Aplikacja do kart lojalnościowych najlepsza na iPhone i Android – jaką wybrać? Ranking

Karty lojalnościowe towarzyszą dziś nam na każdym kroku. Używamy ich w sklepach spożywczych, na stacjach benzynowych czy w sieciach sklepów odzieżowych. To w końcu bardzo korzystne dla nas rozwiązanie. Dzięki niemu otrzymujemy zniżki, prezenty czy rabaty na zakup konkretnych towarów. Możliwe jest także otrzymanie biletów na wydarzenia, a także punktów, które możemy przeznaczyć na wymianę na produkty danej firmy. Jeśli korzystasz z wielu takich programów w jednym czasie, to na pewno przyda Ci się aplikacja do kart lojalnościowych. Zapraszam do zapoznania się z rankingiem takich apek.

W swoim zestawieniu wybrałem zarówno te przeznaczone na Androida, jak i na iPhone. Wiem, że możesz korzystać z różnych systemów. Nierzadko zdarza się, że używasz na co dzień telefonu z Androidem, a w domu korzystasz z iPada. Może też masz iPhone, a wieczorami lubisz przeglądać Internet na dużym tablecie z systemem od Google? Przy tworzeniu rankingu kierowałem się także, a może przede wszystkim:

 • Oceną funkcjonalności i uniwersalności
 • Bezpieczeństwem aplikacji
 • Przejrzystością interfejsu i wygodą obsługi
 • Dostępnością do podstawowych funkcjonalności

Opinie o aplikacjach do kart lojalnościowych

Choć bardzo istotnymi elementami, decydującymi o użyteczności apki są jej obiektywne parametry, to zawsze warto zapoznać się z opiniami innych użytkowników. Szczególnie w przypadku aplikacji, które mają być szybkie i wygodne. Dlaczego to tak ważne dla programów do kart lojalnościowych? Używasz ich bowiem najczęściej podczas zakupów, gdy spieszysz się z pakowaniem produktów. Chcesz udostępnić kasjerowi kod do zeskanowania. Musi on wyświetlić się szybko, czytelnie i powinno być zapewnione odpowiednie podświetlenie ekranu.

Zwróciłem więc baczną uwagę na opinie innych klientów na temat tego jak w praktyce działają interesujące nas aplikacje. Jeśli pojawiały się jakieś problemy z ich używaniem, to starałem się dokładnie je zbadać, by nie polecić Ci czegoś, z czego możesz nie mieć pełnej satysfakcji. Nikt przecież nie chce, by w ważnym momencie nie było możliwe skorzystanie z możliwości wykorzystania uzbieranych punktów lojalnościowych czy nabicie na kartę kolejnych.

jedna aplikacja do kart lojalnościowych

Jedna aplikacja do wszystkich kart lojalnościowych

Niezwykle ważne jest, by apka do kart miała możliwość zarejestrowania w niej i przechowywania oraz uruchamiania wszystkich programów punktowych, jakie są na naszym rynku. Nie chcę, by po ustawieniu w niej wielu kart okazało się, że nie będziesz mieć możliwości dodania jeszcze jednej, na której Ci zależy. Sprawdziłem, że autorzy najlepszych aplikacji zadbali o dostosowanie ich do potrzeb dzisiejszego rynku. Dlatego też przez umieszczeniem programu w moim rankingu osobiście sprawdziłem nie tylko oficjalne informacje od twórców, ale sam przetestowałem propozycje.

Dzięki temu mam pewność, że aplikacje, które Ci proponuję poradzą sobie praktycznie ze wszystkimi kartami lojalnościowymi dostępnymi w Polsce, a także z wieloma spoza naszego kraju. Jeśli więc zdarzy się, że będziesz przebywać za granicą, to także bez problemu z nich skorzystasz. Powoduje to znakomitą uniwersalność. Nie musisz już przejmować się noszeniem wielu plastikowych kart czy instalowaniem aplikacji dedykowanych wyłącznie do konkretnych sklepów. Chcę uniknąć sytuacji, w której kolejne programy z różnych firm będą zajmowały miejsce w Twoim smartfonie. Jeśli jednak masz ich sporo i chcesz dowiedzieć się jak opróżnić trochę pamięci telefonu, to zapraszam do przeczytania tego mojego wpisu.

Najlepsza aplikacja do przechowywania kart lojalnościowych – mój ranking

Zapraszam już do zapoznania się z rankingiem najlepszych aplikacji do kart lojalnościowych. Wybrałem dla Ciebie tylko najlepsze, najwygodniejsze i najszybsze. Zadbałem o to, by jak najlepiej je opisać. Zdecydowałem się też na przygotowanie instrukcji krok po kroku dotyczących dodawania kolejnych kart do apki. Dzięki temu już dziś możesz pobrać wybraną propozycję i umieścić w niej wszystkie swoje programy do zbierania punktów.

jaka aplikacja do kart lojalnościowych

Nazwa aplikacjiCo ją wyróżnia?Gdzie kupić?
Portfel GoogleAplikacja szybka, wygodna i całkowicie bezpieczna ZOBACZ
Portfel AppleDoskonała alternatywa dla użytkowników iPhone ZOBACZ
StocardRozbudowana funkcjonalność przy zachowaniu wygodny i bezpieczeństwa ZOBACZ

Portfel Google, czyli Google Pay

Aplikacja od Google jest znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy korzystają z Androida. Jednak z łatwością zainstalujesz ją także na iPhone, czyni to więc z tego programu prawdziwie uniwersalne narzędzie. Co prawda jego pierwotne przeznaczenie to płatności zbliżeniowe przy pomocy technologii NFC, jednak nawet nie korzystając z niego możesz cieszyć się z zapisywania kart lojalnościowych.

NFC, czyli Near Field Communication to technologia komunikacji zbliżeniowej. W praktyce działa jak korzystanie z karty bezstykowej. Możesz dzięki temu zapłacić za usługi lub towary przy pomocy telefonu czy smartwatcha.

Jakie są podstawowe funkcjonalności Portfela Google? Oto one:

 • Przechowywanie kart płatniczych
 • Płatności zbliżeniowe
 • Obsługa skrótów z ekranu głównego, integracja z innymi aplikacjami i asystentem Google
 • Zapisywanie kart lojalnościowych
 • Przechowywanie historii transakcji
 • Synchronizacja z kalendarzem
 • Tworzenie i kontrola salda punktów w programach lojalnościowych

Apka od Google to prawdziwy kombajn do płatności i programów rabatowych. Jednak niech nie zrazi Cię jej złożoność. Jeśli bowiem planujesz ją wykorzystywać wyłącznie do kilku ulubionych kart z punktami, to będzie ona pracowała zgodnie z Twoimi oczekiwaniami.

Bezpieczeństwo zapewnia wieloletnie doświadczenie Google. Twoje dane są zaszyfrowane. Masz możliwość ich sprawdzenia oraz usunięcia w każdej chwili. Twórcy tej apki są równocześnie autorami samego systemu Android. Już sam ten fakt może być świadectwem tego, że masz prawo do poczucia, iż Twoje dane są całkowicie niezagrożone.

Jak dodać kartę lojalnościową do Portfela Google? Oto instrukcja krok po kroku:

 • Zainstaluj apkę Portfel Google
 • Uruchom aplikację
 • Wybierz opcję Dodaj do portfela
 • Dotknij opcji Karta lojalnościowa
 • Znajdź nazwę interesującej Cię firmy na liście. Możesz także na górnej belce wpisać interesującą Cię nazwę
 • Postępując zgodnie z instrukcjami zeskanuj kod kreskowy karty. Jeśli nie używasz już plastikowej jej wersji, to wpisz kod ręcznie po naciśnięciu tak opisanego przycisku na ekranie

Twoja karta lojalnościowa jest już zarejestrowana w Portfelu Google. Przejdźmy teraz do sklepowej praktyki. Jeśli chcesz skorzystać z programu zbierania punktów za pomocą Google, to zrobisz to w następujący sposób:

 • Uruchom Portfel Google
 • Wybierz interesującą Cię kartę. Jeśli masz więcej zainstalowanych, to przewiń listę
 • Możesz już okazać sprzedawcy kod kreskowy. Ekran zostanie na chwilę podświetlony maksymalnym światłem ekranu Twojego smartfona, by skaner zadziałał prawidłowo
 • Jeśli w wybranej firmie nie ma kodu kreskowego, to numer możesz odczytać kasjerowi numer wyświetlony na ekranie

Możesz już zamknąć apkę, wszystko zadziałało jak należy. Co jednak, jeśli zechcesz usunąć stary, nieużywany już program lojalnościowy z Portfela Google? To bardzo proste:

 • Otwórz Portfel Google
 • Wybierz program punktowy do usunięcia
 • W prawym górnym rogu naciśnij trzy kropki
 • Dotknij opcję Usuń

najlepsza aplikacja do przechowywania kart lojalnościowych

Portfel Apple – Apple Wallet

Choć Portfel Apple działa wyłącznie na urządzeniach spod logo jabłuszka, to zdecydowałem się na umieszczenie tej aplikacji na drugim miejscu w rankingu. Dlaczego? Ponieważ to zdecydowanie najlepsza, najszybsza i najbardziej bezpieczna apka na iPhone. Posiada ona pełną funkcjonalność wirtualnego portfela. Bezpieczeństwo zapewniają twórcy systemu iOS, dzięki czemu nie musisz się martwić o swoje cenne i wrażliwe dane. Jakie funkcje podstawowe posiada Apple Wallet?

Oto one:

 • Płatności zbliżeniowe, jeśli korzystasz z technologii NFC
 • Obsługa kart lojalnościowych
 • Rejestrowanie biletów na wydarzenia oraz transportu publicznego
 • Przechowywanie dokumentów urzędowych

Nas oczywiście najbardziej interesuje dziś to, jak Portfel Apple radzi sobie z kartą lojalnościową i obsługa wielu takich kart. Zapoznałem się z licznymi opiniami, zarówno w sklepie App Store, jak i innych źródłach. Negatywne zdania padały bardzo rzadko i nigdy nie dotyczyły bezpieczeństwa. To zawsze jest stawiane na pierwszym miejscu. Sporadyczne problemy dotyczyły na ogół obsługi mało popularnych programów punktowych.

Jak dodać kartę lojalnościową do Portfela Apple? Oto instrukcja krok po kroku:

 • Zainstaluj Portfel Apple a App Store
 • Uruchom apkę i wybierz przycisk Dodaj do Portfela Apple
 • Zeskanuj kod kreskowy lub wprowadź numer ręcznie
 • Karta zostanie dodana. W razie konieczności potwierdź przyciskiem Dodaj

Jeśli chcesz skorzystać z karty lojalnościowej, to wystarczy, że:

 • Uruchomisz apkę Portfel Apple
 • Wybierzesz kartę lojalnościową z listy

Kod kreskowy zostanie wzmocniony chwilowym mocnym podświetleniem ekranu. Możesz podać go do zeskanowania. Teraz zamknij aplikację. Wszystko się udało. Prawda, że to proste?

Stocard

To uniwersalne narzędzie działa zarówno na Androidzie, jak i iPhone. Jest dedykowane obsłudze kart lojalnościowych, dzięki czemu otrzymujemy apkę idealnie dostosowaną do naszych potrzeb. Dzięki niej zarejestrujesz każdą kartę z dowolnego sklepu. Bezpieczeństwo zapewnia szyfrowanie oraz fakt, że twórcy nie udostępniają danych żadnym zewnętrznym podmiotom. Co wyróżnia Stocard? To jego najważniejsze cechy:

 • Przechowywanie informacji o kartach lojalnościowych
 • Dostarczanie informacji o zniżkach w zarejestrowanych programach punktowych
 • Oferowanie użytkownikowi katalogów wybranych marek

Widzisz zatem, że Stocart to nie tylko świetny portfel na karty, lecz także dostarczyciel informacji o aktualnych promocjach. Jeśli zatem zarejestrujesz kartę danej marki, to w łatwy sposób odnajdziesz wiadomości na temat aktualnych zniżek w jej sklepach. Prawda, że to bardzo ciekawe rozwiązanie? Nie potrzebujesz już więc wielu aplikacji, z każdego sklepu osobno. Wszystko znajdziesz w jednym miejscu.

Jak dodać kartę lojalnościową do Stocard? Oto instrukcja:

 • Zainstaluj Stocard a Google Play lub App Store
 • Uruchom apkę i naciśnij symbol „+”, będzie on w różnych miejscach ekranu w zależności od systemu, którego używasz
 • Wybierz nazwę sklepu
 • Zeskanuj kod kreskowy, lub wpisz numer karty ręcznie
Jeśli nie znajdziesz nazwy sklepu na liście, to możesz dodać nowy poprzez przycisk „Inna karta”. W ten sposób masz pewność, że możesz zarejestrować dowolna kartę lojalnościową ze wszystkich sklepów.

Używanie Stocard jest równie proste. Wystarczy, że uruchomisz apkę i wybierzesz nazwę Twojego sklepu. Możesz teraz pokazać kasjerowi kod kreskowy, lub odczytać numer samodzielnie.

aplikacja do kart lojalnościowych android ranking

Jaką aplikację do kart lojalnościowych wybrać dla Samsunga, Xiaomi, lub iPhone’a?

Niezależnie od tego, czy korzystasz z telefonu z Androidem czy iPhone – masz spory wybór apek do programów lojalnościowych i przechowywania kart. Ja wybrałem dla Ciebie te najlepsze. Są one w pełni bezpieczne i sprawdzone, a opinie o nich w zdecydowanej większości są pozytywne.  Nie udało mi się odnaleźć negatywnych doświadczeń użytkowników tych programów, które dotyczyłyby bezpieczeństwa.

Mój ranking jest krótki i konkretny, ponieważ wybrałem najlepsze propozycje. Mam całkowitą pewność, że zarówno na Androidzie, jak i iPhone zadziałają one świetnie i bez zagrożenia Twoich danych. Jednocześnie znajdziesz w tych apkach wszystkie funkcje, jakich można oczekiwać od dobrych portfeli na karty punktowe.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Aplikacje
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *