Refurbed.pl: opinie – czy warto kupić odnowiony sprzęt w tym sklepie?

Przymierzasz się do zakupu sprzętu elektronicznego, jednak nie chcesz przeznaczać zbyt dużego budżetu? Oszczędzanie na jakości urządzeń nie jest dobrym pomysłem – może okazać się, że telefon lub tablet „no name” już po kilku tygodniach nadaje się do wyrzucenia. Z drugiej strony modele kultowych marek (m.in. Samsung, Huawei, Apple) nie należą do tanich. Właśnie dlatego wiele osób poszukuje złotego środka.

Rosnącym zainteresowaniem cieszy się oferta sklepu Refurbed.pl, a więc warto jest przyjrzeć się jej bliżej. Dzisiaj wspólnie ją prześwietlimy, szczegółowo przeanalizujemy model działania marki i sprawdzimy, czy kupowanie w tym miejscu jest bezpieczne.

 Sprzęt elektroniczny z drugiej ręki to temat dość kontrowersyjny. Niestety wielu sprzedawców pragnie jedynie oszukać klientów i wyłudzić gotówkę. Oferują oni nieoryginalne lub wyeksploatowane urządzenia. Bardzo często dzieje się tak, że nie możemy odzyskać pieniędzy, a więc jesteśmy stratni niemałą kwotę. Również i mi w przeszłości przytrafiły się tego typu historie, dlatego teraz dzielę się swoimi przemyśleniami i sposobami na możliwie tanie i pewne zakupy. 

Z góry odrzućmy pomysł zakupu na akcji internetowej lub w podejrzanym e-sklepie. Oferty osób prywatnych także nie są dobrym rozwiązaniem, gdyż ciężko odróżnić godnego zaufania sprzedawcę od nieuczciwego handlarza.

Co proponuje Refurbed?

co znajduje się w ofercie

Pierwszym krokiem jest wyjaśnienie, co oferuje marka Refurbed. Podstawą oferty jest używany sprzęt elektroniczny, który przed sprzedażą przechodzi kompleksowe odnowienie. Oznacza to, że klient otrzymuje w stu procentach sprawne urządzenie, które nie wymaga dalszych prac. Ponadto, otrzymujemy pełny okres gwarancyjny, a więc zakup nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Jeśli towar nie spełnia naszych oczekiwań, to możemy bez problemu go zwrócić lub wymienić na inny.

W bogatym asortymencie dostępne są m.in.:

 • telefony,
 • tablety,
 • laptopy,
 • smartwatche,
 • komputery,
 • aparaty fotograficzne i kamery,
 • urządzenia audio i słuchawki,
 • sprzęt kuchenny,
 • akcesoria,
 • drukarki i skanery,
 • konsole do gier.
Sprzęt poddawany jest pełnemu odnowieniu – zajmują się tym specjaliści z wielu różnych dziedzin. Jest od odkupywany głównie od dużych przedsiębiorstw, które regularnie wymieniają wyposażenie na nowsze. Właśnie dlatego niskim nakładem finansowym można zakupić urządzenia elektroniczne o nieprzeciętnych parametrach użytkowych.

ile można zaoszczędzić

Należy podkreślić, że proponowane towary pochodzą wyłącznie z pewnych źródeł. Atutem jest również dokumentacja, która potwierdza, co działo się ze sprzętem w przeszłości (m.in. historię napraw i modyfikacji). Właśnie dlatego jest to lepsza opcja, niż odkupywanie urządzeń od osób prywatnych.

Odnowiony sprzęt elektroniczny oferowany przez Refurbed może być nawet 40% tańszy (w porównaniu do ceny rynkowej) – poniżej przedstawiono kilka przykładów obrazujących poziom oszczędności (ceny aktualne na czas publikacji artykułu):

Średnia cena
rynkowa:
Cena Refurbed:Oszczędzasz:Aktualna
oferta:
iPhone 8 64 GB2199 zł1240 zł959 zł ZOBACZ
Samsung Galaxy Fold 5G8699 zł3880 zł4819 zł ZOBACZ
Samsung Galaxy S10e2500 zł2125 zł375 zł ZOBACZ
Dell Latitude E7450 Ultrabook | i5 | 14″3200 zł2545 zł655 zł ZOBACZ
HP EliteBook 8470p | i5-3360M | 14″1750 zł1332 zł418 zł ZOBACZ
iPad mini 32000 zł1148 zł852 zł ZOBACZ

Jak przebiega proces odnawiania sprzętu?

Z pewnością niejedna osoba nie ma pojęcia, jak przebiega proces odnawiania elektroniki. Należy podkreślić, że jest to zadanie realizowane przez zespół doświadczonych specjalistów.

Firma Refurbed wyróżnia cztery główne etapy, czyli:

 1. Czyszczenie danych – wiadomym jest, że urządzenia z drugiej ręki posiadają w swojej pamięci dane poprzednich użytkowników. Pierwszym krokiem jest ich trwałe usunięcie.
 2. Wymiana podzespołów – eksperci weryfikują stan techniczny sprzętu, a następnie dokonują wymiany tych podzespołów, które tego wymagają. Dotyczy to również części eksploatacyjnych, które znajdują się na skraju zużycia. To bardzo ważny element, którego nie jest w stanie nam zapewnić „prywatny” sprzedawca. O tyle o ile wizualnie jesteśmy w stanie sprawdzić kondycję urządzenia, to czasami jego „środek” jest niczym tykająca bomba.
 3. Odnowa elementów zewnętrznych – niemal każdy marzy o tym, aby zakupiony towar nie tylko posiadał znakomite parametry użytkowe, ale również prezentował się nienagannie. Wszelkie ślady użytkowania muszą zostać usunięte.
 4. Przygotowanie do sprzedaży – towar, który ma trafić do oferty przechodzi przez liczne testy potwierdzające jego funkcjonalność oraz niezawodność. Wszystko po to, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Dlaczego warto postawić na Refurbed?

Rozmyślasz nad tym, czy warto zakupić odnowiony telefon lub komputer? Muszę przyznać, że oferta Refurbed.pl posiada wiele zalet, które teraz przeanalizujemy. Sprzęt wysokiej jakości dostępny jest w okazyjnych cenach, co skłania do złożenia zamówienia. Nie bez znaczenia są również pozytywne opinie klientów, które stanowią najlepsze potwierdzenie bezpieczeństwa zakupu.

Co więcej, firma działa nie tylko na naszym rodzimym rynku, ale także w Niemczech, Austrii, czy we Włoszech. W dzisiejszych czasach wprost „nie ma szans”, aby działalność mogła się tak rozrosnąć i sprawnie działać w wielu krajach, gdyby nie oferowała pożądanej jakości.

 • Szeroki wybór urządzeń – oferta sklepu Refurbed stale się rozrasta, dzięki czemu w ofercie znajdują się urządzenia z wielu różnorodnych kategorii. Na uwagę zasługuje fakt, że dostępne są tutaj zarówno sprzęty o standardowych parametrach, jak i takie, które reprezentują jakość premium. Drugi typ urządzeń jest chętnie wybierany przez użytkowników o podwyższonych oczekiwaniach np. programistów, grafików komputerowych, graczy.
 • Atrakcyjne ceny – sprzęt dostępny w asortymencie omawianego sklepu jest w pełni oryginalny i pochodzi ze sprawdzonych źródeł. To prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy pragną zaoszczędzić sporą ilość gotówki. Przed zakupem warto jest porównać cenę Refurbed i ceny proponowane przez popularne sklepy z elektroniką. Czeka nas miłe zaskoczenie.
 • Bezpieczeństwo zakupu – jasne warunki zakupu chronią konsumentów przed wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Jak już wspomniano, proponowane sprzęty są używane, jednak przechodzą przez wieloetapowy proces odnawiania. Nie posiadają one śladów użytkowania, dzięki czemu prezentują się zupełnie jak nowe.
bezpieczeństwo zakupu
 • Akcesoria w zestawie – zakupione urządzenie elektroniczne jest gotowe do eksploatacji. Nie trzeba inwestować w potrzebne akcesoria (np. ładowarkę), ponieważ znajdują się one w zestawie. Z pewnością zadowoli to tych, którzy wygodę stawiają na pierwszym miejscu.
 • Legalne oprogramowanie – wszystkie oferowane sprzęty posiadają ważna licencję na oprogramowanie, co chroni przed dodatkowymi nakładami finansowymi. Niezaprzeczalnym plusem jest fakt, że użytkownik nie musi zajmować się jego instalacją samodzielnie.
 • 30-dniowy okres próbny – osoby, które zdecydowały się na zakup urządzenia w Refurbed mogą przez miesiąc testować urządzenie. Jeśli nie jest ono zgodne z posiadanymi oczekiwaniami, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy. Chroni to interesy klientów, a także pozytywnie wpływa na wizerunek sprzedawcy. Mało który sklep z elektroniką daje nam aż tak długi okres na testowanie.
 • Darmowa wysyłka i bezpłatny zwrot – klient nie ponosi kosztów związanych z dostawą zamówienia. W przypadku zaistnienia nieprawidłowości możliwe jest odesłanie towarów na koszt sklepu. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy wady produkty powstały z winy klienta.
darmowa dostawa
 • Minimum rok gwarancji – wszystkie oferowane sprzęty objęte są co najmniej rocznym okresem gwarancyjnym. W niektórych przypadkach jest on dłuższy, a więc należy zapoznać się ze specyfikacją konkretnego produktu – można tam znaleźć wszystkie kluczowe informacje. Jeśli urządzenie zostało uszkodzone, to nastąpi jego bezpłatna naprawa lub wymiana (nie dotyczy to usterek i wad powstałych na skutek nieprawidłowej eksploatacji).
 • Wsparcie obsługi – klienci Refurbed mogą liczyć na profesjonalne wsparcie obsługi, która odpowie na zadane pytania, a także pomoże rozwiązać wszelkie problemy związane z zakupem/zwrotem/wymianą towarów.
 • Fachowe zabezpieczenie produktów – sprzęt elektroniczny wysyłany jest w oryginalnych opakowaniach, o ile tylko nie uległy one uszkodzeniu. Alternatywą są pudełka w neutralnych kolorach. Oczywiście towary są rzetelnie zabezpieczane przed potencjalnymi uszkodzeniami, które mogłyby powstać w transporcie.

Opinie na temat Refurbed.pl

Trzeba przyznać, że opinie o sklepie Refurbed są w zdecydowanej większości pozytywne, co zachęca do bliższego zapoznania się z asortymentem. Marka uchodzi za uczciwą, a większość sporów rozwiązywanych jest na korzyść kupującego. Należy dodać, że problemy klientów są rozwiązywane w możliwie najkrótszym czasie. Obsługa techniczna pracuje wyjątkowo sprawnie, dzięki czemu odpowiedź udzielana jest zwykle w ciągu jednego lub dwóch dni roboczych.

opinie o Refurbed

Użytkownicy chwalą sobie jakość otrzymanego sprzętu, który nierzadko prezentuje się zupełnie jak nowy. Nie posiada on śladów użytkowania czy też innych mankamentów, które mogłyby świadczyć o tym, że był on w przeszłości eksploatowany. Nie bez znaczenia jest także żywotność urządzeń. Dzięki kompleksowemu odnowieniu nie utraci on swoich właściwości użytkowych przez długi czas.
Kolejnym plusem jest brak dodatkowych wydatków związanych z użytkowaniem urządzenia. Legalne oprogramowanie sprawia, że możemy korzystać ze sprzętu natychmiast po rozpakowaniu. W zestawie znajdują się również potrzebne akcesoria, a więc nie musimy szukać ich na własną rękę.
Obsługa techniczna sprawnie reaguje na wiadomości użytkowników. Sklep nie robi problemów ze zwrotem lub wymianą towarów. Cała procedura odbywa się bardzo szybko, a więc nie trzeba martwić się o długi czas oczekiwania.

Krótkie podsumowanie

Zakup używanej elektroniki nie zawsze musi być ryzykowny. Marka Refurbed gwarantuje urządzenia wysokiej jakości, które dzięki kompletnej odnowie są przygotowane do dalszych lat intensywnej eksploatacji. Być może uda Ci się znaleźć tańsze oferty, jednak pamiętać, że zakup w niesprawdzonym e-sklepie lub od osoby prywatnej może okazać się wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Lepiej nie ryzykować!

Na specjalną uwagę zasługują sprzęty premium, których ceny rynkowe sięgają nawet 10 tysięcy złotych. To idealna opcja dla graczy lub osób wykorzystujących urządzenia elektroniczne do celów zawodowych lub rozwijania pasji.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *