DAZN Polska a oferta, opinie i cena – jak oglądać telewizję internetową?

DAZN Polska to telewizja internetowa dla kibiców boksu. Jeśli chcesz obejrzeć najważniejsze walki w sezonie, warto zainteresować się tą usługą. W poniższym przewodniku znajdziesz szczegółowe informacje o ofercie DAZN. Podpowiem Ci również, jak zagwarantować sobie transmisję w jakości HD niezależnie od kraju pobytu.

Co to jest DAZN? Co wyróżnia telewizję internetową dla fanów boksu?

DAZN Polska oferta

DAZN to platforma streamingowa oferująca transmisje sportowe na żywo i na żądanie. Działa w modelu subskrypcyjnym. Po wykupieniu abonamentu zyskujesz dostęp do biblioteki autorskich programów i filmów, a także archiwalnych nagrań z walk bokserskich.

Serwis DAZN został uruchomiony w 2016 roku i jest obecnie usługą międzynarodową. Mają do niej dostęp użytkownicy z ponad 200 krajów. Korzystanie z treści jest naprawdę łatwe. Wystarczy zainstalować odpowiednią aplikację mobilną, lub otworzyć stronę DAZN w przeglądarce internetowej.

DAZN chce być czymś na wzór Netflixa dla kibiców i dawać dostęp do najważniejszych transmisji w ramach jednego abonamentu. Twórcy cały czas pracują nad rozwojem serwisu. Docelowo nie chcą skupiać się tylko na boksie. Liczba dyscyplin sportowych będzie się więc z czasem zwiększać.

Prawdopodobnie DAZN jeszcze nie jeden raz nas zaskoczy. Na ten moment oprócz walk bokserskich, subksrybenci mogą obejrzeć niektóre mecze piłki nożnej i wyścigi samochodowe. Rozwój serwisu wydaje się niezagrożony. Prezes Zarządu Grupy DAZN, John Skipper jakiś czas temu zapewniał, że:

Na naszej liście zawodników klasy mistrzowskiej znajdują są najbardziej popularni sportowcy świata. Planujemy z nimi wieloletnią współpracę i idącą za tym organizacje spektakularnych międzynarodowych wydarzeń.

I rzeczywiście w przeszłości za pośrednictwem DAZN można było obejrzeć walki o mistrzostwo świata z udziałem takich gwiazd jak: Devin Haney, Demetrius Andrade, Billy Joe Saunders, Amanda Serrano, Terri Harper, Oleksandr Usyk i Dmitry Bivoli. Dostępny na żywo był również Matchroom Boxing organizowany w USA, Wielkiej Brytanii i Włoszech.

W dalszej części wpisu analizuję ofertę DAZN Poland i wyjaśniam, jak uzyskać dostęp do transmisji na żywo. Jeśli zastanawiasz się, czy po opłaceniu abonamentu można od razu oglądać najnowsze wydarzenia, to koniecznie przejrzyj mój poradnik.

Co znajdziemy w ofercie DAZN Polska?

DAZN polski komentarz DAZN Polska działa od grudnia 2020 roku, jednak kibice znali ten serwis już wcześniej. Dostęp do transmisji był bowiem możliwy za pośrednictwem usługi VPN. Teraz z zasobów serwisu mają szansę skorzystać także mniej techniczni użytkownicy. Aby oglądnąć ulubione walki, wystarczy po prostu pobrać aplikację mobilną na telefon, lub telewizor.

 Cechą charakterystyczną serwisu DAZN Polska jest niska cena. Miesięczny abonament kosztuje jedynie 7.99 zł. W zamian kibic otrzymuje dostęp do transmisji na żywo i ciągle aktualizowanej biblioteki programów i filmów. Lista wydarzeń różni się w zależności od kraju, z którego łączysz się z serwisem. Przed sfinalizowaniem płatności warto zapoznać się z zakładką Schedule i Explore

Tak jak zostało wspomniane w ofercie DAZN znajdziesz głównie walki bokserskie mężczyzn i kobiet. Zazwyczaj w ciągu tygodnia odbywa się kilka pojedynków. Oczekując na kolejne wydarzenia, warto zajrzeć do zakładki Boxing Archive i podkategorii Megafights z zapisami najważniejszych starć (np. Ruiz vs. Joshua 2 (2019), Joshua vs. Klitschko (2017), Mayweather vs. Canelo (2013)).

DAZN to również autorskie programy i filmy dokumentalne o boksie. Dużą popularnością wśród widzów cieszy się program Total Combat z analizami i komentarzami niedawnych gal. Interesująca wydaje się też seria Born Fighter, w ramach której przedstawiane są sylwetki bokserów takich jak: Daniel Jacobs, czy Billy Joe Saunders.

Oprócz boksu na DAZN znajdziesz aktualnie transmisje z UEFA Women’s Champions League i nagrania z elektrycznych wyścigów terenowych Extreme E (np. Arctic X-Prix).

Jak oglądać DAZN w Polsce?

Rozpoczęcie przygody z DAZN w Polsce nie jest w tym momencie trudne. Serwis działa u nas oficjalnie od blisko roku i wiele osób zdążyło go przetestować. Dostępne są zarówno aplikacje mobilne, jak i internetowe.

Lista obsługiwanych urządzeń jest naprawdę długa:

  • smart TV – telewizory z systemami: Android TV, LG webOS, Samsung Tizen, a także przystawki: Apple TV, Amazon Fire TV Stick i Google Chromecast,
  • komputery – dostęp przez przeglądarki internetowe: Chrome, Firefox, Edge i Safari,
  • konsole do gier – PlayStation 4 i 5, Xbox One i Xbox Series X,
  • urządzenia mobilne – smartfony i tablety z systemami Android i iOS.

Konto w usłudze DAZN możemy założyć za pośrednictwem strony, lub aplikacji. Standardowo podajemy maila i ustalamy metodę płatności. Po zakończeniu procesu rejestracji możemy od razu przejść do oglądania transmisji. Należy jednak pamiętać, że oferta jest uzależniona od kraju, z którego się łączysz. Dokładne informacje o dostępnych wydarzeniach znajdują się na zakładce Explore.

Czy walki transmitowane przez DAZN mają polski komentarz?

jak ogladać DAZN w Polsce?Pomimo wprowadzenia platformy DAZN na polski rynek, usługa ma ciągle charakter anglojęzyczny. Chociaż istnieje polska podstrona, wiele treści znajdziesz tylko po angielsku. Jeśli nie znasz tego języka na podstawowym poziomie, możesz mieć problem z poruszaniem się po serwisie.

Dotychczas jedynie część gal bokserskich miała polski komentarz. Były to na przykład hitowe starcia pomiędzy Giennadijem Gołowkinem i Kamilem Szeremetą, czy Anthony’m Joshuą i Oleksandrem Usykiem. Informacji o relacjach należy każdorazowo szukać na kontach społecznościowych DAZN. Zwykle prowadzą je Jan Ciosek i Albert Sosnowski.

Opinie użytkowników o DAZN Polska

Choć DAZN jest obecny na polskim rynku dopiero od kilkunastu miesięcy, zdążył zebrać już sporo opinii. Niska cena usługi nie zagwarantowała twórcom łatwego startu. W Google Play aplikacja zebrała sporo krytycznych głosów, o których uważam, że warto tutaj wspomnieć.

Jakiekolwiek trudności związane z działaniem aplikacji warto od razu zgłaszać do działu obsługi. Może się okazać, że napotkany problem da się rozwiązać jeszcze przed rozpoczęciem transmisji. Aby dokonać zgłoszenia, należy odszukać na stronie internetowej lub w aplikacji mobilnej przycisk Chat with us. Następnie w okienku, które pojawi się na ekranie, dokładnie opisz swoje kłopoty lub oczekiwania i poczekaj na odpowiedź konsultanta. Pamiętaj, że komunikacja odbywa się tylko w języku angielskim.

Na początek jednak chcę Ci zaprezentować kilka pozytywnych komentarzy, które pokazują, że DAZN działa zgodnie z deklaracjami twórców:

Za te pieniądze można oglądać niezły boks, gdy walczy Polak z polskim komentarzem

Adam, marzec 2021

Super aplikacja, działa bez zarzutów. Duży wybór sportów w bardzo dobrej cenie. Polecam

Mateusz, marzec 2021

Spora część walk posiada ograniczenie wiekowe. Mogą je obejrzeć tylko osoby, które ukończyły 16 lat. Może się okazać, że przed włączeniem transmisji aplikacja poprosi Cię o potwierdzenie tożsamości. Część klientów sygnalizuje jednak problem z użyciem polskiego paszportu, czy dowodu:

Jedna gwiazdka za to, że po wykupieniu subskrypcji prosi mnie o potwierdzenie wieku, chcąc podać dane nie ma na liście do wybrania ani polskiego paszportu ani dowodu , niestety wykupiłam subskrypcję na jedną galę, niestety nie mogłam jej oglądnąć, nie wykupie jej więcej

Monika, wrzesień 2021

Jak mam określić wiek skoro nie posiadam niemieckiego, hiszpańskiego ani włoskiego dowodu mieszkając za granicą?!

Piotr, wrzesień 2021

DAZN Polska opinieCzy to możliwe, aby DAZN, który działa w Polsce od grudnia 2020, nie obsługiwał polskich dokumentów? Wydaje się, że relacjonowany problem był związany z przebywaniem klientki Moniki poza krajem rejestracji, czyli Polską. W takiej sytuacji jeśli znajdziemy się poza Europejskim Obszarem Gospodarczym, utracimy prawo do oglądania transmisji.

Aby uzyskać polski adres IP i móc korzystać z DAZN także poza granicami naszego kraju, można zainteresować się sieciami VPN. To w pełni bezpieczna usługa, która zagwarantuje Ci dostęp do serwisów streamingowych z każdego miejsca na świecie.

Kolejnym problemem zgłaszanym przez polskich użytkowników DAZN jest niska jakość transmisji. Trudno mówić o komfortowym oglądaniu, jeśli obraz zacina się na każdym kroku. Oprogramowanie stara się jednak zawsze dobierać jakość wideo do prędkości Twojego internetu. Jeśli masz słabe połączenie, raczej nie masz co liczyć na rozdzielczość HD.

Aby bezproblemowo oglądać transmisje w jakości SD, wystarczy tylko 2 Mb/s. Jeśli zależy Ci na rozdzielczości HD, potrzebujesz łącza o przepustowości na poziomie 2.4-8 Mb/s. Aby sprawdzić realną prędkości internetu, wystarczy wejść na stronę SpeedTest.pl i wykonać stosowny pomiar.

Oglądanie walk na telewizorze ma sens tylko wtedy, gdy potrafisz zapewnić prędkość pobierania na poziomie 8 Mb/s. Wysoka jakość wideo idzie zawsze w parze z wysoką liczbą klatek na sekundę. Taką opinię potwierdza użytkownik Depp:

Super. U mnie działa perfekcyjnie, bez zacięć i zrywania obrazu. Na TV mam stary Android 9, na którym nie działa Player ani HBO GO, a działa ta aplikacja. Mam dobry internet światłowodowy 100MB/s. Jeśli wam zacina to znaczy, że macie za słaby internet. Streamy słabo się ogląda na kiepskim internecie i to niezależnie od aplikacji. Dlatego nie oceniajcie jej tak słabo ze względu na słabego neta, którego macie.

Depp, wrzesień 2021

Podsumowując, oferta DAZN jest skierowana przede wszystkim do fanów sportów walki. Serwis umożliwia oglądanie transmisji niemal z każdego urządzenia z dostępem do internetu. Model subskrypcyjny nie nakłada na Ciebie żadnych zobowiązań. Jeśli nadchodzące wydarzenia okażą się dla Ciebie nieinteresujące, możesz po prostu zrezygnować.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *