Philips Smart TV: aplikacje do pobrania – TOP propozycje na telewizor

Philips Smart TV to w pełni funkcjonalne urządzenie z Androidem. Zapewnia możliwość instalowania aplikacji ze sklepu Google Play – szybko i wygodnie. Dzięki możliwościom sprzętowym mamy możliwość wyboru najlepszych programów. Skorzystamy też z ich wszystkich funkcjonalności – obejrzymy Player oraz Viaplay na telewizorze, zainstalujemy HBO GO czy Youtube oraz Netflixa. Zapraszam do zapoznania się moimi TOP propozycjami.

Zanim jednak przejdę do zestawienia chcę podkreślić, że przedstawię w nim głównie aplikacje obsługujące serwisy streamingowe. Dlaczego? Ponieważ są one najpopularniejsze wśród użytkowników Smart TV. Można wręcz powiedzieć, że inteligentne telewizory, które już dziś można porównać do komputerów – zostały stworzone właśnie po to, by obsługiwać platformy VOD. Jednak nie zabraknie ciekawostek spoza tego najpopularniejszego działu. Zapraszam do zapoznania się z najlepszymi aplikacjami do pobrania na Philips Smart TV.

Serwisy międzynarodowe na Philips Smart TV

Większość nazw na pewno znasz. Jednak czy ze wszystkich z nich warto skorzystać? Oto ich zestawienie i najważniejsze cechy. Jak zawsze – wybór należy do Ciebie ?

Aplikacja na Philips Smart TV
Rodzaj
Netflix
międzynarodowa
Youtube
międzynarodowa
Apple TV+
międzynarodowa
HBO MAX
międzynarodowa
Viaplay
międzynarodowa
Canal+
międzynarodowa

Netflix

philips smart TV aplikacje do pobraniaTo najpopularniejszy obecnie serwis z filmami i serialami. W chwili opracowywania przeze mnie artykułu oferuje około 2300 filmów i 1100 seriali, dodatkowo na 2022 rok zapowiedzianych jest aż 70 nowych produkcji. Znajdziemy tu zarówno filmy stworzone przez samego Netflixa, jak i przez inne studia – z licencją na wyświetlanie w tej platformie. Oryginalne seriale są szeroko cenione przez fanów serwisu, wyróżniają się na tle innych swoją nietuzinkowością i zaangażowaniem w poruszane tematy i problemy.

Wielu producentów, w tym Philips zdecydowało się na umieszczenie na pilotach do swoich Smart TV osobnego przycisku z logo Netflix. Dzięki temu za jednym jego przyciśnięciem uruchamiana jest odpowiednia aplikacja, która przenosi nas w świat filmowy.

Netflix jest bardzo dobrze obsługiwany przez Philips Smart TV. Wynika to wprost z jego popularności. Zarówno Philips, jak i wydawcy aplikacji dbają o to, by działała płynnie i szybko, a obraz w FullHD czy 4K wyświetlany był bez przerw i zakłóceń.

Platforma pozwala na korzystanie z kilku urządzeń na jednym koncie. Dlatego skorzystasz z niej zarówno na swoim Philips Smart TV, jak i na smartfonie czy komputerze. Więcej szczegółów poznasz czytając mój wcześniejszy wpis.

Youtube

Działająca już prawie dwie dekady platforma z filmami pozwala na oglądanie świetnych amatorskich produkcji, a także tych bardziej profesjonalnych. Znajdziemy tu właściwie wszystko – od prostych poradników, poprzez blogi kulinarne aż do pełnometrażowych filmów. Każdy z nas ma swoich ulubionych youtuberów, prawda? Bardzo wygodnie zapoznawać się z zawartością ich kanałów na dużym ekranie, siedząc w wygodnym fotelu.

Zaskoczyć nas może także jakość zamieszczanych na Youtube filmów. Oglądając je na smartfonie czy laptopie często nie możemy w pełni doświadczyć jakości obrazu wyświetlanego w 4K. Na Philips Smart TV zobaczymy wszystkie szczegóły, gdyż będą wyświetlone na naprawdę dużym ekranie.philips top propozycje youtube

Coraz popularniejsze są ćwiczenia z ulubionymi trenerami przez ekranem telewizora, a także uzupełnianie domowych spotkań przez włączenie ciekawej muzyki w tle. Youtube jest także miejscem promowania nowych muzyków czy umieszczania relacji sportowych na żywo. Posiadając mały telewizor kuchenny ze Smart TV możemy gotować razem z naszym kucharskim przewodnikiem z Internetu.

Apple TV+

Posiadając Philipsa z Androidem zainstalujemy także aplikację od Apple. Ta konkurencja dla Netflixa oferuje mnóstwo filmów i seriali niedostępnych na innych platformach, w tym autorskich. Ma coraz większą rzeszę fanów na całym świecie, choć początkowo największą popularnością cieszyła się wyłącznie w USA.

HBO MAX

Ta ciekawa platforma oferuje możliwość oglądania na 3 platformach jednocześnie, w tym na Twoim Philips Smart TV. Według mnie to ciekawa alternatywa dla Netflixa – posiada równie bogatą bibliotekę filmów, a jej produkcje autorskie są konkurencyjne wobec popularniejszego Netflixa. Ciekawostką jest możliwość pobierania filmów i seriali oraz oglądania ich bez dostępu do Internetu.

Viaplay

To szybko rozwijająca się konkurencja dla Netflixa i HBO, a także innych serwisów streamingowych. Streaming kojarzony do niedawna z transmisjami sportowymi dziś proponuje już ponad 400 tytułów filmowych. Obejrzymy tu także seriale, w tym te wyprodukowane przez Viaplay. Co prawda oferta serwisu nie jest nadal tak bogata, jak najpopularniejszych Netflixa i HBO Max, to jednak platforma aktywnie stara się dogonić konkurentów. A przede wszystkim oferuje transmisje sportowe – to od nich zaczynało Viaplay i na nich nadal się skupia.

Canal+

Bardzo popularny serwis wszedł do systemu VOD stosunkowo niedawno – w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tego typu usługami. Oferuje zarówno dostęp do szerokiej biblioteki filmów i seriali, jak i do transmisji sportowych. Fani Ekstraklasy czy La Liga znajdą tu transmisje dla siebie, to pewne.

TOP polskich aplikacji na Philips Smart TV

polskie aplikacje na telewizorW naszym kraju zostało stworzonych przynajmniej kilka serwisów, które warto zainstalować na swoim telewizorze. Zapraszam Cię do zapoznania z tymi, które według mnie są najciekawsze.

Aplikacja na Philips Smart TV
Rodzaj
Player
polska
Polsat BOX Go
polska
TVP Sport
polska

Player

To ciekawy serwis oferujący dostęp do oferty telewizyjnej TVN (w tym głównego kanału oraz TVN24), licznych produkcji stacji (filmów i seriali) oraz audycji Discovery. Obejrzymy tu także transmisje sportowe dzięki Eurosport. Dostępne są także liczne programy tematyczne. Tam, gdzie mamy Internet, ale nie ma zasięgu telewizji – to doskonałe rozwiązanie. Jak oglądać Player na dużym ekranie? Wystarczy zainstalować dedykowaną aplikację.

Polsat BOX Go

To doskonała i szeroka oferta dla miłośników filmów, seriali, sportu i programów publicystycznych i przyrodniczych. Polsat BOX Go oferuje świetnie działającą na Philips Smart TV aplikację (wspieraną regularnymi aktualizacjami). Obejrzymy ponad 100 kanałów telewizyjnych, dodatkowo 20 sportowych. Otrzymamy dostęp do biblioteki filmowej z produkcjami Polsatu i zewnętrznymi. Oferta Polsat BOX Go to właściwie w pełni funkcjonalna telewizja i baza VOD w jednej aplikacji. Mogę ją z całą pewnością polecić.

TVP Sport

streaming sportuAplikacja od TVP może nas zaskoczyć. Obejrzymy w niej wszystkie transmisje sportowe, także z opóźnieniem w systemie VOD. Polecam ją, gdyż działa płynnie i szybko. A przede wszystkim jest całkowicie darmowa.

Inne aplikacje na Philips Smart TV

Obiecałem przedstawić kilka propozycji spoza listy obsługujących serwisy streamingowe. Zatem oto kilka najciekawszych!

Aplikacja na Philips Smart TV
Rodzaj
VLC Media Player
inna
ESET Smart TV Security
inna

VLC Media Player

Znany z komputerów osobistych odtwarzacz filmów, obsługujący praktycznie wszystkie formaty wideo zawitał także na Android TV. Jeśli posiadamy jakiekolwiek produkcje filmowe na pendrive, zgrane z komputera, to bez problemu otworzymy je za pomocą VLC. Program ten obsługuje tez prawie wszystkie występujące formaty napisów, przez co nie będzie problemu – poznasz treść każdego z filmów.

ESET Smart TV Security

W związku z tym, że Philips Smart TV to praktycznie komputer – warto zadbać o jego bezpieczeństwo. ESET jest doskonałym programem antywirusowym i poradzi sobie z każdym zagrożeniem. Jeśli instalujesz wiele aplikacji, a także odtwarzasz pliki poprzez USB czy z sieci domowej – warto chronić swój telewizor przed potencjalnymi wirusami.

Jak zainstalować Netflix, Player, HBO i inne na Smart TV Philips?

jak zainstalowac player na smart tvSklep z aplikacjami oferuje dostęp do tysięcy programów. Jak się do nich dostać? Wystarczy:

  • Uruchomić na telewizorze ekran  Home 
  • Wybrać aplikację  Google Play Store 
  • Przeglądając katalog aplikacji wybrać interesującą. Można użyć wyszukiwania, w tym głosowego
  • Wybrać aplikację przyciskiem  OK 
  • Nacisnąć odnośnik  Instaluj 

To wszystko, aplikacja pojawi się wśród innych na liście wyświetlanej po wybraniu ekranu Home.

Pamiętaj, że możesz wybrać ulubione aplikacje i wyświetlać tylko te, które Cię interesują. Te natomiast, których nie chcesz odinstalować, ale rzadko ich używasz – będą ukryte.

Jeśli zastanawiasz się dlaczego nie możesz zainstalować aplikacji ze sklepu Play, to zapraszam Cię do przeczytania mojego artykułu. Dowiesz się z niego jak poradzić sobie z tą niedogodnością. Co, jeśli chcesz zainstalować Google Play na telewizorze Philips? Właściwie nie jest to możliwe. Sklep Play jest aplikacją wbudowaną w Twojego Androida. Jeśli jej nie znajdujesz – najprawdopodobniej nie masz telewizora z Androidem.

Philips Smart TV i Internet mobilny

Jeśli korzystasz z Internetu mobilnego, by pobierać i instalować najciekawsze aplikacje na swój Philips Smart TV, a także oglądać filmy, to zapraszam Cię do zapoznania się z tym artykułem. Dowiesz się z niego ile danych zużywają najpopularniejsze aplikacje. Będzie to istotne dla Ciebie pod względem zużycia pakietów danych i możliwości korzystania z Internetu.

Jak powiązać konto Google z urządzeniem?

By korzystać z możliwości Androida na telewizorze należy posiadać konto Google. Jest to równoznaczne z posiadaniem konta e-mail. Zresztą nazwa naszego konta to tak naprawdę adres poczty elektronicznej. By połączyć Philips Smart TV tym adresem należy po włączeniu ekranu Home i uruchomieniu aplikacji Sklep Google Play wpisać dane konta. Jest to także możliwe po pierwszym uruchomieniu Smart TV – zostaniemy poproszeni o wpisanie tych danych, w tym hasła.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Aplikacje
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *