłat za urządzenia
 • atrakcyjne promocje
 • jeden rachunek za wszystkie usługi
 • doskonały zasięg sieci

Wady:

 • opłata aktywacyjna
 • dodatkowo płatny roaming w ofercie dla firm
 • spadek prędkości internetu bez limitu po wykorzystaniu określonej ilości GB
 • niewielki wybór smartfonów dostępnych w promocji
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *