Rok ważności konta: w których sieciach można korzystać i jak aktywować usługę?

Rok ważności konta w usłudze z doładowaniem, czyli prepaid (przedpłaconej) to gratka dla każdego użytkownika telefonu na kartę. Usługa tego typu zapewnia możliwość wykonywania i odbierania połączeń, a także korzystania z innych usług, w tym internetowych bez dodatkowego doładowywania przez 365 dni. Oczywiście należy pamiętać, że by korzystać z usług płatnych – koniecznie trzeba posiadać wystarczające środki na karcie.

Czy usługa rok ważności konta oferowana jest przez naszych operatorów? Na czym polega i czy można ją zamówić? Zapraszam Cię do zapoznania się z moich wpisem. Dowiesz się z niego wszystkich szczegółów. Podpowiem czy można zamówić rok ważności konta i kto ma taką usługę.

Konto ważne rok a wartości doładowań

konto wazne rokCo to oznacza? Jeśli jesteś użytkownikiem oferty na kartę to wiesz, że środki z doładowania pozwalają na przedłużenie ważności konta o określoną liczbę dni. Różne są wartości dotyczące połączeń wychodzących (wraz z usługami internetowymi oraz wysyłaniem SMS) i połączeń przychodzących. Te drugie aktywne są zazwyczaj o wiele dłużej. Jak to wygląda u poszczególnych operatorów?

 • Plus: tu zasilenie konta kwotą od 5 zł wzwyż daje ważność usług wychodzących na okres od 5 do 180 dni, a przychodzących 730 dni. Najdłużej będziemy mogli dzwonić za 100 zł i więcej
 • Orange: doładowanie od 5 zł daje ważność dla wychodzących od 2 do 200 dni. Najdłuższy okres otrzymamy za 200 zł. Usługi wychodzące będą aktywne od 31 dni do 12 miesięcy
 • T-Mobile: w ofercie tego operatora doładujemy konto od 10 zł, by przedłużyć usługi wychodzące o 7 dni, za 150 zł dostaniemy 6 miesięcy. Najdłuższy okres wydłużenia połączeń przychodzących otrzymamy za 100 zł i więcej – będzie to 150 dni
Ważność konta to tak naprawdę utrzymanie w aktywności naszego numeru. Po zakończeniu okresu ważności zostanie od wyłączony, a po pewnym czasie (wyrażonym jako okres karencji) może zostać przydzielony do innej karty SIM. W ten sposób w końcu trafi do innego użytkownika. Operatorzy używane i nieaktywne już numery telefonów przydzielają oczywiście w takiej kolejności, by zminimalizować liczbę niechcianych połączeń telefonicznych od nieznanych osób.

Rok ważności konta w Plusie

Plus w połowie 2021 roku zdecydował się na zakończenie promocji o tej nazwie. Niestety nie skorzystamy już z usługi, która przedłużała na 365 dni aktywność naszego numeru za doładowanie w kwocie 5 zł. Użytkownicy oferty na kartę w sieci otrzymali SMS informujące o zakończeniu działania usługi i możliwości skorzystania z niej. Jednocześnie aktywni jej abonenci zachowali włączoną usługę – dzięki temu mogą korzystać z aktywności konta aż do połowy 2022 roku. W jakich taryfach rok ważności konta został wyłączony?

Dotyczy to:

 • Nowy Plus Internet na Kartę
 • Ja + Internet na Kartę
 • Ja + na Kartę
 • Plus na Kartę
 • Plus na Kartę bez limitu
 • Ja + na Kartę
 • Plus Elastyczna na Kartę

Jednak w Plusie istnieje bardzo ciekawa alternatywa. Jak wyglądają jej warunki?

Konto ważne rok w Plus

Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty – taryfy Konto ważne rok, to otrzymamy jednolitą stawkę za wszystkie rodzaje połączeń. Zarówno za minutę rozmowy, SMS jak i MMS oraz 1 MB transferu danych zapłacimy 0,35 zł. Możliwy jest zakup startera i rok ważności konta. Wymagana będzie uprzednia rejestracja – bez tego nie skorzystamy z żadnej oferty na kartę.

Rok ważności konta w Plush

Co ciekawe – usługa dostępna jest w tej marce Plusa. Jakie warunki należy spełnić, aby z niej skorzystać?

Oto one:

 • Działające połączenia wychodzące
 • Aktywacja usługi maksymalnie na 30 dni przed doładowaniem
 • Doładowanie konta kwotą przynajmniej 5 zł

W ten sposób uzyskasz aktywność swojego konta na kolejne 365 dni. Prawda, że proste? A o tym jak doładować swoje konto za pomocą paragonu dowiesz się z tego wpisu.

Jak włączyć konto ważne rok w Plushu?

Jest to bardzo proste. Wykonaj kilka kroków i ciesz się działającą usługą. Służy do tego kod na rok ważności konta:

 • Uruchom aplikację  Telefon 
 • Wpisz kod  *136*11*10*# 
 • Naciśnij zieloną słuchawkę połączenia

I już, działa! W razie potrzeby wyłączysz tę usługę kodem  *136*00*10*# .

Rok ważności konta w Play

Usługa dostępna jest u tego operatora w jego ofercie na kartę. Jakie warunki należy spełnić? Nie ma ich wiele:

 • Aktywne połączenia wychodzące
 • Korzystanie z oferty Play Fresh lub Play na Kartę Rok Ważności Konta
Usługa w Play wydłuża ważność połączeń wychodzących o 365 dni, natomiast przychodzących aż o 455 dni!

Jeśli chcesz sprawdzić jak długo jeszcze ważne są Twoje połączenia wychodzące zrobisz to kodem *10#. Wpisz go w aplikacji Telefon i zatwierdź zieloną słuchawką połączenia.

Warto pamiętać, że operator wycofuje powoli tę usługę i wkrótce może nie być już dostępna. Jeśli chcesz z niej skorzystać – warto zrobić to już teraz.

Jak włączyć konto ważne rok w Play?

rok waznosci konta starterNic prostszego. Po kilku krokach będziesz korzystać z usługi:

 • Uruchom aplikację  Telefon 
 • Wpisz kod  *111*692*1# 
 • Naciśnij zieloną słuchawkę połączenia

Jeśli chcesz, to możesz aktywować ją poprzez serwis Play24 lub wysyłając SMS o treści START.692 na numer 111. W każdej wybranej opcji zostanie ona niezwłocznie włączona.

Rok ważności konta w T-Mobile

Ten operator posiada usługę w swojej ofercie. Jako ciekawostką podzielę się z Tobą informacją, że na wielu portalach internetowych można przeczytać, że przedłużenie konta na rok w T-Mobile nie istnieje! Nie jest to prawda. Skontaktowałem się z Infolinią T-Mobile, zostałem pokierowany do odpowiedniego adresu www i oto, czego się dowiedziałem.

Usługa kosztuje 20 zł. Za tę kwotę otrzymamy przedłużenie ważności konta na 365 dni. W tym czasie aktywne będą zarówno usługi wychodzące, jak i przychodzące. Warunkiem jest zachowanie właściwej kolejności. A więc:

 • Najpierw wykonujemy doładowanie swojego konta kwotą 20 zł
 • Następnie aktywujemy usługę Rok ważności konta

Operator sugeruje, że najwygodniej wykonać doładowanie na stronie doladowania.t-mobile.pl. Mi przypadło do gustu takie rozwiązanie. Jest ono szybkie, a przede wszystkim bezpieczne. Pamiętajmy, że serwisy internetowe naszych największych operatorów są utrzymywane przez wysokiej klasy specjalistów. Jednym z ich podstawowych zadań jest zapewnienie całkowitej pewności tego, ze nasze finanse przeznaczone na usługi telekomunikacyjne będą niezagrożone.

Jak włączyć rok ważności konta w T-Mobile?

Można to zrobić na dwa sposoby. Jeśli użyjemy swojego telefonu, to:

 • Uruchamiamy aplikację  Telefon 
 • Wpisujemy kod  *508*1# 
 • Zatwierdzamy guzikiem połączenia

Możemy też skorzystać z aplikacji Mój T-Mobile. To ciekawe rozwiązanie, w którym zapoznamy się też ze szczegółami swojej oferty, włączymy i wyłączymy usługi dodatkowe oraz skontaktujemy się z obsługą klienta. A wszystko za wygodnym pośrednictwem naszego komputera.

Trzecią opcją jest wysłanie SMS z treścią AKTRWK na numer 8018. To także szybki sposób na 365 dni aktywnych usług na kartę.

Rok ważności konta w Orange

rok ważności konta w OrangeTen operator wycenił przedłużenie ważności konta o rok na 6 zł. Włączenie usługi daje 365 dni, przez które można odbierać połączenia oraz je wykonywać, a także korzystać z usług internetowych. Nie ma ograniczenia w liczbie kolejnych włączeń usługi – a więc nie jest ona limitowana. Ważne, że nie jest dostępna w taryfie Zawsze bez limitu. Nie zadziała też w usłudze Ekstra Numer.

Jak włączyć rok ważności konta w Orange?

Zrobimy to na jeden z trzech sposobów. Co ciekawe – nie ma wśród  nich aktywacji kodem wpisywanym w aplikacji Telefon:

 • Wysyłając SMS o treści START na numer 8002. Jest to całkowicie bezpłatne
 • W aplikacji Mój Orange
 • Poprzez stronę orange.pl

Zachęcam Cię szczególnie do skorzystania z aplikacji. Jest to bardzo wygodne. Wszystkie informacje dotyczące Twojego konta, w tym ważności środków znajdują się w jednym miejscu. Skorzystasz też z możliwości, jakie dają inne usługi dodatkowe.

Jeśli chcesz sprawdzić ważność środków w Orange za pomocą aplikacji Telefon, to skorzystaj z kodu *124*#. Po jego wpisaniu należy zatwierdzić zielonym przyciskiem połączenia.

Ważność konta i kredyt w ofercie na kartę

Jeśli brakuje Ci środków, a potrzebujesz wykonać ważne połączenie, jednocześnie nie masz jak doładować konta, to możesz skorzystać z kredytu w ofercie na kartę. O szczegółach napisałem w tym artykule. Dowiesz się z niego jakie warunki trzeba spełnić i ile (oraz na jak długo) możesz dostać debet od swojego operatora.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Telefony i operatorzy
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *