Whatsapp a rozmowy zagraniczne: czy są darmowe i w jaki sposób dzwonić?

Jeśli poszukujesz sprawdzonego, a jednocześnie darmowego komunikatora, to Whatsapp przypadnie Ci do gustu. Nie bez powodu już od lat cieszy się on ogromnym zainteresowaniem użytkowników z niemal całego świata. Intuicyjna i bezproblemowa obsługa jest tym, czego wiele osób oczekuje. Faktem jest, że regulamin korzystania z aplikacji zmieniał się w czasie, a więc łatwo się pogubić. Zastanawiasz się, czy rozmowy zagraniczne są całkowicie darmowe, czy musisz liczyć się z dodatkowymi opłatami? Ten wpis jest właśnie dla Ciebie!

Jeszcze kilkanaście lat temu rozmowy zagraniczne kosztowały majątek i były planowane z kilkudniowym wyprzedzeniem. Obecnie możemy liczyć na pełną swobodę komunikacji, a miejsce zamieszkania nie ma większego znaczenia.

Z Whatsapp możemy korzystać na urządzeniach z systemem Android oraz iOS. Oprócz tego komunikator jest dostępny na komputery Windows oraz MAC. Niezaprzeczalnym plusem jest wysokie bezpieczeństwo użytkowników. Jesteśmy informowani o potencjalnych kosztach, a więc nie trzeba obawiać się, że dowiemy się o nich dopiero po zakończeniu połączenia/wysłaniu wiadomości.

Czy Whatsapp działa bez internetu?

czy działa bez internetu

Powyższe pytanie zadaje sobie niejedna osoba, która nigdy wcześniej nie miała styczności z owym komunikatorem. Do wykonywania połączeń oraz wysyłania wiadomości tekstowych  potrzebny jest nam dostęp do sieci . Oczywiście istnieje kilka sposobów, aby zapewnić sobie łączność pomimo braku dostępu do Wi-Fi.

  • Zakup specjalnej karty SIM (ChatSim) – oczywiście jest ona dodatkowo płatna, a więc dla większości użytkowników nie jest to preferowane rozwiązanie. Najczęściej korzystają z niego ci, którzy dużo podróżują po świecie. Wiadomym jest, że nie wszędzie można liczyć na swobodny, a przede wszystkim stały dostęp do sieci. Do wyboru mamy kilka różnych pakietów danych (płatność wyłącznie w euro).
  • WhatsApp Bluetooth Messenger – jak łatwo się domyślić ten system łączności niesie za sobą znaczące ograniczenia. Możemy komunikować się wyłącznie z osobami, które znajdują się w polu zasięgu Bluetooth. Oprócz tego konieczne jest sparowanie urządzeń. Zaletą jest jednak brak dodatkowych kosztów.

Czy za Whatsapp się płaci?

Zastanawiasz się, czy Whatsapp jest darmowy? W sieci można znaleźć wiele sprzecznych informacji. Na chwilę obecną  komunikator nie wymaga żadnych dodatkowych opłat . Nieco inaczej jest w przypadku kont biznesowych – użytkownicy muszą liczyć się z tym, że nie wszystkie funkcjonalności oferowane są bez dodatkowych nakładów finansowych.

dodatkowe opłaty

Pierwszym krokiem jest oczywiście pobranie aplikacji Whatsapp. Najprościej zainstalować ją na smartfonie poprzez Google Play lub App Store. Możemy również pobrać plik instalacyjny na komputerze MAC lub z systemem operacyjnym Windows. Nie wiąże się to z żadnymi opłatami, a więc nie trzeba się obawiać.

Jeśli w telefonie posiadamy listę kontaktów, to zostanie ona automatycznie pobrana przez komunikator. Jeśli dana osoba nie korzysta z Whatsapp, to możemy wysłać jej zaproszenia za pośrednictwem emaila lub wiadomości SMS. Praktyczna wyszukiwarka umożliwia nam sprawne znalezienie kontaktu.

Warto wiedzieć, że omawiany komunikator rozwija się niezwykle dynamicznie. Zaawansowane szyfrowanie danych sprawia, że przejęcie połączenia (np. przez hakerów) jest praktycznie niemożliwe. Oczywiście nie oznacza to, że powinniśmy klikać we wszystkie wiadomości, które otrzymamy! Tutaj należy kierować się zdrowym rozsądkiem – tak jak podczas korzystania z każdego innego komunikatora.

czy whatsapp jest darmowy

Czy Whatsapp jest darmowy za granicą?

Rozmowy zagraniczne Whatsapp  nie są płatne , co znacząco zwiększa funkcjonalność komunikatora. Jak już wspomniano, nie ma znaczenia miejsce, w którym aktualnie przebywamy. Podstawą jest jednak dostęp do internetu, gdyż bez niego nie nawiążemy łączności. Jest to sprawdzony sposób na to, aby uniknąć opłat za połączenia międzynarodowe, które jak wiadomo nie należą do niskich. Sam wielokrotnie testowałem to rozwiązanie – m.in. w hotelu w Albanii, gdzie przez pierwsze dni korzystając z roamingu, zdołałem sobie nabić niemały rachunek 🙂 (rozmowy poza UE niestety mocno odbijają się na kieszeni!).

Połączenia wideo Whatsapp w Polsce i za granicą również są całkowicie darmowe. Jedynym ograniczeniem mogą stać się opłaty związane z wykorzystaniem danych komórkowych. Nie zawsze mamy dostęp do sieci Wi-Fi, co dla niektórych użytkowników może stanowić pewną niedogodność.

koszt połączeń zagranicznych

Może się okazać, że długie rozmowy głosowe lub wideo pochłonęły sporą ilość naszego pakietu danych internetowych. Właśnie dlatego warto jest upewnić się, czy dostatecznie zabezpieczyliśmy się przed naliczeniem dodatkowych opłat. Dobrze jest ustalić w urządzeniu limit – po jego przekroczeniu połączenie z internetem zostanie przerwane, a my unikniemy niemiłej niespodzianki. W niektórych przypadkach po wykorzystaniu pakietu internetowego nakładane jest jedynie ograniczenie prędkości, jednak wszystko zależy od Twojej oferty.

Dlaczego warto korzystać z Whatsapp?

Whatsapp to jeden z lepszych komunikatorów internetowych, z którego możemy korzystać na całym świecie. Jeśli zastanawiasz się, czy warto dokonać instalacji, to zapoznaj się z jego zaletami. Liczne pozytywne opinie stanowią najlepszą rekomendację. Jeśli nie będziesz zadowolony, to po prostu odinstalujesz oprogramowanie. Nie masz nic do stracenia!

  • Szybka i prosta instalacja – nie ma znaczenia, z jakiego urządzenia korzystasz. Plusem jest także brak konieczności zakładania konta. Wystarczy jedynie weryfikacja numerem telefonu. Połączenia Whatsapp nie są jednak widoczne na bilingu, co dla niektórych może być istotne.
  • Brak dodatkowych opłat – otrzymujemy darmowe wiadomości i połączenia krajowe oraz międzynarodowe. Możemy znajdować się w dowolnej części świata – wystarczy jedynie dostęp do sieci! Nieco inne zasady korzystania z komunikatora obowiązują klientów biznesowych.
  • Brak konieczności logowania się – instalując Whatsapp jesteśmy zawsze zalogowani, co zmniejsza ryzyko przeoczenia wiadomości lub połączenia. W przypadku braku dostępu do sieci informacje zostaną przesłane po nawiązaniu łączności.
  • Czaty grupowe – wystarczy wybrać kontakty, które wezmą udział w wieloosobowej konwersacji.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Aplikacje
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *