Telefon na raty: gdzie kupić smartfona, jakie są możliwości i formalności w 2020?

Zakup nowego telefonu to spory wydatek, szczególnie jeśli posiadamy ograniczony budżet. Wiadomym jest, że nowoczesny smartfon kosztuje kilka tysięcy złotych – co zrobić w sytuacji, gdy nie posiadamy takiej gotówki, a nowy sprzęt potrzebny nam „na już”? Najlepszą opcją wydaje się być telefon na raty. Jeszcze kilka lat temu takie rozwiązanie nie cieszyło się zbyt dużą popularnością i wzbudzało wiele obaw. Niejedna osoba wzbrania się przed podpisywaniem umowy długoterminowej z obawy o oszustwo.

 Telefony na raty nie powinny nikogo dziwić. Opisywana forma zakupu jest powszechnie wybierana podczas nabywania pralki, lodówki, czy też telewizora. Nie trzeba więc obawiać się kruczków w umowie i innych nieprawidłowości. Warunkiem jest jednak znalezienie dobrej, a przede wszystkim uczciwej oferty. 

Zastanawiasz się, gdzie kupić telefon na raty? Możliwości jest wiele! Pamiętaj jednak o tym, aby w żadnym przypadku nie podejmować decyzji zbyt pochopnie. Dopiero po czasie może okazać się, że oferta była nieuczciwa z punktu widzenia kupującego. Poniższe wskazówki z pewnością ułatwią Ci zakup telefonu komórkowego na raty.

Czy warto postawić na telefon na raty?

czy warto

Chcesz wziąć smartfon na raty, jednak nie wiesz, czy to dobry pomysł? Obecnie sprzedaż ratalna jest promowana nawet przez operatorów. Wiele osób nie może do tego przywyknąć, ponieważ jeszcze kilka lat temu ciężko było spotkać kogoś, kto decydował się na omawianą formę zakupu. Nie zapominajmy jednak o tym, że rynek dynamicznie się zmienia i dostosowuje się do różnych grup konsumentów. Rosnące zapotrzebowanie na telefony na raty sprawiło, że obecnie takie oferty stały się standardem.

 • Możliwość zachowania płynności finansowej – ciężko wyobrazić sobie życie bez telefonu komórkowego. Teoretycznie najprostsze urządzenie, które umożliwia wykonywanie połączeń możemy zakupić za kilkadziesiąt złotych. Wiadomym jest jednak to, że nie spełni ono oczekiwań większości współczesnych użytkowników. Nie ma sensu inwestować w sprzęt „na chwilę”. Znacznie rozsądniej jest postawić na telefon na raty bez abonamentu. Możliwość odroczenia spłaty w czasie sprawi, że nie utracimy płynności finansowej, a jednocześnie zakupmy model w pełni dopasowany do naszych rzeczywistych potrzeb.
 • Niskie wymagania wobec kupującego – w zdecydowanej większości przypadków telefony na raty są dostępne także dla zadłużonych. Kupujący nie musi spełniać rygorystycznych warunków, tak jak kilkanaście lat temu. Możliwość zakupu ratalnego bez BIK jest sporym udogodnieniem dla tych, którzy posiadają nieuregulowane należności. Historia kredytowa nie ma większego znaczenia, jednak pamiętajmy, że wiele zależy od miejsca zakupu.
 • Korzystne ceny – istnieje przekonanie, że zakup urządzeń na raty jest nieopłacalny pod względem ekonomicznym. Owszem, możesz zapłacić 2500 zł za sprzęt o wartości rynkowej 2000 zł, a więc nigdy nie podpisuj żadnej umowy „w ciemno”. Bez większych trudności można znaleźć telefony na raty 0%. Oznacza to brak nadprogramowych kosztów.
 • Pozytywne oceny klientów – opinie na temat telefonów na raty są w większości pozytywne, co potwierdza, że jest to korzystna, a jednocześnie bezpieczna forma zakupu. Oczywiście nie ma ona większego sensu, jeśli mamy dostateczną ilość pieniędzy. Nierzadko jednak nie mamy wyboru, a nowy telefon jest potrzebny do codziennego funkcjonowania.
Planując wzięcie telefonu na raty musimy pamiętać o tym, aby rzetelnie przeanalizować kilka różnych ofert. Tylko wtedy wybierzemy propozycję, która jest najkorzystniejsza. Unikajmy wysoko oprocentowanych rat, ponieważ za urządzenie zapłacimy o wiele więcej, niż jest ono warte. Nie należy zapominać, że tego rodzaju sprzęt bardzo szybko traci na wartości.

Gdzie kupić telefon na raty? Zestawienie dobrych ofert

OfertaUwagiSzczegóły
Plusraty 0% ZOBACZ
Orangeniewielka ilość formalności ZOBACZ
T-mobileduży wybór urządzeń ZOBACZ
Playoperator pośrednikiem pomiędzy klientem, a bankiem ZOBACZ
Media Marktrozpoznawalna, pewna sieć ZOBACZ
Neonetbezpieczny zakup na raty ZOBACZ
E-sklepy bardzo atrakcyjne ceny ZOBACZ

Nie masz pojęcia, gdzie najlepiej zakupić telefon na raty? Podobny problem ma wiele osób. Sprawdź poniższe zestawienie najlepszych ofert. Dzięki niemu dowiesz się, co jest niezbędne do przeprowadzenia udanej transakcji.

gdzie kupić

1. Plus

Sieć Plus oferuje telefony na raty bez abonamentu. Jest to relatywnie świeża oferta, a więc wiele osób nie ma pojęcia o jej istnieniu. Za minus można uznać fakt, że ilość dostępnych modeli jest mocno ograniczona. Największą zaletą są oczywiście raty 0%, dzięki którym nie trzeba obawiać się dodatkowych opłat.

 • Pomimo tego, że opisywany operator oferuje smartfon na raty bez abonamentu, to do urządzenia zostanie nam dorzucona karta SIM. Nie mamy jednak obowiązku jej użytkowania. Zostanie ona aktywowana dopiero wtedy, gdy użytkownik postanowić z niej skorzystać.
 • W niektórych przypadkach określona jest cena „na start”, co oznacza konieczności jednorazowej zapłaty np. 199 zł.
 • Umowa nie wymaga własnoręcznego podpisu, a więc może zostać zawarta online.

2. Orange

Orange proponuje telefony na raty 0% – zarówno z abonamentem, jak i bez niego. Warto zaznaczyć, że wspomniany operator nie weryfikuje historii kredytowej, a więc posiadanie ewentualnych zadłużeń nie powinno stanowić kłopotu. Niewielka ilość formalności sprawia, ze nowe urządzenie szybko trafi w nasze ręce. Podobnie, jak w poprzednim przypadku możemy zawrzeć umowę przez internet oraz w punkcie stacjonarnym.

 • Im wyższa wysokość abonamentu, tym niższa miesięczna rata. Jest to jednak opcja dobrowolna dla tych, którzy potrzebują nowego numeru lub chcą zmienić sieć.
 • W przypadku telefonów na raty bez abonamentu na korzystniejsze warunki mogą liczyć osoby, które korzystają już z usług wspomnianego operatora.
 • W ofercie znajduje się ponad sto modeli telefonów, a liczba ta stale rośnie.

telefon na raty w orange

3. T-mobile

T-mobile jest kolejnym operatorem, który proponuje telefony na raty bez oprocentowania. Wybór nowoczesnych urządzeń jest całkiem spory, a więc znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić wyzwania. Warto wspomnieć, że umowa jest podpisywana bez pośrednictwa banków, co dla niektórych osób może mieć znaczenie.

 • Na korzystniejsze warunki zakupu mogą liczyć ci, którzy korzystają już z usług opisywanego operatora lub zdecydowali się na zakup ratalny z abonamentem.
 • Nowi klienci muszą na starcie zapłacić konkretną kwotę – cztery pierwsze raty (w przypadku umowy na 20 miesięcy) lub dwie pierwsze raty (w przypadku umowy na 10 miesięcy).
 • Wszystkie kolejne raty spłacane są w systemie miesięcznym.

4. Play

Zastanawiasz się, co jest potrzebne do telefonu na raty w Play? W tym przypadku operator jest pośrednikiem pomiędzy klientem, a bankiem. Z tego powodu jest to oferta dla tych, którzy posiadają zdolność kredytową. W innej sytuacji złożony wniosek o rozłożenie zakupu na raty może zostać odrzucony.

 • Smartfon na raty bez abonamentu mogą zakupić zarówno stali klienci sieci, jak i ci, którzy nigdy wcześniej nie korzystali z usług opisywanego operatora.
 • Zamówienie może zostać złożone online. Podczas wypełniania wniosku musimy podać dane z dowodu osobistego.
 • Bank wymaga zwrotnego przelewu w wysokości 1 zł. Jest on potrzebny do weryfikacji tożsamości.

oferta play

5. Media Markt

W Media Markt znajdziemy różnorodne telefony bez abonamentu, które można zakupić w systemie ratalnym. Sporym atutem jest fakt, że ceny wielu popularnych modeli znajdują się na bardzo niskim poziomie. Ponadto opisywany sklep systematycznie przeprowadza akcje promocyjne, dzięki którym można zaoszczędzić jeszcze więcej gotówki. Smartfony na raty można zakupić zarówno stacjonarnie, jak i online, więc wszystko zależy od indywidualnych preferencji.

 • W Media Markt dostępne są raty na dowód osobisty. Podczas wypełniania wniosku musimy również ujawnić posiadane dochody. Po jego złożeniu oczekujemy na decyzję kredytową banku.
 • Telefon na raty na dowód zakupiony online wymaga potwierdzenia tożsamości. Możemy zrobić to na kilka sposobów np. poprzez zwrotny przelew bankowy kwoty 1 zł.
 • Pracownik firmy kurierskiej również może zweryfikować tożsamość – w takiej sytuacji należy przedstawić mu dowód osobisty w celu sprawdzenia poprawności danych. Nie przekazujmy mu jednak żadnych dokumentów, ani ich kopii.

6. Neonet

Jeśli oczekujesz bezpiecznego zakupu ratalnego smartfona, to sprawdź ofertę Neonet. Niepodważalną zaletą jest zerowe oprocentowanie, a także brak abonamentu. Jak wygląda wzięcie telefonu na raty w opisywanym sklepie? Wystarczy jedynie wybrać urządzenie najlepsze dla siebie, a następnie złożyć zamówienie online.

 • Maksymalna liczba rat zależy w dużej mierze od wartości urządzenia (zazwyczaj jest to 20 lub 10).
 • Konieczne jest posiadanie dowodu osobistego. Warto zaznaczyć, że wniosek o zakup ratalny osób bezrobotnych lub nieposiadających udokumentowanych dochodów najczęściej rozpatrywany jest pozytywnie (dotyczy to relatywnie niskich kwot).
 • Neonet pełni formę pośrednika – ostateczna decyzja należy do banku. Nie trzeba zbyt długo czekać na rozpatrzenie wniosku.

raty w neonet

7. Zakup telefonu na raty przez internet

Telefony na raty online możemy zakupić w wielu różnych e-sklepach. Wcale nie musimy korzystać z oferty operatorów, czy też popularnych sieci handlowych. Ważne jest jednak to, aby wykazać się należytą ostrożnością. Nie każdy sprzedawca jest uczciwy, a więc nie należy składać zamówienia zbyt pochopnie. Dużym zainteresowaniem klientów cieszy się portal sprzedażowy Allegro, który oferuje raty 0%.

 • Przed podjęciem decyzji o zakupie telefonu na raty online należy zweryfikować, czy dany sprzedawca legalnie funkcjonuje na rynku. W przypadku Allegro jesteśmy objęci ochroną kupujących.
 • Najlepiej zdecydować się na ofertę gwarantującą raty 0% (RRSO na poziomie 0%).
 • Raty PayU to popularna forma płatności (m.in. na Allegro), która wymaga uzyskania zgody banku, czy też partnera pożyczkowego. Właśnie dlatego nie jest to najlepsze rozwiązanie dla zadłużonych.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *