UPC światłowód a opinie, ceny, zasięg i dostępność internetu – czy warto skorzystać?

Internet światłowodowy w domu to dziś już standard dla usług internetowych wysokiej jakości. Połączenie siecią optyczną daje wiele korzyści dla klienta. Możesz więc dzięki temu korzystać z dostępu do Internetu, który jest szybki, stabilny i niezawodny. Parametry, które kiedyś osiągalne były tylko w wybranych, wyspecjalizowanych sieciach lokalnych dziś dostępne są dla Ciebie. Dziś przyjrzymy się usłudze światłowodu od UPC.

Na początek, krótka pigułka wiedzy dla niecierpliwych, a następnie dokładna analiza ofert:

 • Światłowód od UPC oceniam bardzo dobrze, ceny są przystępne, łącze stabilne, a awarie zdarzają się rzadko
 • Pamiętaj, że ze względów technicznych światłowodu nie podłączysz wszędzie – zanim przejdziesz dalej, sprawdź dostępność w Twojej lokalizacji
 • Mój ulubiony pakiet światłowodu UPC to 600 Mbit/s za 60 zł, pełne szczegóły tej oferty znajdziesz w tym miejscu
 • Nie przepłacaj za instalację! Skorzystaj z możliwości podłączenia za 1 zł przy zakupie online (normalnie 50 zł). Zapisz sobie ten link i wykorzystaj ofertę promocyjną 

Przeszliśmy przez najważniejsze aspekty, dzięki czemu możemy teraz wgryźć się w szczegóły. Zatem jakie są opinie, ceny, zasięg i dostępność Internetu od tego operatora? Czy światłowód UPC w bloku ma dobre opinie? Jak wygląda szczegółowa oferta?

Zapraszam do lektury.

Internet światłowodowy w UPC

Czy w UPC jest światłowód? Przecież nie wszyscy operatorzy świadczą tego typu usługi. Sprawdziłem to. Jest już od kilku lat, dzięki czemu UPC nabrało doświadczenia i może teraz świadczyć serwis szybkiego Internetu do bloku i domu jednorodzinnego. Także wiele firm korzysta ze światłowodu UPC. Czy wszyscy są zadowoleni? Z jakich pakietów mogą skorzystać?

Specjalnie dla Ciebie wykonałem dogłębną analizę światłowodu od UPC. Jakie czynniki brałem pod uwagę? Były to przede wszystkim:

 • Dostępność: sprawdziłem jakie pokrycie ma sieć optyczna od UPC
 • Szybkość: czy światłowód od UPC jest tak szybki, jak konkurencja?
 • Możliwość wyboru optymalnego pakietu, a więc elastyczność oferty
 • Ceny: czy są konkurencyjne i przystępne?
 • Niezawodność: jak według opinii obecnych użytkowników działa Internet UPC i czy awarie są szybko usuwane?

Chcę zapewnić Ci wszystkie dostępne informacje w jednym miejscu, by pomóc w podjęciu decyzji przed zakupem światłowodu UPC.

Światłowód UPC i zasięg

Od tego trzeba zacząć. Czy w Twojej lokalizacji możliwa jest instalacja światłowodu od UPC? Można to bardzo łatwo sprawdzić. Co należy zrobić? Oto instrukcja krok po kroku:

 • Wejdź na stronę operatora
 • Wpisz miejscowość, ulicę i numer budynku, pod którymi chcesz zainstalować usługę
 • Kliknij Sprawdź teraz

Od razu otrzymasz informację, czy możesz zamówić dziś szybki Internet światłowodowy UPC. Jeśli odpowiedź nie będzie pozytywna, to możesz zostawić swoje dane. W przypadku rozbudowy sieci operator skontaktuje się z Tobą, by zaoferować Ci jeden ze swoich pakietów.

opinie o światłowodzie upc

Jakie prędkości osiągniesz dzięki światłowodowi?

Dominującą rolę wśród technologii stosowanych dziś w sieciach kablowych mają kable koncentryczne. To te same, które od dekad używane są do przekazywania sygnału telewizji kablowej. Jednak dopiero światłowód zapewnia naprawdę szybkie przesyłanie danych z bardzo niskimi opóźnieniami. Jak to wygląda w UPC?

To, że masz Internet podłączony do routera za pomocą koncentyka nie oznacza, że sieć nie jest poprowadzona do budynku światłowodowo. Interfejs między urządzeniem operatora, a Twoim routerem może być tradycyjny, w „górę” sieci infrastruktura może być już światłowodowa. Dzięki temu klienci otrzymują wyższy standard usług.

Już dziś możesz skorzystać z łączy o prędkości nawet do 1 Gb/s. Dzięki temu możesz pobrać film w jakości 4K nawet w około minutę. Oznacza to, że jednoczesne oglądanie streamingu w najwyższej jakości, pobieranie muzyki i przeglądanie stron internetowych nie sprawi najmniejszego problemu. UPC oferuje łącza światłowodem także o mniejszych prędkościach, dla osób mniej wymagających. Z mojego doświadczenia wynika, że nawet to oferujące teoretycznie najwolniejszy transfer wystarcza do codziennego użytku dla całej rodziny.

Jakie są ceny światłowodu od UPC?

Przyjrzałem się proponowanym pakietom i w mojej opinii wyglądają bardzo zachęcająco. Oto zestawienie oferty w tabeli, za chwilę przyjrzymy jej się bardziej szczegółowo:

Ceny pakietów UPCPakiet 300 Mbit/sPakiet 600 Mbit/sPakiet 1 Gbit/s
Internet na 12 miesięcy50 zł60 zł80 zł
Internet na 12 miesięcy + Netflix79 zł (50 zł przez 4 miesiące)89 zł (60 zł przez 4 miesiące)109 zł (80 zł przez 4 miesiące)

Widzimy zatem, że mamy dwie opcje: Ofertę bazową oraz z Netflixem. Jak wyglądają one w szczegółach? Przejdźmy przez wszystkie kombinacje światłowodu UPC po kolei.

300 Mbit/s za 50 złotych miesięcznie

Co wchodzi w skład tego pakietu? Oto szczegóły:

 • Internet światłowodowy UPC o prędkości do 300 Mbit/s
 • TV na dobry początek: 20 kanałów całkowicie za darmo
 • Modem Connect Box wyposażony w inteligentne WiFi
 • Telewizję internetową UPC TV GO
 • Pakiet bezpieczeństwa UPC na 1 miesiąc za darmo, na próbę
 • Okres zobowiązania wynosi 12 miesięcy
Kupując sam Internet od UPC otrzymujesz w każdym wypadku darmowo dostęp do 20 kanałów telewizyjnych. Dzięki temu możesz sprawdzić bez dodatkowych kosztów jak działa usługa TV od tego operatora i być może w przyszłości rozszerzyć wykorzystywane usługi.

Wybierz pakiet 300 Mbit/s
Dobra cena i optymalne łącze

600 Mbit/s za 60 złotych miesięcznie

Co charakteryzuje tę opcję? Oto szczegóły:

 • Internet światłowodowy UPC o prędkości do 600 Mbit/s
 • TV na dobry początek: 20 kanałów całkowicie za darmo
 • Modem Connect Box z inteligentnym WiFi
 • TV internetowa UPC TV GO
 • Pakiet bezpieczeństwa UPC na 1 miesiąc za darmo
 • Okres zobowiązania wynosi 12 miesięcy
Modem Connect Box potrafi przełączać się między sieciami 2,4 GHz oraz 5 GHz. Dzięki temu zapewnia optymalne wykorzystanie pasm i brak przeciążenia lokalnej sieci. Przed włączeniem tej funkcji upewnij się, że Twoje urządzenia takie, jak komputer czy smartfon obsługują oba typy sieci WiFi.

Zamów pakiet 600 Mbit/s online
Moja rekomendacja

upc światłowód instalacja

1 Gbit/s za 80 złotych miesięcznie

Co charakteryzuje tę opcję? Oto szczegóły:

 • Internet światłowodowy UPC o prędkości do 600 Mbit/s
 • TV na dobry początek: 20 kanałów całkowicie za darmo
 • Modem Giga Connect Box 6 z inteligentnym WiFi
 • TV internetowa UPC TV GO
 • Pakiet bezpieczeństwa UPC na 1 miesiąc za darmo
 • Okres zobowiązania wynosi 12 miesięcy

W tym wypadku dostaniesz bardziej zaawansowany modem – Giga Box Connect 6. Zapewnia on bardzo stabilną i niezwykle szybką pracę sieci bezprzewodowej w Twoim mieszkaniu czy domu. Pracuje w standardzie sieci WiFi 6.

Telewizja UPC TV GO to bardzo wygodne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą mieć dostęp do ulubionych kanałów z dowolnego urządzenia z Internetem. TV obejrzysz dzięki temu na smartfonie, tablecie czy komputerze. I to z dowolnego miejsca!

Ceny we wszystkich opcjach zawierają zniżki po 5,01 złotych za e-fakturę oraz zgody na dostarczanie informacji marketingowych środkami komunikacji elektronicznej.

1 Gbit/s za 80 złotych miesięcznie
Świetna prędkość internetu

Pakiety z Netflixem

Zawierają one te same opcje, co wymienione przeze mnie kombinacje usług. Jakie są zatem różnice? Oto one:

 • Otrzymasz dodatkowo Plan Podstawowy Netflix, na który składa się: dostęp do całej biblioteki filmów i seriali stacji, możliwość oglądania w rozdzielczości 720p oraz dostęp do serwisu na jednym ekranie jednocześnie
 • Skorzystasz ze zniżki na abonament do 0 złotych na pierwsze 4 miesiące, jeśli w ciągu 15 dni od zawarcia umowy z UPC podpiszesz także umowę z Play na Internet Elastyczny na 12 miesięcy

Oferta Internetu z Play może zainteresować osoby, które potrzebują uzyskać dostęp do Internetu mobilnego. Zatem jeśli planujesz także zakup internetowych usług komórkowych, to jest to opcja w sam raz dla Ciebie. Zyskasz aż 4 miesiące Netflixa za darmo w UPC.

upc światłowód opinie

Który pakiet światłowodu od UPC wybrać?

Z pakietów, które UPC udostępnia do zakupu, według mnie najkorzystniejszy jest ten o prędkości 600 Mbit/s za 60 złotych miesięcznie. Oferuje najlepszy stosunek jakości do ceny, ponieważ:

 • Prędkość 600 Mbit/s jest w praktyce wystarczająca dla każdego gospodarstwa domowego. Sprawdzi się nawet w przypadku obciążenia łącza streamingiem filmów, graniem przez Internet oraz pobieraniem muzyki
 • Cena Internetu światłowodowego UPC o prędkości 600 Mbit/s jest tylko o 10 złotych wyższa od dwa razy wolniejszego łącza 300 Mbit/s
 • Modem Connect Box to świetne rozwiązanie dla każdego. Nie jest tak zaawansowany jak Giga Connect Box, lecz do codziennego użytku wystarczy w zupełności

Jeśli Twoje wymagania pod względem prędkości są niższe lub wyższe, niż oferuje ten pakiet, to zarówno 300 Mbit/s jak i 1 Gbit/s maja parametry, które także śmiało mogę polecić. Najtańsze łącze w zupełności wystarczy mniej wymagającym, natomiast najszybsze to naprawdę awangarda wśród ofert światłowodu za bardzo rozsądną cenę.

Jak oceniam opcje z Netflixem? Także bardzo dobrze. Co prawda w każdej z nich pakiet Netflix kosztuje 29 złotych, czyli tyle samo, ile na stronie producenta. Jednak masz możliwość skorzystania z aż 4 miesięcy dostępu za darmo, jeśli zdecydujesz się na równoczesny zakup usług od Play. Jeśli to rozwiązanie dla Ciebie, to zapłacisz aż o prawie 120 złotych taniej za rok korzystania z Netflixa.

Wybierz pakiet dla siebie

Instalacja światłowodu od UPC

Ile kosztuje podłączenie światłowodu UPC? Czy to droga usługa? Jeśli zamówisz ją online poprzez ten adres, to za podłączenie Internetu od UPC zapłacisz tylko 1 zł. Jeśli jednak zdecydujesz się na zamówienie poprzez infolinię, to będzie obowiązywała standardowa stawka, czyli 50 zł. Warto zatem skorzystać z szybkiego, wygodnego i taniego rozwiązania zamówienia instalacji światłowodu w UPC za 1 zł online.

UPC światłowód a opinie – jak odbierane są usługi?

światłowód upc opinie

Zapoznałem się z licznymi opiniami na temat światłowodu UPC w bloku czy domu jednorodzinnym. Chcę, by to pozwoliło nam na wyrobienie sobie ostatecznego zdania. Czy warto zamówić światłowód od UPC?

Po przejrzeniu wybranych źródeł mogę stwierdzić, że Internet światłowodowy UPC ma opinie przeważnie dobre lub bardzo dobre. Co przede wszystkim podkreślane jest przez osoby, które korzystają z usług?

To najczęstsze plusy:

 • Stabilność łącza i bardzo rzadkie problemy z przesyłaniem dużych plików i streamingiem
 • Prędkość maksymalna jest osiągana bez problemu. Prawie nie występują sytuacje, gdy sprawdzenie prędkości poprzez stronę speetest.net dawało gorszy rezultat, niż deklarowany
 • Praktycznie nie występują awarie, które oznaczałyby przerwy w dostępie do Internetu
 • Modem jest nowoczesny i zapewnia zasięg WiFi nawet w dużym mieszkaniu i domu

Rzadko zdarzają się opinie u światłowodzie UPC, które byłyby negatywne. Jeśli takie udało mi się znaleźć, to dotyczyły:

 • Braku możliwości podłączenia światłowodu UPC w danej lokalizacji
 • Zgłoszonego przez technika UPC opóźnienia o kilka godzin w podłączeniu usług

Wygląda więc na to, że opinie o światłowodzie UPC potwierdzają bardzo dobry odbiór tych usług wśród klientów. Mogę zatem śmiało polecić Ci skorzystanie z oferty. Jestem przekonany, że się nie zawiedziesz. Pamiętaj też, że nie musisz przepłacać za instalację:

Instalacja światłowodu UPC za 1 zł

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Internet
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *