UPC a telefon komórkowy: opinie o sieci, abonamencie i zasięgu – jak wygląda oferta?

UPC to nie tylko telewizja i internet. W ofercie znajduje się też abonament na telefon komórkowy i stacjonarny. Jeśli zastanawiasz się, czy UPC ma konkurencyjne ceny w tym zakresie, to zapraszam do wpisu. Zamierzam przyjrzeć się zarówno warunkom taryf, jak i zasięgowi sieci.

Wiele osób, które mają wykupiony internet bądź telewizję w UPC, zastanawia się, czy warto przenieść numer do tej sieci. Konieczność wykonania tylko jednego przelewu na miesiąc to z pewnością dobre pomysł, jeśli zdarza Ci się zapominać o terminach płatności. Co zatem znajdziemy w ofercie?

Co wiemy o telefonii komórkowej od UPC? Jakie pakiety udostępnia operator?

abonament komórkowy w UPCUPC to nowoczesna sieć komórkowa, której zaufało już 100 000 konsumentów.  Klienci indywidualni mają do wyboru 3 abonamenty.  Istnieje również możliwość zakupu oferty ze smartfonem. W takim przypadku możesz liczyć na rabat. Jeśli jesteś klientem UPC od przynajmniej 6 miesięcy, zostaną Ci zaproponowane raty 0% (24 albo 36 miesięcy).

Obecnie UPC oferuje klientom  umowy na czas 12 albo 24 miesięcy . Do wyboru są 3 warianty cenowe. Wyjątkowo interesujący wydaje się Pakiet Super 5G, który w cenie 24,99 zł zawiera nielimitowane rozmowy, SMSy i MMSy, a także 25 GB internetu LTE. Aby ułatwić Ci wybór właściwego rozwiązania, podsumowanie wszystkich pakietów zamieszczam w poniższej tabeli:

  Pakiet Smart Pakiet Super 5G
Pakiet VIP 5G
Cena regularna: 19,99 zł/mies. 24,99 zł/mies. 59,99 zł/mies.
Czas trwania umowy: 12/24 miesiące 12/24 miesiące 12/24 miesiące
Rozmowy, SMSy i MMSy: nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Internet: 10 GB

(2,34 GB w roamingu w UE)

25 GB

(2,92 GB w roamingu w UE)

50 GB

(7,01 GB w roamingu w UE)

Opłata aktywacyjna: 29,90 zł 29,90 zł 29,90 zł
W UPC z sieci 5G mogą korzystać klienci, którzy wykupili taryfę Super 5G i VIP 5G. Warunkiem jest znajdowanie się w jej zasięgu i posiadanie odpowiedniego urządzenia. Pamiętaj, że nie musisz kupować smartfona w sklepie UPC. Z nową siecią powinien współpracować każdy telefon działający na częstotliwościach 2100 MHz.

Jak widać oferta UPC jest bardzo prosta i przejrzysta. Biorąc pod uwagę możliwość korzystania z sieci 5G, ceny nie wydają się wygórowane. W każdej taryfie klient otrzymuje  nielimitowane rozmowy do wszystkich sieci w kraju i w roamingu w UE . Podobnie wygląda sytuacja z SMSami i MMSami. Jeżeli zaś chodzi o internet, to po wykorzystaniu paczki danych, w pakietach Smart i Super 5G prędkość spada do 35 Kb/s, a w VIP 5G – do 1 Mb/s. Część transferu można wykorzystać w ramach roamingu UE (szczegóły w tabeli).

Jak przenieść numer do UPC? Jakie warunki należy spełnić przy zmianie sieci?

telefonia komórkowa UPCPrzeniesienie numeru do sieci UPC jest bezpłatne. Operator chętnie załatwi za Ciebie wszystkie formalności. Cała procedura nie będzie wymagać od Ciebie kontaktu z dotychczasowym operatorem.  Musisz jedynie pamiętać o złożeniu wniosku o przeniesienie na maksymalnie 120 dni przed końcem starej umowy Dokumenty związane ze zmianą usługodawcy możesz dostarczyć na 4 sposoby. Możesz je przekazać technikowi podczas instalacji, albo konsultantowi w salonie. Możliwe jest również przesłanie ich skanu przez formularz kontaktowy lub listownie na adres UPC.

 Chęć przeniesienia numeru do UPC można zgłosić przy składaniu zlecenia na abonament komórkowy, także przez internet.  W ciągu kolejnych 2-3 dni roboczych kurier przywiezie Ci kartę SIM do aktywacji i dokumenty do wypełnienia. Tak jak wspomniałem dalsze formalności leżą już po stronie UPC.

Osoby, które posiadają numer tymczasowy od UPC, powinny natomiast wypełnić specjalny formularz internetowy. Do jego uzupełnienia jest potrzebny dowód osobisty i telefon z przenoszonym numerem, gdyż zostanie na niego przesłany SMS weryfikacyjny. O zakończeniu procedury zmiany operatora zostaniesz poinformowany w wybrany przez siebie sposób, zazwyczaj będzie to SMS, mail lub telefon + list.

Jaki telefon wybrać w UPC? Rabaty i promocje

telefon komórkowy w UPC

 W UPC, tak jak u większości operatorów komórkowych, opłaca się kupić abonament razem z telefonem. Wysokość rabatu zależy od wybranej taryfy i od tego, czy jesteś stałym klientem sieci. Aby otrzymać bardziej atrakcyjną ofertę i raty 0%, może być konieczne przedłużenie umowy na internet lub telewizję na kolejne 24 miesiące. Co więcej musisz być związany z UPC przez co najmniej 6 ostatnich miesięcy. 

W sklepie UPC znajdziesz zarówno najnowsze smartfony z 5G, jak i tańsze modele dla seniorów. Choć w tym momencie operator promuje 3 zestawy telefon + abonament (szczegółowe porównanie w tabeli poniżej), to w ofercie jest kilkanaście różnych urządzeń. Jeśli zdecydujesz się złożyć zamówienie, możesz liczyć na darmową dostawę.

Samsung Galaxy M12 + Pakiet Smart
REALME 8 5G + Pakiet Super
Samsung Galaxy A52s + Pakiet Super
Cena zestawu: 47,99 zł/mies. 65,99 zł/mies. 99,99 zł/mies.
Cena pakietu: 19,99 zł/mies. 24,99 zł/mies. 24,99 zł/mies.
Cena telefonu (w UPC): 769 zł 1 099 zł 1 999 zł
Oszczędzasz (przy zakupie zestawu): 97 zł 115 zł 199 zł
Czas trwania umowy: 24 miesiące 24 miesiące 24 miesiące
Rozmowy, SMSy i MMSy: nielimitowane nielimitowane nielimitowane
Internet: 10 GB

(2,34 GB w roamingu w UE)

25 GB

(2,92 GB w roamingu w UE)

25 GB

(2,92 GB w roamingu w UE)

Opłata aktywacyjna: 29,90 zł 29,90 zł 29,90 zł

Jak widać kupując zestaw, masz szansę zaoszczędzić nawet do 200 zł. Pamiętaj, że raty w UPC to tylko opcja dla stałych klientów. Istnieje możliwość zapłacenia całej kwoty za telefon z góry.

Jaki zasięg ma sieć UPC? Czy istnieje możliwość korzystania z 5G?

komórka w UPCPrzed zmianą operatora koniecznie upewnij się, czy będziesz w zasięgu jego sieci. Nie możesz mieć problemów z wykonywaniem połączeń w swoim miejscu zamieszkania. Nawet najniższa cena za abonament i smartfon nie jest tego warta. Co zatem wiemy o telefonii komórkowej UPC? To dość nowa gałąź działalności (w ofercie od 2019 roku), która wykorzystuje infrastrukturę Play. Obecnie  w jej zasięgu znajduje się ponad 99% powierzchni Polski .

Nieco gorzej wygląda sytuacja z zasięgiem 5G w UPC. Należy jednak pamiętać, że to problem wszystkich sieci. Liczba nadajników jest bardzo ograniczona i z szybkiego internetu da się korzystać jedynie w większych miastach. Przed kupnem taryfy 5G koniecznie sprawdź aktualną mapę zasięgu. UPC deklaruje dostęp w ponad 700 miejscowościach. Według danych z lipca 2021 roku,  2576 zainstalowanych nadajników obejmowało ok. 35% populacji Polski .

W związku z tym, że sieć 5G jest dopiero wdrażana, nie każdy klient UPC będzie miał do niej dostęp. Oprócz konieczności znajdowania się w jej zasięgu i posiadania odpowiedniego urządzenia, musisz mieć wykupioną taryfę Super 5G lub VIP 5G. Jeśli posiadasz inny plan, skontaktuj się z operatorem w celu jego zmiany.

Czy warto mieć telefon w UPC? Moja opinia o ofercie

telefon w UPCUPC to sprawdzony dostawca internetu i telewizji. Co jednak możemy powiedzieć o usługach komórkowych? Spółka świadczy je od niedawna, bo od 2019 roku. Na ten moment zdążyło je przetestować ok. 100 000 klientów indywidualnych i biznesowych. Aktualnie dostępne taryfy są w przystępnych cenach (od 19,99 zł). Z technologii 5G można już korzystać od 24,99 zł za miesiąc. Jeśli poszukujesz planu z nielimitowanymi rozmowami i SMSami ze sporą paczką internetu, to moim zdaniem warto zapoznać się z ofertą UPC.

Zasięg sieci UPC jest taki sam jak w Play, a więc bardzo dobry. Nie powinieneś mieć problemów z wykonywaniem połączeń, ani korzystaniem z internetu. Jeśli masz wykupione już inne usługi UPC, możesz liczyć na dodatkowe rabaty i jeden wspólny rachunek. Przeniesienie numeru nic nie kosztuje, ponosisz tylko opłatę aktywacyjną w wysokości 29,90 zł.

Klienci, którzy mieli dotychczas styczność z operatorem wirtualnym UPC, są zadowoleni. Wskazują na korzystne warunki przejścia z innych sieci, a także brak limitu na rozmowy i SMSy. Obecnie już w pakiecie Smart za 19,99 zł dostajesz 10 GB internetu LTE. Część transferu możesz wykorzystać w ramach roamingu UE.

Zalety:

 • taryfy z nielimitowanymi rozmowami, SMSami i MMSami
 • korzystna cena za dostęp do 5G
 • internet do wykorzystania w roamingu UE
 • bardzo dobry zasięg sieci (Play)
 • jasne warunki umowy
 • jeden rachunek za wszystkie usługi
 • atrakcyjne promocje i raty dla stałych klientów
 • mała ilość formalności przy przenoszeniu numeru do UPC
 • brak konieczności wizyty w salonie

Wady:

 • opłata aktywacyjna w wysokości 29,90 zł
 • znaczny spadek prędkości internetu po wykorzystaniu określonej ilości GB
 • niewielki wybór smartfonów (np. brak Iphone’ów)
 • raty 0% tylko dla stałych klientów UPC
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *