Nju Mobile: opinie w 2020 – oferta z rachunkiem i na kartę. Czy warto i czy są haczyki?

Nju Mobile to popularny na polskim rynku operator komórkowy, który kusi niskimi cenami, zachęca przyjaznymi reklamami i z roku na rok zdobywa coraz więcej opinii. Jak jednak sieć i jej oferty wyglądają „w praktyce”, co jest mocną stroną, a na co warto uważać?

Nju Mobile to marka, która stworzyła całkiem interesującą ofertę. Nie każdy wie, że należy ona do Orange. Nie jest to więc operator „niewiadomego” pochodzenia, którego weryfikacja byłaby trudna.

O Nju Mobile wspomniałem już w jednym wpisie, gdzie operator zajął miejsce na podium w moim rankingu.

 W tej publikacji pragnę szczegółowo odpowiedzieć na następujące pytania: 
 • Co proponuje Nju Mobile?
 • Jak prezentuje się cennik?
 • Czy omawiany operator wywiązuje się z umowy?
 • Czy umowa jest korzystna dla klienta?
 • Czy trzeba obawiać się haczyków? Jak się ich wystrzegać?
 • Co sprawdzić przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z oferty?
 • Czy obsługa klienta jest na wysokim poziomie?
 • Jak wygląda kwestia internetu?
 • Co z roamingiem i rozmowami zagranicznymi?
 • Jakie są opinie użytkowników na temat Nju Mobile?

Zacznijmy jednak od początku – Nju Mobile to marka funkcjonująca na rynku już od wielu lat. Szerokie grono lojalnych użytkowników jest najlepszym potwierdzeniem, że jest ona godna uwagi. Sam operator na swojej stronie chwali się tym, że ma już ponad milion klientów. Właśnie dlatego postanowiłem prześwietlić ofertę i stworzyć recenzję – z pewnością pomoże ona w podjęciu ostatecznej decyzji.

Przeniesienie numeru do Nju Mobile

Z dużym prawdopodobieństwem masz teraz numer w innej sieci. Wiadomym jest, że nie każdy może pozwolić sobie na jego zmianę. Właśnie dlatego już na starcie warto dowiedzieć się, jak wygląda proces przeniesienia numeru do Nju Mobile.

 Chyba nikt nie lubi nadmiaru formalności i papierkowej roboty. Tutaj liczy się czas, tak aby możliwie najszybciej skorzystać z nowej oferty. 

nju mobile na abonament

Przeniesienie numeru to proces składający się z czterech  podstawowych kroków:

 1. Wybór odpowiedniej oferty – najpierw należy ustalić, jakie są nasze oczekiwania. Do dyspozycji mamy zarówno abonament, jak i rozwiązanie na kartę.
 2. Uzupełnienie formularza – najprościej jest załatwić wszystkie formalności przez internet. Jest to najwygodniejsze, a zarazem najszybsze rozwiązanie. Wystarczy znaleźć na oficjalnej stronie interesującą ofertę. Zostaniemy automatycznie przeniesieni do formularza. Ważne jest, aby wprowadzić poprawne dane. Przed przesłaniem wniosku warto je dokładnie sprawdzić.
 3. Podpisanie umowy – umowy nie podpisujemy drogą elektroniczną. Nie musimy jednak osobiście stawiać się w punkcie stacjonarnym. Dokument zostanie nam dostarczony przez kuriera, a więc wystarczy jedynie go podpisać. Średni czas oczekiwania to 2-4 dni robocze.
 4. Odbiór karty SIM – karta SIM dostarczana jest razem z umową, co jest bardzo wygodne.
Uwaga! Ważne jest to, aby przed przeniesieniem numeru do Nju Mobile upewnić się, że umowa z poprzednim operatorem wygasła. Musimy mieć pewność, że możemy bez konsekwencji zrezygnować z jego usług. W innym przypadku może zostać nałożona na nas kara finansowa za przedwczesne zerwanie umowy.

Niewątpliwym atutem jest to, że nie musimy osobiście wypowiadać umowy u poprzedniego operatora. Nju Mobile wszystko załatwi za nas,  co stanowi sporą zaletę. Oczywiście numer można przenieść również z sieci Orange, a więc wszystko zależy od osobistych potrzeb.

Zastanawiasz się kiedy najlepiej zmienić operatora?

 • W przypadku abonamentu najlepiej poczekać do ostatniego miesiąca trwania abonamentu. Istotne jest to, aby uważać na automatycznie przedłużające się umowy.
 • Jeśli posiadamy numer na kartę, to sieć możemy zmienić w dowolnym momencie (o ile zawarta umowa nie mówi inaczej).
 Podczas przenoszenia numeru do Nju Mobile nie unikniemy konieczności wymiany karty SIM na nową. Nie trzeba jednak się tego obawiać. Zostanie ona aktywowana w chwili wygaśnięcia umowy z poprzednim operatorem. Minęły czasy, gdy podczas przenoszenia numeru był on nieaktywny nawet kilkanaście dni. 

Trzeba także wspomnieć, że o aktywacji numeru w Nju Mobile zostaniemy poinformowani. Już w momencie podpisywania umowy ustalamy dogodną formę kontaktu – może być to SMS, telefon, czy też e-mail. Operator gwarantuje również numer tymczasowy, który obowiązuje przed aktywacją numeru docelowego. Dzięki temu unikniemy sytuacji, gdy nie możemy wykonywać połączenia.

przeniesienie numeru

Przegląd dostępnych ofert

Przejdźmy do przeanalizowania dostępnych ofert – z pewnością to właśnie one interesują Cię najbardziej. Prawdą jest, że osoby bez doświadczenia mają problem z wyborem taryfy najlepszej dla siebie. Cena jest ważna, ale nie najważniejsza. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że dopiero po czasie może okazać się, że mamy o wiele większe potrzeby. Regularny zakup dodatkowych pakietów to często wyrzucanie pieniędzy w błoto – zazwyczaj wychodzą one sporo drożej.

Ciekawym jest, że Nju Mobile posiada zarówno ofertę klasyczną, jak i dla dwóch osób. Być może bliska nam osoba również chce zmienić operatora. Wspólna umowa to sprawdzony sposób na to, aby sporo zaoszczędzić. Usatysfakcjonuje to tych, którzy posiadają ograniczony budżet.

Nju Mobile na abonament (wariant solo)

Oferta na abonament wydaje się być najkorzystniejszą opcją dla tych, którzy korzystają z telefonu intensywnie. Pamiętajmy, że w cenie znajduje się nie tylko możliwość wykonywania połączeń, czy też wysyłania wiadomości tekstowych. Zdecydowana większość osób nie wyobraża sobie smartfona bez dostępu do internetu. Sieć potrzebna jest nam już nie tylko w domu, czy też na wakacjach. Korzystamy z niej praktycznie non stop, a więc ilość gigabajtów ma znaczenie.

Abonament: solo 19 zł solo 29 zł solo 39 zł
Umowa na czas nieokreślony: tak tak tak
Rozmowy komórkowe i stacjonarne bez limitu w kraju i w roamingu w UE: w cenie w cenie w cenie
SMS-y/MMS-y bez limitu w kraju i w roamingu w UE: opłata 9 zł w cenie w cenie
Internet: 1 GB (w tym 1 GB w UE) 10 GB (w tym 3,07 GB w UE) 20 GB (w tym 4,13 GB w UE)
Ilość „rosnących” gigabajtów: do 3 GB do 30 GB do 60 GB


Zastanawiasz się, o co chodzi z rosnącą ilością gigabajtów? Już tłumaczę!  Im dłuższy czas trwania umowy, tym więcej internetu. To prawdziwa gratka dla tych, którzy chcą być w sieci bez przerwy. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie z punktu widzenia użytkownika. 
 • Po pół roku otrzymamy 2x więcej GB.
 • Po roku otrzymamy 2,5x więcej GB.
 • Po dwóch latach otrzymamy 3x więcej GB.

W przypadku najtańszego abonamentu za 19 zł przez pierwsze pół roku będziemy mogli korzystać z 1GB internetu. Po dwóch latach ich ilość wzrośnie do 3GB. Prawdziwą różnicę odczujemy, jeśli zdecydujemy się na abonament za 29 zł lub 39 zł. Taki pakiet pozwoli nam swobodnie korzystać z sieci. Możemy nie tylko przeglądać strony, ale również oglądać filmy, czy też słuchać muzyki. Nie musimy martwić się o to, że pakiet gigabajtów skończy się w najmniej spodziewanym momencie.

Nju Mobile na abonament (w parze)

Abonament dla dwojga opłaca się dużo bardziej, gdyż możemy podzielić koszty na dwa. Warto więc podpisać umowę z drugą osobą np. partnerem/partnerką, mamą, czy też bratem. W tym temacie panuje pełna dowolność.

Poniżej przedstawiam dostępne taryfy:

Abonament: w parze 19 + 9 zł (14 zł na osobę) w parze 29 zł + 9 zł (19 zł na osobę) w parze 39 + 9 zł (24 zł na osobę)
Umowa na czas nieokreślony: tak tak tak
Rozmowy komórkowe i stacjonarne bez limitu w kraju i w roamingu w UE: w cenie w cenie w cenie
SMS-y/MMS-y bez limitu w kraju i w roamingu w UE: opłata 9 zł w cenie w cenie
Internet (do podziału na dwoje): 1 GB (w tym 1 GB w UE) 10 GB (w tym 3,07 GB w UE) 20 GB (w tym 4,13 GB w UE)
Ilość „rosnących” gigabajtów: do 3 GB do 30 GB do 60 GB


 Osoby, które posiadają już numer w Nju Mobile na abonament (solo) mogą przejść na pakiet dla par. Wykupienie dodatkowego numeru kosztuje 9 zł. Oczywiście druga osoba może przenieść numer z innej sieci. 

Kwestia internetu w przypadku abonamentu dla par jest dyskusyjna. Płacimy mniej, jednak musimy podzielić się gigabajtami z drugą osobą. W przypadku najtańszego pakietu (14 zł na osobę) otrzymujemy więc 0,5 GB. Wiadomym jest, że taka ilość jest za mała nawet dla tych, którzy korzystają z sieci sporadycznie. Oczywiście jest to moja subiektywna opinia – niektóre osoby nie potrzebują internetu w telefonie.

Oczywiście w duecie ilość gigabajtów również zwiększa się wraz z upływem czasu. Uważam jednak, że w tym przypadku najlepiej rozważyć pakiet za 38 lub 48 zł.

cennik nju mobile

Nju Mobile na kartę

Niejedna osoba nie chce słyszeć o abonamentach. Warto jednak podkreślić, że w dzisiejszych czasach są one bardzo korzystne. W przeszłości były one dedykowane głównie tym, którzy posiadają duży budżet. Aktualnie wszystko się zmieniło, a ceny są okazyjne.

Nju Mobile na kartę to trzy taryfy do wyboru – opisano je poniżej:

Taryfa: dzienna 1,20 zł miesięczna 19 zł miesięczna 29 zł
Umowa na czas nieokreślony: tak tak tak
Rozmowy komórkowe i stacjonarne bez limitu w kraju: w cenie w cenie w cenie
SMS-y/MMS-y bez limitu w kraju: w cenie opłata 9 zł w cenie
Internet (tylko na ternie Polski): 250 MB dziennie opłata 9 zł za 3 GB 10 GB
Ilość „rosnących” gigabajtów: do 750 MB dziennie do 9 GB do 30 GB
Opłata aktywacyjna: 6 zł 0 zł 0 zł

Oferta dzienna oznacza, że za każdy dzień korzystania z sieci zapłacimy nie więcej niż 1,20 zł. Jeśli nie korzystamy z telefonu,  to nie płacimy. Moim zdaniem najlepszą opcją jest Nju Mobile na kartę za 29 zł miesięcznie. Warto zauważyć, że oferta za 19 zł nie posiada internetu – jest on dodatkowo płatny 9 zł za 3 GB. Nie jest to opłacalne dla tych, którzy korzystają z sieci.

ceny Nju Mobile

Kolejną kwestią jest roaming – nie jest on wliczony w cenę. Musimy liczyć się z koniecznością poniesienia większych opłat za zagraniczne rozmowy i wiadomości. Ponadto z internetu również możemy korzystać wyłącznie na terenie Polski. Nie jest to jednak problemem dla tych, którzy nie wykonują takich połączeń lub nie wyjeżdżają za granicę.

Plusem jest fakt, że starter kosztuje jedynie 4 zł. Nasze konto nie posiada terminu ważności. Ponadto na start otrzymujemy 10 GB darmowego internetu.

Haczyki w umowie?

„Kruczki” w umowie są w dzisiejszych czasach na tyle powszechne, że nie należy podpisywać żadnego dokumentu w ciemno. Przeglądając opinie użytkowników na 2019 rok można wyłapać haczyki, które zwiększają koszty.

Wystarczy jednak odrobina ostrożności, aby ich uniknąć:

 • Ważne jest to, aby zdecydować się na faktury elektroniczne. Jeśli tego nie zrobimy to zostanie nam naliczona opłata w wysokości 200 zł (dotyczy umowy na czas nieokreślony).
 • Wymiana karty SIM w czasie trwania umowy nie jest darmowa. Będzie nas ona kosztować 15 zł.
 • Rozmowa telefoniczna z konsultantem pomocy technicznej generuje dość wysokie opłaty. Połączenie kosztuje 0,19 zł za minutę, jednak nie więcej niż 5 zł (długość rozmowy jest bez znaczenia). Opłata zostanie doliczona do abonamentu.

podpisanie umowy

 Moim zdaniem haczyki w Nju Mobile na kartę nie są znaczące, jednak warto o nich pamiętać przez podjęciem decyzji o podpisaniu umowy.  Nie doszukałem się innych nieprawidłowości – wiadomym jest, że pomyłki (np. bezpodstawne naliczenie kosztów za usługę, z której nie korzystaliśmy) zdarzają się w każdej sieci. Jest to jednak skutek przypadku, a nie źle skonstruowanej umowy.

Jak wygląda obsługa klienta?

Obsługa klienta ma znaczenie. Nigdy nie wiadomo, kiedy będziemy musieli z niej skorzystać. Nju Mobile aktywnie reaguje na zapytania swoich klientów w sieci – warto zajrzeć na forum, czy też do mediów społecznościowych. Pamiętajmy jednak, że w większości przypadków niezbędna jest rozmowa z konsultantem, który będzie mógł uzyskać dostęp np. do naszych płatności.

Kontakt z biurem obsługi nie jest problematyczny – pod tym względem Nju Mobile nie różni się od innych popularnych sieci. Nie trzeba więc obawiać się, że dodzwonienie się na infolinię będzie wyzwaniem. Pamiętajmy, że rozmowa z konsultantem jest dodatkowo płatna.

BOK Nju Mobile to również czat z konsultantem. Jest to najlepsza opcja dla tych, którzy wolą swój problem opisać.

biuro obsługi klienta

Zasięg w Nju Mobile

Zasięg sieci Nju Mobile jest bardzo zadowalający. Potwierdzają to liczne pozytywne opinie użytkowników. Jest to marka Orange, a więc możemy spodziewać się podobnych osiągów. Nie ma większego znaczenia, czy znajdujemy się na terenie Polski, czy też za granicą. Internet również uchodzi za niezawodny.

Operator zapewnia internet LTE, a więc nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem zasięgu zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach. Jest to szczególnie istotne dla tych, którzy często się przemieszczają.

Krótkie podsumowanie: zalety i wady

Mam nadzieję, że moja recenzja na temat sieci Nju Mobile spełnia twoje oczekiwania. Pora na krótkie podsumowanie, czyli zestawienie plusów oraz minusów.

Zalety sieci Nju Mobile:

 • łatwe przeniesienie numeru,
 • szybka aktywacja konta,
 • możliwość zerwania umowy na czas nieokreślony w dowolnym momencie,
 • korzystnie niskie ceny,
 • zróżnicowana oferta,
 • duże pakiety internetu,
 • rosnąca ilość gigabajtów,
 • dostępność czatu z konsultantem,
 • doskonały zasięg.

Wady sieci Nju Mobile:

 • średnio korzystne pakiety na kartę (za wyjątkiem oferty za 29 zł),
 • płatna infolinia BOK,
 • w pakietach typu „dla par” ilość gigabajtów należy podzielić na dwie osoby,
 • brak dedykowanej oferty dla firm,
 • dodatkowy koszt za wymianę karty SIM.

Opinie użytkowników w 2020 roku

Na zakończenie postanowiłem przeanalizować najświeższe opinie użytkowników. Pamiętajmy, że sieć istnieje na rynku prawie siedem lat. Wiadomym jest to, że stale się rozwija. Z tego powodu stare wpisy nie powiedzą nam wiele o standardzie świadczonych usług.

Użytkownicy Nju Mobile na abonament są szczególnie zadowoleni z niskich cen. Stawki są wyjątkowo okazyjne, a więc ciężko znaleźć jest na rynku podobną ofertę. Warto również pomyśleć o ofercie dla dwojga – szczególnie, jeśli interesują nas droższe taryfy.
Lojalność się opłaca. W tym przypadku im dłużej jesteśmy z Nju Mobile, tym więcej gigabajtów zyskujemy. Z pewnością zadowoli to tych, którzy nie wyobrażają sobie życia bez internetu mobilnego.

opinie użytkowników

Zdecydowana większość użytkowników preferuje ofertę na abonament. Ciężko się temu dziwić – jest ona o wiele korzystniejsza. Nie zapominajmy, że umowę na czas nieokreślony można w dowolnym momencie zerwać. Nie trzeba więc obawiać się zobowiązań.
Osoby, które wykonują połączenia zagraniczne lub często wyjeżdżają na urlop powinny postawić na abonament. Roaming (na terenie UE) jest wliczony w cenę, co jest bardzo korzystne.
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *