Złoty numer: co to jest, jak zdobyć i jakie są ceny w 2021?

Złoty numer może obecnie kosztować sporo pieniędzy i nie ma w tym nic dziwnego. Prosta do zapamiętania kombinacja cyfr pomaga rozwinąć biznes i zdobyć nowych klientów. We wpisie pokażę Ci jak tanio kupić złoty numer w 2021 roku. Porównam też oferty popularnych operatorów komórkowych.

Co to jest złoty numer? Rodzaje numerów łatwych do zapamiętania

Zanim pokażę Ci jak szukać przez internet złotych numerów wyjaśnijmy sobie czym właściwie one są. To wszystkie numery telefonów komórkowych składające się z łatwego do zapamiętania ciągu cyfr. Zazwyczaj im prostsza kombinacja tym wyższa cena. Aby lepiej oddać jej renomę, sprzedawcy często posługują się dodatkowymi określeniami. Na aukcjach znajdziesz więc oferty z platynowymi, diamentowymi, srebrnymi, a nawet brązowymi numerami. Srebrne i brązowe kombinacje będą zwykle mniej oryginalne i tańsze. Diamentowe i platynowe to  już półka wyżej, czyli trudno dostępne numery z pełnymi setkami, lub powtarzającymi się cyframi.

Serwisy aukcyjne nie są jednak jedynym miejscem gdzie znajdziesz numery dla VIP-ów. Sprzedażą zajmują się także operatorzy komórkowi. Cena takiej usługi jest jasno określona i nie przekracza kilkuset złotych.

Czy w 2021 roku warto kupić złoty numer?

jak znaleźć złoty numer?

Myślisz, że złote numery są tylko dla snobów? Nic bardziej mylnego. Jeśli prowadzisz firmę usługową, łatwy do zapamiętania numer może być Twoim sprzymierzeńcem. Decydując się na reklamę radiową, czy outdoorową, warto pomyśleć o telefonie, który zapada w pamięć. Potencjalni klienci nie mają czasu na notowanie, gdy jadą samochodem, albo stoją na przystanku.

Dobry telefon przyciąga wzrok i wabi klientów, dlatego warto wcześniej w niego zainwestować. Jeśli chcesz być postrzegany jako profesjonalista, poświęć trochę czasu i pieniędzy na znalezienie ciekawej kombinacji cyfr. Numer na infolinię nie może być przypadkowym ciągiem, zwłaszcza jeśli dopiero zaczynasz działalność.

Liczba łatwych do zapamiętania numerów jest ograniczona. Ceny atrakcyjnych kombinacji sięgają kilkuset tysięcy złotych. Jeśli masz ograniczony budżet, zapytaj o ofertę swojego operatora komórkowego. Z pewnością znajdziesz coś dla siebie.

Złoty numer u popularnych operatorów komórkowych

Pierwszym miejscem, do którego powinien udać się każdy, kto potrzebuje złotego numeru jest salon sieci komórkowej. Kupując starter bez pośredników, zapłacisz znacznie mniej. Oferty operatorów są aktualizowane co jakiś czas, dlatego nie można polegać na obiegowych informacjach.

Gdzie zatem opłaca się kupić złoty numer w 2021 roku? Sprawdźmy to.

Złoty numer w T-mobile

Jeszcze w 2018 roku operator oferował limitowaną edycję starterów ze srebrnymi numerami. Kombinacje typu 600 50 60 50 można było kupić w kioskach Ruchu po standardowej cenie 5 zł. Obecnie jeśli chcesz mieć fajny numer, musisz zapłacić w T-mobile znacznie więcej.

Według cennika na rok 2021 za prawdziwy złoty numer zapłacisz teraz 499 zł, a za srebrny – 299 zł (plus ewentualnie 61,5 zł opłaty za zmianę numeru). Jeśli zależy nam na określonej kombinacji cyfr, która nie kwalifikuje się ani jako złota, ani jako srebrna, opłata wyniesie 49 zł.

W przeciwnym wypadku zapłacimy dwie opłaty: za złoty lub srebrny numer i za numer “na życzenie”. Dodatkowych informacji o usłudze udzielają doradcy biznesowi i konsultanci w punktach sprzedaży.

Złoty numer w Play

Co to jest złoty numer?

Kiedyś numery dla VIP-ów kosztowały w Play 25 i 49 zł. Wystarczyło wejść na specjalnie przygotowaną stronę i wybrać numer z listy. Karta SIM przychodziła w złotej kopercie z wygrawerowanym imieniem i nazwiskiem właściciela. Teraz opłaty znacznie wzrosły.

Od 2020 roku aby stać się szczęśliwym posiadaczem złotego numeru, należy zapłacić 500 zł.

Klient, który zdecyduje się na taką usługę, wybiera odpowiadającą mu kombinację cyfr z listy udostępnianej przez operatora. Przy zmianie obecnego numeru należy liczyć się z dodatkową opłatą w wysokości 150 zł. Według informacji zamieszonych na stronie Play zakupu najlepiej dokonać w punkcie sprzedaży, lub u doradcy biznesowego P4.

Złoty numer w Plusie

W 2021 roku w Plusie za wybór złotego numeru zapłacimy 307,5 zł. Jeśli chodzi Ci o zmianę aktualnego numeru, możesz to zrobić przez serwis Plus online. Po zalogowaniu się do niego i odszukaniu zakładki z usługami, możesz złożyć zlecenie zmiany numeru obciążone dodatkową opłatą 61,5 zł. Aby ułatwić sobie znalezienie odpowiedniej kombinacji cyfr, możesz ustawić tzw. maskę numeru, czyli określić jego początek. Listę dostępnych złotych numerów uzyskasz po zaznaczeniu stosownego pola w formularzu.

Proces zmiany numeru w Plusie wydaje się wyjątkowo przystępny. Niestety w taryfach archiwalnych operator zastrzega sobie znacznie wyższą opłatę. Zamiast nieco ponad 300 zł żąda aż 922,5 zł. Dodatkowo z serwisu Plus online nie skorzystają posiadacze oferty na kartę, którzy muszą zgłosić się do punktu sprzedaży osobiście.

Złoty numer w Orange

Dotychczas aby w Orange otrzymać numer na życzenie, wystarczyło kupić starter z serii “Wybierz swój numer”. Następnie poprzez zainstalowaną na karcie SIM aplikację, albo kod *660*#, klient mógł wybrać jedną z pięciu zaproponowanych kombinacji. Jeśli nie odpowiadała nam taka opcja, operator udostępniał wyszukiwarkę. Złoty numer kosztował tylko 25 zł.

Obecnie usługa nie wydaje się dostępna, a wysokość opłaty za zmianę numeru jest mocno uzależniona od wykupionej oferty. Klienci Orange Flex za taką modyfikację zapłacą 20 zł, a klienci abonentowi – aż 150 zł. Za tak zwany numer na życzenie należy operatorowi dopłacić jeszcze 500 zł.
Należy pamiętać, że jeśli zamiast zakupu nowego numeru zdecydujemy się na zmianę aktualnego, to operator doliczy dodatkową opłatę. To zazwyczaj wydatek od 60 do 150 zł. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości odnośnie aktualnego cennika usług, skontaktuj się ze swoim operatorem.

Niestandardowe sposoby na zdobycie złotego numeruzłote i srebrne numery dla firm

Może się zdarzyć, że oferta operatorów komórkowych nie spełni naszych oczekiwań. Co zrobić w takiej sytuacji? Gdzie szukać idealnego złotego numeru? Tak naprawdę internet jest pełen ofert z drugiej ręki. Wystarczy wejść na dowolny serwis sprzedażowy i wpisać w wyszukiwarkę hasło: “złoty numer”, albo “platynowy numer na infolinię”, aby otrzymać kilkadziesiąt ciekawych propozycji.

Jedynym problemem może być wycena. Stawki sprzedawców internetowych często przewyższają te oferowane przez sieci komórkowe. Prawie dziesięć tysięcy złotych za numer 503 334 337, czy 666 645 666 jest lekką przesadą.

Gdzie zatem kupić złoty numer komórkowy, który sprawi, że klienci będą dzwonić częściej i chętniej? Poniżej przedstawiam krótką listę miejsc, które warto wziąć pod uwagę:

  1. Serwisy aukcyjne typu Allegro. Na największej polskiej platformie e-commerce znajdziesz nawet specjalną podkategorię: Telefony i akcesoria > Złote numery. Obecnie znajduje się w niej ponad 30 000 produktów. Jeśli w dalszym ciągu nie widzisz oferty dla siebie, zajrzyj także do podkategorii Telefony i akcesoria > Pre-paid > Startery.
  2. Serwisy ogłoszeniowe typu OLX, sprzedajemy.pl, czy Allegro Lokalnie. Na OLXie w kategorii Elektronika znajduje się blisko 1500 ogłoszeń zawierających frazę ‘złoty numer’. Pamiętaj, że OLX to strona z ogłoszeniami lokalnymi, a jej właściciele ze względów bezpieczeństwa rekomendują odbiór osobisty.złote numery dla firm
  3. Mniej popularni operatorzy komórkowi, np. lajt mobile. W obecnych czasach przeniesienie się do innej sieci nie jest problemem. Poszukując taniego złotego numeru, warto przejrzeć oferty mniej znanych operatorów. Może się okazać, że wcale nie musimy wychodzić z domu, żeby zawrzeć atrakcyjną umowę na telefon. Dla przykładu polecam odwiedzić stronę lajt mobile. Inaczej niż u wielkich operatorów lista tak zwanych “ładnych numerów” i ich cen jest ogólnie dostępna. Firma oferuje także Duety Numerów, czyli kombinacje różniące się tylko jedną cyfrą.
  4. Sklepy internetowe typu taninumer.pl, numery.mobi, czy simplenumber.pl – co ciekawe istnieją firmy, które zajmują się wyłącznie sprzedażą numerów premium. W ich ofercie nie brakuje kombinacji z pełnymi setkami, czy powtarzającymi się ciągami cyfr. Ceny bywają jednak mocno wygórowane. Pamiętaj, że kupując w nieznanym sklepie internetowym, należy zachować szczególną ostrożność.

Podsumowanie

Znalezienie prawdziwego złotego numeru może być w obecnych czasach niezwykle trudne. Najciekawsze kombinacje przeważnie już mają swoich właścicieli. Jeśli zależy Ci na dobrym numerze na reklamę, prawdopodobnie sporo zapłacisz. Na szczęście w ofercie jest jeszcze wiele tak zwanych srebrnych numerów, które też potrafią przyciągnąć wzrok. Zapytaj operatora, przeglądnij ogłoszenia, a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy

Ostatnie wpisy

Paweł z Satelitarne Cyfrowe Opublikowane przez:

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, a jednocześnie wielki fan nowych technologii i poszukiwacz dobrych ofert. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *