Netflix: ile urządzeń na jednym koncie może korzystać i jaki jest limit na profilu? Czy kilka osób może oglądać jednocześnie?

Netflix to obecnie jedna z najpopularniejszych platform VOD, która cieszy się ogromną popularnością niemal na całym świecie. Pomimo tego, że oglądanie filmów i seriali nie jest darmowe, to wiele osób decyduje się na założenie konta. Nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek – właśnie dlatego wiele osób poszukuje sposobów na zaoszczędzenie gotówki. Oczywiście należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonych, a jednocześnie bezpiecznych rozwiązań.

Interesuje Cię Netflix na kilka osób? Lepiej unikać nielegalnych obejść, ponieważ w ten sposób można więcej stracić, niż zyskać. W sieci funkcjonuje ogromna ilość oszustów, którzy proponują konta zbiorcze. Bardzo często kontakt z nimi urywa się po przesłaniu pieniędzy na konto. Dodatkowym minusem jest fakt, że współdzielenie konta z zupełnie obcymi ludźmi jest ryzykowne. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś nie odbierze nam dostępu do platformy w najmniej spodziewanym momencie.

Jeśli zastanawiasz się, jak dzielić konto Netflix w legalny sposób, to ten wpis jest dla Ciebie. Nie każdy wie, że z jednego konta może korzystać kilka profili. Jest to korzystne z punktu widzenia użytkowników.

Dla kogo jest dostępny Netflix?

dla kogo jest Netflix?

Jak już wspomniano, Netflix to niezwykle popularna platforma VOD, na której można znaleźć filmy, seriale, programy dokumentalne, bajki, a także inne materiały wideo. Na uwagę zasługuje niezwykle różnorodna biblioteka – znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno więc stanowić wyzwania. Trzeba również dodać, że dostępne są tutaj treści, których nie znajdziemy na żadnych innych witrynach.

Z uwagi na ograniczenia prawne i licencyjne nie mamy dostępu do wszystkich plików znajdujących się w bazie Netflix. Niektóre treści są niedostępne w Polsce – podobnie jak w innych krajach. Obecnie największy wybór tytułów mają mieszkańcy USA. Nie oznacza to jednak ubogiej biblioteki – rozrasta się ona każdego dnia, a więc warto być na bieżąco.

Niewątpliwą zaletą jest fakt, że wraz z premierą serialu w Netflix otrzymujemy dostęp do całego sezonu.  Nie musimy czekać na to, aż wszystkie odcinki zostaną dodane. To prawdziwa gratka dla kinomaniaków. 

korzystanie z platformy vod

  • Z Netflixa możemy korzystać na dowolnym urządzeniu, ponieważ system operacyjny nie ma tutaj większego znaczenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby ulubiony serial odtworzyć na smartfonie, laptopie, czy też telewizorze.
  • Cena omawianej platformy VOD jest zróżnicowana, więc wszystko zależy od tego, na jaki wariat się zdecydujemy. Pakiet podstawowy to koszt 34 zł miesięcznie.
  • Dzięki promocji można korzystać z Netflixa przez miesiąc za darmo. Należy jednak podać swoje dane osobowe, które są niezbędne do założenia konta.
  • Wiadomym jest, że im wyższa jakość odtwarzanych materiałów, tym szybszego łącza internetowego potrzebujemy.

Ile profili można przypisać do jednego konta?

Netflix dla kilku osób stał się standardem. Wiadomym jest, że kilkadziesiąt złotych miesięcznie, to spore obciążenie finansowe. Do jednego konta można przypisać maksymalnie 5 profili. Oczywiście możemy utworzyć konto dla 4 profili lub mniej, a wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb. Każdy użytkownik posiada zupełnie inne wymagania, a więc nie można jednoznacznie wskazać najkorzystniejszego wariantu.

ile profili można przypisać

 Utworzenie nowego profilu nie jest skomplikowane. Wystarczy jedynie przejść do sekcji „Zarządzaj profilami” – „Dodaj profil”. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość przypisania go do dzieci. W takim przypadku konieczne jest zaznaczenie odpowiedniego pola. 

Każdy profil posiada własne ustawienia, bibliotekę materiałów wideo, historię wyszukiwania itd. Znacząco podnosi to komfort codziennego użytkowania. Konto rodzinne Netflixa przeznaczone jest dla kilku osób, co sprawia, że jednostkowa oplata wynosi zaledwie kilkanaście złotych. Nic nie wskazuje na to, aby w najbliższej przyszłości mechanizm użytkowania omawianej platformy miał ulec zmianie.

Na ilu urządzeniach można oglądać Netflix?

Nie każdy wie, na ilu urządzeniach działa Netflix. Liczba sprzętów wykorzystywanych podczas korzystania z platformy jest nieograniczona. Nie trzeba więc obawiać się utracenia dostępu do biblioteki VOD. Możemy korzystać z dowolnej ilości sprzętów, jednak pamiętajmy o ograniczeniu związanym z jednoczesnym oglądaniem materiałów znajdujących się w serwisie.

Nie trzeba obawiać się limitu urządzeń. Możemy logować się do platformy na dowolnych sprzętach, bez ryzyka utraty dostępu do konta. Jedynym ograniczeniem jest tutaj liczba osób oglądających jednocześnie. 

oglądanie Netflixa

Zmiana urządzenia może odbywać się w dowolnie wybranym momencie. Nie ma konieczności przypisywania sprzętów do konta, co ma znaczenie dla tych, którzy korzystają z niego w kilka osób. Jest to świetna opcja nie tylko dla rodzin, ale również grupy znajomych.

Ile osób może oglądać jednocześnie?

To, ile osób może oglądać wideo w tym samym czasie zależy od wybranego pakietu. Aktualnie mamy do dyspozycji następujące warianty:

Podstawowy Standard Premium
Liczba ekranów wyświetlanych jednocześnie: 1 2 4
Liczba urządzeń (telefonów/tabletów), na które można pobrać pliki: 1 2 4
Miesięczny koszt: 34 zł 43 zł 52 zł


Co stanie się, jeśli z platformy będzie chciała skorzystać kolejna osoba? Nie będzie ona mogła odtworzyć wybranych treści. Zostanie wyświetlony stosowany komunikat, który mówi o braku dostępu. Wiadomym jednak jest to, że ma on charakter tymczasowy, aż do momentu „zwolnienia miejsca”.  Teoretycznie z jednego konta Netflix mogą korzystać więcej niż 4 osoby, jednak zmniejsza to wygodę użytkowania. Odpowiada za to ograniczona liczba ekranów, które mogą być odtwarzane jednocześnie.  Zobacz więcej wpisów z kategorii: Streaming
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *