Strony do rezerwacji hoteli: ranking portali do szukania noclegów na całym świecie – TOP 10

W ostatnich dziesięcioleciach turystyka rozwinęła się znacznie, powiększając rynek z nią związany. Dotyczy to zarówno bazy noclegowej, jak i transportu, a także wyżywienia. Choć podróż i zapewnienie sobie jedzenia w każdym miejscu są niezwykle istotne, to najważniejsze jest zaplanowanie pobytu w miejscu o wymaganym standardzie. Nie bez znaczenia jest też cena – w końcu to ona bardzo często decyduje o wyborze miejsca, w którym się zatrzymasz. Z pomocą nam przychodzą strony do rezerwacji hoteli. Zapraszam Cię do zapoznania się z rankingiem portali do szukania noclegów na całym świecie.

Już sam wybór odpowiedniego adresu internetowego, który wskaże Ci najlepsze hotele, może przysporzyć bólu głowy. Strony prześcigają się w ofertach, sugerując najlepsze stawki i największy wybór miejsc na całym świecie. Chcę ułatwić Ci podjęcie decyzji o tym, gdzie szukać noclegu. To będzie pierwszy krok, a kolejne zostaną już tylko jako przyjemna formalność ? Korzystając z jednego z poleconych przeze mnie portali znajdziesz najlepsze i najtańsze miejsce dla siebie!

wyszukiwarki noclegów

Portale rezerwacyjne – jak działają i dlaczego są takie tanie?

Portale z noclegami, choć nam przedstawiają się jako strony internetowe, to tak naprawdę duże przedsiębiorstwa. Maja one kontakt z hotelami i pensjonatami na całym świecie. Dzięki skali działalności mogą zaoferować lepsze stawki dla klientów, czyli nas – negocjując duże pule pokoi. Dostawcom usług hotelowych zależy na wypromowaniu ich ofert w aplikacjach do rezerwacji hoteli – dlatego też często oferują w nich niższe ceny, niż te, które są podane bezpośrednio na stronie placówki.

Łatwość porównania i wyboru powoduje też zwiększoną konkurencję. Polega to na:

 • Zwiększonym zasięgu ofert z mniejszych hoteli i pensjonatów, które nie muszą już inwestować dużych kwot w marketing, własną stronę internetową czy ogłoszenia
 • Konkurowaniu cenami między placówkami z jednego miasta, całego regionu, a nawet między krajami, by przyciągnąć klientów
 • Łatwym porównaniu jakości noclegów, które opiera się zarówno na opisie, jak i na zdjęciach oraz opiniach dotychczasowych klientów
 • Bezproblemowym sortowaniu ofert po ocenie, jakości, standardzie, a przede wszystkim cenie
Wyszukiwarki noclegów stosują często sztuczki, które mają za zadanie skłonić do szybkiej rezerwacji niezdecydowanych klientów. Jedną z nich jest zmniejszanie liczby oferowanych pokoi poniżej rzeczywistej, a także podawanie informacji o tym, że kilka osób przegląda wyświetloną ofertę. Pamiętaj zatem, żeby podejmować przemyślane decyzje!

Strona z noclegami – dlaczego warto skorzystać?

Co przyciąga nas do stron do rezerwacji hoteli? Można z łatwością wskazać korzyści z tego płynące. To przede wszystkim:

 • Możliwość wyboru noclegu według własnych preferencji odnośnie jakości, wyposażenia, udogodnień
 • Łatwy wybór pod względem ceny, w tym sortowanie, ograniczanie ofert do tych, na które nas stać
 • Możliwość odwołania rezerwacji bez straty finansowej, w określonym czasie
 • Nastawienie portali rezerwacyjnych na klienta – turystę, a nie hotele

Ten ostatni punkt jest naprawdę wart uwagi. O co chodzi? Przede wszystkim o to, że strony z hotelami na ogół, w przypadku sporu lub wątpliwości, stają po stronie turysty. Wieloletnie doświadczenie niezliczonych osób sugeruje, że w większości przypadków to „klient ma rację”. To bardzo wygodne dla Ciebie, jeśli pojawią się jakieś zgrzyty w komunikacji czy konkretnych ustaleniach.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że portale do szukania noclegów są miejscem, w którym hotele i pensjonaty chcą mieć jak najlepsze opinie. Dlatego przeważnie możesz liczyć na to, że wątpliwości zostaną także przez oferenta usług hotelowych rozstrzygnięte na Twoja korzyść. Inaczej może to poskutkować kiepskimi ocenami w aplikacji do rezerwacji i brakiem kolejnych rezerwacji w przyszłości.

Ranking portali do szukania noclegów

portale noclegowe

Wybrałem dla Ciebie TOP 10 stron z hotelami. Są to najpopularniejsze i najlepsze w Internecie strony tego typu. Są one jednocześnie do siebie podobne oraz bardzo się różnią – pod względem funkcjonalności, zawartości ofert czy zasad współpracy. Jestem przekonany, że wśród nich znajdziesz swojego faworyta. Zatem zaczynamy!

NAzwa strony do rezerwacji hoteliCo ją wyróżnia?Gdzie ją znajdę?
Booking.comNajwiększa strona z hotelami ZOBACZ
TrivagoDostepność ofert z różnych stron ZOBACZ
Hotels.comCiekawe oferty last minute ZOBACZ
TripadvisorKompleksowe planowanie podróży ZOBACZ
KayakProstota korzystania z serwisu ZOBACZ
Noclegi.plNastawienie na podróże po Polsce ZOBACZ
Airbnb.comCiekawe oferty kwater prywatnych ZOBACZ
HotellookPorównanie cen z różnych portali ZOBACZ
Trip.comPropozycje najciekawszych destynacji ZOBACZ
AgodaKorzystne oferty od prywatnych wynajmujących ZOBACZ

Booking.com

To najbardziej znany i największy portal, w którym znajdziesz:

 • Hotele
 • Apartamenty
 • Pensjonaty
 • Hostele

Aplikacja podaje, że w jej ofercie znajduje się ponad 1,5 miliona placówek z całego świata. Co wyróżnia Booking.com na tle innych wyszukiwarek noclegów? Przede wszystkim:

 • System podawania ceny za cały pobyt z góry, gdy podasz daty przybycia i wyjazdu, z uwzględnieniem stawek weekendowych czy świątecznych
 • Bardzo bogata oferta, jak przystało na największy tego typu serwis na świecie
 • Możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji. Wiele rezerwacji wykonasz także bez użycia karty płatniczej
 • Powiązanie z usługami dodatkowymi, wśród nich transportowymi, wynajmem samochodu czy ubezpieczeniem wyjazdu

Skoro Booking.com jest tak dobry, to czy są strony podobne do Booking? Zaraz się temu dokładnie przyjrzymy ?

Trivago

Trochę mniejsze od Booking, bo zawierające około miliona ofert z całego świata Trivago, jest najbardziej znaną stroną podobną do Booking.com. Działa na trochę innej zasadzie – zbiera oferty z innych portali, wybierając te najlepsze. Tu także skorzystasz z filtrowania listy noclegów, między innymi po cenie, wyposażeniu czy ocenie.

Ciekawostką jest możliwość zapisania ulubionych miejsc, dzięki czemu po czasie możesz powrócić do wyszukiwania, które wcześniej ustalisz dla okolic wybranej miejscowości czy atrakcji turystycznej. Trivago ma też, tak samo jak Booking, świetnie działająca aplikację mobilną na Androida i iOS.

Hotels.com

Mniej znana na naszym rynku strona z noclegami zawiera w swoim zestawieniu wszystkie rodzaje ofert:

 • Hotele z największych sieci
 • B&B
 • Hostele
 • Mieszkania należące do prywatnych właścicieli i wynajmowane okazyjnie
 • Apartamenty

Co wyróżnia Hotels.com? To przede wszystkim największy zbiór ofert last minute, a także program lojalnościowy. W wybranych lokalizacjach możesz otrzymać punkty, które później wymienisz na darmowy nocleg.

Last minute to oferty pobytów w najbliższym czasie, które nie zostały jeszcze sprzedane. Wybrana placówka, by nie mieć wolnych, niewykorzystanych miejsc, często skłonna jest zaoferować je taniej, niż do tej pory.

Tripadvisor

To strona, która zbiera z innych portali informacje o:

 • Najlepszych miejscach noclegowych w hotelach, pensjonatach czy hostelach
 • Najkorzystniejszych połączeniach do wybranych przez Ciebie miejsc
 • Najbardziej przystępnych restauracjach na drodze podróży i w miejscu noclegu

Aplikacja Tripadvisor służy zatem do zaplanowania całej podróży – od wyjścia z domu do powrotu. Dzięki niej zapewnisz sobie udane wakacje, a także świetny, krótki wypad weekendowy. Nie bez znaczenia jest też system wskazywania najciekawszych miejsc do odwiedzenia w okolicy, w której wynajmiesz pokój hotelowy.

strony do szukania noclegów

Kayak

Jest to serwis do wyszukiwania noclegów, który może poszczycić się niebywałą przejrzystością. O ile inne portale potrafią przytłoczyć wielością informacji, o tyle Kayak jest jasny, prosty i łatwy w użyciu. Zacznij od wskazania miejscowości oraz terminów przyjazdu i wyjazdu. Potem wybierzesz najbardziej interesujące oferty, sortując je i filtrując według Twoich upodobań. Do serwisu możesz zalogować się swoim kontem Google, jeśli z niego korzystasz. W ten sposób zachowasz te same dane na komputerze i smartfonie i zajrzysz do nich, gdy będziesz tego potrzebować.

Noclegi.pl

Strona ta pierwotnie oferowała noclegi tylko w Polsce. Dzisiaj dzięki niej znajdziesz pokój w hotelu czy pensjonacie prawie w całej Europie, jednak nadal największy nacisk kładziony jest na odpoczynek w kraju. Dzięki temu Noclegi.com ma najciekawsze oferty dla pragnących wypocząć bez wyjeżdżania za granicę. Na uwagę zasługuje fakt świetnego systemu zdjęć: możesz mieć wrażenie, że znasz doskonale obiekt zanim do niego przyjedziesz!

Airbnb.com

Jest to trochę nietypowa strona, gdyż służy do kontaktowania ze sobą osób:

 • Chętnych na spędzenie wyjazdu w ciekawym miejscu
 • Mających do zaoferowania miejsce noclegowe w przystępnej cenie

dzięki czemu bardzo często ceny na Airbnb są dużo korzystniejsze, niż w innych portalach rezerwacyjnych. Kwatery dostępne na tej stronie można nazwać prywatnymi, a nie będącymi w ofercie hoteli czy pensjonatów. Jednocześnie system Airbnb.com dba o to, by obie strony transakcji były zadowolone, a ich finanse zabezpieczone. Zajrzyj tu, jeśli szukasz prawdziwych okazji!

Hotellook

portale do szukania noclegów

Serwis ten pozwala na porównywanie ofert z różnych stron z rezerwacjami. Możesz dzięki temu zapoznać się z cenami na wielu portalach rezerwacyjnych i wybrać tę najkorzystniejszą. A z czego wynikają te różnice? Hotele, pensjonaty czy hostele negocjują ceny z różnymi stronami. Teraz masz możliwość skorzystania z tej, która jest najniższa!

Trip.com

Trip to nie tylko strona z hotelami. Dzięki temu portalowi odnajdziesz także połączenia: pociągiem lub samolotem. Trip.com zapewnia więc prawie kompleksowe zaplanowanie całego wypoczynku. Ciekawym uzupełnieniem, które może być inspiracją jest wskazywanie najbardziej interesujących destynacji i propozycja transportu i noclegu dla wybranej liczby osób. Trip.com automatycznie zaproponuje najtańsze lub najbardziej wygodne połączenie oraz nocleg.

Agoda

Agoda chwali się bazą prawie 2 milionów miejsc na całym świecie. Choć liczba ta jest nieco przesadzona i według użytkowników zawiera wiele duplikatów, to mogę polecić korzystanie z apki Agoda przede wszystkim ze względu na korzystne oferty. Wynikają one z tego, że aplikacja pozwala zarówno na korzystanie z niej przez turystów, jak i osoby oferujące dobre noclegi, w każdym miejscu świata. Możliwe więc, ze z pomocą Agody znajdziesz dla siebie naprawdę tani i wygodny nocleg blisko atrakcji turystycznych – w bardzo niskiej cenie.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Rankingi
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *