Rejestracja karty sim przez internet: jak to zrobić w Orange, Play, Plusie i u innych operatorów?

Rejestracja karty SIM jest konieczna, by korzystać z usług operatorów komórkowych. O ile w przypadku umowy abonamentowej przedstawiasz i wpisujesz w odpowiednim formularzu operatora swoje dane, o tyle w przypadku usług na kartę nie jest to tak oczywiste. Możesz przecież kupić starter w bardzo wielu punktach: w kiosku, w małym sklepie spożywczym czy w supermarkecie. Jak zatem po zakupie szybko zapewnić sobie możliwość dzwonienia, wysyłania SMS-ów czy korzystania z Internetu? Czy jest możliwa rejestracja karty SIM przez Internet? Zapraszam do lektury, dowiesz się wszystkiego ?

Oprócz ogólnych informacji postaram Ci przybliżyć proces rejestracji karty SIM przez Internet u wszystkich największych operatorów. Dzięki temu przygotuję Cię do wykonania tej czynności niezależnie od tego na usługi którego z nich się zdecydujesz. Co prawda proces ten jest w większości przypadków podobny, są jednak pewne istotne różnice. A jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o rodzajach samych kart SIM, to zapraszam Cię do przeczytania tego mojego wpisu. Po jego lekturze te małe karty nie będą stanowiły dla Ciebie żadnej tajemnicy?

Rejestracja numeru online – co to jest?

Rejestracja karty SIM i przypisanego do niej numeru telefonu polega na dopisaniu do tego konkretnego numeru danych osobowych. Są to dane jednoznacznie identyfikujące człowieka, dzięki czemu staje się od potwierdzonym właścicielem i użytkownikiem sieci. Od tej pory można korzystać z wszelkich dobrodziejstw sieci komórkowej, w tym: rozmów, wysyłania i otrzymywania wiadomości czy zasobów sieci Internet.

rejestracja sim przez stronę banku

Rejestracja karty SIM wymagana jest przez prawo w Unii Europejskiej. Wynika to z faktu konieczności przypisania wszystkich działających kart do konkretnych osób. Zapewnia to brak całkowicie anonimowych numerów telefonów, dzięki czemu bardzo ograniczone jest zagrożenie dokonywania przestępstw z ich pomocą.

Jakie dane osobowe przypisywane są do karty podczas rejestracji?

Do tych danych należą:

 • Imię
 • Nazwisko
 • Numer PESEL
 • Rodzaj, seria i numer dokumentu tożsamości
 • Numer paszportu lub karty pobytu w przypadku obcokrajowców

By dane podane przez właściciela karty (numeru) były wiarygodne – muszą zostać zweryfikowane. Jak to zrobić? Dziś istnieje kilka metod:

 • Potwierdzenie osobiste za pomocą dokumentu tożsamości ze zdjęciem
 • Potwierdzenie z użyciem profilu zaufanego (na stronie rządowej w domenie gov.pl)
 • Identyfikacja poprzez systemy informatyczne, np. banku

Ostatnie rozwiązanie jest nawet używane przy rejestracji profilu zaufanego z domenie rządowej. Dlaczego? Ponieważ banki to tzw. instytucje zaufania publicznego. Weryfikują one swoich klientów właśnie poprzez osobiste stawienie się w oddziale – na podstawie dokumentu tożsamości. A więc tak naprawdę potwierdzając swoją tożsamość poprzez stronę banku korzystamy z tego, że kiedyś już byliśmy osobiście w jego placówce. Banki dbają też o bezpieczeństwo danych – by zalogować się do usług e-bankowości należy użyć unikalnego loginu, hasła, a nawet dodatkowego zabezpieczenia, np. kodu z SMS-a wysłanego na ustalony wcześniej z bankiem numer.

rejestracja numeru online

Rejestracja karty sim online – krok po kroku

Specjalnie dla Ciebie zapoznałem się ze sposobami rejestracji kart SIM w Internecie u różnych operatorów. Byłem zaskoczony jak łatwy jest ten proces. Firmy prowadzą nas krok po kroku, po drodze zapewniając, by wszystko było jasne i czytelne. Są jednak pewne aspekty, na które należy zwrócić szczególna uwagę. Dlatego też przekazuje do Twojej dyspozycji dokładne instrukcje. Zapraszam do zapoznania się z nimi.

Jak zarejestrować kartę Orange przez Internet?

By rozpocząć proces rejestracji w Orange należy wejść na stronę specjalnie dedykowaną do tej czynności. Znajduje się ona pod tym linkiem: https://zarejestrujnumer-orange.blue.pl/rejestracja. Wpisujemy tam:

 • Swój numer telefonu poprzedzony cyframi 48 (kod naszego kraju)
 • Numer karty SIM, który znajdziemy na samej karcie lub na opakowaniu startera
 • Wybieramy bank, w którym posiadany konto

Po kliknięciu DALEJ przechodzimy do strony banku. Teraz zaloguj się swoimi danymi, które masz od swojego banku. Otrzymasz pytanie o potwierdzenie przekazania danych do Orange. W kolejnym kroku Twój numer zostanie zarejestrowany. Przed ostatecznym potwierdzeniem masz możliwość sprawdzenia, czy wszystkie dane się zgadzają.

W zależności od banku, w którym masz konto, ekran z potwierdzeniem może wyglądać inaczej. Różnić się też będzie sposób potwierdzenia hasłem przekazania danych – może to być np. SMS z kodem. Jednak w każdym wypadku otrzymasz informację o tym jakie dane są przekazywane oraz do kogo.

zarejestruj kartę sim krok po kroku

Ważne jest, że o ile masz możliwość zmiany choćby adresu do korespondencji, to takie dane podstawowe jak imię czy nazwisko nie są możliwe do edycji na stronie operatora. Jest to dość oczywiste – numer musi być zarejestrowany na potwierdzone dane – jednak warto o tym pamiętać. Po pozytywnej rejestracji otrzymasz SMS na rejestrowany numer z potwierdzeniem wykonania całości procesu.

Rejestracja SIM przez stronę banku

Orange daje nam jeszcze jedną możliwość. Jeśli jesteś użytkownikiem konta w Banku Millenium lub Podkarpackim Banku Spółdzielczym, to możesz trochę inaczej wykonać ten proces. Na czym polega różnica? Najlepiej, jeśli przedstawię go krok po kroku:

 • Logujemy się do systemu banku przez przeglądarkę
 • Wybieramy opcję Bankowość mobilna
 • Przechodzimy do Zarejestruj numer na kartę
 • Podajemy numer telefonu oraz numer karty SIM
 • Zostają dopisane nasze dane (imię, nazwisko oraz PESEL)
 • Potwierdzamy rejestrację numeru

Po tych czynnościach bank prześle Twoje dane do operatora – Orange. Otrzymasz potwierdzenie złożenia wniosku, a od Orange SMS z potwierdzeniem rejestracji numeru. Prawda, że to proste? ?

Orange w ramach promocji oferuje dodatkowe 5 zł na konto, jeśli po rejestracji prześlesz SMS na numer 80290 o treści TAK. Wysłanie tego SMS jest bezpłatne i oznacza zgodę na przesyłanie informacji handlowej drogami komunikacji elektronicznej.

Zarejestruj kartę Play – krok po kroku

Jak to wygląda u tego operatora? Proces jest bardzo prosty. Na stronie przeznaczonej do rejestracji otwieramy link Otwórz formularz pod napisem Przez Internet, a następnie:

 • Wpisujemy swój numer telefonu z rejestrowanej karty
 • Wpisujemy numer karty SIM
 • Wybieramy nazwę banku, z którego usług korzystamy

Zostaniemy przekierowani na stronę banku, gdzie logujemy się i potwierdzamy chęć przekazania danych do operatora. Nazwa operatora oraz dane, które mają być przekazane będą oczywiście wyświetlone na ekranie. Po potwierdzeniu (i wpisaniu ewentualnego dodatkowego hasła), otrzymamy potwierdzenie SMS od Play o zarejestrowaniu numeru.

Jeśli jesteś użytkownikiem konta bankowego w Banku Millennium, to tak jak w Orange – możesz skorzystać z rejestracji przez stronę swojego banku. Proces wygląda identycznie jak opisałem to w drugiej opcji rejestracji karty SIM przez Internet dla Orange.

rejestracja karty sim online

Jak zarejestrować kartę Plusa?

W tym wypadku sprawy się trochę komplikują. Operator Plus nie udostępnił możliwości rejestracji SIM przez dowolny bank – tak jak Orange czy Play – i udostępnia tę usługę wyłącznie klientom Banku Milliennium. Jak w tym wypadku wygląda proces? Zatem krok po kroku:

 • Logujemy się do usług Banku Millennium swoimi danymi logowania
 • Przechodzimy do zakładki Bankowość mobilna
 • Wybieramy opcję Zarejestruj numer na kartę
 • Podajemy numer telefonu, a także numer karty SIM (przypominam: znajdziesz go na karcie lub opakowaniu po starterze)
 • Potwierdzamy rejestrację

Proces zakończony. Jeśli jednak nie jesteś właścicielem konta w tym banku, a nie chcesz wychodzić z domu w celu rejestracji, to możesz skorzystać z opcji SMS. Jednak będzie Ci do tego potrzebny aktywny numer w ofercie na abonament, MIX lub zarejestrowany numer na kartę. Nowy numer zostanie przypisany do tych samych danych. Uważaj więc na sytuację, w której zechcesz zarejestrować numer innej osoby. Będzie on przypisany do Ciebie i w razie problemów konieczne będzie zmierzenie się z nimi.

Rejestracja karty SIM przez bank w T-Mobile

Jak to zrobić u tego operatora? T-Mobile także proponuje skorzystanie z usług Banku Millennium. Dodatkowo udostępnia rejestrację online dla klientów Banku Nowego BFG. Cały proces wygląda tak samo jak u wcześniej opisanych operatorów. Zależy bowiem prawie wyłącznie od działania strony jednego z tych banków. To tam dostaniesz po zalogowaniu i przejściu do Bankowości elektronicznej oraz opcji Zarejestruj numer na kartę, prośbę o podanie numeru SIM, telefonu i potwierdzenie.

Jest jednak jeszcze jedna możliwość – możesz skorzystać z aplikacji Mój T-Mobile. Jak to zrobić? Należy:

 • Pobrać aplikację ze Sklepu Play lub App Store. Zainstaluj ją na urządzeniu, w którym jest nowa karta SIM przy użyciu sieci WiFi
 • Po uruchomieniu apki wprowadź numer telefonu oraz kod PUK, który znajdziesz w opakowaniu karty SIM
 • Zobaczysz kolejne prośby o decyzję na temat zgód marketingowych i podobne oraz prośbę o podanie m. in. adresu email. Zdecyduj o wyborach według własnych preferencji
 • Potwierdź swoje dane logując się do banku. Będziesz mieć możliwość wyboru jego nazwy z listy dostępnej w aplikacji. Nie użyjesz w tym wypadku komputera, konieczne jest logowanie przez pośrednictwo aplikacji
 • Otrzymasz potwierdzenie zarejestrowania numeru na podany w aplikacji adres email
Pamiętaj proszę, by sieć WiFi z której korzystasz była siecią zaufaną. Najlepiej użyć WiFi domowego, rozsądne jest także skorzystanie z Internetu w miejscu pracy.

Rejestracja w T-Mobile za pomocą aplikacji wymaga trochę więcej czasu, niż w przypadku rejestracji online przez przeglądarkę w Orange, Plusie czy Play. Spowodowane jest to koniecznością odpowiedzi na kilka pytań operatora – m.in. o zgodę na przesyłanie informacji marketingowych czy o podanie adresu poczty elektronicznej. Niech Cię to jednak nie zrazi. Cały proces jest dość szybki i bardzo łatwy i już po kilku minutach Twoja karta będzie zarejestrowana online w T-Mobile.

Czy można zarejestrować numer przez Internet u innych operatorów?

Tak, jak najbardziej. Skorzystaj z jednego z linków, które podaję lub poszukaj odpowiedniego poprzez wyszukiwarkę. Z łatwością poradzisz sobie z tym procesem w Virgin Mobile. Także Heyah udostępnia tę opcję – dla klientów Banku Millennium. NJU Mobile rozszerzyło możliwości rejestracji prócz Millennium także o Podkarpacki Bank Spółdzielczy oraz ING.

Jak widzisz, jest to usługa dość powszechna, choć w wielu wypadkach ograniczona do jednego lub kilku banków. Jaka jest tego przyczyna? Przede wszystkim bezpieczeństwo Twoje i innych korzystających z ofert na kartę. Operatorzy działają tylko w takim zakresie, który zapewnia, że Twoje dane będą całkowicie bezpieczne, a stworzenie bezpiecznej komunikacji z wieloma bankami to nie lada wyzwanie.

A w jaki sposób Ty rejestrujesz ofertę na kartę? Który sposób jest według Ciebie najlepszy? Zapraszam Cię do podzielenia się Twoją opinią w komentarzu!

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *