Dwie karty SIM a jeden numer w 2020: jak i gdzie to zrobić? Możliwości i rozwiązania

Dwie karty SIM z jednym numerem, to usługa pożądana przez wielu użytkowników. Opisywane rozwiązanie zapewnia wiele korzyści, jednak nie każdy operator je oferuje. To, w jaki sposób wykorzystamy oba egzemplarze zależy wyłącznie od nas. Jedna z nich może trafić do smartfona, a druga na przykład do mobilnego routera. Dzięki temu korzystnie z internetu LTE stanie się łatwiejsze. Dotyczy to przede wszystkim osób, które posiadają nieograniczony lub wysoki limit danych komórkowych.

Jest to znakomita opcja również dla tych, którzy pragną korzystać z dwóch urządzeń jednocześnie np. z telefonu oraz tabletu. Nie ma konieczności ponoszenia dodatkowych opłat związanych z nowym numerem, a więc jest to nie tylko wygodne, ale również opłacalne pod względem ekonomicznym.

Czy można mieć dwie karty SIM z jednym numerem?

Jeszcze kilka lat temu było to niemożliwe. Obecnie mamy do wyboru całkiem sporą ilość ofert, a więc jest w czym wybierać. W niektórych przypadkach druga karta SIM z tym samym numerem może występować pod postacią e-SIM. Nie masz pojęcia, gdzie jest ona wykorzystywana? Przykładem są smartwatche, które z uwagi na swój niewielki rozmiar mogą nie posiadać tradycyjnego slotu na kartę. Zakres zastosowań jest jednak o wiele większy.

czy można

Zadajesz sobie pytanie, czy można mieć dwie karty SIM z tym samym numerem? Oczywiście, że tak! W dzisiejszych czasach jest to powszechna usługa proponowana przez popularnych operatorów. Ostatecznej decyzji nie należy jednak podejmować zbyt pochopnie – pierwszym krokiem jest przeanalizowanie warunków umowy, a także porównanie ofert między sobą.

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w najbliższych latach dwie karty SIM przypisane do jednego numeru staną się powszechnością. Zapotrzebowanie na omawianą usługę rośnie. Przekładanie plastiku pomiędzy urządzeniami nie jest wygodne, a dodatkowo grozi jego przedwczesnym uszkodzeniem.

Gdzie można mieć dwie karty SIM z jednym numerem?

gdzie dostępna jest usługa

Wiesz już, że można mieć 2 karty SIM z tym samym numerem, jednak z pewnością zastanawiasz się, gdzie taka usługa jest dostępna. Jak już wspomniano, liczba ofert jest ograniczona, jednak mamy w czym wybierać. Poniżej przedstawiono kilka ciekawych propozycji, które warto wziąć pod uwagę podczas podejmowania decyzji.

1. T-mobile

Dwie karty SIM z jednym numerem w T-mobile to oferta skierowana zarówno do odbiorców indywidualnych, jak i biznesowych. Usługa Tandem cieszy się pozytywną opinią wśród klientów, co stanowi najlepsze potwierdzenie tego, że jest ona godna zainteresowania. Sporym atutem jest fakt, że nie musimy jej aktywować. Mamy możliwość skorzystania z niej w dowolnie wybranym momencie, co zapewnia pełną swobodę.

 • Opisywanej usługi nie musimy aktywować, jednak konieczna jest wymiana obecnej SIM na karty Tandem. Możemy tego dokonać np. w salonie stacjonarnym T-mobile. Sporym plusem jest fakt, że nie musimy ponosić dodatkowych opłat.
 • Operator zaleca, aby włączony pozostał wyłącznie ten telefon, z którego aktualnie korzystamy i mamy zamiar odbierać połączenia.
 • Wybraną kartę Tandem możemy aktywować poprzez wpisanie krótkiego kodu (9600). Rozmowy telefoniczne oraz wiadomości możemy przyjmować wyłącznie na jedno urządzenie.

2.  Orange

Dwie karty sim w Orange to usługa skupiającą się przede wszystkim na internecie. Właśnie dlatego nie dla każdego będzie to satysfakcjonująca oferta. Trzeba podkreślić, że maksymalna liczba dodatkowych kart wynosi 4. Jeśli doliczymy do tego kartę główną, to łącznie możemy korzystać z 5 egzemplarzy w ramach jednego kontraktu. Nie ma konieczności podpisywania żadnych dodatkowych umów, co stanowi znaczące udogodnienie.

dwie karty sim orange

 • Każda dodatkowa karta SIM generuje jednorazową opłatę w wysokości 5 zł.
 • W opisywanym przypadku karty dodatkowe przeznaczone są wyłącznie do korzystania z internetu. Pakiet danych przypisany jest do karty głównej (to ona służy do wykonywania połączeń telefonicznych, czy też wysyłania wiadomości).
 • Miesięczna opłata za korzystanie z dodatkowej karty SIM to 5 zł doliczane do abonamentu. W przypadku 4 dodatkowych kart będzie to 20 zł.

3. Play

W Play, klienci prywatni nie mogą korzystać z opisywanej oferty. Ponadto trzeba liczyć się z pewnymi ograniczeniami. W ramach zawartej umowy otrzymujemy kartę SIM do telefonu oraz kartę do internetu. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy potrzebują korzystać z pakietu danych np. w nawigacji samochodowej.

 • Dwie karty SIM i nielimitowany internet do biura, to oferta zarówno dla nowych klientów, jak i tych, którzy chcą zmienić operatora.
 • Najtańszy z dostępnych abonamentów wynosi 49,99 zł + VAT.
 • Usługa skierowana jest wyłącznie do klientów biznesowych. Ponadto druga karta SIM może być wykorzystywana wyłącznie do internetu.

Co z pozostałymi operatorami?

Usługa dwóch kart SIM z jednym numerem, w chwili pisania tego artykułu nie jest dostępna w Plusie, Premium Mobile, Virgin, czy też Nju Mobile. Nie wiadomo, czy w przyszłości wejdzie ona do oferty. Prawdą jest, że zapotrzebowanie na kilka kart przypisanych do jednego abonamentu rośnie, a użytkownicy oczekują podwyższonego komfortu korzystania z niego na wielu urządzeniach.

pozostali operatorzy

 Dość często bywa tak, że posiadamy dwa smartfony o innym slocie SIM np. nano oraz micro. Teoretycznie możemy korzystać z adaptera, jednak nie zawsze jest to wygodne. Przełożenie kart zajmuje trochę czasu. Ponadto, im częściej to robimy, tym większe ryzyko przypadkowego uszkodzenia. Posiadacze dwóch kart mogą jednocześnie umieścić je w dwóch różnych urządzeniach, co jest gwarancją maksymalnej wygody. 

Nie można jednocześnie powiedzieć, kiedy przydaje się druga karta SIM z tym samym numerem. Jest to kwestia bardzo indywidualna, która zależy od osobistych potrzeb użytkownika.

Do przykładowych zastosowań można zaliczyć:

 • zapasowy smartfon,
 • router mobilny,
 • smartwatch,
 • zestaw głośnomówiący,
 • nawigację samochodową.
Wiadomym jest, że nie możemy jednocześnie dzwonić z dwóch kart przypisanych do jednego numeru. Właśnie z tego powodu konieczne jest wskazanie, która z nich będzie aktywna w danym momencie.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *