Apple TV a aplikacje: jakie programy warto pobrać? Przegląd najlepszych

Apple TV to system Smart TV, który pozwala na korzystanie z rozrywki na poziomie takim samym, a czasem nawet lepszym, jak Android TV czy Tizen. Apple zadbało o to, byśmy z pomocą jego telewizorów z systemem operacyjnym mieli pełną swobodę w wyborze usług dostępnych dzięki Internetowi. Dotyczy to także zewnętrznej przystawki do TV od Apple. Dlatego też liczba programów dostępnych na tę platformę jest imponująca. Może to przyprawić o zawrót głowy i trudności w wyborze. Jak dziś wygląda Apple TV i aplikacje, które są na niego dostępne? Jakie programy warto pobrać? Zapraszam Cię do poznania przeglądu najlepszych z nich.

Chcę też zwrócić Twoją uwagę na fakt, że Apple TV tak obsługuje aplikacje, że samo korzystanie z nich jest przyjemnością. Dlaczego? Urządzenia tej firmy słyną z płynności i szybkości działania. iPhone czy iPad po prostu nie zacinają się i dostarczają przyjemności z ich użytkowania. Tak samo jest z Apple TV – tu także otrzymujesz szybkość. A poza tym także bezpieczeństwo, niezwykle ważne w dzisiejszym Internecie.

apple tv aplikacje

Co warto pobrać na Apple TV? Króluje streaming

Temu nie należy się dziwić. Telewizory Smart, jako narzędzia domowej rozrywki dostarczają ją przede wszystkim w formie filmów i seriali. To dla nich kupujemy telewizory i to one najlepiej zapełniają nam czas spędzony przez TV. Dlatego też apki, które obsługują najpopularniejsze serwisy królują wśród aplikacji Apple TV. Jednak w związku z tym, że jest ich dużo, to wybór wcale nie jest prosty.

Dlatego warto wybrać te najlepsze, by w każdej chwili, którą masz ochotę spędzić z pilotem w ręku, móc cieszyć się doskonałą decyzją. W ostatnich latach dobrze ulokowane na naszym rynku serwisy wzbogaciły ofertę. Pojawiły się także nowe, między innymi Disney Plus oraz Viaplay. Większość jest płatna, jednak niektóre możesz mieć za darmo. Zestawiłem dla Ciebie te, które najbardziej zasługują na Twoją uwagę.

Darmowe serwisy oferowane są głównie dzięki temu, że wyświetlane są w nich reklamy. Mogą być one nadawane przed seansem lub w trakcie. Zależy to od oferty i modelu działania danej marki.
Nazwa aplikacjiCo ją wyróżnia?Gdzie pobrać?
NetflixBogata baza filmów i seriali, w tym produkcji oryginalnych
ZOBACZ
YoutubeDarmowy serwis z filmami ZOBACZ
Canal+Pełna oferta Canal+ przez Internet ZOBACZ
TVP VODDarmowy serwis VOD ZOBACZ
Polsat Box Go i Polsat GoPłatne i darmowe warianty TV od Polsatu ZOBACZ

Netflix

Najbardziej znany serwis z filmami, serialami i dokumentem jest królem streamingu. Jeśli myślimy o filmach przez Internet, to od razu przychodzi nam do głowy ta marka. Co dziś oferuje? Przede wszystkim:

 • Prawie 4 tysiące produkcji
 • Liczne audycje oryginalne, w tym filmy i seriale
 • Sporą bazę filmów dokumentalnych z najwyższej półki
 • Niezwykle przejrzyste menu i dodatkowe funkcje wspomagające obsługę serwisu, w tym rekomendacje według upodobań

Jest to serwis płatny. Dziś można mieć go za ułamek kwoty abonamentu, stosując konto rodzinne i dzieląc opłatę z bliskimi.

W związku z nadużywaniem przez niektórych użytkowników opcji konta rodzinnego i dzieleniem pomiędzy obce osoby, funkcja ta może zostać ograniczona. Zależy to od decyzji serwisu.

Youtube

Aplikacja, mimo konkurencji z serwisami Apple (należy do innego giganta rynku – Google), działa świetnie na telewizorach Apple TV. To nie jest zresztą nic nowego. Apple dba bowiem o swoich klientów między innymi zapewniając im szybkie aktualizacje, a systemy operacyjne działają niezwykle płynnie także na starszych urządzeniach. Tak też jest z Youtube – byłem zaskoczony jak płynnie i szybko działa ta apka na TV od Apple.

Co w samym serwisie? Choć nie trzeba go reklamować, to na pewno warto zwrócić uwagę, że nie obejrzymy tu wyłącznie krótkich, śmiesznych filmów. Youtube to także:

 • Pełnometrażowe filmy udostępnione za darmo przez twórców
 • Kanały naukowe, także z treściami najwyższej, światowej jakości
 • Muzyka – teledyski wszystkich liczących się twórców umieszczane są od razu na Youtube
 • Coraz liczniejsze kanały promujące aktywność, z pełnymi zestawami ćwiczeń do wykonywania w domu

I to wszystko za darmo!

Canal+

Oferta internetowa tej marki zrównała się z tą, która dostępna była do niedawna tylko przez satelitę. Canal+ wyszedł naprzeciw naszym oczekiwaniom i dziś możesz mieć to wszystko dzięki globalnej sieci. Co daje Apka Canal+ na Apple TV? Przede wszystkim:

 • Bogatą ofertę premier filmowych oraz bazę filmów i seriali na zasadach VOD
 • Oglądanie kanałów ze swojej oferty na żywo, z możliwością pauzowania czy przewijania
 • Sport, z którego słynie Canal+, w tym rozgrywki piłkarskie na najwyższym światowym poziomie

Marka, która jest znana, lubiana, często używana już od dekad przez zadowolonych klientów – teraz ma dla Ciebie ciekawą ofertę abonamentową, którą wykorzystasz poprzez aplikację na Apple TV.

polskie aplikacje na apple tv

TVP VOD

Nasz rodzimy nadawca przygotował całkiem nieźle działającą polską aplikację na Apple TV. Otrzymasz w niej, całkowicie za darmo, dostęp do wielu seriali i filmów, w większości polskiej produkcji. W dużej części są to produkcje bądź koprodukcje TVP, dzięki czemu może ona oferować je do oglądania bez dodatkowych opłat.

Jedyne, co może przeszkadzać, to reklamy. Nie są one jednak długie i pojawiają się prawie wyłącznie przed rozpoczęciem emisji. A co przemawia za wyborem tej apki na Apple TV? Oto najważniejsze:

 • Wybór między dokumentem, serialami i filmami, także zagranicznymi (choćby produkcji BBC)
 • Dostęp do nowych produkcji oraz uwielbianych przez miliony klasyków
 • Ciekawa oferta dla najmłodszych – są w niej wyłącznie bajki, które są bezpieczne dla dzieci

Polsat Box Go i Polsat Go

Aplikacje Polsatu są dwie do wyboru:

 • Polsat Go, który zapewnia darmowy dostęp do produkcji Polsatu, z reklamami
 • Polsat Box Go, oferujący pełny zakres tego, co Polsat oferuje, w ramach opłaty miesięcznej

Obie aplikacje działają bardzo dobrze, choć oczywiście fanów nieprzerywanej rozrywki na pewno nie ucieszy fakt, że jej darmowa wersja zawiera raczej sporo marketingu. Jeśli jednak jesteś w stanie się z tym pogodzić, to już dziś, bez dodatkowych opłat, możesz przenieść się w świat rozrywki od Polsatu. Płatna wersja to natomiast dostęp do pełnej oferty Polsatu, wraz z nowościami filmowymi i serialowymi z całego świata.

Najlepsze aplikacje na Apple TV – nie tylko streaming

najlepsze aplikacje na apple tv

Apkom, które zapewniają dostęp do filmów i seriali poświęciliśmy sporo czasu – w końcu na to zasługują. A co jeśli chcesz skorzystać z rozbudowanych możliwości swojego Apple TV i zainstalować ciekawe aplikacje użytkowe? Jaki masz wybór? Oto szczegóły ?

Nazwa aplikacjiCo ją wyróżnia?Gdzie pobrać?
Carrot WeatherŚwietny i oryginalny serwis pogodowy ZOBACZ
NASADla fanów podboju kosmosu ZOBACZ
FacebookMedium społecznościowe w TV ZOBACZ
TV MapsSzybko działające mapy ZOBACZ
SpotifySprawny serwis muzyczny ZOBACZ
TidalNajbogatsza oferta muzyki w sieci ZOBACZ

Carrot Weather

Jeśli włączasz rano swój Apple TV i chcesz dowiedzieć się jaka aura czeka Cię na zewnątrz, to zapewne polubisz tę aplikację. Co oferuje? Przede wszystkim:

 • Prezentację pogody poprzez animacje, które są przejrzyste, a czasem nawet zabawne
 • Prognozę szczegółową na 24 godziny oraz dłuższą, 7-dniową
 • Wybór dowolnego miejsca na świecie jako źródła danych

Być może Carrot Weather zostanie Twoim codziennym, porannym towarzyszem ?

NASA

Jeśli interesujesz się nauką oraz podbojem kosmosu i najświeższymi informacjami na ten temat, a także pasjonują Cię filmy i zdjęcia przestrzeni kosmicznej, to NASA ma dla Ciebie:

 • Aktualności na temat swoich misji kosmicznych, wraz z detalami naukowymi
 • Bazę zdjęć, w których jest prawie 20 tysięcy świetnej jakości fotek
 • Kanał NASA TV na zywo
 • Bazę filmów, także w jakości 4K
 • Śledzenie orbit satelitów
 • Streaming na żywo z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Wszystko to bez żadnych opłat i w najwyższej jakości.

Facebook

Aplikacja od Facebooka, choć może wydawać się to zaskakujące, daje się bardzo wygodnie obsługiwać na ekranie Apple TV. Oferuje przede wszystkim:

 • Przeglądanie treści od znajomych i innych profili
 • Powiadomienia o wszelkich aktywnościach, w tym polubieniach
 • Możliwość dodawania postów, zdjęć czy filmów – tak, jak na smartfonie
 • Komunikację z innymi

TV Maps

Apka ta, choć bardzo prosta, to jest niezwykle funkcjonalna. Dostarcza informacje zbliżone do tych, jakie oferują Mapy Apple, które masz na iPhone. Jest przy tym bardzo wygodna w obsłudze, gdyż została dobrze dostosowana do użytkowania przy użyciu pilota do TV.

co warto pobrać na apple tv

Spotify

Jeśli lubisz wykorzystywać TV do słuchania muzyki, to jest to aplikacja dla Ciebie. Dostaniesz w niej:

 • Dostęp do prawie 40 milionów utworów
 • Sortowanie po artystach, tematyczne, po gatunku
 • Niezliczone podcasty na każdy temat, w tym naukowe, edukacyjne, czy historyczne

Tidal

Tu także fan muzyki się nie zawiedzie. Tidal ma o około 1/3 więcej utworów, niż Spotify, choć samo działanie apki na Apple TV jest oceniane nieco gorzej. W praktyce jednak jest akceptowalne, a muzyka odtwarzana jest bezproblemowo.

Zobacz więcej wpisów z kategorii: Aplikacje
Paweł Bocianowski Opublikowane przez:

Wielki fan nowych technologii od najmłodszych lat i poszukiwacz dobrych ofert. Posiadam wykształcenie ekonomiczne. Połączenie tych dwóch zainteresowań sprawia, że tropię, analizuję i próbuję odpowiedzieć na pytanie pt. „Jak najlepiej zaspokoić swoje potrzeby w określonym budżecie?”. Moją misją jest poszerzanie cyfrowej wiedzy Polaków i w ten sposób przeciwdziałanie zjawisku tzw. cyfrowego wykluczenia.  Efekty moich działań możesz śledzić na tym blogu. Miłego korzystania!

Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *