Wybór komunikatora bywa trudniejszy, niż mogłoby się wydawać. Ważne jest to, aby zagwarantował on oczekiwany poziom bezpieczeństwa prywatnych danych. Zdecydowana większość osób stawia na darmowe aplikacje, które nie generują żadnych nadprogramowych kosztów. Możliwości jest sporo, więc znalezienie wariantu odpowiedniego dla siebie to tylko kwestia czasu. Nie zaszkodzi przetestować kilku opcji – brak dodatkowych opłat sprawia, że wystarczy jedynie odinstalować oprogramowanie.
Z komunikatorów internetowych można korzystać zarówno na komputerach oraz laptopach, jak i urządzeniach mobilnych. Podstawą jest dostęp do sieci (Wi-Fi lub danych internetowych). W przypadku pakietu danych komórkowych z limitem należy uwzględnić jego zużycie. Ma to szczególne znaczenie podczas prowadzenia wideo-rozmów czy też przesyłania plików o dużej wadze.Viber, Whatsapp, czy Messenger? Jeśli nie wiesz, na jaki komunikator warto się zdecydować, to zapoznaj się z poniższymi podpowiedziami. Warto jest sprawdzić dostępne funkcje, a także systemy zabezpieczeń.
Co to jest Viber? Kto może skorzystać z tej aplikacji?
Niejedna osoba zastanawia się, jak działa Viber. To darmowa aplikacja, która dostępna jest zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Ze wszystkich dostępnych funkcjonalności mogą skorzystać osoby z dostępem do sieci bezprzewodowej Wi-Fi lub danych komórkowych. Niezaprzeczalnym plusem jest możliwość nawiązania kontaktu z użytkownikami z całego świata. Lokalizacja nie ma żadnego znaczenia!
- Komunikator Viber to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy oczekują najwyższego poziomu poufności danych. Niewątpliwym udogodnieniem jest dostępność „tajnych” wiadomości. Domyślny czas ich usunięcia to minuta, jednak użytkownik może wprowadzić niezbędne zmiany w ustawieniach aplikacji.
- W „tajnym” wątku wykonywanie zrzutów ekranów jest sygnalizowane. Każdy uczestnik konwersacji jest informowany o zrobieniu screena. Dostęp do sekretnego czatu również jest utrudniony. Istnieje możliwość ustawienia kodu PIN, bez którego dostęp do wiadomości jest niemożliwy.
- Viber to komunikator, który umożliwia nie tylko prowadzenie czatów indywidualnych, ale również grupowych. W jednej rozmowie może wziąć udział nawet 250 osób. Jest to świetna opcja dla firm czy też studentów. Omawiana aplikacja daje możliwość szybkiego rozpowszechniania informacji.
- Viber Out to wersja płatna, która pozwala wykonywać połączenia bez dostępu do sieci. Istnieje możliwość dodzwonienia się na numer stacjonarny. W wersji bezpłatnej połączenie oraz wiadomości wymagają dostępu do sieci. Plusem jest opcja pozostawienia wiadomości głosowej – druga strona rozmowy może odsłuchać ją po połączeniu się z internetem.
- Aplikacja Viber posiada także funkcję ukrywania numeru telefonu. Może ona okazać się przydatna osobom, które z różnych powodów chcą wykonać anonimowe połączenie. Od wersji 10 możliwe jest także prowadzenie grupowych rozmów głosowych.
Komunikator Whatsapp – krajowe i zagraniczne rozmowy bez limitu
Viber czy Whatsapp? Niejedna osoba zadaje sobie to pytanie. Prawdą jest, że pod wieloma względami aplikacje są do siebie podobne, jednak posiadają również różnice. W darmowej wersji komunikatora Whatsapp niezbędny jest dostęp do sieci. Ci, którzy chcą zapewnić sobie więcej swobody mogą skorzystać z płatnej karty ChatSim, dzięki której wysyłanie wiadomości oraz wykonywanie połączeń nie jest uzależnione od internetu. Więcej na temat omawianej aplikacji można przeczytać w tym wpisie.
- Whatsapp dostępny jest zarówno w oficjalnym sklepie App Store, jak i Google Play. Komunikator obsługiwany jest przez system Android oraz iOS. Warto pamiętać o systematycznych aktualizacjach, dzięki którym można odblokować dostęp do najświeższych funkcji.
- Aplikacja Whatsapp uznawana jest za bezpieczną. Istnieje możliwość wdrożenia dwuetapowej weryfikacji. Jest to szczególnie ważne w sytuacji, gdy telefon zostanie skradziony lub zgubiony. Omawiane zabezpieczenie chroni również przed atakami hakerów.
- Ciekawym jest, że Whatsapp umożliwia dyskretne odsłuchanie połączeń głosowych. Jest to funkcja niezwykle przydatna w miejscach publicznych. Po naciśnięciu przycisku odtwarzania wystarczy jedynie przyłożyć telefon do ucha. Dzięki temu wiadomość zostanie odtworzona „przez słuchawkę”, a nie głośnik.
- Whatsapp nie oferuje tajnych konwersacji, co dla niektórych może stanowić minus. Istnieje możliwość ukrycia wybranego czaru poprzez jego zarchiwizowanie. Należy jednak wziąć pod uwagę, że nie jest to sposób na to, aby stał się on niedostępny dla kogoś, kto będzie znajdował się w posiadaniu urządzenia.
Messenger – komunikator kompatybilny z portalami społecznościowymi
Nie masz pojęcia, co warto zainstalować na smartfonie zamiast Whatsappa? Godnym polecenia komunikatorem jest Messenger – ogromnym plusem jest jego kompatybilność z portalami społecznościowymi, takimi jak np. Facebook oraz Instagram. Aplikacja jest bezpłatna i dostępna na różne platformy. Sporym atutem jest dostępność wielu ciekawych funkcji.
- Messenger umożliwia nie tylko prowadzenie rozmów głosowych oraz wysyłanie wiadomości. Na czacie grupowym można „na żywo” odtwarzać rozmaite treści (np. materiały wideo).
- Dla niektórych użytkowników plusem może być wybór ulubionego motywu czatu. Opcja personalizacji zmniejsza ryzyko pomyłki podczas nawiązywania kontaktu ze znajomymi. Korzystają z niej szczególnie młode osoby.
- Komunikator Messenger zapewnia maksimum bezpieczeństwa prywatnych danych. Wystarczy jedynie skorzystać z takich zabezpieczeń, jak rozpoznawanie twarzy lub odcisk palca. To skuteczny sposób na to, aby niepożądane osoby nie przejęły aplikacji.
- Dzięki aplikacji Messenger można również bez problemu komunikować się z firmami. Jest to przydatne użytkownikom, którzy często korzystają z ofert sklepów działających w mediach społecznościowych. Wystarczy jedno kliknięcie, aby odnieść się do wybranego produktu i zadać pytanie sprzedawcy.
- W Messenger dostępne są tajne konwersacje, które nie są widoczne po wejściu w aplikację. Wystarczy jedynie wskazać rozmowę, która zostanie ukryta. Ponadto wiadomość może zniknąć po wskazanym czasie (jest on liczony od momentu odczytania treści przez rozmówcę).
- Messenger nie narzuca limitu czasu trwania rozmowy. Istnieje również możliwość pozostawienia wiadomości głosowej. Jej odtworzenie wymaga jedynie naciśnięcia przycisku „play”.
Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz