Telewizja na kartę nc+ bez umowy: opinie, jak działa i czy warto?

Telewizja na kartę jest prawdziwym strzałem w dziesiątkę dla tych, którzy nie chcą podpisywać długoterminowych umów. Faktem jest, że zwykle najkrótszy czas trwania zobowiązania to 12 lub 24 miesiące – w przypadku nc+ na kartę z usługi można zrezygnować w dowolnym momencie. Zapewnia to maksymalną swobodę oraz poczucie bezpieczeństwa. Docenią to w szczególności ci, którzy regularnie wyjeżdżają oraz przebywają w wielu różnych miejscach.

Telewizja na kartę bez umowy to przede wszystkim kanały „podstawowe”, ponieważ oferta premium zarezerwowana jest dla klientów, którzy zdecydowali się na abonament. Trudno się temu dziwić – z punktu widzenia dostawcy usług telewizyjnych długotrwałe umowy są bardziej opłacalne, ponieważ stanowią pewne źródło dochodów.

Czym jest TV na kartę?

Wariant ten działa w systemie prepaid. Ofertę można porównać do działania telefonu na kartę. Nie musimy decydować się na kilkumiesięczną współpracę z dostawcą telewizyjnym. Jeśli stwierdzimy, że oferta nie spełnia naszych oczekiwań, to możemy po prostu z niej zrezygnować. Nie trzeba obawiać się kar finansowych, czy też innych konsekwencji. Nie podpisujemy umowy, co gwarantuje nam wolność.

Telewizja bez umowy działa na doładowania, które musimy zakupić, jeśli chcemy uzyskać dostęp do płatnych programów telewizyjnych. Sporym atutem jest fakt, że to od nas zależy kiedy zakupimy kolejne doładowanie. Nie musimy tego robić, jeśli akurat mamy ważniejsze wydatki. W przypadku umowy na abonament zostalibyśmy ukarani odsetkami za brak terminowej wpłaty.

tv bez abonamentu

Co jest potrzebne do oglądania telewizji?

Telewizja prepaid wymaga posiadania kilku podstawowych elementów umożliwiających niezakłócony odbiór sygnału. Wiele osób uważa, że jest to usługa bez anteny satelitarnej. Nic bardziej mylnego! Musi ona zostać zamontowana, jeśli chcemy uzyskać dostęp do kanałów TV.

Osoby zainteresowane telewizją na doładowanie muszą zaopatrzyć się w:

 1. Antenę satelitarną z konwerterem (musisz posiadać we własnym zakresie) – element, który jest niezbędny do tego, aby skorzystać z omawianej oferty. Zaletą jest fakt, że niemal wszyscy, którzy korzystali w przeszłości z oferty telewizji satelitarnej posiadają już właściwie dopasowaną oraz zamontowaną antenę, a więc nie muszą martwić się o dodatkowe koszty. Ważne jest to, aby produkt gwarantował optymalny zasięg, bezawaryjną pracę oraz odporność na negatywne oddziaływanie czynników zewnętrznych. Należy zainwestować w jakość.
 2. Dekoder, lub Moduł CAM do wyboru (otrzymasz na własność w ramach pierwszej opłaty) – jest to wydatek jednorazowy, co stanowi największą zaletę. Urządzenie staje się własnością użytkownika, co oczywiście ma swoje plusy oraz minusy. W przypadku umowy na abonament możemy zazwyczaj jedynie użytkować sprzęt, a po zakończeniu umowy jesteśmy zobowiązani do jego zwrócenia. Jeśli jednak dojdzie do jego usterki, to możemy otrzymać nowy odbiornik w ramach obowiązującej współpracy.

  Telewizja na kartę umożliwia nam zakup dekodera bez konieczności zwrotu, jednak to my ponosimy odpowiedzialność za jego stan. Jeśli dojdzie do awarii, to jedynym rozwiązaniem problemu jest zakup kolejnego modelu. Dekoder będzie działał bez problemu z niemal każdym telewizorem. Moduł CAM z kolei sprawia, że posiadamy jedynie kartę, która pełni rolę standardowego odbiornika oraz karty dostępu do zakodowanych kanałów. Do telewizora podłączamy jedynie kabel satelitarny. Możemy więc uniknąć zbyt dużej ilości przewodów, a także zminimalizować zużycie energii. Co istotne, aby korzystać z modułu CAM, nasz TV musi posiadać odpowiednie wejście i wbudowany tuner satelitarny – należy się zatem upewnić na stronie producenta, że właśnie tak jest. Będzie to dotyczyć przede wszystkim nowszych modeli odbiorników.

co jest potrzebne

Jak skorzystać z nc+ na kartę?

Nie każdy wie, jak aktywować telewizję na kartę. Możemy udać się do autoryzowanego punktu lub wszelkie formalności wypełnić drogą internetową. Coraz więcej osób decyduje się na drugie rozwiązanie, które jest szybsze i wygodniejsze. Należy jedynie wejść na oficjalną stronę dostawcy, a następnie dokonać zamówienia.

Chcąc zamówić telewizję na kartę bez abonamentu należy:

 1. Wybrać odpowiedni pakiet na oficjalnej stronie (aktualnie dostępne są trzy opcje), a następnie nacisnąć przycisk „Kontynuuj”.
 2. Uzupełnić formularz dostawy. Zamówienia można dokonać, jako klient indywidualny lub biznesowy. Pamiętajmy, że jest to oferta bez abonamentu, a więc podane dane nie zostaną wykorzystane do stworzenia umowy. Następnie klikamy w przycisk „Przejdź dalej”.
 3. Po przejściu do podsumowania zamówienia możemy sprawdzić poprawność wpisanych danych, czy też koszt całkowity. Jeśli nic nie budzi zastrzeżeń, to należy sfinalizować zakup.

Jakie pakiety są dostępne i ile kosztuje TV na kartę?

jak skorzystać

Oferty na kartę od nc+ są dość różnorodne, dzięki czemu wybór czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinien stanowić problemu. Wszystko zależy od tego, jakie programy nas interesują. Wiadomym jest, że im więcej kanałów, tym wyższy koszt. Musimy zastanowić się, czy rzeczywiście będziemy z nich korzystać.

Poniższe zestawienie obrazuje ofertę z końca czerwca 2020, aby pozyskać aktualną, warto odwiedzić stronę internetową, lub porozmawiać z konsultantem.

Koszt jednorazowy
(w tej cenie otrzymujemy dekoder, lub moduł na własność i pierwszy okres TV)
Szczegóły
Pakiet z CANAL+ 1 miesiąc na start z dekoderem 99 zł
 • Przez pierwszy miesiąc ponad 165 kanałów (bez możliwości przedłużenia – standardowo dostępne są wyłącznie w ofercie na abonament)

 • Po upływie pierwszego miesiąca wybierasz:

 • Pakiet Start+ (80 kanałów) w cenie 19,99 zł mies. (przy doładowaniu na min. 5 miesięcy), lub za 24,95 zł miesięcznie (w „widełkach” doładowania 1 – 5 mies.)
 • lub

 • Pakiet Komfort+ (110 kanałów) w cenie od 39,99 zł (przy doładowaniu na min. 5 miesięcy), lub 44,99 zł (widełki dołądowania 1 – 5 mies.)
Pakiet z CANAL+ 1 miesiąc na start (moduł CAM) 199 zł
 • Przez pierwszy miesiąc ponad 165 kanałów (bez możliwości przedłużenia – standardowo dostępne są wyłącznie w ofercie na abonament)

 • Po upływie pierwszego miesiąca wybierasz:

 • Pakiet Start+ (80 kanałów) w cenie 19,99 zł mies. (przy doładowaniu na min. 5 miesięcy), lub za 24,95 zł miesięcznie (w „widełkach” doładowania 1 – 5 mies.)
Pakiet Start+ na 12 miesięcy (dekoder 2849/50) 199 zł/mies.
 • Przez pierwszy rok ponad 80 kanałów w ramach jednorazowej opłaty 199 zł

 • Po upływie roku wybierasz:

 • Pakiet Start+ (80 kanałów) w cenie 19,99 zł mies. (przy doładowaniu na min. 5 miesięcy), lub za 24,95 zł miesięcznie (w „widełkach” doładowania 1 – 5 mies.)
 • lub

 • Pakiet Komfort+ (110 kanałów) w cenie od 39,99 zł (przy doładowaniu na min. 5 miesięcy), lub 44,99 zł (widełki dołądowania 1 – 5 mies.)

Do dyspozycji mamy przyzwoitą liczbę kanałów. W dwóch pakietach na pierwszy miesiąc otrzymujemy ofertę programową z nieco wyższej półki. Później, przychodzi czas na decyzję, który wariant wybieramy dalej. Co za tym idzie, po upływie miesiąca ilość kanałów kurczy się, nie są to programy premium, jednak osoby mające standardowe oczekiwania z pewnością będą zadowolone.
Pamiętaj! Po upływie 1 lub 12 miesięcy (w zależności od wybranej oferty) należy zdecydować, który pakiet lepiej spełnia nasze wymagania. Podczas podejmowania ostatecznej decyzji należy sprawdzić listę dostępnych kanałów. Oczywiście nie musimy decydować się na dalsze korzystanie z telewizji. To my mamy pełny wpływ na to, kiedy nastąpi kolejne doładowanie. Dekoder na kartę nie jest zwracany, a więc w dowolnym momencie możemy aktywować usługę. To samo dotyczy modułu CAM.

Brak doładowania = koniec oglądania?

TV na kartę od nc+ nie wymaga od użytkowników systematyczności. Z usług telewizyjnych możemy więc korzystać wtedy, gdy mamy na to ochotę. Warto jednak wiedzieć, że brak doładowania nie jest równoznaczny z tym, że zostanie nam całkowicie odebrany dostęp do kanałów telewizyjnych.

 Przez pierwszy miesiąc od wygaśnięcia pakietu podstawowego można korzystać z bezpłatnego dostępu do 22 programów. Jest to dobra opcja dla tych, którzy spóźnili się z zakupem doładowania. 

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolejne doładowanie miało miejsce dopiero za kilka tygodni. Dostawca usług nie wymaga od nas ciągłości, co przekłada się na maksymalną swobodę. Jeśli więc wyjeżdżamy na kilka miesięcy lub mamy ważniejsze wydatki, to nie musimy doładowywać konta.

Jak odblokować kanały?

Odblokowanie kanałów w ramach telewizji na kartę nie jest skomplikowane. Jeśli korzystamy z oferty pierwszy raz, to niezbędna jest jej aktywacja. Przede wszystkim należy dokonać poprawnej instalacji, a także konfiguracji dekodera na kartę lub modułu CAM. Trzeba także upewnić się, że antena satelitarna została właściwie zamocowana, a odbiór sygnału nie został zakłócony.

Po upewnieniu się, że uzyskaliśmy satysfakcjonującą jakość sygnału należy aktywować kartę. W tym celu należy:

 • Wysłać SMS pod numer wskazany przez dostawcę. W treści umieszczamy numer karty.
 • Skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta drogą telefoniczną. Pamiętajmy, że podczas rozmowy musimy podać numer karty.
 Czas oczekiwania na aktywację usługi jest zróżnicowany, jednak nie powinien on przekraczać dwóch dni roboczych. Jeśli po tym czasie nadal nie będzie dostępu do telewizji na kartę, to koniecznie skontaktuj się z konsultantem nc+. 

Jak opłacić telewizję na kartę?

Opłacanie telewizji na kartę jest bardzo proste, a więc każdy poradzi sobie z tym zadaniem. Możemy zrobić to na trzy sposoby:

 • Przez internet.
 • Poprzez przelew bankowy (dostęp do TV uzyskuje się po maksymalnie 72 godzinach).
 • W autoryzowanym punkcie nc+.

Plusem osobistej wizyty w punkcie dostawcy usług telewizyjnych jest fakt, że aktywacja następuje natychmiast. Nie ma konieczności oczekiwania na zaksięgowanie wpłaty. Jeśli jednak telewizja na kartę nie działa pomimo że jest aktywowana, to należy upewnić się, że nie doszło do zakłócenia łączności. Bardzo często przyczyną problemu jest nieprawidłowe podłączenie poszczególnych elementów.

jak doładować kartę

Jak sprawdzić ważność doładowania?

Zastanawiasz się, jak sprawdzić stan konta po doładowaniu karty? Możesz to zrobić na kilka różnych sposobów. Dzięki temu dowiesz się, kiedy należy dokonać ponownego doładowania, aby nie utracić dostępu do ulubionych kanałów.

Sprawdzenie ważności odbywa się:

 • Przez internet (należy wprowadzić numer swojej karty).
 • Poprzez wiadomość SMS wysłaną na numer wskazany przez dostawcę. Informacja zostanie umieszczona w wiadomości zwrotnej.
 • Podczas rozmowy z konsultantem. W tym celu należy zadzwonić na numer Biura Obsługi Klienta. Konieczne jest podanie numeru karty.

Zalety i wady telewizji na kartę nc+

Telewizja na kartę to nie tylko plusy, ale również minusy. Z pewnością nie jest to oferta dla każdego. Ci, którzy oczekują dostępu do kanałów premium mogą czuć niedosyt. Poniżej przedstawiam krótkie zestawienie, które ułatwi podjęcie ostatecznej decyzji.

Zalety:

 • Brak umowy – to najważniejszy atut omawianej oferty. Zadowoli to tych, którzy chcą uniknąć długoterminowych zobowiązań.
 • Pełna swoboda – kartę możemy doładować wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Nie są narzucane nam żadne terminy. Ponadto nie musimy obawiać się kar finansowych.
 • Minimum formalności – aktywacja telewizji na kartę jest bardzo prosta. Zwykle po kilku dniach otrzymujemy nieograniczony dostęp do kanałów TV.
 • Wysoka jakość obrazu i dźwięku – kanały HD w połączeniu z nowoczesnym odbiornikiem gwarantują doskonałe wrażenia podczas oglądania filmów i seriali.
 • Anonimowość – brak umowy sprawia, że wiele osób czuje się bardziej anonimowo.
 • Dekoder/moduł CAM  na własność – istnieje możliwość wykorzystania ich w przyszłości.
Wady:
 • Relatywnie wysoka cena – w wielu przypadkach podpisanie umowy na abonament jest korzystniejsze pod względem ekonomicznym.
 • Ograniczona liczba kanałów – nie jest to problemem w przypadku, gdy posiadamy standardowe oczekiwania. Nie znajdziemy tutaj jednak kanałów filmowych premium.
 • Konieczność zakupu dekodera/modułu CAM  – jest to jednorazowo większy wydatek niż ma to miejsce w przypadku dzierżawy urządzenia, czyli w „klasycznym” układzie abonamentowym.

Opinie, czyli co mówią użytkownicy? 

opinie o nc+ na kartę

Telewizja nc+ bez abonamentu zapewnia szeroki zakres swobody. Przede wszystkim nie trzeba martwić się o zbędne formalności, czy też zobowiązania w postaci umowy. Ponadto zakupu można dokonać przez oficjalną stronę internetową, co jest szybkie i bezproblemowe.
Dla niektórych osób wybór pakietów na kartę nc+ jest zbyt ograniczony. Dotyczy to przede wszystkim tych, którzy oczekują kanałów premium. Oczywiście mamy do dyspozycji pakiety dodatkowe, jednak jest to dodatkowy koszt, który sprawia, że usługa jest mało ekonomiczna.
Możliwość doładowania w dowolnym terminie jest udogodnieniem dla tych, którzy często przebywają poza domem. Wiele osób wyjeżdża sezonowo za granicę, przez co umowa na abonament to dla nich strata pieniędzy.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telewizja
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *