HBO GO a cennik: ile kosztuje abonament w 2020 i czy warto?

Platformy, oferujące programy na życzenie z biegiem czasu zdobywają kolejnych zwolenników. Można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że tradycyjna ramówka telewizyjna, w której musimy oczekiwać na emisję naszych ulubionych programów stanowi już relikt przeszłości. Żyjemy szybko – coraz trudniej znaleźć nam czas na rozrywkę. A jeśli już go znajdujemy, to chcemy spędzać czas w sposób, który będzie dla nas w pełni satysfakcjonujący.

 Zadaniem telewizji na żądanie (VOD) jest właśnie dostarczenie nam naszych ulubionych programów w dogodnie wybranej przez nas porze – bez reklam, bez przedzierania się przez zaplanowane w czasie antenowym przerywniki i dokładnie tak, jak sami uznamy za stosowne. 

W tym wpisie opowiem o tym, ile kosztuje HBO GO w różnych wariantach i przeanalizuję techniczne aspekty usługi. Zastanowimy się też, w jaki sposób możemy z niej skorzystać i jak wypada ona na tle swojej konkurencji.

Na czym polega subskrypcja HBO GO?

subskrypcja HBOGO
Schemat działania HBO GO jest bardzo prosty – za określoną miesięczną opłatą otrzymujemy do dyspozycji panel, w którym możemy dowolnie odtwarzać dostępne w bazie usługi, filmy i seriale. Możemy w tym wypadku wybierać spośród setek tytułów, dostępnych w ofercie HBO i Cinemax.

Serwis oferuje nam dostęp do takich seriali jak m.in. Kraina Lovecrafta, Wychowane przez wilki, Legion oraz do kultowych filmów, wśród których znalazły się między innymi Pulp Fiction, saga Gwiezdne Wojny i wszystkie części Harry’ego Pottera.

 Wykupując usługę możemy z niej korzystać przez dowolny okres czasu w obrębie miesiąca następującego po opłaceniu abonamentu. 

A teraz przejdźmy do kwestii zasadniczej i przeanalizujmy ile kosztuje HBO GO.

Cennik HBO GO, czyli ile przyjdzie nam zapłacić?

Cennik prezentuje się bardzo przystępnie, szczególnie jeśli porównamy go z kosztami streamingu u konkurencyjnych operatorów.

W HBO GO cena może się różnić w zależności od naszego operatora telewizji – usługa często bowiem dodawana jest jako gratis do pakietu programów. Warto zatem sprawdzić, czy Twój dostawca nie dołącza dostępu do platformy w ramach wybranej przez Ciebie oferty.

Poza powyższymi przypadkami, przy bezpośrednim zakupie na oficjalnej stronie, cena HBO GO jest stała, niezmienna i wynosi obecnie 24,90 zł za miesiąc korzystania z platformy. Trzeba przyznać, że stawka abonamentu jest znacznie niższa niż u operatorów, oferujących zbliżone usługi, takich jak choćby Netflix, przy którym za miesiąc korzystania z serwisu przyjdzie nam zapłacić wyraźnie więcej.

Co ważne, cena abonamentu obejmuje dostęp do wszystkich zgromadzonych w serwisie materiałów na wielu urządzeniach jednocześnie.

cena abonamentu HBO GO

W jaki sposób mogę korzystać z HBO GO?

W HBO GO subskrypcja obejmuje nie tylko korzystanie z serwisu za pośrednictwem odbiornika telewizyjnego. Z powodzeniem będziemy mogli również oglądać nasze ulubione programy na ekranie komputera, smartfona oraz tabletu. Konfiguracja pakietu przebiega w prosty i intuicyjny sposób.

Wystarczy odnaleźć aplikację HBO GO odpowiednio w sklepie Google Play bądź też w Apple Store (w zależności od systemu operacyjnego zainstalowanego na naszym urządzeniu) i po przeprowadzeniu prostego procesu rejestracyjnego możemy cieszyć się dostępem do setek filmów i seriali na naszym urządzeniu mobilnym.

 Z HBO GO koszt usługi zawsze pozostaje ten sam – możemy przy tym korzystać z niej z poziomu smartfona, tabletu, komputera, smart TV, Apple TV, Chromecast a nawet używając konsoli do gier! Aplikację zainstalujemy między innymi na Playstation 3, Playstation 4 oraz Xbox One! 

Jak skonfigurować HBO GO od dostawcy telewizji?

Z HBO GO skorzystamy również za pośrednictwem dekoderów telewizyjnych. Dla każdego operatora proces będzie wyglądał bardzo podobnie – poniżej przedstawiam instrukcję na przykładzie Cyfrowego Polsatu, którą z powodzeniem możemy zastosować także w przypadku innych dostawców.

Proces rejestracji jest bardzo intuicyjny:
  1. Po wejściu na stronę hbogo.pl wybieramy w prawym górnym rogu przycisk REJESTRACJA,
  2. Przechodzimy do opcji ZAREJESTRUJ SIĘ DANYMI OD OPERATORA (do rejestracji będziesz potrzebować 12-cyfrowego numeru karty dekodera i pięciocyfrowego kodu autoryzacyjnego, którym posługujesz się w systemie Cyfrowego Polsatu)
  3. Z listy dostępnych operatorów wybieramy naszego dostawcę – w tym wypadku będzie to CYFROWY POLSAT, a następnie postępujemy zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na ekranie.

Cena za miesiąc u różnych operatorów

W HBO GO cena subskrypcji będzie się różnić w zależności od dostawcy telewizji lub internetu, z którego korzystamy. Przed zakupem usługi koniecznie zapoznaj się z ofertą Twojego operatora – być może będziesz mógł dzięki temu zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy. 

  • Cena za HBO GO cyfrowego polsatu wynosi 20 zł – aplikacja funkcjonuje u operatora jako osobny pakiet, który możemy dokupić do dowolnego abonamentu. W przypadku tego usługodawcy możemy też skorzystać z bezpłatnego 30-dniowego okresu próbnego, w trakcie którego sprawdzimy, czy pakiet spełnia nasze potrzeby.
  • Cena HBO GO w Play to, podobnie jak w przypadku Cyfrowego Polsatu, 20 zł. Analogicznie tutaj również uzyskujemy możliwość przetestowania usługi przez 30 dni, zanim zapłacimy pierwszą ratę abonamentu.
  • Jeżeli chodzi o cenę HBO GO w Netii, tutaj oferta prezentuje się o tyle ciekawie, że otrzymujemy pełen dostęp do platformy w ramach naszego abonamentu telewizyjnego.
  • W przypadku HBO GO w sieci plus, usługę będziemy mogli wybrać jako jeden z darmowych pakietów, które otrzymujemy przy wyborze abonamentu o wysokości 70 zł miesięcznie.
  • Za HBO GO w UPC zapłacimy 1 zł miesięcznie przez pierwsze dwa miesiące korzystania z usługi (cena jej aktywacji w przypadku tego operatora wynosi 9,90 zł), a po upływie 60 dni przejdziemy do stałej opłaty, wynoszącej 19,90 zł miesięcznie. Oferta dotyczy tylko sytuacji, w której nawiązujemy z operatorem umowę na okres 12 miesięcy.
  • Cena HBO GO w nc+ zależna będzie od tego, jak długo korzystamy z usług operatora. Warto skontaktować się z infolinią canal+ aby dowiedzieć się, jak sytuacja prezentuje się w naszym przypadku. Dla nowych klientów nc+ przygotował specjalne oferty, w których możemy uzyskać bezpłatny dostęp do platformy nawet przez cztery miesiące już przy zakupie abonamentu o wysokości 59,99zł miesięcznie.

Rozrywka na każdą kieszeń

Jak widzimy, w przypadku HBO GO, cena usługi prezentuje się wyjątkowo atrakcyjnie – nawet jeśli nie korzystamy z usług dostawcy telewizji lub internetu, który pozwoliłby nam na dodatkowe obniżenie miesięcznego kosztu.

Korzystanie z usługi wiąże się z wieloma dodatkowymi udogodnieniami, takimi jak choćby fakt, że wszystkie filmy w HBO GO dostępne są w polskiej wersji językowej, a z samego serwisu możemy korzystać nawet na pięciu urządzeniach – przy czym jednocześnie może być on uruchomiony na dwóch z nich. Dodatkowo, zamawiając HBO GO bezpośrednio z poziomu oficjalnej strony dostawcy otrzymujemy możliwość przetestowania usługi przez 7 dni bez żadnych zobowiązań, a z abonamentu możemy zrezygnować w dowolnej chwili i bez żadnych formalności.

cena za miesiąc rozrywki

Wiemy już zatem, ile wynosi cena HBO GO w 2020 oraz poznaliśmy wszystkie sposoby, dzięki którym będziemy mogli łączyć się z usługą. Pamiętajmy, że cennik bardzo dynamicznie się zmienia w zależności od operatora, pośredniczącego w dostarczaniu usługi oraz niezależnych promocji i rabatów ze strony samego HBO.

Jeżeli interesuje Cię usługa, warto na bieżąco śledzić nie tylko oficjalną stronę internetową, ale także oferty specjalne poszczególnych dostawców telewizji i internetu oraz operatorów sieci komórkowych, którzy prześcigają się w zdobywaniu nowych klientów, bardzo często dołączając do swoich usług między innymi pakiet HBO GO.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *