LG Smart TV a aplikacje – jak pobrać, aktualizować i które warto mieć? TOP10

LG Smart TV to pełnoprawny system operacyjny dla telewizorów koreańskiej marki. Posiadając nowoczesny TV od LG możemy cieszyć się funkcjonalnościami porównywalnymi z tymi, które dostępne są w Android TV czy Apple TV. W niektórych aspektach system LG nawet przewyższa konkurentów – jest wygodny, stabilny i działa płynnie. A jak wygląda sytuacja z dostępnymi apkami? Zapraszam do przeczytania i zapoznania się z moim TOP10 aplikacji na LG.

Z tego artykułu dowiesz się także jak pobrać i aktualizować apki, a także jak usunąć zbędne, by oszczędzić miejsce w pamięci TV i zadbać o przejrzystość i porządek. Wszystkie te czynności przebiegają bardzo sprawnie, co ułatwia architektura systemu WebOS. Zawsze, gdy mam z nim do czynienia, to jestem pod wrażeniem tego, jak prosty w obsłudze jest oraz jak rozbudowane posiada możliwości. Zapraszam do lektury.

LG Content Store – najwygodniej z Pilotem Magic

Chcę na początku zwrócić Twoją uwagę na możliwość doskonałego wykorzystania Magic Pilota do obsługi systemu LG Smart TV opartego na WebOS. To unikalne rozwiązanie opiera się na wbudowaniu w pilota elektronicznych (optycznych) żyroskopów, które powodują, że zwykły, acz poręczny pilot zamienia się w wygodną myszkę. Komunikacja z TV odbywa się za pomocą Bluetooth, dzięki czemu nie musisz kierować go w stronę urządzenia.magic pilot do lg

Jeśli chcesz dowiedzieć się o tym, na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze Smart TV, to zapraszam Cię do przeczytania jednego z moich poprzednich wpisów.

Korzystałem z tego rozwiązania wielokrotnie. Jest naprawdę wygodne. Dzięki niemu nie tylko obsłużysz TV bez wysiłku. Zachęci Cię wręcz do rozwijania możliwości swojego telewizora dzięki kolejnym aplikacjom.

Jak dodać aplikacje na LG Smart TV?

Aplikacje dostępne w LG Smart TV znajdziesz w LG Content Store. Jest to odpowiednik AppStore dla systemu iOS czy sklepu Google Play dla Androida. Jak pobrać aplikacje na telewizor LG?

To bardzo proste:

 • Upewnij się, że Twój TV jest podłączony do Internetu. Może to być połączenie przez WIFI lub kablowe
 • Włącz telewizor i naciśnij przycisk Home z symbolem domku
 • Z menu wyświetlonego na dole wybierz sklep LG Content Store z symbolem walizeczki
 • Jesteś już w sklepie z aplikacjami. Na górze możesz wybrać polecane lub listę wszystkich aplikacji i przebierać w sporej liczbie apek
 • Po wybraniu tej, która Cię interesuje – klikasz Instaluj. Proces zostanie wykonany automatycznie, a apka dodana do listy dostępnej pod przyciskiem Home

Czy aplikacje w Smart TV LG są za darmo? Tak, jak najbardziej. Jeśli jednak zechcesz którąś odinstalować, to wystarczy, że:

 • Wejdziesz do LG Content Store
 • Klikniesz na górze Aplikacje
 • Po lewej wybierzesz Moje aplikacje
 • Klikniesz Usuń po prawej na górze
 • Zaznaczysz aplikację do usunięcia
 • Klikniesz ponownie Usuń
 • Potwierdzisz usunięcie przyciskiem Tak

Jak zaktualizować aplikacje z LG Content Store? To także niezwykle proste:

 • Po wejściu do LG Content Store wchodzimy w Aplikacje, następnie Moje aplikacje
 • Wybieramy Aktualizuj wszystkie
 • Proces zostanie wykonany automatycznie i zakończy się odpowiednim komunikatem

Moje TOP 10 aplikacji na LG Smart TV

Nazwa aplikacjiCo ją wyróżnia?Gdzie pobrać?
LG ThinQWygoda obsługi TV
ZOBACZ
YoutubeSzybkość i dostęp do pełnej zawartości serwisu
ZOBACZ
NetflixBogata baza filmów i seriali ZOBACZ
TVN PlayerDostęp do bazy polskich filmów, seriali i wiadomości ZOBACZ
TVP SportWszystkie wydarzenia sportowe w jednej aplikacji ZOBACZ
SpotifyWysoka jakość muzyki z całego świata ZOBACZ
HBO MaxSzybkość działania, konkurencyjna oferta ZOBACZ
MinesweeperRelaks na wyciągnięcie ręki ZOBACZ
Facebook WatchPersonalizacja zawartości ZOBACZ
CDAOgromna baza filmów i seriali ZOBACZ

Za chwilę poznasz najlepsze według mnie aplikacje dostępne dla tego systemu. Zanim jednak przedstawię listę aplikacji na WebOS zaznaczę, że jest wśród nich jedna, którą instalujemy nie na TV, a na telefonie. I od niej właśnie zacznę! Dlaczego? Ponieważ jest ona wspaniałym rozwiązaniem dla wszystkich posiadaczy smartfonów.top10 aplikacji na lg smart tv

LG ThinQ

To doskonała aplikacja – pilot do telewizora LG. Choć być może masz już do dyspozycji doskonałego Magic Pilota, to nie zawsze przecież znajduje się on pod ręką. Dlatego jeśli zainstalujesz tę apkę na smartfonie, to obsłużysz swój TV jak pilotem. Co prawda w sklepach Google Play oraz AppStore dostępnych jest wiele aplikacji służących jako piloty do TV, to tylko LG ThinkQ jest sygnowany przez LG Electronics. Zapewnia to najlepszą współpracę z tymi urządzeniami.

Aplikacja ta wspiera także inne urządzenia inteligentne tego producenta takie, jak oczyszczacze powietrza czy pralki oraz lodówki. My jednak skupiamy się dziś na LG Smart TV. ThinQ zapewni bezpieczne korzystanie ze smartfona jako pilota obsługującego WebOS.

Youtube

To jeden z najlepiej znanych i najpopularniejszych serwisów z filmami i muzyką. Dzięki aplikacji Youtube na TV LG oraz Internetowi, przeniesiesz się w świat cyfrowej rozrywki. Chyba każdy z nas używa Youtube’a na telefonie, komputerze czy tablecie. Jeśli masz Smart TV LG, to z łatwością obsłużysz zawartość serwisu, dzięki dobrze napisanej i szybkiej aplikacji.
aplikacja YouTube na TV LGJak zainstalować Youtube na Smart TV LG? Apka jest co prawda domyślnie zainstalowana, jeśli jednak nie możesz jej znaleźć, to posłuż się proszę instrukcją, którą podałem wcześniej w swoim wpisie. W ten sam sposób zaktualizujesz Youtube, a także odinstalujesz. Jednak kto chciałby pozbywać się tak przydatnej aplikacji?

Netflix

Najpopularniejszy dziś na świecie serwis z filmami i serialami doczekał się aplikacji dedykowanej na telewizory LG. Działa ona niezwykle płynnie nawet na starszych modelach obsługujących WebOS. Producenci apki wzięli pod uwagę wygodę użytkowników LG, którzy zakupili TV nawet kilka lat temu. Netflix działa płynnie i stabilnie. Problemy podczas odtwarzania praktycznie nie pojawiają się nawet na telewizorach z wolniejszym procesorem.

Jak zaktualizować Netflix na telewizorze LG? Wykorzystaj moją instrukcję, dzięki czemu będziesz zawsze mieć najaktualniejszą wersję Netflixa i obejrzysz swoje ulubione filmy czy seriale. Pamiętaj, że aktualizacja jest bardzo ważna – dzięki temu Twój Smart TV od LG będzie działał szybko i bezpiecznie.

TVN Player

Jak zainstalować TVN Player na telewizorze LG? Wystarczy, że posłużysz się moją instrukcją. Wyszukaj Player wśród najpopularniejszych aplikacji. Jeśli nie będzie tam odpowiedniej ikony, to posłuż się wyszukiwarką po nazwie. Dzięki temu zainstalujesz jedną z najpopularniejszych w Polsce aplikacji na WebOS.

Co otrzymasz po zainstalowaniu? Dostęp do wszystkich pakietów Playera, w tym płatnych i bezpłatnych. Obejrzysz Playera z reklamami lub bez – w zależności od tego na jakie rozwiązanie się zdecydujesz.

Jak zaktualizować Player na telewizorze LG? Zrobisz to bardzo łatwo wchodząc do listy Moje aplikacje w zakładce Aplikacje LG Content Store i wybierając opcję Aktualizuj.lg content store

TVP Sport

Aplikacja ta, przygotowania przez TVP wyróżnia się płynnością działania oraz wspaniałą zawartością multimedialną. Obejrzysz dzięki niej wszystkie treści pokazywane na antenie TVP Sport oraz te, dla których nie znalazło się miejsce w ramówce. Piłka nożna, skoki narciarskie, lekkoatletyka – wszystko to w jednej aplikacji.

Ciekawostką jest dostęp do często nietransmitowanych w TV spotkań z ekspertami przed i po wydarzeniach sportowych. Obejrzysz także programy archiwalne, gdy nie zdążysz zapoznać się z nimi podczas pierwotnego nadawania.

Spotify

Choć do słuchania muzyki często wykorzystujemy inne urządzenia, niż TV, to na pewno zainteresuje Cię instalacja tej apki na LG. Zapewnia dostęp do bazy muzyki na tej samej zasadzie, co aplikacja na smartfona. Masz możliwość wyłączenia ekranu podczas odtwarzania w celu oszczędności energii.
Spotify na telewizorze LGJeśli posiadasz TV z dobrymi głośnikami lub dźwiękowe urządzenie zewnętrzne (np. soundbar), to z pewnością zdecydujesz się na instalację Spotify.

HBO Max

Konkurent Netflixa przygotował na WebOS doskonale działającą, szybką aplikację. Korzystanie z niej jest równie wygodne, jak przełączanie programów cyfrowej telewizji naziemnej. Wszystkie audycje, w tym te w najwyższej jakości obrazu (4K) i dźwięku (Dolby) odtwarzane są płynnie i bez przerw.

Po wykupieniu pakietu otrzymasz dostęp do wielkiej bazy z filmami i serialami, która z powodzeniem konkuruje z innymi, podobnymi serwisami.

Minesweeper

Odprężający odpowiednik Sapera znanego ze starszych wersji Windows jest teraz dostępny na LG Smart TV. Dzięki tej aplikacji, którą wygodnie obsłużysz Magic Pilotem, możesz zapomnieć o troskach dnia codziennego i zrelaksować się. Wybierzesz poziom trudności i tylko od Ciebie zależy tempo gry. Pamiętaj, żeby uważać na pola, na których może znajdować się mina. Oznaczaj podejrzane miejsca flagami ?

Facebook Watch

Jeśli interesują Cię filmy zamieszczane w mediach społecznościowych, to na pewno zainstalujesz tę aplikację. Zapewnia ona dostęp do wszystkich produkcji multimedialnych, które pojawiają się na Facebooku. Dzięki możliwości zalogowania na swoje konto otrzymasz spersonalizowane treści, dostosowane do Twoich zainteresowań.

CDA

Także ten popularny, darmowy serwis posiada dedykowana aplikację na Smart TV LG. Obsługuje on odtwarzanie multimediów na telewizorze dzięki połączeniu ze smartfonem. Wystarczy, ze znajdziesz interesujący Cię film na telefonie i klikniesz Odtwarzaj na TV (ikonka w oknie filmu). Obejrzysz go wygodnie na swoim Smart TV LG. Wybierzesz jakość obrazu, by dostosować ja do swoich wymagań.chrome na smart tv lg

Czy na Smart TV od LG można pobrać przeglądarkę Chrome?

Choć istnieje teoretyczna możliwość zainstalowania Chrome na LG Smart TV, to apka nie jest dostępna w LG Content Store. Pobranie i instalacja wymagają ingerencji w oprogramowanie telewizora oraz ręcznego przenoszenia plików. W związku z tym jeśli chcesz swobodnie poruszać się po Internecie za pomocą Magic Pilota i TV LG z systemem Smart, to rekomenduję użycie wbudowanej przeglądarki. Jest ona systematycznie aktualizowana, szybka i bezpieczna. Doskonale działa na telewizorach LG. Znajdziesz ją wciskając Home na pilocie oraz wybierając Web browser.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Aplikacje
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *