Rakuten TV: co to jest, jakie ma opinie i jaka jest cena? Czy warto korzystać z usługi?

Rakuten TV to popularny internetowy serwis VOD, który z pewnością zainteresuje niejednego kinomaniaka. Bogata biblioteka filmów i seriali sprawia, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Warto wspomnieć, że wiele pozycji dostępnych jest za darmo! Wystarczy jedynie utworzyć konto użytkownika. Jeśli rozważasz rejestrację, to ten wpis jest dla Ciebie. Znajdziesz tutaj wiele praktycznych wskazówek, dzięki którym podjęcie ostatecznej decyzji stanie się prostsze.

Rakuten w Polsce funkcjonuje dopiero od kilku lat, a więc wiele osób nie ma pojęcia o istnieniu tego serwisu. Warto podkreślić, że dynamicznie się on rozwija – niemal każdego dnia pojawiają się nowe treści, które są odpowiednie zarówno dla osób dorosłych, jak i młodzieży oraz dzieci. Jest w czym wybierać! Dodatkowym atutem jest bezproblemowe wyszukiwanie materiałów wideo.

W przypadku problemów natury technicznej wystarczy skontaktować się z obsługą techniczną, która z pewnością udzieli niezbędnego wsparcia. Na oficjalnej stronie internetowej można znaleźć wszystkie niezbędne informacje dotyczące m.in. cennika, warunków korzystania z serwisu VOD, dostępnych usług i promocji. Jeśli nie chcesz szukać ich „na własną rękę”, to zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Czym jest Rakuten TV?

serwis vod rakuten

Rakuten to serwis VOD, który został utworzony przez japońskie przedsiębiorstwo. Jeszcze kilka lat temu był on niedostępny w Polsce ze względu na ograniczenia terytorialne, jednak obecnie jest zupełnie inaczej. Ponadto, z oferty można korzystać w kilkunastu krajach Europy, co z pewnością zadowoli osoby często podróżujące lub nieposiadające jednego miejsca zamieszkania.

Atutem portalu Rakuten TV jest wysoka swoboda użytkowania. Możemy z niego korzystać w standardowych przeglądarkach, jak i w aplikacji mobilnej oraz smart TV. Wszystko więc zależy od tego, czy lubimy oglądać filmy na małym, czy dużym ekranie. Warto zaznaczyć, że z serwisu możemy korzystać w dowolnym miejscu (nie dotyczy państw, gdzie usługa jest niedostępna).

Interfejs serwisu jest przejrzysty i przyjemny dla oka, dzięki czemu obsługa jest banalnie prosta. Można powiedzieć, że strona pod względem designu przypomina inne platformy VOD, jednak działa to na korzyść użytkownika. W ciągu krótkiej chwili można odnaleźć potrzebną funkcję lub materiał wideo.

Jak zacząć korzystać z serwisu VOD?

Jeśli chcesz rozpocząć swoją przygodę z Rakuten TV, to zacznij od utworzenia konta. Warto podkreślić, że jest ono darmowe. Dopiero na kolejnym etapie możemy wybrać np. dogodną formę płatności. Nie należy również zapominać o materiałach bezpłatnych, które można oglądać bez żadnych dodatkowych kosztów.

jak zacząć

 1. Jeśli korzystasz z przeglądarki desktopowej, to przejdź na stronę główną serwisu i kliknij w ikonkę „Zarejestruj się”.
 2. Plusem jest bardzo krótki formularz rejestracji. Należy jedynie wskazać adres mailowy oraz hasło.
 3. Dokończenie rejestracji wymaga zapoznania się oraz zaakceptowania regulaminu. Na podany adres mailowy zostanie przesłany link aktywacyjny, w który należy kliknąć, aby utworzyć konto. Gotowe!

Po utworzeniu swojego profilu możemy, ale nie musimy przejść do jego konfiguracji. Nie zapominajmy jednak o tym, że większość najciekawszych materiałów nie jest dostępnych za darmo. Właśnie dlatego warto jest zapoznać się z aktualnie obowiązującymi pakietami oraz cenami.

Zastanawiasz się, co należy wziąć pod uwagę podczas zakładania konta? Pamiętaj o tym, że:

 • Minimalna prędkość połączenia internetowego powinna wynosić 3Mbps. Najprościej wejść na stronę http://www.speedtest.net/ i wykonać test łącza. Jeśli otrzymany wynik będzie niższy, to najprawdopodobniej swobodne oglądanie wideo stanie się niemożliwe.
 • W przypadku materiałów w jakości HD rekomendowana jest prędkość minimalna łącza 5Mbps.
 • Kolejnym krokiem jest upewnienie się, że posiadane urządzenie jest kompatybilne z aplikacją Rakuten.

Jak oglądać filmy na Rakuten TV?

Musisz zdecydować, czy interesuje Cię wypożyczenie, czy zakup filmu. Niezależnie od podjętej decyzji należy podłączyć urządzenie oraz dodać dane karty kredytowej. Dzięki temu zyskasz dostęp zarówno do płatnych, jak i darmowych materiałów, a więc wybór należy wyłącznie od Ciebie.

jak oglądać filmy

 1. Jeśli chcesz znaleźć konkretny tytuł, to skorzystaj z wyszukiwarki znajdującej się na oficjalnej stronie serwisu. Możesz również przeglądać katalog, tak aby wybrać interesująca Cię pozycję.
 2. Po wybraniu materiału zapoznasz się ze szczegółami oferty. Na tym etapie możesz również zrealizować voucher, o ile go posiadasz.
 3. Wypożyczając/kupując film możesz wybrać również jakość (SD/HD/UHD). Zwróć uwagę na to, czy wideo w wybranym standardzie będzie mogło zostać odtworzone na Twoim urządzeniu. Sprawdź także datę wygaśnięcia usługi.
 4. Po kliknięciu w przycisk „Potwierdź”, film znajdzie się w twojej bibliotece. Możesz odtworzyć go na dowolnym urządzeniu kompatybilnym z Rakuten TV!
Warto wspomnieć, że nie wszystkie tytuły mogą być zakupione lub wypożyczone. Bywa tak, że do dyspozycji mamy tylko jedną opcję. Ponadto, nie zawsze wyższa jakość oznacza wyższą cenę. Jest to kwestia bardzo indywidualna, a więc za każdym razem konieczne jest zapoznanie się ze specyfikacją wideo.

Na stronie można znaleźć informację, że zakupiony film lub serial będzie dostępny w bibliotece przynajmniej przez trzy lata. Serwis udostępnia materiały na tak długi czas, jak to tylko możliwe, jednak wiele zależy od usługodawcy. Ceny zaczynają się już od 0,99 zł, a więc wcale nie trzeba wydawać majątku!

Jakie materiały wideo są dostępne?

jakie treści są dostępne

Wiadomym jest, że ilość dostępnych materiałów wideo to bardzo ważna kwestia. Rejestracja nie ma sensu, jeśli nie w bibliotece nie ma tytułów, które naszym zdaniem są godne uwagi. Na szczęście z bazą filmów oraz seriali mogą zapoznać się również niezarejestrowane osoby.

W serwisie znajdziemy takie kategorie, jak m.in.:

 • akcja,
 • animacja
 • Disney,
 • dokumentalne,
 • dramat,
 • familijne i dla dzieci,
 • fantasy,
 • filmy klasyczne,
 • horrory,
 • kino niezależne,
 • komedia,
 • musical,
 • przygoda,
 • romans,
 • science-fiction,
 • thrillery,
 • westerny,
 • wojenne.

Jak już wspomniano, ceny opisywanych treści multimedialnych są zróżnicowane. Plusem jest fakt, że produkcje posiadają lektora lub polskie napisy. Nie należy jednak liczyć na fenomenalną jakość dźwięku. Serwis oferuje technologię Dolby Digital 5.1, jednak dla zdecydowanej większości użytkowników oprawa wizualna oraz dźwiękowa jest satysfakcjonująca.

Jak dodać preferowaną formę płatności?

Rakuten TV akceptuje karty kredytowe VISA oraz MasterCard, które są połączone z polskimi bankami. Wyjątek stanowi karta Maestro, co dla niektórych osób może stanowić znaczącą niedogodność. Oprócz karty kredytowej możemy korzystać z konta PayPal. Trzeba wspomnieć, że istnieje możliwość zmiany preferowanej formy płatności w dowolnym momencie, a więc nie jest decyzja podjęta na stałe.

formy płatności

 1. Wchodzimy w zakładkę „Ustawienia” (można znaleźć ją w prawym górnym rogu witryny).
 2. Odnajdujemy sekcję „Formy płatności”.
 3. Wprowadzamy dane karty kredytowej, a następnie klikamy w „Dodaj kartę kredytową”.

Trzeba wspomnieć, że w przypadku wyboru konta PayPal transakcje mogą zostać zrealizowane z dowolnego nośnika, a więc nie ma znaczenia, z jakiego urządzenia korzystamy. Możemy dokonać płatności zarówno ze smartfona, jak i tabletu, czy też innych kompatybilnych sprzętów.

Nie wiesz, jak połączyć konto PayPal z Rakuten TV? Sprawdź poniższą instrukcję!

 1. Po zalogowaniu na swoje konto klikamy w zakładkę „Ustawienia”.
 2. Następnie przechodzimy do sekcji „Formy płatności”.
 3. Odnajdujemy pole „Połącz nowe konto PayPal”.
 4. Po przekierowaniu na nową stronę dokonujemy logowania, a następnie wyrażamy zgodę na pobieranie opłat związanych z wypożyczeniem lub zakupem treści.

Darmowy serwis Rakuten TV – jak uzyskać dostęp?

Już podczas pierwszej wizyty w serwisie Rakuten TV można zauważyć zakładkę „Free”. Dzięki niej otrzymujemy nieodpłatny dostęp do kolekcji filmów oraz seriali, jednak warunkiem koniecznym jest odtwarzanie reklam. Są one dopasowywane do preferencji użytkownika np. w oparciu o treści oglądane w przeszłości. Być może dzięki nim odkryjemy kolejny tytuł godny zobaczenia.

rakuten free

Aktualnie Rakuten TV Free dostępny jest wyłącznie w wersji beta, co sprawia, że materiały mogą być odtwarzane tylko na wybranych urządzeniach m.in. Smart TV, na modelach Samsung, LG, Philips oraz Hisense z roku 2019. Twórcy serwisu podkreślają jednak, że pracują nad rozszerzeniem funkcjonalności darmowej platformy.

Kategoria Free jest regularnie aktualizowana. Warto co pewien czas sprawdzać, czy dostępne są nowe materiały. Z dnia na dzień kolekcja się powiększa, a więc każdy kinomaniak znajdzie coś dla siebie.

Korzystanie z darmowych treści na Smart TV nie wymaga zalogowania, a więc usługę może przetestować każdy. W innym przypadku należy posiadać zarejestrowane konto użytkownika.

Czym jest płatność z użyciem punktów?

Rakuten TV umożliwia płatność częściową z użyciem punktów. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy lubią oszczędzać. Punkty gromadzone są na koncie użytkownika w momencie wypożyczenia lub zakupu materiałów wideo. Oznacza to, że im więcej materiałów wykupujemy, tym większe rabaty możemy uzyskać w przyszłości.

Poniżej przedstawiono przybliżony schemat postępowania.

 1. Sprawdzamy, ile punktów udało nam się zgromadzić. Niezbędna informacja znajduje się w górnej części ekranu (symbol złotej monety).
 2. Rozwijamy wyżej wspomnianą sekcję, a następnie klikamy w ikonę „Wydaj Points”.
 3. Na ekranie pojawią nam się produkcje, które są dostępne w systemie płatności częściowych. Być może posiadamy taką liczbę punktów, że część tytułów będzie kosztować nas 0 zł.
 4. Wybieramy film, a następnie klikamy w „Użyj Punktów, aby uzyskać zniżkę” lub Użyj Punktów, aby uzyskać ten film za darmo”.
 5. Ostatnim etapem jest wybór jakości odtwarzanych materiałów. Finalizujemy transakcję naciskając przycisk „Potwierdź i zapłać”.

Czy trzeba płacić abonament? Cennik Rakuten TV

cennik serwisu

W serwisie Rakuten TV nie spotkamy się z opłatą abonamentową, co dla wielu osób może być zaskoczeniem. Płacimy wyłącznie za wybrany materiał, czyli opłata ma charakter jednorazowy. Jeśli nie korzystamy z witryny, to nie ponosimy dodatkowych kosztów. Czy to się opłaca? Wiele zależy od tego, jak często mamy zamiar korzystać z platformy, a także jakie treści nas interesują.

Ceny filmów i seriali dostępnych w opisywanym serwisie VOD nie są identyczne, a więc trzeba zapoznać się ze specyfikacją każdego materiału. Wykupienie najdroższych treści kosztuje zwykle 25,99 zł, jednak nie oznacza to, że nie znajdziemy o wiele tańszych tytułów. Dostępne są produkcje za mniej niż złotówkę.

Program lojalnościowy zapewnia użytkownikom kolejne korzyści. Punkty można wymieniać na rabaty, dzięki czemu kolejne wypożyczenie lub zakupienie treści stanie się tańsze, a w niektórych przypadkach darmowe. Docenią to przede wszystkim ci, którzy mają zamiar intensywnie korzystać z witryny.

Opinie na temat Rakuten TV. Czy warto?

opinie użytkowników

Rakuten TV to relatywna nowość, ponieważ oferta jest dostępna w Polsce dość krótko. Biblioteka filmów i seriali jest na tyle rozbudowana, że znalezienie tytułu na długi i nudny wieczór, to tylko kwestia czasu. Sporym atutem jest fakt, że treści podzielone są na kategorie, a więc odnalezienie ciekawych produkcji stanie się szybsze. Dzieci również nie będą się nudzić! W bazie nie brakuje bajek i seriali animowanych. Wielkim zainteresowaniem cieszy się także twórczość Disneya.
Omawiany serwis VOD funkcjonuje na jasnych, a zarazem zrozumiałych zasadach. Za każdy materiał płacimy przed jego obejrzeniem. Nie możemy wykupić abonamentu, dzięki któremu zyskalibyśmy dostęp do np. całej bazy filmów. Dla niektórych jest to minusem.
Dzięki reklamom część filmów i seriali otrzymujemy zupełnie za darmo. Warto podkreślić, że biblioteka bezpłatnych materiałów stale się rozrasta, a więc warto być na bieżąco.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *