HBO GO a cennik: ile kosztuje abonament w 2020 i czy warto?

Platformy, oferujące programy na życzenie z biegiem czasu zdobywają kolejnych zwolenników. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że tradycyjna ramówka telewizyjna, w której musimy oczekiwać na emisję naszych ulubionych programów stanowi już relikt przeszłości. Żyjemy szybko – coraz trudniej znaleźć nam czas na rozrywkę. A jeśli już go znajdujemy, to chcemy spędzać czas w sposób, który będzie dla nas w pełni satysfakcjonujący.

 Zadaniem telewizji na żądanie (VOD) jest właśnie dostarczenie nam naszych ulubionych programów w dogodnie wybranej przez nas porze – bez reklam, bez przedzierania się przez zaplanowane w czasie antenowym przerywniki i dokładnie tak, jak sami uznamy za stosowne. 

W tym wpisie opowiem o tym, ile kosztuje HBO GO w różnych wariantach i przeanalizuję techniczne aspekty usługi. Zastanowimy się też, w jaki sposób możemy z niej skorzystać i jak wypada ona na tle swojej konkurencji.

Na czym polega subskrypcja HBO GO?

subskrypcja HBOGO
Schemat działania HBO GO jest bardzo prosty – za określoną miesięczną opłatą otrzymujemy do dyspozycji panel, w którym możemy dowolnie odtwarzać dostępne w bazie usługi, filmy i seriale. Możemy w tym wypadku wybierać spośród setek tytułów, dostępnych w ofercie HBO i Cinemax.

Serwis oferuje nam dostęp do takich seriali jak m.in. Kraina Lovecrafta, Wychowane przez wilki, Legion oraz do kultowych filmów, wśród których znalazły się między innymi Pulp Fiction, saga Gwiezdne Wojny i wszystkie części Harry’ego Pottera.

 Wykupując usługę możemy z niej korzystać przez dowolny okres czasu w obrębie miesiąca następującego po opłaceniu abonamentu. 

A teraz przejdźmy do kwestii zasadniczej i przeanalizujmy ile kosztuje HBO GO.

Cennik HBO GO, czyli ile przyjdzie nam zapłacić?

Cennik prezentuje się bardzo przystępnie, szczególnie jeśli porównamy go z kosztami streamingu u konkurencyjnych operatorów.

W HBO GO cena może się różnić w zależności od naszego operatora telewizji – usługa często bowiem dodawana jest jako gratis do pakietu programów. Warto zatem sprawdzić, czy Twój dostawca nie dołącza dostępu do platformy w ramach wybranej przez Ciebie oferty.

Poza powyższymi przypadkami, przy bezpośrednim zakupie na oficjalnej stronie, cena HBO GO jest stała, niezmienna i wynosi obecnie 24,90 zł za miesiąc korzystania z platformy. Trzeba przyznać, że stawka abonamentu jest znacznie niższa niż u operatorów, oferujących zbliżone usługi, takich jak choćby Netflix, przy którym za miesiąc korzystania z serwisu przyjdzie nam zapłacić wyraźnie więcej.

Co ważne, cena abonamentu obejmuje dostęp do wszystkich zgromadzonych w serwisie materiałów na wielu urządzeniach jednocześnie.

cena abonamentu HBO GO

W jaki sposób mogę korzystać z HBO GO?

W HBO GO subskrypcja obejmuje nie tylko korzystanie z serwisu za pośrednictwem odbiornika telewizyjnego. Z powodzeniem będziemy mogli również oglądać nasze ulubione programy na ekranie komputera, smartfona oraz tabletu. Konfiguracja pakietu przebiega w prosty i intuicyjny sposób.

Wystarczy odnaleźć aplikację HBO GO odpowiednio w sklepie Google Play bądź też w Apple Store (w zależności od systemu operacyjnego zainstalowanego na naszym urządzeniu) i po przeprowadzeniu prostego procesu rejestracyjnego możemy cieszyć się dostępem do setek filmów i seriali na naszym urządzeniu mobilnym.

 Z HBO GO koszt usługi zawsze pozostaje ten sam – możemy przy tym korzystać z niej z poziomu smartfona, tabletu, komputera, smart TV, Apple TV, Chromecast a nawet używając konsoli do gier! Aplikację zainstalujemy między innymi na Playstation 3, Playstation 4 oraz Xbox One! 

Jak skonfigurować HBO GO od dostawcy telewizji?

Z HBO GO skorzystamy również za pośrednictwem dekoderów telewizyjnych. Dla każdego operatora proces będzie wyglądał bardzo podobnie – poniżej przedstawiam instrukcję na przykładzie Cyfrowego Polsatu, którą z powodzeniem możemy zastosować także w przypadku innych dostawców.

Proces rejestracji jest bardzo intuicyjny:

  1. Po wejściu na stronę hbogo.pl wybieramy w prawym górnym rogu przycisk REJESTRACJA,
  2. Przechodzimy do opcji ZAREJESTRUJ SIĘ DANYMI OD OPERATORA (do rejestracji będziesz potrzebować 12-cyfrowego numeru karty dekodera i pięciocyfrowego kodu autoryzacyjnego, którym posługujesz się w systemie Cyfrowego Polsatu)
  3. Z listy dostępnych operatorów wybieramy naszego dostawcę – w tym wypadku będzie to CYFROWY POLSAT, a następnie postępujemy zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Cena za miesiąc u różnych operatorów

W HBO GO cena subskrypcji będzie się różnić w zależności od dostawcy telewizji lub internetu, z którego korzystamy. Przed zakupem usługi koniecznie zapoznaj się z ofertą Twojego operatora – być może będziesz mógł dzięki temu zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. 

  • Cena za HBO GO cyfrowego polsatu wynosi 20 zł – aplikacja funkcjonuje u operatora jako osobny pakiet, który możemy dokupić do dowolnego abonamentu. W przypadku tego usługodawcy możemy też skorzystać z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego, w trakcie którego sprawdzimy, czy pakiet spełnia nasze potrzeby.
  • Cena HBO GO w Play to, podobnie jak w przypadku Cyfrowego Polsatu, 20 zł. Analogicznie tutaj również uzyskujemy możliwość przetestowania usługi przez 30 dni, zanim zapłacimy pierwszą ratę abonamentu.
  • Jeżeli chodzi o cenę HBO GO w Netii, tutaj oferta prezentuje się o tyle ciekawie, że otrzymujemy pełen dostęp do platformy w ramach naszego abonamentu telewizyjnego.
  • W przypadku HBO GO w sieci plus, usługę będziemy mogli wybrać jako jeden z darmowych pakietów, które otrzymujemy przy wyborze abonamentu o wysokości 70 zł miesięcznie.
  • Za HBO GO w UPC zapłacimy 1 zł miesięcznie przez pierwsze dwa miesiące korzystania z usługi (cena jej aktywacji w przypadku tego operatora wynosi 9,90 zł), a po upływie 60 dni przejdziemy do stałej opłaty, wynoszącej 19,90 zł miesięcznie. Oferta dotyczy tylko sytuacji, w której nawiązujemy z operatorem umowę na okres 12 miesięcy.
  • Cena HBO GO w nc+ zależna będzie od tego, jak długo korzystamy z usług operatora. Warto skontaktować się z infolinią canal+ aby dowiedzieć się, jak sytuacja prezentuje się w naszym przypadku. Dla nowych klientów nc+ przygotował specjalne oferty, w których możemy uzyskać bezpłatny dostęp do platformy nawet przez cztery miesiące już przy zakupie abonamentu o wysokości 59,99zł miesięcznie.

Rozrywka na każdą kieszeń

Jak widzimy, w przypadku HBO GO, cena usługi prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie – nawet jeśli nie korzystamy z usług dostawcy telewizji lub internetu, który pozwoliłby nam na dodatkowe obniżenie miesięcznego kosztu.

Korzystanie z usługi wiąże się z wieloma dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak choćby fakt, że wszystkie filmy w HBO GO dostępne są w polskiej wersji językowej, a z samego serwisu możemy korzystać nawet na pięciu urządzeniach – przy czym jednocześnie może być on uruchomiony na dwóch z nich. Dodatkowo, zamawiając HBO GO bezpośrednio z poziomu oficjalnej strony dostawcy otrzymujemy możliwość przetestowania usługi przez 7 dni bez żadnych zobowiązań, a z abonamentu możemy zrezygnować w dowolnej chwili i bez żadnych formalności.

cena za miesiąc rozrywki

Wiemy już zatem, ile wynosi cena HBO GO w 2020 oraz poznaliśmy wszystkie sposoby, dzięki którym będziemy mogli łączyć się z usługą. Pamiętajmy, że cennik bardzo dynamicznie się zmienia w zależności od operatora, pośredniczącego w dostarczaniu usługi oraz niezależnych promocji i rabatów ze strony samego HBO.

Jeżeli interesuje Cię usługa, warto na bieżąco śledzić nie tylko oficjalną stronę internetową, ale także oferty specjalne poszczególnych dostawców telewizji i internetu oraz operatorów sieci komórkowych, którzy prześcigają się w zdobywaniu nowych klientów, bardzo często dołączając do swoich usług między innymi pakiet HBO GO.

Najnowsze wpisy

Paweł z Satelitarne Cyfrowe Opublikowane przez:

Absolwent Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego, a jednocześnie wielki fan nowych technologii i poszukiwacz dobrych ofert. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *