Amazon Prime Video Polska a cena, okres próbny, urządzenia i programy – czy warto?

Amazon Prime Video Polska to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy poszukują alternatywy dla Netflixa czy też HBO GO. Prezentowana platforma VOD dopiero zyskuje na popularności, jednak tkwi w niej ogromny potencjał. Miłośnicy oryginalnych produkcji filmowych powinni koniecznie zapoznać się z ofertą. Już na samym początku warto wspomnieć o okresie próbnym, dzięki któremu można przetestować dostępne funkcjonalności. Takie rozwiązanie z pewnością usatysfakcjonuje tych, którzy nie chcą narażać się na zbędne koszty. Po zakończeniu testowania można podjąć decyzję o wykupieniu pakietu lub rezygnacji z dalszego korzystania z serwisu.

Pomimo tego, że platforma Amazon Prime nie jest jeszcze zbyt popularna w naszym kraju, to jej użytkownicy mogą liczyć na polskie napisy. Nie trzeba obawiać się bariery językowej, która mogłaby zakłócić oglądanie ciekawych filmów oraz seriali.

Warto wiedzieć, że operator komórkowy T-Mobile zdecydował się na włączenie Amazon Prime Video do swojej oferty. Interesuje Cię, jakie produkcje oferuje omawiana platforma? A może poszukujesz aktualnych informacji o opłatach? Poniżej zamieszczono zbiór najważniejszych informacji.

Czym jest Amazon Prime Video?

platforma Prime VideoAmazon Prime to platforma VOD, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Serwis wyróżnia się czytelnym menu, intuicyjną obsługą oraz bogatą bazą materiałów wideo. Można tutaj znaleźć filmy, seriale, programy edukacyjne, bajki, a także wiele innych produkcji. Sprawia to, że znalezienie czegoś odpowiedniego na wieczór nie będzie stanowić żadnego wyzwania.

 Platforma Amazon Prime Video funkcjonuje podobnie do konkurencyjnych serwisów. Treści mogą być odtwarzane zarówno w przeglądarce internetowej, jak i autorskiej aplikacji Prime Video, którą można pobrać na urządzenia mobilne. Wspomniane oprogramowanie jest kompatybilne z systemem Android oraz iOS. Instalacja przebiega w błyskawicznym tempie, co stanowi kolejną zaletę. 

Kolejnym plusem jest fakt, że aplikacja działa na wybranych konsolach do gier oraz telewizorach z systemem SMART. Znacząco zwiększa to zakres możliwości – użytkownik może wybrać opcję najlepszą dla siebie.

Jak rozpocząć bezpłatny okres próbny?

Nikt nie lubi podejmować decyzji „w ciemno”, a tym samym ryzykować. W przypadku Amazon Prime Video użytkownik ma okazję do zastanowienia się, czy subskrypcja jest opłacalna. Aktualnie możliwe jest skorzystanie z bezpłatnego okresu próbnego. To idealna okazja do tego, aby przekonać się, czy udostępniane treści są zgodne z oczekiwaniami.

Zastanawiasz się, jak zacząć testować przedstawianą platformę? Sprawdź poniższą instrukcję.

okres próbny w aplikacji

 1. Pierwszym krokiem jest utworzenie konta użytkownika – jak już wspomniano, jest to darmowe, więc nie trzeba obawiać się dodatkowych kosztów. W tym celu należy przejść na oficjalną stronę Amazon Prime Video Polska, a następnie uzupełnić odpowiedni formularz, do którego można przejść poprzez kliknięcie w baner „Rozpocznij bezpłatny okres próbny”. Utworzenie profilu przebiega zupełnie tak, jak na wszystkich podobnych stronach internetowych. Proces ten trwa kilka minut.
 2. Osoby, które chcą korzystać z platformy na innym urządzeniu muszą przejść do sklepu, a następnie pobrać aplikację. Ważne jest, aby oprogramowanie pochodziło ze zweryfikowanego źródła. Nie należy pobierać, ani instalować przypadkowych plików. Po uruchomieniu aplikacji można przejść do formularza rejestracji. Jest to rozwiązanie dla tych, którzy korzystają z tabletu, smartfona, konsoli, telewizora lub innego urządzenia.
 3. Kolejnym krokiem jest podanie numeru swojej karty płatniczej. Jest to niezbędne do weryfikacji danych – w przypadku okresu próbnego nie zostaną jednak pobrane żadne środki. Oprócz tego należy również wprowadzić wymagane dane osobowe.
 4. Następnie należy kliknąć w przycisk „Wypróbuj teraz”. Nie trzeba obawiać się niepożądanych opłat. W przypadku niezadowolenia z usługi wystarczy jedynie pamiętać o tym, aby odpowiednio wcześnie anulować subskrypcję. W innym przypadku zostanie ona przedłużona w sposób automatyczny. Trzeba wspomnieć, że w dowolnym momencie można ponownie stać się użytkownikiem platformy.
W przeszłości okres próbny Amazon Prime Video trwał 30 dni, jednak kilka miesięcy temu zostały wdrożone zmiany. Aktualnie testowanie platformy za darmo może trwać 7 dni.

Ile urządzeń obsługuje Amazon Prime Video?

Z Amazon Prime Video w Polsce można korzystać jednocześnie na trzech urządzeniach. Oczywiście liczba wykorzystywanych sprzętów może być większa, jednak próba uruchomienia wideo na kolejnym urządzeniu zakończy się niepowodzeniem. Na ekranie pojawi się stosowny komunikat o tym, że osiągnięto maksymalną liczbę użytkowników.

ile urządzeń

 • Amazon Prime Video obsługuje maksymalnie trzy urządzenia w tym samym czasie.
 • Istnieje możliwość utworzenia do sześciu profili, co jest szczególnie ważne dla osób korzystających ze wspólnego konta.
 • Zawartość przypisana do każdego profilu może zostać spersonalizowana. Dzięki temu poszukiwanie godnych uwagi produkcji stanie się prostsze. Serwis podpowiada, jakie treści mogą zainteresować danego użytkownika.
 • Na każdym profilu znajdują się także listy odtwarzania, dzięki którym bez zbędnego wysiłku można przejść do momentu, w którym zakończyliśmy oglądanie.
 • Profil dla dzieci zapewnia skuteczne filtrowanie treści. Rodzice nie muszą obawiać się, że maluchy będą odtwarzać produkcje dla dorosłych. Warto jednak monitorować aktywność swoich pociech.

Programy Amazon Prime Video w Polsce, czyli co można oglądać?

Amazon Prime Video oferuje ponad tysiąc filmów oraz seriali. Jest w czym wybierać, jednak warto upewnić się, że lista produkcji „do obejrzenia” nie jest zbyt krótka. Decyzja powinna zostać przemyślana.

 Większość oferowanych treści dostępna jest z polskim lektorem lub napisami. Dodatkowym plusem jest fakt, że baza materiałów wideo sukcesywnie się powiększa. Nie brakuje tutaj nowości, więc warto być na bieżąco. 

co oglądać

Na Amazon Prime można obejrzeć takie tytuły, jak np.:

 • „The Boys”,
 • „Tom Clancy’s Jack Ryan”,
 • „Wspaniała Pani Maisel”,
 • „Fleabag”,
 • „Star Trek: Picard”,
 • „Hunters”,
 • „Władca Pierścieni”
 • „Mad Men”,
 • „The Office”,
 • „Carnival Row”,
 • „Parks”,
 • „Recreation”.

Trzeba wspomnieć, że podczas oglądania wideo na ekranie mogą zostać wyświetlone tytuły granych piosenek, czy też nazwiska aktorów, którzy wystąpili w danej scenie. To bardzo ciekawe udogodnienie.

Ile kosztuje subskrypcja Amazon Prime Video?

Standardowy koszt subskrypcji Amazon Prime Video to 25,99 zł miesięcznie. Należy dodać, że w serwisie znajdują się także treści na żądanie, które nie wliczają się do wspomnianej kwoty. Wykupienie dostępu do wybranej produkcji wymaga dodatkowej opłaty. Ponadto, materiał można odtworzyć tylko przez określony czas. Niemal identyczne zasady obowiązują na konkurencyjnych serwisach VOD.

Klienci T-Mobile mogą liczyć na niższą cenę subskrypcji, a dokładna kwota uzależniona jest od wybranej umowy. Warto zapoznać się z aktualnym cennikiem Amazon Prime Video na stronie operatora. Proponuje on m.in. bezpłatne korzystanie z serwisu przez 30 dni. Jest to prawdziwy strzał w dziesiątkę dla tych, którzy chcą testować opisywaną platformę streamingową dłużej niż tydzień.  

Osoby, które zdecydowały się skorzystać z promocji T-Mobile (miesięczny dostęp do Amazon Prime za darmo) muszą pamiętać o konieczności anulowania subskrypcji po tym czasie. W innym przypadku zostanie ona przedłużona automatycznie.

Jak anulować subskrypcję na polskim Amazon Prime Video?

Prawdą jest, że miesięczna cena subskrypcji w serwisie Amazon Prime nie jest wygórowana. Docenia to osoby, które nie lubią przepłacać. Ponadto, z jednego konta może korzystać kilka osób, co czyni ofertę jeszcze korzystniejszą. Z omawianej usługi można jednak zrezygnować w dowolnym momencie, więc nie trzeba obawiać się wielomiesięcznych zobowiązań. Wystarczy jedynie anulować członkowstwo, co trwa krótką chwilę.

Jeśli nie masz pojęcia, jak to zrobić, to sprawdź poniższe wskazówki:

 1. Należy zalogować się na konto Amazon Prime, a następnie przejść do ustawień. Kolejnym krokiem jest przejście do zakładki „Moje konto”.
 2. Jeśli subskrypcja została aktywowana za pośrednictwem operatora komórkowego, to warto skontaktować się z obsługą sieci. Być może konieczne będzie wprowadzenie zmian w zawartej umowie.
 3. W ustawieniach konta wystarczy odnaleźć pole „Członkowstwo w programie Prime” oraz kliknąć „Edytuj”. Można tutaj znaleźć opcję rezygnacji z subskrypcji („Zakończ subskrypcję”).

Opinie na temat Amazon Prime Video Polska – czy warto?

amazon prime opinie

Amazon Prime Video to platforma streamingowa, która może konkurować z popularnymi serwisami (m.in. Netflixem). Niezaprzeczalną zaletą jest spory wybór dostępnych produkcji. Użytkownicy mają do dyspozycji ponad tysiąc filmów oraz seriali. Nie brakuje tutaj komedii, romansów, horrorów, thrillerów, kryminałów, bajek, programów edukacyjnych i publicystycznych, a także wielu innych. Kolejnym plusem jest to, że w serwisie pojawiają się zarówno klasyki, jak i nowości.
Okres próbny pozwala przetestować działanie serwisu. Wiadomym jest, że nie każdemu przypadnie on do gustu. Jest to zupełnie zrozumiałe – wybór platform VOD jest na tyle duży, że warto sprawdzać różne warianty. Po 7 dniach wystarczy jedynie anulować subskrypcję. Nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów.
Obsługa aplikacji Amazon Prime jest niezwykle prosta, więc każdy sobie z nią poradzi. Znaczącym udogodnieniem jest możliwość utworzenia sześciu profili użytkowników. Nie zmienia to jednak maksymalnej liczby jednocześnie obsługiwanych urządzeń (3).
Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *