Telewizja przez Internet i VOD: gdzie i jak oglądać online legalnie?

Telewizja przez Internet to znakomita alternatywa dla osób, które nie posiadają telewizora. W dzisiejszych czasach coraz więcej osób nie korzysta z tradycyjnego odbiornika. Na szczęście legalnych rozwiązań mamy pod dostatkiem – wystarczy jedynie wybrać opcję, która spełni wszystkie nasze oczekiwania. Wybór jest na tyle szeroki, że z pewnością każdy znajdzie platformę dla siebie.

Dlaczego warto oglądać telewizję online?

Coraz więcej osób ceni sobie komfort i swobodę, jaką daje telewizja online. Podstawową zaletą tego rozwiązania jest fakt, że możemy oglądać ją w dowolnym miejscu. W przypadku telewizora jest to niemożliwe. W przypadku telewizji internetowej musimy posiadać zarejestrowane konto, do które mamy dostęp z każdego komputera, czy też urządzenia mobilnego. Z pewnością jest to duża wygoda dla osób, które często podróżują po Polsce.

Warto również dodać, że w przypadku klasycznej telewizji jesteśmy zobowiązani do opłacania niemałego abonamentu. W sieci o wiele taniej zakupimy ciekawe pakiety, które pozwolą nam oglądać kanały najlepszej jakości. Jest to opcja najbardziej ekonomiczna. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby korzystać wyłącznie z legalnych platform internetowych. W sieci znajdziemy wielu dostawców, którzy oferują TV online w bardzo niskich cenach, jednak warto wiedzieć, że nie posiadają oni umów z dostawcami. Jest to strata pieniędzy, gdyż nielegalna strona może zostać zamknięta w każdej chwili. Ponadto serwery często są przeciążone, przez co nie obejrzymy programu, który naprawdę nas interesuje.

Jak oglądać telewizję przez Internet?

W pierwszej kolejności musimy zapoznać się z ofertą dostawców – dostępnymi pakietami, a także cenami. Na tej podstawie możemy zdecydować, która platforma oferuje nam najlepsze warunki umowy. Nierzadko możemy oglądać programy całkowicie za damo – ta opcja interesuje ogromną ilość osób.

Każdy z nas ma zupełnie inne upodobania. Jedni pragną posiadać dostęp do kanałów typowo kobiecych, inni zaś na piedestale stawiają programy sportowe. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby znaleźć ofertę, która będzie idealnie dopasowana do wymagań. Decydując się na zakup pakietu oczekujemy, że zapłacimy wyłącznie za to, czego naprawdę potrzebujemy. Poniżej przedstawiono prężnie rozwijających się dostawców telewizji internetowej.

 • Telewizja internetowa WP Pilot
 • WP Pilot to legalna telewizja internetowa, która pozwala na oglądanie ulubionych programów na smartfonie, tablecie, czy też komputerze. Istnieje również możliwość jej odtwarzania na telewizorze, który posiada funkcję Android TV. Rejestracja na tej platformie jest całkowicie darmowa.

  Każdy użytkownik ma do dyspozycji pakier Starter, który składa się z 25 darmowych kanałów. Istnieje możliwość wykupienia dodatkowych płatnych pakietów, jednak jest to zupełnie dobrowolne.
  Dostawca oferuje darmową telewizję w zamian za oglądanie reklam. Jest to więc uczciwa transakcja, którą doceniło wielu użytkowników. Na uwagę zasługuje fakt, że nie są to kanały „na próbę”, które po czasie stają się płatne.

  Z oferty WP Pilot mogą również skorzystać osoby, które nie zarejestrowały się na platformie. Minusem jest to, że czas jest ograniczony. Znacznie lepiej założyć jest konto – rejestracja jest szybka i całkowicie bezproblemowa.

  Dodatkowe pakiety tematyczne oferowane są w bardo korzystnych cenach. Dla przykładu – pakiet podstawowy (44 popularnych kanałów) to koszt od 14,90 zł miesięcznie (wariant automatycznie odnawiany, opłacany kartą). Pakiet Eleven Sports składający się z czterech kanałów relacjonujących na żywo wydarzenia sportowe to koszt od 13,90 zł miesięcznie. Oczywiście pakiet Starter pozostaje cały czas dostępny i darmowy.

  Serwisy VOD

  VOD, czyli wideo na życzenie, to rozmaite serwisy, które oferują dostęp do emitowanych materiałów. Bardzo często są to nie tylko programy, które możemy oglądać w telewizji, ale również produkcje, które powstały specjalnie dla VOD.

  Z tego rozwiązania korzystają szczególnie chętnie młode osoby. Jest ono niezwykle komfortowe – możemy oglądać ulubione seriale wtedy, gdy mamy na to czas i ochotę. Nie musimy podporządkowywać się telewizji – jest to po prostu niemożliwe. Nikt nie zrezygnuje z pracy, czy też szkoły tylko dlatego, że w TV leci nasz ulubiony serial. Na szczęście w dzisiejszych czasach mamy do dyspozycji VOD – nie przegapimy już żadnego odcinka.

  telewizja online

  Poniżej przedstawiono najpopularniejsze serwisy VOD:

 • Player.pl
 • Player.pl to głównie programy emitowane przez stacje TVN, jednak nie brakuje również polskich i zagranicznych filmów, czy też wydarzeń sportowych. Oferta serwisu cały czas się rozrasta. Wielkim plusem jest to, że część materiałów udostępniana jest całkowicie za darmo. Niektóre programy jednak wymagają rejestracji oraz wykupienia dostępu. Oczywiście jest to zupełnie dobrowolne – w większości przypadków płatne programy są po kilku miesiącach udostępniane za darmo.

  Jeśli ktoś ma wystarczająco dużo cierpliwości, to może poczekać na swój ulubiony program.
  Player pozwala oglądać za darmo w zamian za oglądanie reklam. Nie są one jednak zbyt uciążliwe. W ofercie znajduje się pakiet Player+BOX, który daje dostęp nie tylko do materiałów VOD, ale również telewizji na żywo (nie wymaga to podpisywania umowy). Oprócz tego do dyspozycji mamy różnorodne pakiety od 9,99 zł/miesięcznie.

 • Ipla.pl
 • Ipla to jedna z najchętniej odwiedzanych platform rozrywkowych. Jest to serwis łączący VOD oraz telewizję na żywo. Znajdziemy tutaj wiele programów emitowanych przez stację Polsat, ale również filmy, czy też muzyka. Użytkownik może wykupić dostęp do pojedynczych materiałów lub zakupić pakiet, który daje nieograniczony dostęp do wszystkich produkcji udostępnionych przez serwis.

  Za pojedynczy materiał zapłacimy kilka złotych. Zakup pakietu to koszt kilkudziesięciu złotych. Dla przykładu – pakiet „Filmy i seriale” to koszt 20,00 zł miesięcznie. Za pakiet „Ipla TV” (dostęp do 89 kanałów TV) zapłacimy 60,00 zł miesięcznie.

  Dla klientów telefonii komórkowej sieci Plus przygotowano specjalny pakiet „Ipla Plus”. W ramach tej oferty użytkownik może otrzymać m.in. darmowy transfer danych, dostęp do seriali TV Polsat, pakiet bez reklam.

 • VOD.tvp.pl
 • VOD.tvp.pl to serwis zrzeszający produkcji emitowane przez Telewizję Polską. Większość z nich możemy oglądać zupełnie za darmo, jednak dostęp do niektórych materiałów wymaga dodatkowej opłaty. Płatności można dokonać poprzez przelew lub sms. Zwykle jest to kilka złotych za jeden materiał wideo. Warto dodać, że dostęp wykupywany jest konkretnie do danego tytułu.

  Serwis stworzył specjalną Strefę ABO, do której bezpłatny dostęp mają wszystkie osoby, które opłacają abonament telewizyjno-radiowy. Użytkownicy, którzy nie mają zarejestrowanych odbiorników RTV mogą wykupić dostęp do Strefy ABO za 9,99 zł miesięcznie. Należy jednak pamiętać, że treści licencyjne nie są zawarte w cenie. Strefa ABO to bogaty katalog filmów, programów dokumentalnych, seriali, a także wielu innych produkcji. Na uwagę zasługuje fakt, że katalog jest stale aktualizowany.

  Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
  Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

  Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *