Netflix nie działa na TV, nie chce się włączyć: dlaczego aplikacja nie działa i jak ją zaktualizować?

Zawieszanie się obrazu i samoistne wyłączanie aplikacji to częste problemy użytkowników Netfliksa, którzy zapragnęli obejrzeć ulubiony serial na telewizorze. Dlaczego już kilkuletni smart TV ma problem z obsługą podstawowych programów i czy takie awarie to nieuchronność? Absolutnie nie. W dzisiejszym wpisie pokażę Ci, jak skutecznie wyczyścić pamięć telewizora i przeprowadzić aktualizacje.

Dlaczego Netflix nie działa na starym telewizorze?

netflix nie działa na tv

Problemy z uruchomieniem Netfliksa bardzo często występują na starszych telewizorach, które nie mają odpowiednio dużej pamięci do obsługi aplikacji streamingowych. Czy to oznacza, że kilkuletni smart TV nadaje się tylko do wyrzucenia? Nie, choć taki sprzęt będzie już zawsze będzie wymagać od nas szczególnej troski.

Aby ograniczyć liczbę zawieszeń obrazu i przypadkowych wyłączeń aplikacji powinniśmy przede wszystkim:

 •  upewnić się, czy posiadamy stabilne połączenie internetowe  – przyczyną słabej jakości obrazu nie zawsze jest stary telewizor. Aby wyświetlać filmy bez zakłóceń, potrzebujesz szybkiego internetu (minimum 3 Mb/s dla obrazu w jakości SD, 5 Mb/s – dla HD i 25 Mb/s – dla 4K/Ultra HD).
 •  wyczyścić pamięć urządzenia  – wiele smart TV posiada opcję czyszczenia pamięci. W przypadku nagłego wyłączenia się Netfliksa, warto przeszukać menu pod tym kątem.
 •  zaktualizować system operacyjny telewizora  – aktualizacje zawierają poprawki, które mogą wpłynąć na wydajność TV. Nigdy nie należy z nich rezygnować. Wejdź do ustawień i sprawdź, czy jest dostępna nowsza wersja oprogramowania.
 •  odłączyć niepotrzebne urządzenia  – smart TV to nie komputer i może mieć problem z przetwarzaniem większej ilości danych. Wyłącz urządzenia i aplikacje, które mogłyby zajmować procesor i pamięć.
 •  wykonać reset telewizora  – jeśli czyszczenie i instalacja poprawek nie przynoszą poprawy, warto rozważyć wyłączenie TV na chwilę. To skuteczny sposób na pozbycie się błędów nierozwiązanych jeszcze przez aktualizacje.

Jak rozwiązać typowe problemy z aplikacją Netflix?

problemy z netfliksem

Nie każdy problem z Netfliksem oznacza kłopoty z telewizorem. Czasem przyczyna błędów leży po stronie aplikacji, która wymaga oczyszczenia lub aktualizacji.

Jakie kroki należy zatem podjąć w pierwszej kolejności?

 •  zwróć uwagę, czy na ekranie nie wyświetla się komunikat o błędzie  – kod błędu możesz wpisać do wyszukiwarki w dziale pomocy Netfliksa. Zdecydowanie łatwiej rozwiązać problem, jeśli zna się jego przyczynę.
 •  zresetuj ustawienia aplikacji Netflix  – zanim wykonasz pełny reset telewizora, spróbuj wyczyścić ustawienia Netfliksa. Z menu wybierz Wyloguj, Zresetuj lub Dezaktywuj. Jeśli nie możesz znaleźć tych pozycji, wybierz na pilocie następującą kombinację klawiszy: góra, góra, dół, dół, lewo, prawo, lewo, prawo, góra, góra, góra, góra.
 •  zaktualizuj aplikację Netfliksa  – system operacyjny telewizora zazwyczaj informuje o dostępności aktualizacji. W przypadku jakiejkolwiek awarii, warto jednak samodzielnie wejść do sklepu i sprawdzić, czy nie została wydana nowa wersja.
 •  przeprowadź ponowną instalację Netfliksa  – sama aktualizacja aplikacji może być niewystarczająca. Z czasem w jej pamięci zbiera się sporo śmieci, które mogą spowalniać działanie. Najprostszym sposobem na pozbycie się zbędnych danych jest przeinstalowanie aplikacji.
Jeśli wszystkie dotychczas przedstawione metody zawiodły i dalej masz kłopoty z oglądaniem filmów, być może warto pomyśleć o zakupie nowoczesnej przystawki smart TV. Urządzenie z większą pamięcią i szybszym procesorem z pewnością poradzi się z aplikacjami VOD. Wydatek nie jest duży, ceny najtańszych przystawek zaczynają się od 100 zł.

Dlaczego nie mogę zalogować się do Netfliksa na telewizorze?

aplikacja netflix nie działaProblem z logowaniem do Netfliksa może wynikać z awarii serwerów. Sprawdź komunikaty na stronie downdetector.pl, ewentualnie spróbuj połączyć się z serwisem przez inne urządzenie.

Zanim zaczniesz się denerwować upewnij się również, że:

 •  wpisujesz poprawny login i hasło  – upewnij się, że wprowadzasz poprawne dane. Jeśli masz wątpliwości, wykonaj reset hasła. Możesz skorzystać z logowania za pomocą przeglądarki, lub kodu QR.
 •  nie ma awarii Facebooka  – to ważne, jeśli logujesz się do Netfliksa za pomocą platformy Zuckerberga. Najlepiej zrezygnować z tej formy uwierzytelnienia i założyć konto bezpośrednio w serwisie streamingowym.
Pamiętaj, że w Netfliksie istnieje możliwość kontaktu z obsługą klienta. Jeśli przypuszczasz, że przyczyna Twoich kłopotów leży po stronie usługodawcy, nie wahaj się zwrócić o pomoc.

Jak zainstalować lub zaktualizować Netflix na smart TV?

netflix nie działa na smart tvObecnie Netflix można zainstalować na większości smart telewizorów. Producenci wyposażają swoje urządzenia w systemy operacyjne umożliwiające instalowanie dodatkowych aplikacji. Tak jak na smartfonie pobiera się je z oficjalnych sklepów. Proces instalacji i aktualizacji odbywa się automatycznie, użytkownik nie musi posiadać umiejętności technicznych.

Problemy z Netflixem na telewizorach Samsunga

Telewizory Samsunga działają w oparciu o system Tizen. Aby zainstalować aplikację Netflix, wybierz na pilocie przycisk Home, a następnie przenieś się do pozycji Apps. W wyszukiwarce wpisz nazwę serwisu streamingowego, a następnie kliknij Zainstaluj. Po kilkunastu sekundach aplikacja powinna być gotowa do użycia. Na podobnej zasadzie przeprowadzisz aktualizację.

Jeśli masz kłopoty z działaniem jakiejkolwiek aplikacji, producent zaleca przeprowadzenie diagnostyki w oparciu o apkę Pielęgnacja urządzenia z kategorii Wsparcie w Ustawieniach. Umożliwia ona również zarządzanie pamięcią poszczególnych aplikacji.

Problemy z Netflixem na telewizorach LG

Awarie Netfliksa nie omijają również właścicieli telewizorów LG. Aby zainstalować, bądź zaktualizować aplikację w systemie web OS, wybierz na pilocie przycisk Home. Następnie odszukaj na liście sklep o nazwie LG Content Store. Po jego uruchomieniu przenieś się do zakładki Apps. Możesz skorzystać również z wyszukiwarki. Znajdź interesującą Cię pozycję i kliknij Instaluj, lub Aktualizuj.

Aby wyczyścić pamięć w telewizorze LG, należy po prostu na chwilę wyłączyć urządzenie. Jeśli zależy Ci na zwolnieniu pamięci dla jednej aplikacji, wybierz z paska startowego przycisk Ostatnie aplikacje. Następnie zaznacz na liście apkę Netfliksa i kliknij w ikonę czaszki.

Problemy z Netflixem na telewizorach z Android TV

Android TV znajdziemy obecnie w telewizorach wielu marek, m.in. Sony, Philips, TCL, Sharp i Panasonic. Co zrobić, jeśli aplikacja Netfliksa nagle się zawiesi? Możesz zlecić jej ponowne uruchomienie. Naciśnij przycisk Home, następnie na liście aplikacji zaznacz apkę Netfliksa. Przytrzymaj przycisk Enter, wybierz opcję Informacje, a potem Wymuś zatrzymanie.

Przyczyną wielu awarii jest nieaktualne oprogramowanie. Jak zatem zaktualizować Netfliksa w systemie Android TV? Wejdź do serwisu Google Play i zainstaluj poprawki. Czyszczenie danych możesz zlecić z poziomu Ustawień. Z kategorii TV wybierz pozycję Aplikacje, następnie przejdź do Uruchomione aplikacje/Aplikacje systemowe. Po odnalezieniu Netfliksa zatwierdź opcję Wyczyść dane.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *