Telewizje satelitarne i cyfrowe ranking (2020): jaką ofertę wybrać?

Witaj Poszukiwaczu najlepszej telewizji satelitarnej, cyfrowej 🙂

Z tej strony Paweł z SatelitarneCyfrowe.pl, twórca rankingu z którym za chwilę się zapoznasz, a jednocześnie osoba, która wielokrotnie wynajmowała mieszkania w różnych miastach Polski, dzięki czemu miała do czynienia w praktyce z lepszym i gorszymi operatorami telewizji i internetu. Jestem także przedsiębiorcą, dzięki czemu umiem analizować oferty i marketingowe obietnice firm. Skończyłem Ekonomię, dlatego w wybieranych produktach często szukam najlepszego stosunku jakości do ceny, a następnie chętnie się nimi dzielę.
 
Podobnie jak Ty, zdaję sobie sprawę, jak ważny jest wybór odpowiedniej oferty telewizji cyfrowej. Z jednej strony chcielibyśmy otrzymać najlepszą jakość, ciekawe kanały i domową rozrywkę dla całej rodziny, a z drugiej strony nie chcielibyśmy za to przepłacać.

Przed wyborem najlepszej telewizji satelitarnej, czy też cyfrowej dla siebie i najbliższych, musimy pamiętać, że większość ofert na rynku jest długoterminowych, przez co zły wybór będzie nas kosztował “na dłużej”. Z drugiej strony, jeżeli dokonamy przemyślanej decyzji, możemy cieszyć się spokojem, brakiem przerw w odbiorze, a dodatkowo możemy oszczędzić przynajmniej kilkaset złotych rocznie, nie wspominając już o nerwach.  

Ranking telewizji satelitarnych i cyfrowych, który stworzyłem jest tym, czego brakowało mi, gdy sam głowiłem się nad tym:

  • jaką telewizję wybrać i gdzie najlepiej ją kupić?   
  • jak unikać błędów i pułapek z którymi może spotkać się klient?
  • jak odnaleźć się w gąszczu ofert, pakietów i reklam otaczających nas z każdej strony?   

Ranking jest moją subiektywną opinią, uważam jednak, że całkiem dobrze odnajduję się w cyfrowym świecie, z czego skorzystało już wielu moich znajomych. Dzięki możliwościom jakie daje internet, Ty też możesz 🙂

Już kilka lat temu telewizja cyfrowa zastąpiła w Polsce telewizję analogową, efektem czego możemy się cieszyć bardziej zaawansowaną technologią, odbiorem kanałów HD i szeregiem korzyści, które oferuje nowoczesna telewizja praktycznie w całej Polsce. Ilość kanałów jakie możemy jednak odbierać standardowo, bez wykupienia oferty telewizyjnej nie jest wystarczająca dla większości użytkowników. Jaką zatem telewizje wybrać?  

Mój ranking telewizji satelitarnych i cyfrowych – oferty

OperatorUwagiGdzie kupić?
1.nc+nowoczesna telewizja o bogatej ofercie ZOBACZ
2.Cyfrowy Polsatnajwiększy operator telewizji satelitarnej w Polsce ZOBACZ
3.UPCtani wybór telewizja + internet ZOBACZ

1. Moja opinia o nc+

Zgodnie z jednym ze sloganów marki („odpowiada wymagającym”), nc+ prezentuje się jako nowoczesna telewizja o bogatej ofercie. Właśnie za to dostaje ode mnie dużego plusa. W chwili pisania tego artykułu, nawet w najtańszym pakiecie (19,99 zł mies.) dostępnych jest ponad 75 kanałów, z czego ponad 30 to HD.

Same kanały to jednak nie wszystko, bowiem do dyspozycji są także usługi dodatkowe. Przykładowo, właścicieli telewizorów 4K ucieszy fakt, że przy zakupie niektórych z pakietów, można dobrać specjalny dekoder (4K Ultrabox+), który pomoże uzyskać lepszą jakość obrazu i widzieć więcej detali. Ci z nas, którzy nie rozstają się ze swoim smartfonem, lub po chcą oglądać telewizję tam, gdzie mają ochotę będą zadowoleni dzięki platformie nc+ GO, która pozwala odbierać telewizję online przez stronę internetową lub aplikację na systemy Android, iOS, Windows Phone. W mojej opinii nc+ idzie z duchem czasu i dba o to, aby oferta była aktualna i dopasowana do dynamicznie zmieniającego się rynku.

Moim zdaniem nc+ najlepiej zamówić przez internet, obserwując ofertę uważam, że opłaca się to bardziej. Często można znaleźć obniżki tylko dla osób, które kupują online, lub dostać dodatkowe prezenty.

Przejdź do oferty nc+
 

2. Opinia o Cyfrowym Polsacie

Na uznanie zasługuje to, że Cyfrowy Polsat, to największy operator telewizji satelitarnej w Polsce i największy pod tym względem w Europie Środkowo-Wschodniej (źródło: Wikipedia). Co ciekawe, w skład Grupy Polsat wchodzi nie tylko Cyfrowy Polsat i Telewizja Polsat, ale też Polkomtel (czyli operator sieci Plus) oraz Ipla. Jest to zatem jedna z największych polskich firm, w której skład wchodzą zaufane i działające na rynku od lat marki.

Cyfrowy Polsat ma teraz bardzo ciekawą ofertę, chodzi tutaj o Premium MAX z umową na 24 miesiące. Zgodnie z informacjami dostępnymi na stronie Cyfrowego Polsatu na początku 2019 roku, pierwsze 6 miesięcy jest za 0 zł, potem zapłacimy 100 zł miesięcznie za wyjątkowo bogatą ofertę – ponad 160 kanałów w tym kanały HBO, Cinemax, Eleven, serwis Cyfrowy Polsat GO, a do tego nowoczesny dekoder z możliwością nagrywania, modułem Wi-Fi i innymi przydatnymi opcjami za 1 zł. Kanały filmowe, sportowe, edukacyjne, z bajkami dla dzieci, rozrywkowe, muzyczne i inne… w tym wariancie chyba każdy znajdzie coś dla siebie. Moim zdaniem to bardzo dobra opcja dla rodziny (chociaż oczywiście nie tylko).

Przejdź do oferty Cyfrowego Polsatu

3. UPC – tani wybór telewizja i internet

UPC nie jest co prawda operatorem telewizji satelitarnej, jednak wiem, że bardzo dużo osób szuka korzystnej oferty w pakiecie dlatego postanowiłem opisać także tą propozycję jako specjalny bonus. Jeżeli więc chcesz zakupić zarówno internet, jak i telewizję u jednego operatora, koniecznie sprawdź UPC.

W chwili pisania artykułu ten operator proponuje pakiet TV + internet światłowodowy już od 79,99 zł mies. W telewizji UPC również znajdują się kanały w jakości HD (jest ich ponad 70).

Jeżeli więc zależy Ci na dobrej cenie, ofercie 2w1, a Twoja telewizja nie musi koniecznie być satelitarna, przejdź na stronę UPC i zobacz aktualne oferty w pakiecie:

Zobacz oferty od UPC

Od czego zależą ceny pakietów telewizji?

Ceny poszczególnych pakietów telewizji satelitarnej, cyfrowej są zróżnicowane. Od czego więc zależy, ile zapłacimy? Największy czynnik stanowi ilość kanałów – im więcej, tym większy comiesięczny rachunek. Właśnie dlatego przed wyborem konkretnego pakietu warto się po prostu zastanowić jakie mamy potrzeby. Inne wymagania będzie miał singiel, kilkuosobowa rodzina, fan sportu, a jeszcze inne kinomaniak. Przydatnym będzie spisać swoje preferencje i ulubione kanały, a następnie zweryfikować ich dostępność z listą odbieranych stacji. Te informacje są łatwo dostępne na stronach internetowych operatorów po wyświetleniu szczegółów konkretnego pakietu.

Kupuj online – taniej i bezpieczniej

Osobiście, polecam zamówić telewizję bezpośrednio przez internet, na oficjalnej stronie operatora (w rankingu podaję linki). Z mojego doświadczenia jest to najlepsze rozwiązanie. Pomijając aspekty wygody, kupowanie online czasami wiąże się z gratisami, czy też unikalnymi obniżkami których nie otrzymamy u konsultanta, sprzedawcy. Osoby pracujące bezpośrednio w salonach są wyszkolone tak, aby wypracować jak największy zysk. Ostatecznie, możemy wyjść z zupełnie innym pakietem niż planowaliśmy, czy dać się nakłonić na usługi dodatkowe, które tak naprawdę nie są potrzebne, a zwiększają nasz comiesięczny rachunek.

Dodatkowo, w przypadku zakupów na odległość poza lokalem, jako Konsument masz prawo do zwrotu towaru w przeciągu 14 dni, bez podania przyczyny. Nawet jeżeli się pomylisz, lub coś Ci się nie spodoba w usłudze, nie będzie z tym problemu. Wszystko jest w bazach, mailach, a Ciebie chroni prawo. Nie zmienia to oczywiście faktu, że każdą umowę należy dokładnie przeczytać przed podpisaniem.

Kilka słów o opiniach

Praktycznie o każdym znanym operatorze znajdziemy w internecie mieszane opinie, jednak przestrzegam przed braniem ich mocno do siebie. Przez lata korzystałem z różnych telewizji znanych marek. Nigdy i w przypadku żadnego nie pojawił się problem przez który musiałbym “obsmarować” firmę w sieci. Drobne komplikacje oczywiście się zdarzały, ale zawsze w granicach zdrowego rozsądku.

W mojej opinii jest wiele ludzi, którzy po prostu lubią wyolbrzymiać problemy i wylewać w sieci swoją frustrację – na pewno też nieraz udało Ci się spotkać z tym typem człowieka. Załóżmy hipotetyczną sytuację awarii telewizji na kilka godzin. Jeżeli wszystko działa bez zarzutu dzień w dzień przez miesiące lub lata i pojawi się jedna tymczasowa awaria, to który moment zapamięta, wyolbrzymi i którym podzieli się w sieci nasz hejter? W tym momencie nie ma dla niego znaczenia, że jego telewizja cyfrowa działa bez zarzutu przez setki poprzedzających dni. Jeżeli firmy mają miliony klientów, zawsze trafi się wśród nich garstka, która będzie gotowa podejmować się takich zachowań.

Drugim aspektem jest fakt, że nie można wykluczyć sytuacji w której komentarze pisane są przez konkurentów, ani w ogóle zweryfikować prawdziwości opisywanych sytuacji.

Moim zdaniem rzeczywistość jest taka, że operatorzy telewizji satelitarnych, którzy są liderami działają na naszym rynku latami, ufają im rzesze klientów a jakość usług jest zadowalająca. Gdyby było inaczej, to najzwyczajniej w świecie firmy nie funkcjonowałyby tyle lat i nikt nie chciałby korzystać z ich ofert. Zażalenia w przeważającej części przypadków dotyczą problemów prostych do rozwiązania, lub też wynikają z nieprzeczytania przez klienta podpisywanej umowy.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Bez kategorii
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *