Skuteczne zabezpieczenie ekranu telefonu to absolutna podstawa. Koszt zakupu nowego urządzenia nie należy do niskich, a więc warto jest zainwestować w ochronę wyświetlacza. Szkło hartowane czy hybrydowe? Wiele osób nie ma pojęcia, jaką decyzję podjąć. Poniższe wskazówki z pewnością będą stanowić spore wsparcie. Pod uwagę należy wziąć nie tylko parametry użytkowe, ale również walory estetyczne. Wiadomym jest, że odklejająca się folia nie prezentuje się zbyt dobrze, a dodatkowo nie spełnia swojego zadania.
Zalety i wady szkła hartowanego
Dobre szkło hartowane chroni wyświetlacz telefonu podczas niekontrolowanego upadku. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie wszystkie zabezpieczenia ekranu dostępne w sprzedaży są godne uwagi. Cena nie powinna stanowić czynnika determinującego do zakupu. Warto sprawdzić, jakiej firmy szkło hartowane na telefon jest najczęściej polecane przez użytkowników. To sprawdzony sposób na to, aby uniknąć wyrzucenia pieniędzy w błoto.
Nawet najlepsze szkło hartowane jest dość grube, co nie każdemu przypadnie do gustu. Zwykle jest ono widoczne już na pierwszy rzut oka – może się to okazać problemem dla osób zwracających uwagę na walory wizualne. Kupujących cieszy także prosty montaż, który bez trudu można przeprowadzić samodzielnie.Czy szkło hartowane chroni przed upadkiem? Tak! Dla wielu użytkowników jest to najskuteczniejsza forma zabezpieczenia wyświetlacza podczas upadku na twarde podłoże. Warunek jest jeden – należy wybrać produkt o dobrych parametrach użytkowych.
Opinie na temat szkła hartowanego
Szkło hartowane posiada wielu zwolenników, ponieważ uchodzi ono za trwałe i niezawodne. Dotyczy to jednak akcesoriów renomowanych producentów – w innym przypadku zakup nie ma żadnego sensu. Przesadne oszczędzanie zwykle przynosi skutki odwrotne do zamierzonych, a więc warto jest o tym pamiętać.
Zalety i wady szkła hybrydowego
Szkło hybrydowe stanowi połączenie folii ochronnej oraz szkła hybrydowego. Powłoka składa się z kilku warstw, a dodatkowo cechuje się wysoką elastycznością. Dopasowuje się do powierzchni, co zmniejsza ryzyko jej odklejania się podczas użytkowania smartfona.
Montaż folii hybrydowej jest bardzo łatwy, a więc wiele osób robi to samodzielnie. Należy jednak wykazać się dokładnością oraz ostrożnością. Szczególnie ważne jest to, aby upewnić się, że powłoka przylega do krawędzi ekranu.
Folia hybrydowa na telefon to relatywna nowość, o której nie każdy słyszał. Może być ona stosowana wyłącznie na płaskich powierzchniach, a więc zaokrąglone krawędzie stanowią znaczącą przeszkodę. Nieco inaczej jest w przypadku standardowych folii ochronnych, które są uniwersalne.Kolejną kwestią, którą warto poruszyć jest wygląd. Szkło hybrydowe pod względem walorów estetycznych przypomina klasyczną folię. Najczęściej jest cieńsze od szkła hartowanego, a tym samym mniej widoczne. Dla niektórych osób może stanowić to ważną informację. Nie należy jednak zapominać, że każdy model posiada inne właściwości, z którymi należy zapoznać się przed zakupem.
Opinie na temat szkła hybrydowego
Folia hybrydowa na telefon cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Jej cena jest zbliżona do szkła hartowanego, jednak wyższa niż standardowej folii ochronnej. Sporą wadą jest jednak fakt, że aktualnie nie jest to opcja dla posiadaczy smartfonów z zaokrąglonym wyświetlaczem. Należy jednak pamiętać, że wszystko może się zmienić w niedalekiej przyszłości.
Krótkie podsumowanie
Zarówno szkło hartowane, jak i hybrydowe posiada swoje zalety oraz wady. Należy wybrać rozwiązanie, które będzie w pełni dopasowane do posiadanego urządzenia. Pamiętajmy, że wszelkie zaokrąglenia krawędzi utrudniają dobór właściwego akcesorium ochronnego. Jeśli powłoka nie będzie maksymalnie przylegać do ekranu, to w momencie uderzenia ulegnie on rozbiciu.
Pod względem wizualnym lepiej sprawdzi się szkło hybrydowe. Mniejsza grubość sprawia, że pozostaje ono niemal niewidoczne, o ile tylko zostanie właściwie zamocowane. Optymalna elastyczność również jest zaletą. W przeciwieństwie do zwykłej folii ochronnej, powłoka hybrydowa nie wykazuje tendencji do odklejania lub rolowania.
Czy warto montować szkło ochronne samodzielnie?
Zakupiłeś szkło hartowane lub hybrydowe, jednak nie wiesz, czy warto zamontować go samodzielnie? Taki dylemat ma wiele osób. Część produktów jest bardzo prosta w montażu, jednak spotkamy się również z takimi modelami, które bardzo łatwo uszkodzić. Dodatkowym minusem jest fakt, że nie możemy przetestować, czy powłoka w pełni przylega do powierzchni. Nie zawsze ocena wizualna jest zgodna z rzeczywistością. Z tego powodu ci, którzy nie chcą ryzykować powinni postawić na montaż profesjonalny.
Problemem przy samodzielnym zakładaniu mogą być także nieestetyczne „bąbelki” powietrza, które tworzą się pod powłoką ochronną, a później ciężko jest się ich pozbyć i obniżają komfort użytkowania. Uczciwy koszt usługi montażu to kilkanaście złotych i często można to zrobić „od ręki”, bez zbędnego oczekiwania.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz