Jak sprawdzić czy Airpods są oryginalne i gdzie kupić autentyczne słuchawki?

Słuchawki Apple noszące nazwę Airpods cieszą się naprawdę dobrymi opiniami użytkowników. Podobnie jak smartfony iPhone, także słuchawki, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii i wysokiej jakości materiałów są najwyższej jakości. Zapewniają pełne, głośne brzmienie, a także doskonałe zbieranie dźwięku Twojego głosu przez mikrofon podczas rozmów. Jednocześnie świetnie działa filtrowanie dźwięków otoczenia, które mogłyby zakłócać odbiór Twojemu rozmówcy. Używając ich masz pewność, że słuchasz muzyki czy podcastów, a także ścieżki dźwiękowej filmów w najwyższej możliwej do uzyskania jakości. Jednak to wszystko zapewniają tylko oryginalne produkty. Jak sprawdzić czy Airpods są oryginalne? Zapraszam Cię do mojego przewodnika.

Specjalnie dla Ciebie postarałem się też, by wyszukać miejsca, w których możesz kupić autentyczne słuchawki. Jeśli zdecydujesz się na ich zakup z jednego ze źródeł, które poznasz dzięki mojemu wpisowi, to możesz mieć pewność, że nabędziesz oryginalne Airpods. To zaufane sklepy internetowe, które zweryfikowałem z dużą starannością.

jak sprawdzić oryginalność airpods

Numer seryjny Airpods – czy to ważna informacja?

Numer seryjny produktu na ogół nie kojarzy się nam z czymś bardzo istotnym. Praktycznie każdy produkt elektroniczny go ma. Jednak nie używasz go na co dzień, nie wprowadzasz, by uzyskać jakiekolwiek dane czy by zalogować się na wybranym portalu. Jednak w przypadku sprawdzenia oryginalności gadżetu może okazać się najważniejszy.

Dzięki numerowi seryjnemu Airpods możesz sprawdzić ich oryginalność. Dowiesz się także, czy w dniu sprawdzenia podlegają jeszcze gwarancji. To na wypadek uszkodzenia. Jednak przede wszystkim będziesz mieć pewność, że używasz produktu, który został wyprodukowany z dobrych materiałów i zapewnia Ci najwyższą jakość.

Oryginalne Airpods – gdzie znajdę numer seryjny?

Jeśli używasz już swoich słuchawek Airpods, to sprawdzenie numeru seryjnego za pomocą Twojego iPhone’a będzie naprawdę proste. Co należy zrobić? Oto instrukcja krok po kroku:

 • Nawiąż połączenie słuchawek ze swoim iPhonem lub iPadem za pomocą technologii Bluetooth
 • W urządzeniu mobilnym wejdź w Ustawienia
 • Następnie przejdź do opcji Bluetooth
 • Znajdź swoje słuchawki na wyświetlonej liście urządzeń BT
 • Wybierz Więcej informacji, czyli ikonkę litery i w kółeczku
Alternatywną drogą do przejścia w ustawienia Twoich słuchawek jest przejście do Ustawień, a następnie dotknięcie nazwy Twoich połączonych z telefonem Airpodsów.

Numer seryjny znajduje się pod opisem: Serial Number lub Numer seryjny, w zależności od ustawienia języka Twojego smartfona.

Numer seryjny Airpods na słuchawkach lub etui ładującym

W zależności od wersji Twoich słuchawek, możesz znaleźć numer seryjny także na:

 • Etui ładującym Twoje Airpods
 • Na samych słuchawkach

W jaki sposób go tam odnaleźć? W przypadku etui znajduje się on na spodniej części pokrywy. Otwórz więc ją i zajrzyj od wewnętrznej strony. Będzie on nałożony na tę część etui, która od góry przykrywa Twoje Airpodsy, gdy są zamknięte bezpiecznie w oryginalnej ładowarce.

W przypadku słuchawek istnieją dwa rozwiązania:

 • Airpods Max: należy zdjąć magnetyczną poduszkę lewej słuchawki. Pod nią, w górnej części obudowy znajdziesz numer seryjny
 • W przypadku wszystkich innych Airpods numer seryjny znajdziesz pod głośnikiem, pomiędzy nim a podłużną częścią słuchawki, od wewnętrznej strony
Pamiętaj, że odczytanie numeru seryjnego Airpods bez powiększenia optycznego może być trudne. Pojedyncze znaki, z powodu miniaturyzacji urządzeń, mają bardzo małe wymiary. Przyda Ci się zatem szkło powiększające. Możliwym rozwiązaniem jest też wykorzystanie Twojego iPhone’a – zrobienie zdjęcia numeru seryjnego i powiększenie go na ekranie. Wykorzystasz do tego fotografię makro Twojego telefonu.

jak sprawdzić oryginalność airpods po numerze seryjnym

Opakowanie Airpods i numer seryjny

Także na oryginalnym opakowaniu od Airpods znajdziesz numer seryjny. Odnajdź proszę naklejkę, na której znajdują się szczegółowe dane. Następnie spójrz na dolny kod kreskowy. Nad nim znajduje się napis Serial No. Znaki po tym napisie to właśnie interesujący Cię numer.

Pamiętaj też, że możesz znaleźć numer seryjny także na dokumencie zakupu. Powinien on zostać wpisany na paragon lub fakturę, które otrzymujesz dokonując zakupu w legalnym, sprawdzonym źródle.

Jak sprawdzić czy Airpods Pro są oryginalne? Poznaj wyjątki!

Zwróć szczególną uwagę na poniższe modele Airpodsów:

 • Airpods 2 i 3 generacji
 • Airpods Pro 1 i 2 generacji

W ich przypadku, każda ze słuchawek będzie posiadała swój własny numer seryjny. Inny też znajdować się będzie na etui ładującym. Oczywiście numery słuchawek przypisane są w systemach Apple do tego konkretnego etui, więc ustalenie ich tożsamości będzie także możliwe. Jednak do wskazania oryginalności czy statusu gwarancji najlepiej jest użyć numeru z etui.

numer seryjny airpods

Jak sprawdzić oryginalność Airpods po numerze seryjnym?

Wszystkie numery wyprodukowanych przez Apple oryginalnych słuchawek Airpods przechowywane są w bazie danych firmy. Dzięki temu zarówno Ty, jak i producent macie możliwość ustalenia w każdej chwili, czy produkt jest oryginalny. Zdecydujecie także czy przysługują Ci nadal prawa związane z okresem gwarancyjnym.

Do sprawdzenia numeru seryjnego swoich słuchawek użyjesz tego adresu: https://checkcoverage.apple.com/pl/pl/

Za jego pomocą uzyskasz wszystkie potrzebne informacje. Jak to zrobić? Oto instrukcja krok po kroku:

 • Ustal numer seryjny swoich Airpodsów według wskazówek, które podałem wcześniej
 • Otwórz link Apple
 • Pod pozycją Wprowadź numer seryjny wpisz cały numer odczytany wcześniej
 • Wprowadź kod zabezpieczający z obrazka. Jest on używany po to, by zapobiec używaniu formularza przez automaty sprawdzające. Możesz też skorzystać z odczytania numeru przez głos lektora, będzie to jednak wykonane w języku angielskim
 • Kliknij Dalej
Wykorzystując łącze, które wskazałem masz pewność, że otworzysz stronę z instrukcjami w języku polskim. Apple zapewnia obsługę klienta w językach bardzo wielu krajów, w których oferuje swoje produkty.

Zostanie wyświetlony ekran, na którym znajdziesz informacje m. in. o oryginalności swoich słuchawek Airpods oraz przysługujących Ci prawach wynikających z okresu gwarancyjnego. Nie przejmuj się jednak jeśli zobaczysz informację o braku możliwości identyfikacji kodu. Możliwe, że gdzieś wkradł się błąd. W razie konieczności:

 • Sprawdź poprawność wpisanego numeru seryjnego
 • Odczytaj ponownie numer ze słuchawek lub etui czy opakowania

Warto też porównać numer ze słuchawek czy etui z tym podanym na fakturze. Nie możemy wykluczyć, że sprzedawca, mimo dużej uwagi wpisał nieprawidłowy numer na tym dokumencie sprzedaży.

Jak sprawdzić czy Airpods są oryginalne przed zakupem?

Jeśli zamierzasz kupić Airpodsy i nie masz pewności, czy są oryginalne, to zwróć proszę uwagę na kilka ważnych spraw, które powinny Cię zaniepokoić. Oto one:

 • Podejrzanie niska cena – jeśli sprzedawca oferuje nowe Airpods za cenę wyraźnie niższą, niż u innych oferentów może to być sygnałem, że to nie jest autentyczny produkt Apple. Nawet starsze modele Airpods są bardzo wartościowe ze względu na swoją wysoką jakość. Trudno spodziewać się naprawdę dużej promocji w niesprawdzonym źródle
 • Nazwa napisana z błędem – zdarza się, że w ten sposób sprzedawca próbuje ominąć kwestie związane z prawem do oferowania zupełnie innego produktu podszywającego się pod oryginalny. Spotkałem się na przykład ze słuchawkami Arpods (bez litery i w nazwie), które nie miały nic wspólnego z prawdziwymi prócz podobnego wyglądu
 • Brak oryginalnego opakowania i informacja o opakowaniu zastępczym
 • Zdjęcia produktu są słabej jakości – w ten sposób nieuczciwy sprzedawca próbować może ukryć istotne różnice w budowie swoich słuchawek
 • Porównanie z oficjalnymi zdjęciami ze strony Apple wskazuje na różnice w wyglądzie słuchawek – to już wyraźny sygnał, że coś jest nie tak

Jeśli pojawiła się jakakolwiek wątpliwość, to zdecydowanie lepiej skorzystać z zaufanego źródła. Ja kupuję tak drogie gadżety wyłącznie w sprawdzonych sklepach. Dzięki temu wielokrotnie zweryfikowałem ich solidność pod względem sprzedaży autentycznych urządzeń elektronicznych.

gdzie kupić oryginalne airpodsy

Gdzie kupić oryginalne Airpodsy?

Tak, jak obiecałem wcześniej, chcę umożliwić Ci odnalezienie dobrego źródła do zakupu Airpodsów. W jakim sklepie możesz znaleźć słuchawki, które na pewno będą oryginalne, a Twoja weryfikacja w podany przeze mnie sposób będzie dawała pozytywny efekt? Oto lista sprawdzonych dostawców:

 • RTV Euro AGD – to kupisz tylko oryginalne słuchawki AirPods. Sklep ten posiada ciekawą i znana od lat ofertę zakupu na raty 0%
 • Awans – skorzystasz z bezpłatnej dostawy
 • Elektro.pl – autentyczny produkt kupisz także w sklepie cieszącym się wysokim procentem pozytywnych opinii
 • MediaMarkt – umożliwi Ci odbiór także w jednym ze swoich salonów, by nie czekać na przesyłkę
 • OleOle! – tu wysyłka jest naprawdę szybka

Niezależnie od tego, który z podanych przeze mnie sklepów wybierzesz możesz mieć pewność, że kupisz oryginalny produkt Apple.

Możesz też zdecydować się na zakup w sklepie internetowym Apple. Jednak to w jednym z serwisów internetowych wymienionych przeze mnie wyżej możesz liczyć na ciekawe zniżki cenowe czy promocje, np. w zestawie z iPhonem.

Masz Airpods i iPhone. Jak połączyć się z TV?

Jeśli używasz produktów firmy Apple, to może zdarzyć się, że zechcesz połączyć swojego iPhone'a z telewizorem. Dzięki temu możesz cieszyć się rozrywką na dużym ekranie, jednocześnie korzystając z dźwięku emitowanego przez te doskonałe słuchawki. O tym, jak to zrobić przeczytasz w tym moim wpisie. Serdecznie zapraszam do lektury!

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Porady technologiczne
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *