Telewizja i internet: najlepsza oferta w 2022 – mój ranking

Coraz częściej spotykam się z pytaniami o pakiet usług: telewizji i Internetu. Gdy zastanawiałem się dlaczego połączenie jest tak interesujące postanowiłem przyjrzeć się ofertom największych operatorów. Co zobaczyłem? Okazało się, że taki zestaw pozwala na optymalne wykorzystanie stosunku jakości do ceny. Operatorzy oferują bardzo korzystne zniżki w przypadku synergii TV i Internetu. Robią tak między innymi dlatego, że wykorzystują tę samą infrastrukturę dla obu typów nowoczesnych technologii. Dlatego koszty podłączenia pakietu telewizja i Internet nie są dwa razy wyższe niż doprowadzenia tylko jednego łącza. A jakie korzyści dla nas!

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając najlepszą ofertę w 2022? Zanim zapoznasz się z moim rankingiem chcę podkreślić, że przy jego tworzeniu wybrałem kilka najważniejszych czynników.

Są to:

 • stosunek ceny do jakości
 • wybór solidnego i sprawdzonego operatora
 • nowoczesność i niezawodność usług
najlepsza oferta 2022

Dlaczego uważam, że te aspekty są dziś najważniejsze? Ponieważ w dobie konkurencji mamy wybór i możemy skorzystać z najlepszego dostawcy, wybierając świadomie. I co najważniejsze: łatwo możemy znaleźć wymienione cechy u przynajmniej kilku operatorów. Często możemy wybierać z kilku spośród nich w wybranej lokalizacji instalacji usług. Dlatego tworząc ranking operatorów telewizji i Internetu zapoznałem się z kilkudziesięcioma ofertami, przebierając w mnogości kombinacji:

 • prędkości transferu danych
 • technologii dostarczania usług
 • oferty programowej i dodatkowej
 • jakości podtrzymania świadczenia usług

Wybrałem dla Ciebie to, co według mnie najlepsze. Ostateczna decyzja należy leży oczywiście w Twoich rękach, jednak mam nadzieję, że mój przewodnik pozwoli Ci na dokonanie optymalnego wyboru, z którego będziesz cieszyć się naprawdę długo.

Najkorzystniejsze umowy na świadczenie usług TV i Internetu to na ogół umowy terminowe. Wybierając ten rodzaj zobowiązania co prawda wiążemy się z operatorem na dłużej, jednak możemy oszczędzić w skali roku nawet trzycyfrową sumę. W razie przeprowadzki skorzystamy z możliwości przeniesienia usług lub przepisania na innego użytkownika.

Zapraszam do zapoznania się z najlepszymi ofertami telewizji i Internetu w 2022 roku. Oto mój ranking:
OperatorWybrany pakietGdzie kupić?
1.UPC74,99 zł msc ZOBACZ
2.Netia75 zł msc ZOBACZ
3.Vectra69,99 zł msc ZOBACZ
3.Orange99,99 zł msc ZOBACZ

1. UPC – niezawodny Internet i bardzo solidna telewizja

Korzystałem z usług tego operatora w kilku lokalizacjach przez wiele lat. Od razu odpowiem na pytanie: czy zdarzały się awarie? Tak. Ale były sporadyczne i szybko usunięte. W dodatku na ogół nie dotyczyły obu usług jednocześnie, choć są one poprowadzone tą samą infrastrukturą – mówiąc wprost: tym samym kablem. W mojej opinii jest to operator bardzo niezawodny i pewny. Nie tylko zresztą w miejscu, w którym podłączone mamy jego usługi.

Prędkość łącza UPC jest łatwa do zmierzenia za pomocą  speedtest.net , który już oficjalnie jest serwisem do sprawdzania szybkości Internetu w Polsce. Analizowane prędkości zawsze były satysfakcjonujące. Oczywiście należy pamiętać, że maksymalną deklarowaną przepustowość osiągniemy tylko na połączeniu kablowym i z kartą sieciową, która jej nie ograniczy (jak np. karta 100 Mbit/s).

UPC to moim zdaniem najlepsza oferta telewizji i Internetu w 2022

Przyjrzałem się kilku oferowanym pakietom i wybrałem ten, który moim zdaniem zapewnia najlepszy stosunek ceny do jakości. Jeśli zdecydujemy się na ofertę za  74,99 zł miesięcznie , to dostaniemy:

 • dostęp do 136 kanałów TV, w tym aż 109 w jakości HD
 • dostęp do Internetu światłowodowego o prędkości do 300 Mbit/s
 • dekoder Horizon z funkcją routera WIFI
 • świetną usługę WiFree

Dodatkowo, bez żadnych opłat skorzystamy z telewizji internetowej UPC TV Go. To fantastyczna oferta dla tych, którzy chcą oglądać swoje ulubione kanały przez Internet. Wykorzystamy do tego laptopa, smartfona czy tablet.  Sprawdziłem działanie tej usługi: wszystkie dostępne w niej kanały odtworzymy w wysokiej jakości, bez opóźnień. Pracuje doskonale także na połączeniu 4G (LTE) z dala od domu! najlepsza oferta tv i internetu

Wi-Free to oferta dla tych, którzy często przebywają poza miejscem zamieszkania, jednak w zasięgu Hot-Spotu UPC. Logując się wtedy laptopem czy smartfonem do sieci UPC mogą korzystać ze stałego łącza tak samo, jak przebywając w domu. Co ciekawe: Hot-Spotem może być każdy router operatora, który ma włączoną tę usługę. Żeby móc z niej korzystać, należy włączyć ją także na swoim routerze – dla innych.

Jak zamówić telewizję i Internet z UPC?

Wystarczy to zrobić poprzez zweryfikowaną stronę internetową:

Zamów bezpiecznie TV i Internet od UPC

Co ciekawe: okres zobowiązania to 12 miesięcy. Spodziewam się, że przez ten czas wielu z nas nawet nie pozna pełnej oferty programowej przy tej liczbie dostępnych kanałów telewizyjnych.  Instalacja jest całkowicie bezpłatna! 

Co jeszcze otrzymamy decydując się na tę ofertę?

 • wysyłanie danych do 25 Mbit/s
 • jeden publiczny adres IP (ważne dla niektórych usług, np. p2p)
 • brak limitu pobierania danych
 • 3 konta e-mail o pojemności 5GB każde oraz 300 MB na serwer WWW
 • dwustronny pilot do dekodera Horizon (radiowy, czyli koniec z machaniem ręką w kierunku odbiornika)
 • dostęp do UPC na żądanie (a w nim ponad 700 filmów dostępnych w każdej chwili)
Jeśli zastanawiasz się jaką telewizję z Internetem wybrać, to ja z czystym sumieniem mogę polecić właśnie UPC.
Warto pamiętać, że jeśli posiadamy już okablowanie w mieszkaniu lub domu i nie chcemy wprowadzać w nim modyfikacji poprzez montaż światłowodu, to skorzystamy z tej oferty także w tradycyjnej technologii kablowej, nie tracąc na jakości usług.

2. Netia – sprawdzony operator

Moim drugim wyborem jest oferta Netii, czyli operatora działającego na polskim rynku usług telekomunikacyjnych od ponad 20 lat. Mam liczne grono znajomych, którzy zdecydowali się na Netię i poza pojedynczymi przypadkami – wszyscy są zadowoleni.

Pamiętajmy, że jeden niezadowolony klient ze swoją negatywna opinią ma zasięg większy, niż kilkudziesięciu zadowolonych. Dlaczego? Ponieważ ten niezadowolony jednym lub kilkoma kanałami dotrze do innych, potencjalnych klientów, tworząc negatywną opinię. A zadowoleni są zdecydowanie mniej skłonni do wyrażania opinii. Poniekąd słusznie – dlaczego mają chwalić coś, co działa dokładnie tak, jak powinno? ?

Ugruntowana pozycja Netii na rynku oraz zdobyte doświadczenie pozwala tej firmie świadczyć usługi na bardzo wysokim poziomie. Można wręcz powiedzieć, że jest to ekstraklasa wśród operatorów oferujących telewizję plus Internet. Większość dostępnych w Internecie opinii sugeruje, że rzadko występujące awarie usuwane są szybko i sprawnie, a jakość usług nie pozostawia nic do życzenia.

Chciałbym zwrócić uwagę na pakiet dostępny za  75 zł miesięcznie . Co otrzymamy za taki abonament?

 • 99 kanałów telewizyjnych
 • połączenie internetowe o prędkości do 600 Mbit/s
 • dekoder EVOBOX 4K

Zatem jest to oferta z szybszym Internetem i trochę uboższą ofertą telewizyjną, niż ta od UPC. Jednak jej jakość nadal plasuje ją w czubie stawki wśród dostępnych na rynku usług.

Zwraca uwagę fakt, że dekoder od UPC ma wbudowany router, co znacznie ogranicza ilość koniecznego do zajęcia miejsca i kabli. Decydując się na Netię otrzymamy osobny dekoder i router. Jednak ich instalacja i użytkowanie będzie praktycznie tak samo łatwa. Pobór prądu przez te urządzenia jest niewielki i nieistotny w porównaniu np. do lodówki czy pralki.
telewizja plus internet

Co jeszcze otrzymamy w pakiecie za 75 zł miesięcznie?

 • prędkość wysyłania do 100 Mbit/s
 • 65 kanałów w jakości HD
 • Giganagrywarkę Maxi przez 1 miesiąc za 0 zł (możliwość nagrywania do 1500 godzin programów oraz przewijania do 7 godzin wstecz wybranych programów)
 • Usługe Bezpieczny Internet za 0 zł na 2 miesiące
 • Pakiet Cinemax HD za 0 zł na 24 miesiące
Warto pamiętać, że usługi dodatkowe oferowane nam na określony czas na 0 zł są nieobowiązkowe. Możemy z nich w każdej chwili zrezygnować – nie zapłacimy wtedy za nie po okresie promocyjnym.

Jak zamówić telewizję i Internet z Netii?

Skorzystaj z poniższego linku:

Telewizja i internet od Netii

Zamawiając usługi Netii otrzymamy  pierwsze 3 miesiące za darmo.  W tym czasie skorzystamy ze wszystkich możliwości wybranego pakietu nie ponosząc kosztów. Umowa będzie zawarta na czas określony: 24 miesiące. Jest to zatem okres dwukrotnie dłuższy, niż w przypadku usług oferowanych przez UPC. Aktywacja Internetu będzie kosztować 79 zł, a telewizji tylko 1 zł.

3. Telewizja i Internet od Vectry – ciekawy wybór alternatywny

Osoby, które oczekują wyboru szerszego niż ten od największych i najbardziej znanych operatorów mogą zwrócić uwagę na Vectrę. Firma ta ma także sprawdzone szeroko usługi z racji oferowania ich powszechnie, z dużą dostępnością. Na który pakiet promocyjny zwróciłem uwagę? Zapraszam się do zapoznania się z ofertą za  69,99 zł miesięcznie. 

Co w niej otrzymamy?

 • 78 kanałów TV (47 w jakości HD)
 • Internet o prędkości do 300 Mbit/s
 • dekoder TV Smart 4K BOX
Oferta Vectry, tak jak również UPC i Netii zawiera upusty po 5 zł za zgodę na komunikację marketingową oraz otrzymywanie faktur drogą elektroniczną, czyli e-fakturę.

Uwagę zwraca mniejsza liczby kanałów telewizyjnych niż u innych operatorów, jednak usługa internetowa dorównuje jakością konkurencji. Router WIFI oraz dekoder telewizyjny 4K to osobne urządzenia, będą zatem musiały być niezależnie od siebie podłączone do zasilania.

Oto co jeszcze znajdziemy w pakiecie:

 • wysyłanie danych do 40 Mbit/s
 • usługę TV Smart GO – 47 kanałów telewizji internetowej dostępnej z dowolnego urządzenia w każdym miejscu z zasięgiem Internetu
 • HBO (3 kanały) i HBO Max za 1 zł przez pierwsze 3 miesiące
 • Tidal HiFi na 6 miesięcy za darmo
 • pilota Bluetooth – brak konieczności kierowania go w stronę dekodera

najlepsza oferta telewizja internet

Jak zamówić telewizję i Internet z Vectry?

To bardzo proste. Pod tym adresem znajdziemy wybór wszystkich pakietów, w tym tego, który według mnie jest najbardziej korzystny. Instalacja kosztuje teraz jedynie 1 zł. Pamiętajmy, że umowa z Vectrą będzie obowiązywać przez 24 miesiące. Po tym czasie wzrośnie opłata abonamentowa: o 10 zł miesięcznie. Jednak wtedy już możemy skorzystać z kolejnej promocji na najtańszą telewizję i Internet.

To ciekawa alternatywa, nie odbiegająca jakością od ofert UPC czy Netii. Jest szczególnie warta rozważenia w lokalizacji, w której któraś z wcześniej wymienionych firm nie oferuje swoich usług.

4. Telewizja i Internet od Orange

Oferta pomarańczowego operatora jest droższa od powyższych. Jednak ze względu na zasięg Orange może nie mieć dla siebie realnej alternatywy w niektórych lokalizacjach. Dlatego wybrałem dla Ciebie najciekawszy i najkorzystniejszy pakiet.

Co otrzymamy za 99,99 zł miesięcznie?

 • 121 kanałów TV, w tym 79 HD i 2 programy 4K
 • Internet światłowodowy do 300 Mbit/s

Dane wyślemy z prędkością do 50 Mbit/s. Otrzymamy też modem Funbox w cenie.

Jest to bogata oferta, poparta doświadczeniem operatora. Ze wszystkimi awariami radzi sobie doskonale i chociaż ma stosunkowo wysoką cenę, to zapewnia błyskawiczny serwis. Dostępnych jest tez wiele usług dodatkowych, min Netflix, HBO czy Canal+. Są one oczywiście płatne.

Jak zamówić telewizję i Internet z Orange?

Zamawiając on-line skorzystamy z rabatu na abonament. Nie zapłacimy nic przez pierwsze dwa miesiące! Aby skorzystać z tej promocji należy zamówić usługi pod tym adresem. Instalacja kosztować będzie 49,99 zł. Wygodnym sposobem na zamówienie usług jest pozostawienie swojego numeru telefonu wraz z dogodnym terminem oddzwonienia. Skontaktuje się z nami konsultant, który przedstawi nam wszystkie szczegóły oferty.

Nie(trudny) wybór najlepszej oferty telewizji i Internetu w 2022

Mnogość ofert może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego też przedstawiłem Tobie nie tylko wybranych, najlepszych operatorów, ale też pakiety posiadające optymalny stosunek jakości do ceny. Zarówno osoby, którym zależy na szybkim Internecie, jak i te szukające głównie rozrywki telewizyjnej znajdą coś dla siebie. Warto zastanowić się co dla nas jest najważniejsze. Jestem jednak przekonany, ze wszystkie opisane powyżej pakiety spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Pamiętajmy, że jedną z podstawowych cech dobrego operatora jest niezawodność świadczonych usług. Co nam przyjdzie ze 100 kanałów TV czy szybkiego Internetu, jeśli usługi te nie będą działać? Dlatego też warto skorzystać z oferty tych sprawdzonych firm, które w razie kłopotów przyjdą nam z pomocą.

Ponownie, w 2022 roku moim liderem jest UPC, którego ofertę podejrzysz i zamówisz korzystając z przycisku poniżej:

Aktualna oferta TV + Internetu od UPC
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Internet
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *